Gönderen Konu: LAV - Light Armored Vehicle  (Okunma sayısı 5273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
LAV - Light Armored Vehicle
« : 30 Aralık 2012, 23:05:11 »

Kanada LAV III Modernizasyonuna Devam Ediyor

Kanada Hükümetinin  Kadının Statüsü, Bayındırlık, Devlet Hizmetleri ve Maliye Bakanı Rona Ambrose; General Dynamics Land Systems ile Kanada Hükümeti arasında 66 adet LAV III aracının modernizasyonu için 133,5 milyon dolarlık bir anlaşma imzalandığını duyurdu. Bu anlaşma ile Ekim 2011 tarihinde imzalanan 1 milyar dolar değerindeki 550 LAV III aracının modernizasyonu için imzalanan anlaşma genişletilmiş oldu.

Böylelikle toplam 616 aracın beka kabiliyeti, manevra kabiliyeti ve ateş gücü artırılarak 2035 yılına kadar görevlerine devam etmeleri sağlanacak. Kullanılacak olan çift V-gövde teknolojisi beka kabiliyetini önemli ölçüde aetıracak. General Dynamics Kara Sistemleri ve Kanada mühendislerinin diğer yenilikçi değişiklikleri de sökülebilir ek zırhlar ve enerji sönümleyici koltuklardır. Bu gelişmeler mayın patlamaları, IED'ler ve diğer tehditlere karşı mürettebata daha fazla koruma sağlayacaktır.

LAV III otomotiv performansı, sürüş karakteristiği ve yükleme kapasitesi; daha güçlü  motor, sağlıklı sürüş hattı ve süspansiyon, yüksek idare sistemi ile optimize edilecektir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 02 Mart 2013, 03:49:43 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2013, 11:04:09 »

Kolombiya Zırhlı Araç Alıyor

Kolombiya Milli Savunma Bakanlığı, General Dynamics'in Kanada'daki iş birimi ulan General Dynamics Land System Kanada ile bir sözleme imzaladı. Sözleşmeye göre GDLS-Kanada Kolombiya ordusu için 24 adet hafif zırhlı araç (Light Armored Vehicle - LAV) üretecek. Sözlemenin değeri 65,3 milyon dolar. Üretilecek araçlar mayınlar, patlayıcı tuzaklar ve diğer tehditlere karşı personele koruma sağlayacak çift V gövde teknolojisine sahip ve sökülebilir zırhlarla donatılmış olan LAV III modeli olacak. Ayrıca  tüm araçlar Rafael Uzaktan Kumandalı Silah İstasyonu ile donatılmış olacak. Teslimatlar Mayıs 2014 yılına kadar tamamlanacak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 02 Mart 2013, 03:49:19 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Deniz Piyadeleri Yeni LAV-A2 Araçları Alıyor
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2013, 12:44:08 »
ABD Deniz Piyadeleri Yeni LAV-A2 Araçları Alıyor

General Dynamics Land Systems-Kanada ABD Deniz Piyadeleri için 24 milyon dolar değerinde LAV-A2 sözleşmesini imzaladı.

General Dynamics Land Systems-Kanada, ABD Deniz Piyadeleri için 13 Hafif Zırhlı Araç (LAV-A2) üretmek için  24.000.000 USD değerinde sözleşmeyi imzaladı. General Dynamics Land Systems-Kanada, , General Dynamics (GD) ana şirketin Kanadalı bir iş birimidir.

LAV-A2; Deniz Hava-Yer Görev Gücü'nün bir parçası olarak güvenlik, keşif, taarruz ve  savunma operasyonları dahil çeşitli fonksiyonları yürütmek için, mobil ve ölümcül bir sistemdir. Sekiz tekerlekli araç su ve toprak üzerinde çalışır. Ekibin korunması için gelişmiş bir zırh koruma ve otomatik bir yangın söndürme sistemine sahip olan araç aynı zamanda hareketlilik için sağlam bir süspansiyon ile donatılmıştır.

Araç üretimi mevcut işgücü ile Ontario'daki General Dynamics Kara Sistemleri-Kanada tesislerinde gerçekleştirilecek. İlk teslimat Haziran 2014 ve son teslimat Ekim 2014 yılında yapılacaktır.

ABD Deniz Piyadeleri 2007 yılından bu yana 253 LAV-A2 araç sipariş etti. Hafif Zırhlı Araç bir önceki sürümü üzerinde 800 adet 1980'lerde Deniz Piyadeleri ile hizmete girdi ve bugün operasyonel kullanımına devam ediyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kanada LAV III Modernizasyonuna Devam Ediyor
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2013, 20:15:29 »
Kanada ilk modernize edilmiş LAV III aracını 24 Ocak'ta teslim aldı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Kanada LAV III Modernizasyonuna Devam Ediyor
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2013, 13:02:53 »
Modernizasyon sonrası...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
LAV III Modernizasyonuna Gözetim Paketi de Eklendi
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2014, 17:43:37 »
LAV III Modernizasyonuna Gözetim Paketi de Eklendi

LAV III piyade savaş araçları için gerçekleştirilen modernizasyon çalışmalarına Kanada hükümeti gelişmiş gözetim paketini  de ekledi. Hükümet Hizmetleri ve Bayındırlık Bakanı Diane Finley; "General Dynamics Land Systems-Kanada tarafından sağlanan geliştirilmiş gözetim paketi ve modernize edilen Kanadalı askeri LAV III zırhlı araçlara monte edilecek" dedi. Geliştirilmiş gözetim paketi için imzalanan sözleşme yaklaşık olarak 253.3 milyon ABD doları değerinde.

Gözetim sistemi; 32.8 metrelik geri çekilebilir direk, bir operatör kontrol istasyonu ve radar, termal/gündüz görüş ve görüntü yoğunlaştırıcı nişangahlar, lazer mesafe bulucu ve GPS'den oluşan bir gözetim paketini içerir.

General Dynamics Land Systems taradından LAV 6.0. olarak adlandırılan modernize edilmiş LAV III araçlarının teslimatına 2016 yılının sonunda başlanacak.

DefenceTurk.com