Gönderen Konu: J-31 Gyrfalcon  (Okunma sayısı 19363 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: J-31 Gyrfalcon
« Yanıtla #40 : 18 Ekim 2020, 11:22:17 »
Alt sistem almalıyız bu ülkelerden o da kısa vadede.
Şu iyi anlaşılsın ki " hiçbir ülke bir savaş uçağının %100'ünü kendisi üretmiyor" görüşü bizim için geçerli olmamalı.
Arkadaşlara katılıyorum. Bizim artık israfı , adam kayırmacılığı bitirip eğitim , sanayi ve bilimde vites artırmanız lazım...Çünkü bunlar bizi rahat bırakmayacak...
Libya deniz antlaşmasıyla 2 ay önce Libya karasuları sularından konuşurken 2 km ötemizdeki Meis'te petrol araştırmayacak nerdeyse kafirler...

Donanma sayı olarak çok zayıf  , uçak ihtiyacı had safhada biz hala boş tartışmalardayız...

+1

İşte bunu diyorum. Görünen o ki bizim birilerine bel bağlama lüksümüz yok. Nedenbir bilinmez, belki geçmişe dayalı kuyruk acısı nedeniyle, bize karşı her zaman olumsuz dvranışlarda bulunuyorlar. Dünya yalanlar üzerine kurulu. Biz bütün bunlarla başaçıkabilmek istiyorsak, bizim olmamızdan korktukları seviyeye çıkmamız gerekli. Bunun için de çok çalışmamız lazım. Buna da Çin örneğini verdim. 10 sene önceki Çin ile bugünkü Çin arasında dağlar kadar fark var. Onlarca sene sonrasını düşünemiyorum. Alamadıkları teknolojiyi gerekirse çalarak kendileri geliştiriyorlar. Arı gibi çalışıyorlar. Dünyaya satıyorlar. Hatta artık dünya ekonomisini ele geçiriyorlar. 

Bizim bu seviyeye gelmemiz gerekiyor. Bizim buna gücümüz yetmez diye düşünenler varsa, o zaman durumumuz hep aynen devam eder. İhtiyacımız olanı vermezler, verdiklerini de burnumuzdan getirirler. Birşeyler yaparız, bir tarafları hep eksik kalır. 3 kuruşa edinebileceğimiz şeyi 10 kuruşa mal ederiz. Kıbrıs gibi, Ege gibi kronik sorunlarımız hiç bitmez. Aynı tas aynı hamam, iki ileri bir geri devam ederiz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 18 Ekim 2020, 12:11:11 »
Bu uçağa(j31) birde teknik olarak bakmakta fayda var. Bu uçak F35 teknolojilerinden yararlanma yada tersine mühendisliği üretilmiştir. Sonuçta geçmişte Çin f35'e ait onca veriyi ele geçirdiğini biliyoruz.

Uçak f35den hızlı daha çok hava hava ağırlıklıdır yada ona yakındır mach 1.8hız ile
Fakat eksik yada yanlış olan birşeyler var yada tasarım amacında beklenen, belirlenen istekler bizim bazı ihtiyaçlarımızı karşılayamayabilir tabi ki bu istek 5.nesil uçak isteğini karşılayamaz manasına gelmemeli

Söz konusu eksiklik veya tasarımda uçaktan beklenilmeyen istenmeyen şey bu uçaktan dahili olarak derin darbe ve stealth olarak etkili kara saldırısı beklenmiyor tıpkı f22 gibi

Dahili silah istasyonları küçük sadece hava hava bvr füzelerine göre... Tabi sbd tarzı minyatür bombalar kullanabilir. Som veya 2000librelik(900kg'lik) bombalar kullanmak istediği zaman bunu harici istasyon denilen kanat altı pilotları ile yapmak zorunda

Eğer bir 5.nesil uçaktan derin darbe görevleri bekliyorsa ve bunu stealth(görünmez) olarak yapmak istiyorsak bunu başka uçakla yapmak zorundayız
Tercihimiz:
-su57
-j20

Gibi dahili istasyonu büyük uçaklardan yana kullanmalıyız
F35'i saymıyorum o iş bitti abd vermiyor.

Fakat tercihimiz hava sahımızı korumak ve diğer 5.nesil uçaklar karşısında zayıf kalmayan hava kuvveti istiyor isek j31 biçilmiş kaftan ve bu ihtiyacımızı karşılar.

Bölgemiz ve coğrafya ız bize güçlü ve kuvvetli orduyu zorlamak ta ve adeta dikte etmektedir. Tabi bunun için güçlü ekonomiyi dikte etmektedir
2.si ise bu ordu tamamen milli teknolojiler ile donatılmak zorunda yada ağırlıklı olarak milli ve yerel teknolojilerin kullanımı

Konu ekonomi değil ama iki basit önerim var birini söylemiştim.

Ülkede kumarhaneler bilhassa yabancılar için serbest bırakılmalı turizm gelirleri için

Ülkede bir lasvegas neden olmasın

Diğeri ise kenevir ve haşhaş üretiminin serbest bırakımı ki bu çok önemli abd'nin 70'lerden bu yana bize yönelik ambargo ve dayatması mevcut bu anlamda ülke her tip ve cins kenevir üretimine ait gerekli iklim koşullarına sahip coğrafya'ya sahibiz önümüzde buna engel sadece abd var.

