Gönderen Konu: Modernize Tu-160 İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi  (Okunma sayısı 1158 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 355
Modernize Tu-160 İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi
« : 20 Kasım 2014, 04:17:06 »
Modernize Tu-160 İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Tu-160 uçağının üreticisi Tupolev'in tasarım bürosunun Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre Tu-160 uçağı modernizasyon sonrası ilk uçuşunu gerçekleştirdi. 16 Kasım 2014 tarihinde gerçekleşen uçuş, 2 saat 40 dakika sürdü.  Uçuş Tataristan'ın Başkenti Kazan'da gerçekleştirildi.

Modernizasyon sırasında, uçağın neredeyse tüm aviyonikleri ve radar ekipmanı yenilendi.

Şu anda Rus Hava Kuvvetleri'nde görev alan 16 Tu-160 bulunmaktadır. Uçak her türlü hava koşulunda gündüz ve gece uçabilir.

Kasım 2013 tarihinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, SU-25SM savaş uçakları, Tu-160 ve Tu-95 bombardıman uçakları da dahil olmak üzere uzun menzilli savaş uçaklarının modernizasyonu için talimat vermişti.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 126
  • DefenceTurk.com
Modernize Edilen İlk Tu-160M Test Sürecinde
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2019, 19:24:56 »
Değişken ok açılı kanat yapısına sahip, Rusya’nın üretimindeki Tu-160 (Blackjack) stratejik bombardıman uçağının modernize edilmiş varyantı testlere girdi. Tu-160M yer ve uçuş testi için  Kazan Havacılık’a transfer edildi. 1987’de hizmete giren platformun, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla mali nedenlerden dolayı uçuşu durduruldu. Batı ile gerginleşen ilişkilerden sonra Tu -160’ın üretim hattı Rusya Devlet Başkanı Putin döneminde yeniden açıldı. Modernize edilmiş varyant Tu-160M’nin yer testinden sonra uçuş testine geçeceği belirtildi. Moskova, testleri tamamlanan ilk uçağın 2021 yılında hizmete girmesi için çalıştıklarını açıkladı.

http://www.c4defence.com/Gundem/modernize-edilen-ilk-tu160m-test-surecinde/9031/1