TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Kara Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

YENI NESIL ZMA PROJESI

(1/2) > >>

AVCI:
Kara sistemleri seminerinden çıkan haberlerden en önemlisi sanırım bu,gelecek yıllarda Altay tankına eşlik edecek yeni nesil ve modüler bir ZMA ailesi düşünülüyor-planlanıyor.Yaklaşık 3000 adetlik sayılardan bahsediliyor.Aslında otokar elini çabuk tutarak Tulpar'ı ortaya çıkardı,şimdi muhtemlen diğer üreticilerde ürünlerini çıkarmaya başlayacaklardır.Belki idef 2015 fuarında bununla ilgili süpriz araçlarla karşılaşabiliriz.Mesela FNSS'in bahsedip durduğu ama bir türlü göremediğimiz ZMA-hafif tank tasarımı ortaya çıkabilir.Zira Malezya ile hafif tank imalatına yönelik bir protokol imzaladılar.Bu aracın şasisinden faydalanılmış bir zma bekliyorum açıkcası.

Gelişmeleri talip edelim bakalım ne zaman ete kemiğe bürünecek bu proje.

Destinyy:
3000 adet çok ciddi bir rakam vaov.. Altay sürümleri uzuun vadede 1000i bulacak demekki. Tulpar 1.adım önde diğer firmalar neler yapacak bakalım.

мคяครℓเ:
OTOKAR, STA projesi için Tulpar-S’I tanıttı.
Otokar, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın Silah Taşıyıcı Araç (STA) projesi için ikinci ürününü tanıttı. Otokar Tulpar anti-tank aracının ilk prototipini 2013 IDEF’te tanıtmıştı. Yeni araca Tulpar-s adı verildi ve kulesine Kornet Anti-tank füzesi uygulandı. Araç amfibi özelliğine sahip.  Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan yeni nesil tanksavar silahları ile Orta Menzilli Tanksavar Silahı (OMTAS) Projesi kapsamında tedarik edilecek olan OMTAS’ların Araç üzerinde kullanımını sağlamak üzere başlatılan STA projesinde araçların  yurtiçi imkanlarla geliştirilmesi amaçlanıyor. Tedariki planlanan 260 adet STA’nın 184 adedi paletli tipte, 76 adedi tekerlekli tipte olacak.
http://www.c4defence.com/otokar-sta-projesi-icin-tulpar-si-tanitti/

AVCI:
Maraşlı,Tulpar-S tamamen farklı bir amaçla yani STA projesi için üretildi.Bu konuda bahsedilen şey orjinal Tulpar ve muadili ürünlerdir.
Kısaca bu mesaj bu başlığa ait değil,ilgili konuya taşınacak,yorumlara oradan devam edilsin...

SKYWOLF:

--- Alıntı yapılan: AVCI - 11 Mayıs 2015, 12:57:27 ---Maraşlı,Tulpar-S tamamen farklı bir amaçla yani STA projesi için üretildi.Bu konuda bahsedilen şey orjinal Tulpar ve muadili ürünlerdir.
Kısaca bu mesaj bu başlığa ait değil,ilgili konuya taşınacak,yorumlara oradan devam edilsin...

--- Alıntı sonu ---

Bu Maraşlı'nın değil, haberi hazırlayan C4Defence'nin hatası sanırım...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git