Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 73375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #30 : 20 Şubat 2018, 07:31:21 »
Bu kamuflaj harika durmuş yav.

serkan(putty)'ye katılıyorum. Şuna bak. Bizimkisi minicik yanında. Su-30M birde bu.

Resimdeki Su-35 değil, tek prototip olarak üretilen Su-37 ait.
Su-35 canard yok!
Resmi paylaşan kişide su 37 demişti. Bende güvenemeyip google görselde arattım. İlk sitede su 30 ml yazıyordu. :)
Kusura bakmayınız.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya, Endonezya İle Su-35 Anlaşmasını Uygulamaya Başladı
« Yanıtla #31 : 15 Mart 2018, 17:48:14 »
Rusya, Endonezya İle Su-35 Anlaşmasını Uygulamaya Başladı

Rus hükümet başkan yardımcısı Vladimir Kozhin Rossiya-24 TV kanalına verdiği demeçte “Rusya, Endonezya'ya Su-35 savaş uçağı teslimatı için imzaladığı sözleşmeyi uygulamaya başladı” dedi.

Kremlin'in yardımcısı, “Endonezya, Rusya ile silahlanmaya ilişkin sözleşmeler imzalamaya hazırlanırken, diğer ülkelerin baskısına maruz kaldı” dedi. Kozhin, "Endonezya'ya yönelik baskının" büyük olduğunu "ekleyerek," Amerikan ortaklarına da dahil olmak üzere, kamuoyuna açıklamaktan çekinmedikleri kesin bir tutum için Endonezya'nın askeri ve siyasi liderliğine minnettarız " dedi.

Kozhin, "Bu sözleşme iki yıl için hazırlandı, karmaşık bir sözleşme, modern Su-35 savaş uçakları ve her şey hazırlandı" dedi.  Kozhin'e göre, "her şey hazır olduğunda, Amerikan ortakları sahneye girdiler ve bu sözleşmenin gerçekleşmesini önlemek için Endonezya tarafına benzeri görülmemiş bir baskı uyguladılar. Bununla birlikte, sözleşme imzalandı ve uygulamaya başlıyoruz" dedi.

Rusya'nın sözleşmeleri kazanmak için indirimler sağlayıp sağlamadığı sorulan Kozhin, "İndirimler hakkında bir konuşma yok, bu iştir ve zarardan ticaret yapamayız."

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Su-35S Savaş Uçağı Resmi Olarak PLAAF’da Hizmete Girdi
« Yanıtla #32 : 08 Mayıs 2018, 17:55:34 »
Su-35S Savaş Uçağı Resmi Olarak PLAAF’da Hizmete Girdi

Çin Halk Cumhuriyeti (PRC`s) Ulusal Savunma Bakanlığı, Halk Kurtuluş Ordusu Hava Kuvvetlerinin (PLAAF), Rusya tarafından sağlanan Sukhoi Su-35S (NATO raporlama adı: Flanker-E +) savaş uçaklarını hizmete soktuğunu doğruladı.

MND sözcüsü Kıdemli Albay Wu Qian,  bu açıklamayı 26 Nisan'da Pekin'de düzenlenen bir medya brifinginde yaptı. Ancak yetkili, hizmete giren uçak sayısını belirtmedi.

Milli Savunma Bakanlığı, Su-35S savaş uçağı ve diğer sabit kanatlı PLAAF uçağının Güney Çin Denizi üzerindeki ortak savaş devriyelerinde yer aldığını daha önce açıkladı.

Kasım 2015'te, Rusya'nın Rostec eyalet kuruluşu Pekin'in 24 Su-35 için bir sözleşme imzaladığını ve ÇHC'nin Rus yapımı uçağın ilk yabancı müşterisini yaptığını söyledi. Sözleşme, 2 milyar dolardan az değil.

Su-35, beşinci nesil teknolojiler içeren son derece geliştirilmiş 4 ++ - nesil süper manevra kabiliyetli bir savaş uçağıdır. Güçlendirilmiş hava aracı; geliştirilmiş aviyonik ve radar, vektörel itki motorları ve önden azaltılmış radar izi gibi özelliklere sahip. Maksimum hızı 2.390 km/s (1,490mph), menzili 3.600 km (1.940 mil) ve savaş yarıçapı - 1.600 km (995 mil) civarındadır. 12 bağlantı noktası ile roket, füze ve bomba taşıyabilen uçak 150 mermi kapasiteli 30 mm GSh-301top ile silahlandırılmıştır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Çin Bu Yıl Son Su-35 Savaş Uçaklarını Teslim Alacak
« Yanıtla #33 : 29 Mayıs 2018, 15:45:34 »
Çin Bu Yıl Son Su-35 Savaş Uçaklarını Teslim Alacak

