Gönderen Konu: J-31 Gyrfalcon  (Okunma sayısı 19369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türkiye F-35 yerine o ülkeden savaş uçağı alacak iddiası
« Yanıtla #30 : 17 Ekim 2020, 21:01:04 »
Türkiye F-35 yerine o ülkeden savaş uçağı alacak iddiası
S-400 bahanesiyle Türkiye'yi F-35 projesinden çıkaran ABD'yi kızdıracak bir iddia daha ortaya atıldı. Çin medyasında yer alan iddialar göre F-35'e benzerliğiyle bilinen Çin'in sır gibi saklanan 5. nesil savaş uçağı olan FC-31'lere Türkiye talip olabilir.
17 Ekim 2020 20:33 Güncellendi: 17 Ekim 2020 20:42

VERYANSIN TV

Çin Halk Cumhuriyeti devlet yayın kuruluşu China Central Television’nun (CCTV) askeri ilişkiler programı olan Weihutang, Pazartesi günü Türkiye'nin Rus yapımı S-400 hava savunma sistemi almasına ilişkin bir haber yayınladı.

Haberde Türkiye'nin savaş uçağı eksikliğini gidermek için Çin'in ürettiği 5. nesil savaş uçağı FC-31'i (Shenyang J-31) satın almayı düşündüğü iddia edildi.

Pekin'de bulunan Silahların Kontrolü ve Silahsızlanma Birliği bünyesinde kıdemli danışman olarak görev yapan Xu Guangyu Global Times'a verdiği demeçte, Çin'in savaş uçağını ihraç etmek için indirim yapabileceğini söyledi.

FC-31 (J-31) SAVAŞ UÇAĞI

FC-31, gelecekteki savaş alanı ortamlarının taleplerini karşılayan tek kişilik, çift motorlu, çok rollü bir savaş jetidir. 2018 yılında Çin Havacılık Endüstrisi Kurumu (AVIC) tarafından yayınlanan bilgi göre 17.3 metre uzunluğunda ve 11.5 metre kanat açıklığına sahip.

Shenyang FC-31 gelişmiş durum bilinci, gelişmiş radar izleme ve hedefleme yetenekleri ve entegre elektronik savaş sistemleri sağlayan üstün aviyonik ve sensörlerin yanı sıra olağanüstü manevra kabiliyeti, gizli özellikler ve dahili bir silah yuvası sunuyor.

FC-31, Çin Havacılık Endüstrisi Kurumu’na bağlı bir şirket olan Shenyang Aircraft Corporation nezdinde Halk Kurtuluş Ordusu Hava Kuvvetleri (PLAAF) tarafından üretilmektedir.

https://www.veryansintv.com/turkiye-f-35-yerine-o-ulkeden-savas-ucagi-alacak-iddiasi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: J-31 Gyrfalcon
« Yanıtla #31 : 17 Ekim 2020, 21:09:55 »
F-35 kopyası olduğu sır değil zaten Çin'in F-35'in bilgilerini çalarak bu uçağı geliştirdiği biliniyordu. İyi ya işte bizimkiler yabancı bir uçak düşünmüyor Malatya'da hangarları bile hazır.  :) :)

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 17 Ekim 2020, 21:28:23 »
F-35 kopyası olduğu sır değil zaten Çin'in F-35'in bilgilerini çalarak bu uçağı geliştirdiği biliniyordu. İyi ya işte bizimkiler yabancı bir uçak düşünmüyor Malatya'da hangarları bile hazır.  :) :)

Veryansın = Vatan Partisi = Doğu Perinçek = Çin.

Veryansın bildiğin ülkedeki Çin sputniki.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #33 : 17 Ekim 2020, 22:07:16 »
J-31 banq göre iyi bir 5. Nesil bir uçak ilk uçuş seneye densede şuan uçuşlar yapılıyor diye biliyorum çoğu proje öyle.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 17 Ekim 2020, 22:46:59 »
Abi yine bana kızmayın ama ben şu Çin, Rus sistemlerine bi türlü olumlu bakamıyorum. Tamam mecburen alırız da çok mecbur kalmadan bulaşmamak lazım...

Her yerde her coğrafyada tokatlayıp dönüyor bu doğu bloku sistemleri... Mutlaka bu yenilgilerde başka faktörlerde etkilidir ama bir durup düşünmek lazım...
Tank,füze,roket,gemi neyse de muharip  uçak bambaşka bir olay... En iyisini almak lazım...Direkt yenilgiye uğrarız bir savaşta...

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #35 : 17 Ekim 2020, 23:22:42 »
Abi yine bana kızmayın ama ben şu Çin, Rus sistemlerine bi türlü olumlu bakamıyorum. Tamam mecburen alırız da çok mecbur kalmadan bulaşmamak lazım...

