Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 74712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #200 : 15 Mart 2020, 22:07:19 »
F35 olsa iyi olurdu ama biz s400 den vazgeçsek bile geleceğinden şüpheliyiz ülke olarak, Suriye deki son çatışmalardan sonra Ruslara güvenmenin bedeli ağır ödedik, bu saatten sonra Ankara nın Ruslar ile s400 haricinde bir silah alacağını zannetmiyorum

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #201 : 15 Mart 2020, 23:07:25 »
Bu uçakları biz alalım. ABD'liler çıldırsın. O zaman verin f-35'lerimizi vaz geçelim diyelim.  ;D ;D

Bunu tüm ipler koptuktan sonra en son opsyon olarak kullanma taraftariyim.
Rus teknolojisi, ABD teknolojisine 1973 ten beri üstünlük kurabilmiş değil. Onda da hava savunma sistemleri ile İsrail uçakları düşürülmüş idi. 
Bu SU35 uçaklarını çok şişiriyorlar gibi geliyor bana. Hindistan’da yüklü miktarda SU30 var. Pakistan’ın elindeki eski model F16’lara karşı kullanmıyorlar. Eski mig ve Sukhoi uçaklarını kullanıyorlar ve dayak yiyorlar. Sanki Rus’larla anlaşmışlar uçağın teknolojisini ve havasını “çizdirmemek” için.
Bana öyle geliyor ki bizim Hürjet ya da Özgür F16 dahi Aesa ile kement ağ bağlantılı harp teknolojisi ile bu uçaklara kafa tutabilir. MMU elimizi çok güçlendirecek eğer zamanında ve yapabilirsek.
F35 verirlerse de 2-3 filoya yok dememek lazım. Nasıl olsa alt yapısını hazırladık.

F-16 Özgür Su-35 ile rahatça mücadele edebilir. Viper'lara taktıkları Apg-80 radarı çok iyi bir aesa radarı . Benim duydugum Özgür deki aesa radar f-16 burun konisinin tamını doldurduğu yönünde bişeyler dolmuştum, gan teknolojisinde de gayet iyiyiz. Apg-80 den bir tık daha iyi bir radar olabilir.

Diğer yandan Su-35 rcs olarak radarda halay çeke çeke gelen bir uçak diyebiliriz. F-16  daha az. Eğer zaten tüm uçakları bir gün özgür ile modernize edersek bvr menzilde iki uçakta birbirini bvr füze menzilinden önce tespit eder ve menzile girince füzeleri salar C-7 amraam rus r-27 ve r-77'lerin su-35 lerdeki versiyonlarına denk bir füze. Ha iş yakın mesafe'ye kalırsa Su-35'in manevra avantajı var ama tüm uçaklarımıza yetecek kaska monteli nişangah sistemimiz ve geniş iir vizörlü aim-9x ve bozdoğanlarımız olacağından pilotun kafasını kaldırıp güdümlemesi yeter.

Ve bir anti parantez ruslar da sadece 90 civarı su-35 var.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #202 : 16 Mart 2020, 00:01:27 »
Su-35 hakkında şöyle biraz bilgi paylaşalımda, şu 4. nesil uçak onunla rahatlıkla baş edebilir, şu füze onunkinden daha iyidir gibi boş muhabbetlerin önüne geçelim...

http://www.kokpit.aero/sukhoi-su-35-savas-ucagi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #203 : 16 Mart 2020, 00:06:24 »
Biliyorum burasi bir savunma forumu. Ama birakin artik su galericiden araba begenir gibi ucak secme muhabbetini.

Ankara'da su an en cok konusulan konu, ne s400, ne f35, ne coronavirus. 500 ve 1000 tl'lik banknotlarin basimi konusuluyor. Bu ne demek biliyorsunuz. Devaluasyon!

