Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 73377 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #170 : 19 Kasım 2019, 13:50:48 »
Ruslar istekli ama bu bize uymaz.
Hindistan SU57 proğramından ve ortaklığından Neden ayrıldı? Ruslar para ver biz yapalım mantığıyla uçağı paylaşıyorlar. Kaynak kodlarını hiç bir zaman vermiyorlar. Bu şartlarda Kendi akıllı mühimmatlarımızı uçağa entegre etmemiz imkansız.  Rus mühimmatlarına esir olacağız. ABD den kurtulalım derken Ayı’ya teslim olacağız.
Parasıyla,  Saturn AL41 yada İzdeliye30 motorunu Türkiye’de tüm hakları bize ait ortak üretme işine sıcak bakarlarsa ve de satacakları uçakların kaynak kodlarını paylaşırlarsa ortaklık olabilir.

Rusya neden paylaşsın, tanksavar Kornet alırken teknolojisini paylaşmasını istedik vermediler, şimdi jet uçak motorun teknolojisi neden paylaşsın. Ruslar salak değil ki, yerinde biz olsaydık, biz de   paylaşmazdık. Böyle saçmalık söz konusu bile olamaz.

Başından beri ortak olduğumuz F-35`in kaynak kodunu veya motor teknolojisini ABD paylaşıyormu bize. S-400`den dolayı mucizelere bıraktık F-35 alımını, ancak pilotlarımıza  sadece kokpitine oturup  uçmaya izin verir, o da artık zor...
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2019, 13:52:15 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #171 : 19 Kasım 2019, 14:02:02 »
Hindistan SU57 proğramından ve ortaklığından Neden ayrıldı? Ruslar para ver biz yapalım mantığıyla uçağı paylaşıyorlar. Kaynak kodlarını hiç bir zaman vermiyorlar. Bu şartlarda Kendi akıllı mühimmatlarımızı uçağa entegre etmemiz imkansız.  Rus mühimmatlarına esir olacağız. ABD den kurtulalım derken Ayı’ya teslim olacağız.
Parasıyla,  Saturn AL41 yada İzdeliye30 motorunu Türkiye’de tüm hakları bize ait ortak üretme işine sıcak bakarlarsa ve de satacakları uçakların kaynak kodlarını paylaşırlarsa ortaklık olabilir.

Rusya neden paylaşsın, tanksavar Kornet alırken teknolojisini paylaşmasını istedik vermediler, şimdi jet uçak motorun teknolojisi neden paylaşsın. Ruslar salak değil ki, yerinde biz olsaydık, biz de   paylaşmazdık. Böyle saçmalık söz konusu bile olamaz.

Başından beri ortak olduğumuz F-35`in kaynak kodunu veya motor teknolojisini ABD paylaşıyormu bize. S-400`den dolayı mucizelere bıraktık F-35 alımını, ancak pilotlarımıza  sadece kokpitine oturup  uçmaya izin verir, o da artık zor...
Senin fikrine göre “saçmalık”.
Biz burada fikir yürütüyoruz. Oluru olmazı, medeni bir şekilde tartışıyoruz. Yazılana saçmalık demek hakaretle aynı şey. Doğru saygılı lisan kullanalım lütfen!
NATO’nun en büyük ikinci ordusuna S400 satışı, hatta bir kısmını -belkide füzelerini - beraber üretme fikride 7-8 önce “saçma” olabilirdi. Politik ortamda olan değişikliklerin ne getireceği bilinemez.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2019, 14:14:14 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #172 : 19 Kasım 2019, 14:15:14 »

Senin fikrine göre “saçmalık”.
Biz burada fikir yürütüyoruz. Oluru olmazı, medeni bir şekilde tartışıyoruz. Yazılana saçmalık demek hakaretle aynı şey. Doğru saygılı lisan kullanalım lütfen!
NATO’nun en büyük ikinci ordusuna S400 satışı, hatta bir kısmını -belkide füzelerini - beraber üretme fikride 7-8 önce “saçma” olabilirdi. Politik ortamda olan değişikliklerin ne getireceği bilinemez.

Fikrinizin yanlış olduğunu, hatta saçma olduğunu kanaatindeyim. 7-8 sene önce S-300 ihalaye katılmıştı, sonra ABD baskısından dolayi ihaleyi iptal ettik. Şimdi büyük abisi olan S-400`ün ihraç modelini aldık, yani kısaltılmış modelini. Değişen bir şey yok. Direk satın alıyoruz, yandaş medya teknoloji paylaşımı ile teslim edilecek dendi, ama Ruslar asla buna yanaşmadı ve başından beri üzerine basa basa söylediler adamlar.