Her yerde her coğrafyada tokatlayıp dönüyor bu doğu bloku sistemleri... Mutlaka bu yenilgilerde başka faktörlerde etkilidir ama bir durup düşünmek lazım...
Tank,füze,roket,gemi neyse de muharip  uçak bambaşka bir olay... En iyisini almak lazım...Direkt yenilgiye uğrarız bir savaşta...

Hocam çok basit düşünüyorsunuz Su-30sm2 olması lazım rafaleden iyi bir uçak mesela çıplak olarak. Ayrıca çin uçakları 5. Nesil uçaklar artık. Abd kategori olarak 5. Nesile koydu ki 5. Nesile sahip olabilecek her şeye sahip. Bence çok dar bakıyorsunuz.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 18 Ekim 2020, 01:41:58 »

Türkiye' nin tehdit algısı nedir, tehdit nereden geliyor? Bu sorunun cevabını doğru verdiğiniz zaman;

''Veryansın = Vatan Partisi = Doğu Perinçek = Çin''

diyemeyeceğinizi düşünüyorum.

Türkiye' ye tehdit;

açık açık, bağırta bağırta, göz göre göre, gümbür gümbür, hem de davul zurnayla Atlantik ittifakından gelmektedir. Bu tehdit algılanamıyorsa, idrak edilemiyorsa, gözle görülemiyorsa; burada ciddi anlamda sıkıntımız var demektir.

Şimdiden savaş durumuna hazırlanmak gerekiyor. Bu üç sene olur, beş sene olur! konvansiyonel savaş durumuna hazır olmak gerekir. Batıya karşı batı silahlarını kullanamazsınız. Zaten o yüzden S-400' leri aldık. Demek ki Türkiye tehdidin nereden geldiğini biliyor. Hal böyleyken, bundan sonraki süreçte armut' un sapı üzümün çöpü aranmaz. Elinde hangi imkanlar varsa düşmana karşı onunla direnirsin.

Al işte Kanada..! TB-2 ' lerin Wascam optik EO-IR görüntüleme sistemine ambargo koydu... Tayyip Erdoğan' ın dediği şekliyle; YAHU SEN KİMSİN! Bu adamlardan ne dost ne de müttefik olur... O nedenle bundan sonraki süreçte teknolojiyi, sistemleri, silahları nereden temin edebilirsek oradan almak durumundayız. Yahu bu Allah kelamımı; F-35 almak zorunda mıyız? Zırt diye bir yerlerden ambargo uyguluyorlar. Al sana Almanya örneği; Alamanya, Alamanya dedik bağrımıza bastık; kendi karasularımızda sismik araştırma yapacağız ona bile dil uzatıyor, çemkiriyor. Yahu sen kimsin ya! Meis adası Türkiye' ye 2 km mesafede...2.1 km ötede sismik araştırma yapamazsın, AB olarak Yunanistan' ın yanındayız diyorlar. Üstelik Almanya' daki 3,5 milyon Türk' e rağmen! Alman devleti dediğin; 3.5 milyon Türk' ü de iplemiyor ha..!

Böyle müttefikerin de, ittifakın da, yedi sülalesinin de...! demek geliyor insanın içinden.

O nedenle sevgili dostlar... Sistemi, teknolojiyi nereden bulursam oradan alırım. Yok Vatan Partisiydi, Çin' di şuydu buydu... artık bunları geçelim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #37 : 18 Ekim 2020, 02:56:55 »

En iyisi derken? En iyi son nesil uçak hangisi ve bize veriyorlar mı ona bakmak lazım. Armudun sapı üzümün çöpü derken evde kalan kız kurularına dönmektense, ihtiyacımızı giderebilecek "alabileceğimiz" en uygun sistemleri almalıyız. Tabi kendimiz henüz yapamıyorsak. Özellikle de acil ihtiyaçsa.

Türkiye' nin tehdit algısı nedir, tehdit nereden geliyor? Bu sorunun cevabını doğru verdiğiniz zaman;

''Veryansın = Vatan Partisi = Doğu Perinçek = Çin''

diyemeyeceğinizi düşünüyorum.

Türkiye' ye tehdit;

açık açık, bağırta bağırta, göz göre göre, gümbür gümbür, hem de davul zurnayla Atlantik ittifakından gelmektedir. Bu tehdit algılanamıyorsa, idrak edilemiyorsa, gözle görülemiyorsa; burada ciddi anlamda sıkıntımız var demektir.