Devlet Kuruluşu Rostec, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda bir duyuru gerçekleştirdi. Buna göre Çin’e son 10 Su-35 uçağı bu yıl teslim edilecek.
Rusya, 2015 yılında Çin ile ilk ihracat sözleşmesini Su-35S süper manevra kabiliyetli çok amaçlı savaş jetleri üzerinde imzaladı. Sözleşme, 2.5 milyar dolar değerinde 24 uçağın teslimatını şart koşuyor.

İlk dört Su-35S uçağı  2016 yılında Çin'e devredildi. 2017 yılında 10 Su-35S uçağı daha  Çin'e teslim edildi ve şirketin verdiği bilgiye göre son 10 Su-35S uçağı 2018 yılında Çin'e teslim edilecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #34 : 30 Mayıs 2018, 11:21:47 »

Çin'in Su-35 uçakları...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rus Su-35’leri Amerikan F-22’sini nasıl tespit etti?
« Yanıtla #35 : 25 Eylül 2018, 12:33:37 »
Rus Su-35’leri Amerikan F-22’sini nasıl tespit etti?

İsrail-Rusya arasında tansiyon düşürülen uçak nedeniyle yükselirken Ruslar ilginç bir radar görüntüsünü paylaştı. Bu görüntü, Rus Hava Kuvvetleri’ne ait Sukhoi Su-35 tarafından çekilmişti. Uçak, Suriye üzerinde uçan Amerikan Hava Kuvvetleri’ne ait radara yakalanmayan F-22’yi tespit etmiş ve görüntüsünü almıştı.

Su-35’in ILS-35 olarak adlandırılan kızılötesi arama ve takip atış kontrol sisteminin kamerası, 50 kilometrelik menzile sahip. Sistemin F-22’yi tespit etmesi ise dikkat çekti.

TheAvitionist.com sitesinin haberine göre, sistem F-22’nin gövdesinin sürtünme ile oluşturduğu sıcaklık farkını tespit ederek hedefini buluyor.

Kaynak: TheAviationist
http://www.kokpit.aero/su35-f22-tespit-etti

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 25 Eylül 2018, 12:46:30 »
Sonuçta kamera ile görmüş , radarda görmediği sürece F22ye birşey yapamaz , yani F22nin teknolojisi ile alakalı bir durum yok ortada... F22 daha önce gorurse su35 in hayatı biter.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #37 : 25 Eylül 2018, 15:22:57 »
Kızılötesi kamera ile görmüş aslında gayet normal bir şey

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #38 : 25 Eylül 2018, 15:37:32 »
Peki F-22 uçarken, bölgedeki ABD uçakları Su-35'i fark etmemişler mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Endonezya İlk Su-35 Uçağını 2019'da Alacak
« Yanıtla #39 : 09 Ekim 2018, 14:25:57 »
Endonezya İlk Su-35 Uçağını 2019'da Alacak

Askeri bir diplomatik kaynak TASS'a verdiği demeçte; "Rusya ilk Su-35 savaş uçağını Endonezya'ya 2019'da verecek" dedi. Rus günlük gazetesi Commersant daha önce yaptığı açıklamada, Rusya'nın Endonezya'ya ilk Su-35 savaş uçağının sevkıyatını  bu ay gerçekleştirmesi gerekiyordu. Ancak ABD'nin Cakarta üzerindeki baskısı nedeniyle uçakların Endonezya'ya teslimatı ertelendi.

Rosoboronexport müşterilerine uygulanan ABD yaptırımları nedeniyle anlaşmayla ilgili bazı problemler olduğunu ekledi ancak kritik olmadıklarını belirtti. Rosobornexport silah ticareti şirketi, TASS'a ya da Commersant'taki makaleden ya da makaleden aldıkları bilgiler hakkında yorum yapmayı reddetti. Askeri-Teknik İşbirliği için Rusya Federal Servisi herhangi bir yorum da yayınlamadı.

Rusya ve Endonezya'nın, Endonezya'ya 11 Su-35 uçağı teslim etmek için bir sözleşme imzaladıkları haberi bu yılın başlarında duyurulmuştu. Endonezya, Çin'den sonra Su-35 savaş uçağı satın almak için sözleşme imzalayan ikinci ülkedir.

DefenceTurk.com