Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 336915 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #810 : 14 Şubat 2021, 17:41:05 »
Bir karakol da mevzide baskını yaşayın bakalım, tek tek atarak baskı ateşi altında kimi durdurabileceksiniz. orada her attığın kurşunun hedefi bulmasının önemi, yaşam ile ölüm arasında ki farkdır. Eğer seri atışa gerek olmasa idi, herkese knt 76 vermek yeterli olurdu.

Taktikden, kurgudan, sahadan bağımsız sırf silahları karşılaştırarak karar vermek yanlış. Geri tepme azaltılması için, difuzur a bir kaç milyon tl harcansa, ne mke ne de ssb batar. Ama elimizde mükemmel bir tüfek olur.

Kullnıcı içinde, morarmayan omuz olur. Azalan mermi sarfiyatı olur. Zaten harcanacak para çıkar.

« Son Düzenleme: 14 Şubat 2021, 18:20:28 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 81
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #811 : 14 Şubat 2021, 18:28:38 »
Bir karakol da mevzide baskını yaşayın bakalım, tek tek atarak baskı ateşi altında kimi durdurabileceksiniz. orada her attığın kurşunun hedefi bulmasının önemi, yaşam ile ölüm arasında ki farkdır. Eğer seri atışa gerek olmasa idi, herkese knt 76 vermek yeterli olurdu.

Taktikden, kurgudan, sahadan bağımsız sırf silahları karşılaştırarak karar vermek yanlış.

Açık konuşayım 2003 gibi Hakkari'de benzer bir şey yaşadım ve G3 tüfeğim tutukluk yaptı. Silahına güvenin sıfıra inmesi çok kötü bir şey. O yüzden tek tek atayım ama tutukluk yapmasın kafi. Standartlarının olması ve bunu bilmek iyi bir şey.

Geri tepme ve namlu adına yazdıklarınız için teşekkür ederim. Ben de öyle tahmin etmiştim. Koşu ardından yapılan atışların nefes kontrolü adına daha iyi bir deneyim sağlayacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı merzifonlu

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #812 : 14 Şubat 2021, 19:41:17 »
Geri tepme azaltılması için, difuzur a bir kaç milyon tl harcansa, ne mke ne de ssb batar. Ama elimizde mükemmel bir tüfek olur.

Kullnıcı içinde, morarmayan omuz olur. Azalan mermi sarfiyatı olur. Zaten harcanacak para çıkar.

Ya sabır!

Evvela, dipçikte zaten sönümleyici var. Eğer daha da azaltacaksanız geri tepmeyi, fiziki olarak bunun TEK çözümü vardır: Barret 12.7 mm sniper tüfeğindeki gibi namludan çıkan gazı 60 derecelik açıyla geriye doğru püskürtmek. Sniper tüfeği neyse de, piyade tüfeğinde bunu yapmak istemezsiniz.

https://military.wikia.org/wiki/Barrett_M82

MPT 76 tüfeğinde geriye tepme için alınabilecek tüm fiziki önlemler alındı. Geri tepmesiz tüfek istiyorsanız ya fizik kanunları değişecek, ya da lazer tüfeği yapacaksınız. Başka yolu yok!

Tekrar söylüyorum, kıçımızdan element uydurmayalım!
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2021, 19:43:39 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #813 : 14 Şubat 2021, 20:20:55 »
El sabır.

https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/turk-muhendisler-silahlarda-geri-tepme-ve-sahlanmayi-sifirlayan-aparat-gelistirdi-41276545

Mpt tepme birader. Mehmedimi üzme diyip, örnekleri paylaşıp konuyu kendi adıma kapatıyurum.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2021, 20:33:02 Gönderen: Alpars »