Uzun vadede düşünecek olursak Çin de tıpkı Atlantik ittifakı gibi bizler için ciddi bir tehdit olacak. Hatta çok da uzun değil! Ekonomik gelişimi tüm dünyayı olduğu gibi bizi de ciddi etkileyecek. Özellikle bizler sahip olduğumuz kaynakları halen verimli kullanmak yerine savurdukça...

Net bir şekilde belirli bir seviyenin üzerine büyümemizi istemiyor dünyayı yöneten derin güçler. Her şekilde önümüze engeller çıkarıyorlar. Bunu aşmak için şu ankinden çok çok daha fazla çalışmamız gerek. Tıpkı Çin gibi...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 18 Ekim 2020, 04:14:05 »
Uzun vadede düşünecek olursak Çin de tıpkı Atlantik ittifakı gibi bizler için ciddi bir tehdit olacak.

Orası öyle... fakat senin de bahsettiğin gibi yakın ve uzak tehdit kavramları vardır. Yakın tehdit dediğimiz şey; freni boşalmış şekilde, kornaya basa basa üzerimize doğru gelen kamyondur. İlk önce bu tehdidi savuşturalım. Peki nasıl savuşturacağız?

''Yahu bu kamyonu boş verelim. Asıl tehdit; sesi çok uzaklardan gelen trendir!'' dediğimiz an, ne yazık ki kamyonun altında kalırız.

Peki tehdit altında olduğumuzu nereden çıkarttınız? diyen arkadaşlar olabilir.

-Almanya dedik; motor vermiyor,
-Fransa dedik; füze vermiyor,
-ABD dedik; uçak vermiyor... hadi uçağı da geçtim, vakti zamanında tabanca bile vermiyorlardı.

Yahu İsveç, Norveç gibi ülkeler bile Türkiye' ye ambargo uyguluyor. Tamam sarışınsınız, mavi gözlüsünüz, beyaz tenlisiniz, Nordiksiniz, atalarınız belki Andromeda takım yıldızından gelmiştir! evet güzel insanlarsınız anladık... kusura bakmayın ama bizlerde Türk' üz yani..! Bizde üç kuruşa beş köfte olmaz.

Özellikle şu Fransa, yılan başı gibi her yerde karşımıza çıkıyor. Sizin toprağınıza göz dikmedik, karasularınızda sismik araştırma yapmadık; sen ne demeye gelip de Yunanistan' a arka çıkıyorsun? Firkateyn verecem, Rafale vereceğim diye tutturdun, yetmedi; Türkiye' ye göz dağı olsun diye uçak gemisi gönderdin. Rum Kesimine üs kuruyorsun, Suriye' de PKK' yı destekliyorsun, Libya ha keza... Ermenistan meselesi desen, en büyük destekçilerinden. Bu ne biçim müttefik yav! 

Savmaya kalksan; Almanya öyle, ABD öyle... Türkiye aleyhine bi' dünya iş çeviriyorlar.

Bunlar böyle de, İslam coğrafyası farklı mı sanki... Ümmet Ümmet dedik; Filistin Ermenistan' ı destekliyor. Arabistan, Türk mallarını boykot ediyor. Hele BAE... Yahu sen kimsin! Boyundan büyük işlere kalkıyorsun. Grit' e F-16 gönderdi, Libya' ya Mirage gönderdi. Yırtık dondan çıkar gibi her yerde karşımıza çıkıyor. Böyle Ümmet olur mu yahu?

Hal böyleyken, teknolojiyi Çin' de bulursam Çin' den alırım. Ümmetçi arkadaşları ikna edebilmek açısından; zaten Peygamber Efendimiz dememiş mi! İLMİ ÇİN' DE BULURSANIZ BİLE GİDİN ALIN -diye. Dini bütün arkadaşlarımız, hiçbir şeyi dikkate almıyorlarsa; işbu Hadis-i Şerifi dikkate almaları gerekiyor. İcap ederse gidip alırım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #39 : 18 Ekim 2020, 10:27:52 »
Alt sistem almalıyız bu ülkelerden o da kısa vadede.
Şu iyi anlaşılsın ki " hiçbir ülke bir savaş uçağının %100'ünü kendisi üretmiyor" görüşü bizim için geçerli olmamalı.
Arkadaşlara katılıyorum. Bizim artık israfı , adam kayırmacılığı bitirip eğitim , sanayi ve bilimde vites artırmanız lazım...Çünkü bunlar bizi rahat bırakmayacak...
Libya deniz antlaşmasıyla 2 ay önce Libya karasuları sularından konuşurken 2 km ötemizdeki Meis'te petrol araştırmayacak nerdeyse kafirler...

Donanma sayı olarak çok zayıf  , uçak ihtiyacı had safhada biz hala boş tartışmalardayız...