Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 73429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Su-35 Super Flanker
« : 22 Mayıs 2009, 17:02:03 »
Su-35 Super Flanker

Rus Hava Kuvvetleri 48 adet Su-35 Sipariş Etti

ABD'nin Aerospace Daily gazetesinin 19 Mayıs 2009 tarihli haberine göre Moskova'nın sonunda beşinci nesil savaş uçakları servise girene kadar, Su-35 savaş uçakları alacağı kesinleşti.

Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin, Amur Komsomolsk Sukhoi ziyareti sırasında düzenlenen basın toplantısında konuyu teyit etti. Ziyaret sırasında bir Su-35 prototipi ve bir T-50 (PAKFA) prototipi de serdilendi.

Rus ordusu 60 adet savaş uçağı alacak. 60 uçağın 48 adedi Su-35 tipinde geri kalanlar ise tek kişilik Su-27SM ve iki kişilik Su-30MK2 modellerinden olacaklar. Su-27SM ve Su-30MK2 uçaklarının teslimatları 2011 ve 2012 yıllarında tamamlancak. Su-35lerin teslimatı ise 2015'de tamamlanacak.

Ayrıca Sukhoi T-50 uçağının geliştirme çalışmaları tamamlanmak üzere. Uçağın 2009 sonunda ilk uçuşunu gerçekleştireceği bekleniyor.

mil.huanqiu.com
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2015, 20:20:25 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2009, 08:38:47 »
Rus Savunma Bakanlığı tarafından 21 Ağustos 2009’da yapılan açıklamada, Rus Hava Kuvvetleri ile Rus Taktik Füzeler Kurumu (Russian Tactical Missiles Corporation) arasında, 64 adet Sukhoi savaş uçağının gelişmiş mühimmatlarla donatılmasını kapsayan bir anlaşma imzalandığı belirtildi. 190 milyon dolar değerinde olan ve 2 yıllık bir çalışmayı kapsayan anlaşma kapsamında, Rus Taktik Füzeler Kurumu, 14 farklı tipteki mühimmatı söz konusu uçaklara entegre edecek.

Öte yandan Rus Hava Kuvvetleri ve Sukhoi firması arasında 18 Ağustos 2009’da imzalanan 2,5 milyar dolarlık bir anlaşmaya göre ise, hava kuvvetleri, 2015 yılına kadar 45 adet Su-35S (NATO kodu: Flanker-E), 12 adet Su-27SM (NATO kodu: Flanker) ve 4 adet Su-30M2 (NATO kodu: Flanker-C) savaş uçağını daha envanterine katacak.

kaynak:http://www.milscint.com/haberdetay.asp?haberid=1310&hid=3

Çevrimdışı Türkistan

• İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2012, 18:41:00 »
Rusya Federasyonu 2025 Yılına Kadar 1.200 Kadar Sukhoi Su-Pak-Fa'yı Envantere Katmayı Planlamaktadır ...
''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''

Çevrimdışı yeniçerİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2012, 19:52:46 »
okadar pak fayla nasıl başa çıkacak abd bence rusya 10 yıla kadar abd nin onune geçebilir bu ara kaynak kesinmi ? 1200 pakfa hakkında

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2014, 19:45:27 »
Sukhoi'den Toplu Su-35 Teslimatı

,

Rus Hava Kuvvetleri 12 Şubat tarihinde; Habarovsk Bölgesi'ndeki Dzemgi hava üssünde bulunan 23. Hava Alayı tarafından kullanılacak Su-35 savaş uçaklarını toplu teslim aldı.

Uçakların teslim törenine Rusya Savunma Bakanı Sergey Shoigu, Rus Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Viktor Bondarev, Khabarovsk Eyalet Valisi Vyaçeslav Shport,Birleşik Aircraft Corporation başkanı Mikhail Pogosyan ve Sukhoi Şirketi üst düzey yöneticileri katıldı.  Bu uçaklar Sukhoi şirketinin Komsomolsk - on-Amur'daki YAGagarin tesislerinde üretiliyorlar. Konuklar ayrıca Su- 35S, Su- 30m2 ve Su- 27SM3 savaş uçaklarının üretim hatlarını ziyaret ettiler.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 13 Ekim 2014, 20:25:30 »
Sukhoi'den Bir Toplu Teslimat Daha

Sukhoi resmi sitesinden gerçekleştirdiği duyuruya göre Savunma Bakanlığı'na askeri teçhizat ortak kabul gününde Su-35 ve Su-30M2 savaş uçaklarından oluşan bir toplu teslimat gerçekleştirdi. Teslim edilen uçakların sayıları hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. 

