Gönderen Konu: Aegis Balistik Füze Savunma Sistemi Başarıyla Test Edildi  (Okunma sayısı 3464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Aegis Balistik Füze Savunma Sistemi Başarıyla Test Edildi

Füze Savunma Ajansı, ABD Pasifik Komutanlığı ve ABD Deniz Kuvvetleri denizcileri; USS John Paul Jones (DDG 53) savaş gemisi ile Aegis Ballistic Missile Defense (BMD) system aynı anda test ettiler.

Test sırasında sistem üç füzeyi başarıyla vurdu. Yerel saat ile 05:03'da Kaui'deki Hawaii Pasifik Füze Menzil Tesisi'den (PMRF), bir kısa menzilli balistik füze hedefi ve iki seyir füzesi hedefi fırlatıldı. USS John Paul Jones, üzerindeki AN/SPY-1 radarının  Entegre Hava ve Füze Savunma (IAMD) Radar Öncelikli Modu ile tespit ederek izlemeye başladı. Aegis BMD silah sistemi ile donatılmış gemi ateş kontrol işlemi sonucu Standard Missile-3 (SM-3) Block IB güdümlü füzesi fırlatarak balistik füze hedefini vurdu.  Aynı anda iki alçaktan uçan seyir füzesi hedefleri de Standard Missile-2 (SM-2) Block IIIA güdümlü füzeleri tarafından engellendi.

Bu test ile Standart Füze Uçuş Testi-25 (FTM-25) kapsamında  Aegis Silah Sisteminin IAMD Radar Öncelikli Modunda balistik füze ve seyir füzesi hedeflerine aynı anda ilk canlı ateş testi. Aegis BMD program için 2002 yılından beri FTM-25 ile yapılan 35 uçuş testinde 29 başarılı önleme görevi gerçekleştirildi. Tüm Balistik Füze Savunma Sistemi programlarında 2001 yılından bu yana 82 uçuş testinde 66 başarılı yok edici vuruş gerçekleştirildi.

DefenceTurk.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kale Havacılık'tan Aegis Sistemine Destek
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2014, 15:40:46 »
Kale Havacılık'tan Aegis Sistemine Destek

ABD Donanması 2013 yılında Lockheed Martin ile 8 Aegis sisteminin üretimi için bir sözleşme imzalamıştı. Lockheed Martin ABD'nin Aegis programını desteklemek için bir Türk şirketi olan KALE HAVACILIK SANAYİ A.Ş. (KALE AERO) ile birlikte bir ekip kurdu. Bu konuda yapılan anlaşma gereğince  KALE AERO, Aegis bilgisayar paketinde kullanılan 148 adet mekanik sistemin üretimini gerçekleştirecek.

KALE AERO daha önce Ordu Taktik Füze Sistemi ve F-35 Müşterek Taarruz Uçağı programları için bileşenlerin üretiminde Lockheed Martin ile birlikte çalışmaya başlamıştı. Bu çalışmalar kapsamında KALE AERO kritik bakım ve yakıt tankı yapısal parçaları üretti.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com