Gönderen Konu: Rusya Yeni Koalitsiya Obüsünü Deniyor  (Okunma sayısı 1436 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • GENEL YÖNETİCİ
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 35657
 • Beğeni Puanı +60/-11
Rusya Yeni Koalitsiya Obüsünü Deniyor
« : 22 Kasım 2014, 04:53:10 »
Rusya Yeni Koalitsiya Obüsünü DeniyorRusya; 152 mm 2S35 Koalitsiya -SV Obüsünün son denemelerini gerçekleştiriyor. Rusya daha önce alışılmadık bir tasarım ile çift namlulu 152 mm/2S35  Koalitsiya topçu sistemini bir ana muharebe tankının gövdesi üzerine yerleştirmişti. iki 152 mm 2A70 üst üste yerleştirilmiş namlu bir otomatik doldurucu tarafından beslenmekteydi. Ancak proje 2010 yılında iptal edilmişti.

Yeni Koalitsiya sistemi, bunun yerine Armata (BMP-T-15) Universal Combat Platformuna (UCP) dayanmaktadır.

DefenceTurk.com
*BEKLEYENLER, KAYBEDENLERDİR!

Çevrimdışı fırtına06

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 288
 • Beğeni Puanı +4/-0
 • DefenceTurk.com
Rusya'nın yeni 'süper silahı' ABD'yi ürküttü!
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2017, 20:58:28 »
Amerikan medya kuruluşları, Rus yapımı Msta-S ve Koalitsiya-SV topçu sistemlerini, ordunun hizmetine girmesini yeni ‘süper topçu silahı' olarak adlandırdı.
ABD merkezli askeri dergi The National Interest (NI), Msta-S ve Koalitsiya-SV topçu sistemlerinin Rus Kara Kuvvetleri'nin topçu birliklerinin geliştirilmesi için güçlü bir teşvik oluşturacakken ABD'nin hala geleceğe dönük olarak 1960'lı yıllarda üretilen M109 Paladin motorlu topçu sistemlerinin modernize edilmiş versiyonlarını kullanmayı planladığını yazdı.

Haberde, Rus kara birliklerinin Msta-S obüsünün modernize edilmiş türevini kullanmaya başladıkları ve daha modern Koalitsiya-SV obüsü yeterli miktarda sevk edilmeye başlanıncaya kadar kullanılmaya devam edileceği belirtildi.

NI, ‘etkili Msta-S' obüsünün kullanımının, Koalitsiya-SV obüslerinin seri üretimine başlanıncaya kadar Rus Kara Kuvvetleri'nin modern topçu sistemlerine sahip olmasını sağlayacağını, Msta-S'in iyileştirilmiş versiyonlarınınsa, yeni topla donatıldığı ve otomatik doldurma mekanizmasıyla güçlendirildiği için daha yüksek atış kapasitesine sahip olacağını ileri sürdü.

Makalede, Rusya'dan farklı olarak ABD ordusunun hala 1960'lı yıllarda üretilen M109 Paladin motorlu topçu sistemlerinin modernize edilmiş versiyonlarını kullanmaya devam ettiği vurgulandı.

Daha önce 10 adet modernize edilmiş Msta-S motorlu obüsün Rus füze ve topçu birliklerinde hizmete girdiği belirtilmişti.

152 mm'lik 2C19 Msta-S motorlu obüsün başlıca görevi, karşı tarafın korumalı ve korumasız hedeflerini, insan gücünü, zırhlı ve zırhsız araçlarını ve diğer hedefleri imha etmek. Atışlarda farklı görevleri bulunan mermileri kullanabilen Msta-S'teki top, dakikada 8 atış gerçekleştirebiliyor, atış mesafesiyse 29 kilometreye ulaşıyor.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2468605-rusyanin-yeni-super-silahi-abdyi-urkuttu/?detay=1