Sukhoi şirketinin Komsomolsk-on-Amur'daki tesislerinde gerçekleştirilen teslimat törenine Rusya Savunma Bakanı Sergey Shoygu video konferans ile katıldı. Uçaklar 2011-2020 yılları arasında Rus Hava Kuvvetleri'ne yeni savaş uçakları sağlamak amacıyla yürütülen Devlet Silahlanma Programı kapsamında üretildiler. Sukoi firmasına uzun vadeli iş yükü sağlayacak olan bu proje ile Rus Hava Kuvvetleri daha modern bir yapıya kavuşuyor.

Su-35S modern, yüksek manevra yeteneğine sahip, “4++” nesil çok rollü bir savaş uçağıdır. 5. nesil savaş uçaklarının bazı özelliklerini de barındıran uçak donanımı ve teknik özellikleri ile göz dolduruyor.

Su-30M2 ana özellikleri kara ve deniz hedefleri yok etmek için gelişmiş yeteneklere sahip bir modifiye edilmiş silah kontrol sistemini içerir. Çok fonksiyonlu renkli likit kristal ekranlar ile yeni bir kokpit görüntüleme sistemi, gelişmiş navigasyon ve radyo iletişim sistemleri, modern bir onboard savunma sistemi, güçlendirilmiş gövde ve iniş takımı, havada yakıt ikmali sistemi, havadan havaya ve havadan yere 12 silah istasyonu barındırılan geniş bir silah kapasitesi ve 38 tona kadar kalkış ağırlığı uçağın dikkat çeken özellikleri arasında. Uçak sahip olduğu bu özellikleri ile her türlü hava koşulunda, gece ve gündüz, her türlü hava, kara ve deniz hedeflerini tespit ederek imha edebilir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2015, 10:39:28 »
O uçak Kuzey Kore'ye satılacak!

Kuzey Kore’nin Rusya’da modern savaş uçaklarını satın alma girişiminde bulunduğu bildirildi. Rusya hangi uçağı Kuzey Kore'ye satacak?

O uçak Kuzey Kore'ye satılacak!
Güney Kore Savunma Bakanlığı’na atıfta bulunan Güney Kore’nin Korea Joongang Daily gazetesi, “Geçen senenin Kasım ayında Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un temsilcisi olarak Moskova’yı ziyaret eden Choy Ren He, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den Su-35 avcı uçaklarını istedi” yazdı.

Kremlin basın servisi, Kuzey Kore temsilcisinin ziyaret detaylarını gizli tutup sadece Kim Jong-Un’un mektubunun teslim edildiğini açıkladı.

GÖRÜŞMELER YAPILDI

Kuzey Kore yetkilisi Choy Ren He’nin Rusya yönetimi temsilcileri ile yaptığı görüşme basına kapalı ortamda düzenlenip tüm detayları gizli tutuldu. Korea Joongang Daily gazetesi, Kuzey Kore’nin ülke içinde birçok farklı silah ürettiğini, fakat avcı uçaklarını üretmek için daha gelişmiş teknolojiye ihtiyaç olduğunu, bunun için Kuzey Kore’nin Rusya’ya başvurduğunu yazdı.

Kuzey Kore’ye uygulanan yaptırımlardan dolayı Rusya’nın savaş uçaklarını kolay satamayacağını kaydeden Korea Joongang Daily gazetesi, Pyongyang’ın satın almak istediği uçak sayısının da bilinmediğini belirtti.

http://kokpit.aero/o-ucak-kuzey-Kore-ye-satilacak
Hadi bakalım...
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2015, 14:41:27 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #7 : 16 Ocak 2015, 20:18:20 »
İlginç bir haber.  ;D

Eğer bu gerçek olursa Kuzey Kore Su-35'in ilk yabancı müşterisi olur. Kuzey Koreliler böylelikle eşşekten inip ferrariye binmiş olur.  ;D ;D

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 16 Ocak 2015, 21:03:38 »
Onlarda artik Copyaya baslarlar gibime geliyor Cin kadar olmasada. Kendi yaglarinda kavrulurlar herhalde..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #9 : 16 Ocak 2015, 21:19:21 »
Onlarda artik Copyaya baslarlar gibime geliyor Cin kadar olmasada. Kendi yaglarinda kavrulurlar herhalde..

Teknolojik olarak o kadar gerideler ki! Ekonomik olarak da...