Bu alan sağlıktan başlayıp çeşitli alanlarda kullanım imkanı var çevreye verdiği oksijen oranı ormanlardan daha fazla böyle yan faydalarıda var.

Önemli olan gelir ise buradan yaklaşık 30-40 milyar dolar gelir elde edebileceğimiz söyleniyor neden böyle bir gelirden kendimizi alıkoyalım ki
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2020, 12:14:57 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 18 Ekim 2020, 12:47:19 »
Çin bu uçağı f35’in çalıntı bilgileriyle üretmiş deniyor da!! Adam internet vb yerlerden çaldığı bilgilerle yapmış bu uçağı.
Arkadaşlar f35’in gövdesinin yarısını , motorunun birçok parçasını fiziki olarak hala biz üretiyoruz. Bu uçağın çizimleri , bilgileri elimizde. Biz Çin’den daha ileride değilmiyiz? Uçağın nasıl uçtuğunu , nasıl çalıştığını bizzat görmüş denemiş bir kuvvetiz. Motor ve uçağın ana genel bakım merkezi biz olmak üzereydik. Hiç mi öğrenmedik bu uçakla ilgili detaylı teknik bilgileri?? Kopyalanacaksa en iyi bizim kopyalamamız gerekmez mi?

Çevrimdışı th3

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 18 Ekim 2020, 13:23:39 »
J-20 yanında biraz sönük kalmış bir uçak. Gösterdikleri ilgisizlik kuşku uyandırıcı. Yeni nesil JF-17 olacak gibi görünüyor. Hazır alım olmasa da Çin ile işbirliğini geliştirmek önemli.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 18 Ekim 2020, 15:29:19 »
J-20 yanında biraz sönük kalmış bir uçak. Gösterdikleri ilgisizlik kuşku uyandırıcı. Yeni nesil JF-17 olacak gibi görünüyor. Hazır alım olmasa da Çin ile işbirliğini geliştirmek önemli.

İlgisizlik değil bu uçak ile halen uğraşıyorlar motor sorunu var başka yok sanırsam onu da WS-10 ile çözecekler.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı th3

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 18 Ekim 2020, 16:33:59 »

İlgisizlik değil bu uçak ile halen uğraşıyorlar motor sorunu var başka yok sanırsam onu da WS-10 ile çözecekler.

Üreticisi uğraşıyordur mutlaka ancak ciddi bir sipariş planı var mı? En son donanmada da J-20 kullanılacağı haberi vardı.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 18 Ekim 2020, 17:25:25 »
Donanmada J-31 kullanılacak diye biliyorum j-20 daha hava kuvvetleri için geliştirildi. İhracat etmek için ayrıca.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 18 Ekim 2020, 18:31:14 »
Hocam Çin-Rus uçağı bize gelmez...Biz zar atıp kumar oynayacak kadar para kaybedecek veya risk alacak konumda değiliz...

Sen , ben değil resmi ağızlardan Çin devleti söylüyor bu motorlardan memnun değiliz diye...Ayrıca bu iş Mediamarkt'tan elektrik süpürgesi alıp kullanmaya benzemez...Bize eğitim, lojistik ,mühimmat entegrasyonu aşırı maliyetli ve aşırı gecikmeli zaman israfı olur...

F-16V , yok ABD vermiyorsa aramızın en iyi olduğu Batı devleti İngiltere'den 2. el EF alıp MMU için beklemeye geçelim...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 19 Ekim 2020, 13:12:38 »
Teknoloji transferi ve ortak uretim olmadiktan sonra pire icin yorgan yakmak olur..

Butun bunlar olsa bile cok ciddi stratejik sonuclari olabilecek bir karar, bedeli agir olabilir..

Kanitlanmamis, sorunlu oldugu belli bir platform icin hemde..

Isler iyice karismadan bize F-35 yerine F-16V verin bu isi kapatalim demek lazim ABDye..

Onu da vermiyorlarsa cok konusmadan perde arkasindan sende bedelini odetirsin ABDye..istihbarati kesersin, askerini NATO gorevlerinden cekersin...

Ilk olarak destegini azaltirsin, sonra cekersin, baktin duzelmiyor bir sonraki adimda fiili olarak ona karsi calismaya baslarsin..

Hep savundugum tezdir, salarsin multecileri denize, Avrupa ABDye baski yapmaya bile baslayabilir verin sunlari yoksa isimiz is diye..

Cakarsin KKTCye bir Cin deniz ustu..Neye ugradiklarini sasisirlar..

Oynamasini bilene koz cok..

Turkiye kaybedilemeyecek bir ulkedir, kendilerine gelirler..
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2020, 13:25:30 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
J-31 Gyrfalcon
« Yanıtla #49 : 02 Aralık 2020, 19:05:28 »
Alıntı

Pakistan, Çin'den (30-40 adet)FC-31 savaş uçağı satın almak için Çin'li yetkililerle görüşmeler sürdürüyor. Anlaşma sağlanırsa 2 yıl içinde uçakların Pakistan Ordusuna teslim edileceği söyleniyor.
https://mobile.twitter.com/siberba