Gecti artik o paranin bol oldugu donem. Eldekini kullanin.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #204 : 16 Mart 2020, 00:37:18 »
Su-35 hakkında şöyle biraz bilgi paylaşalımda, şu 4. nesil uçak onunla rahatlıkla baş edebilir, şu füze onunkinden daha iyidir gibi boş muhabbetlerin önüne geçelim...

http://www.kokpit.aero/sukhoi-su-35-savas-ucagi

Sn Skytürk,
Su 35 , kağıt üstünde ve gösteri uçuşlarında dehşet bir uçak. Ama birebir batılı kendi ayarına yakın bir uçakla henüz kapışmadı.
F16 Özgür de 4üncü nesilden bir yada iki çentik ileride bir uçak olacaktır.
Su35’in Taşıdığı r77 füzelerine bir bakın. Rusların en mükemmel AA bvr füzelerinden. Hindistan hava kuvvetlerinin aldığı r77 lerin Yarısından çoğu kullanılamaz durumda. Teknik problemden geçilmiyor.

http://archive.indianexpress.com/news/nearly-half-of-russian-airtoair-missiles-with-iaf-have-homing-ageing-problems-cag-report/490055/

https://nationalinterest.org/blog/buzz/why-india-doesn’t-its-russian-made-missiles-63931

Su35 modernize edilmiş Su27 aslında. Nasıl 1970 lerde 80 lerde uçan f15 lerle şu anki f15 ler farklı ise şimdiki su30 ve Su35 de su27’ye göre o kadar farklı diyebiliriz.
Ama yepyeni SU30 lar Hindistan hava kuvvetlerinde patır patır düşüyor.  Demekki hem motoru hem aviyoniklerinde bir şeyler var batılı uçakların gerisinde olan.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #205 : 16 Mart 2020, 00:58:06 »
Su 35 alacagimiza F 15 ucagini alalim

Türkiye-abd arasi noramana döner diyorum

buda olmuyorsa Rafale Dassault aliriz
« Son Düzenleme: 16 Mart 2020, 01:14:42 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #206 : 16 Mart 2020, 01:46:58 »
Ben şu an bir uçak almamıza gerek olduğunu düşünmüyorum ama total bir özgür modernizesi ve uzun menzilli aa mühimmatı ister yerli ister yabancı gayet gerekli. Keza elimizdeki C7 amraam sayısı da az.

Ama illa bir savaş uçağı alınacaksa ve bu stealth bir amerikan uçağı olmayacaksa alınabilecek en iyi alternatif , Eurofighter Thrance 3.

Radar kesit izi en düşük konvansiyonel savaş uçağıdır kendileri, ayrıca f-22'den sonraki en iyi batılı aesa radarına sahip , aldatma sistemleri gelişmiş ve hava hava sistemleri ve manevra kabiliyeti efsane ancak harbe hazırlık oranı düşük bir uçaktır.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #207 : 16 Mart 2020, 02:01:28 »
Sn. Battlestara katılıyorum.
Rus Su-35leri tam bir balon, geçmiş zamanda bizim Kurt filoya ait F-16lara yem olmuştu.
Manevra kabiliyeti iyi ama günümüz füze teknolojilerinde pek işe yarayan bir şey değil en kötü bir füzenin 30 g çekme kabiliyeti var.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #208 : 16 Mart 2020, 07:43:41 »
Bizim hava kuvvetlerinin stratejisi ne: Platform uçak alımından çok modern hava-hava ; hava-yer mühimmatına yatırım yapmak...
Yıllardır yazıyorum tsk'nın tercihi açıkça bellidir.
F-16+F-35 ve 2030'dan sonra MMU'dan oluşan ilave olarak yerli muhimmat kullanan bir hava kuvvetleri...
Bunun dışındaki tüm alım tercihleri tamamen hükümetin ideolojik-siyasi tercihleridir...

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #209 : 16 Mart 2020, 07:54:05 »
Saudi hava kuvvetleri deli gibi F-15SA kullanıyor. EF' den  pek memnun değillermiş. Geçmişte çok yazı okumuşum bunla alakalı. EF iyi bir uçak ama harbe hazırlık ve hava yer kabiliyeti kısıtlı. Amerikan uçakları kadar kullanışlı değil. Çok can sıkar. Rafale bu konuda daha iyi ama Fransa ile ilişkiler çok kötü. O topa hiç girmemek lazım. Fiyatı baya kazık zaten. Kalıyor gene ABD menşeilli uçaklar. F-35 olmayacaksa içerde ki 1.5 milyar dolara ilave 1.5 milyar dolar daha koyarız 1, 2 filo F-16V den devam ederiz. En ucuza ve en kestirme yol ile güzel bir uçak ediniriz. 3, 4 milyar dolara alacağın 2 filo F-16V yerine EF için 10 milyar dolar vermen gerekir. Sade uçak almakla o işi çözemeyiz uçak pahalı zaten ilave baya yatırım yapmak lazım.