AL-41 veya Izdelie-30`un teknolojisini paylaşacak kadar salak değil ki Ruslar.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #173 : 19 Kasım 2019, 14:40:50 »
Bakın Sn Marmara, size hala “siz” ve “sayın” diyorum.
Saçma lafınız saçma! Aynı fikirde olmayız tartışırız. Fikrinizin doğru olduğuna siz inanıyor olabilirsiniz. Bunun doğru olduğuna benim inanma zorunluluğum yok. Ama saygı kuralları içinde yazın diye son defa uyarıyorum.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #174 : 19 Kasım 2019, 14:48:13 »
Tam tersine bana “sen” dendiğinde bile “siz” diyerek cevap veriyorum. Yukarıdaki iletilerime ve iletilerinize bir göz atın.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #175 : 19 Kasım 2019, 14:53:32 »
Adamlar zorla aldırtacak sanki ha bire teklif ediyorlar. Bu iş biraz daha devam eder sonra F-35'ler gelecek buraya yazıyorum.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #176 : 19 Kasım 2019, 15:02:17 »
Su-35 veya  alimi veya ortak uretimi konusuna aleyhte yaklasmasamda halen kafamda bir takim sorular mevcut.
Oncelikle Su-35 aliminda fazla aceleci davranilmamasi gerekliligine inanmaktayim. Once ABD ile F35 konusunu netlestirmemizde yarar vardir. Netlesdirme denirken F35 konuusunda kesin oyun disi birakilmissak  o zaman F35 icin yapilmis olan on odemelerin bir telafisi soz konusu olmali ve bu  bir anlasma carcevesinde telafi kapsaminda yapilacak alternatif satisin kongreden gececeginin onayinin onceden alinmasi gerek. Ornegin  F35 yerine mevcut F16 larimizin moderinizasyon gerekligi caydiricilik acisindan elzem ise alternative olarak dusunulmeli. Ayrietten sadece modernizasyon babinda dusunulmeyip olasi orta dereceli bir ABD ambargosu karsisinda elde yeterince yedek malzeme bulundurmayi da goz onune alacak sekilde kapsamali.
Su anda Su-35 alternatifimiz olabilir ,neticede Su-35 ler envanterimizde bulunmakta olan yasli F4 lerin modernizasyonu kapsaminda alternatif olarak dusunulmete oldugunu anlamaktayim. Sayet dusunce bu ise oncelikle ana vurucu gucumuz olan F16 lari oncelikle dusunmemiz gerekligi arz etmekte.
Bu arada gozden kacirilmamasi gereken bir husus da S400 konusunda geri atmayacagimizi var sayarak CAATSA mueyidelerine hazirlikli olmaliyiz cunku kesin kes S400 aktif edilecek denip + Su 35 aliyoruz dendigi anda uygulama isik hizi ile kongreden gececek. Boyle bir durumda mevcut ekonomik durumun daha da kotuye gidecegi kesin.
Su-35 bir alternatif ama bizler bu karti oynamadan once elden gelen tum tedbirleri belirtmis oldugum risklere  ayni zamanda benim goremedigim ama sizlerin gorebildigi risklere karsin da alinip oyle karar verilmesi gerkligine inanmaktayim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #177 : 19 Kasım 2019, 15:21:07 »
Alıntı
S-400 meselesinin sorunların kilit noktası haline getirilmeye çalışıldığını bildiren Erdoğan, "S-400 meselesinde görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız vasıtasıyla çözüm yolları aranması konusunda da mutabık kaldık. Sayın Trump'a, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi alma noktasına nasıl geldiğini bir kez daha ifade ettim. Zaten kendisi de bu konuda bize hak veriyor. Ülkemizin artık bu savunma sisteminden vazgeçmesinin söz konusu olamayacağını, çözümün bu gerçek ışığında bulunması gerektiğini söyledik." diye konuştu.

NATO'nun kendi savunma konsepti açısından herhangi bir mani teşkil etmediğini açıkladığı S-400 konusunda kopartılan fırtınanın başka amaçlara matuf olduğunu da Trump'a anlattığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu husustaki aşırı ısrarın Türkiye'nin egemenlik haklarına yönelik tecavüz anlamına geleceğinin de altını çizdik. Amerika'dan Patriot Sistemi alma talebimizi de tekrarladık. F-35 uçaklarıyla ilgili ülkemize yapılan haksızlığı tekrar dile getirdik. Türkiye'nin F-35'in proje ve üretim ortağı olduğunu belirttik. Zira F-35'te Türkiye malum müşteri değil, ortaktır. Bu projede taahhüt ettiğimiz 2,1 milyar doların 1,4 dolarını ödediğimizi tekrar hatırlattık. Şayet F-35 meselesindeki mevcut uzlaşmaz tavır sürerse Türkiye orta vadeli ihtiyaçlarını karşılamak için başka arayışlara girmek zorunda kalacağını da ayrıca söyledik."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-cumhurbaskani-erdogandan-grup-toplantisinda-onemli-aciklamalar-41377401

Son açıklamada da görüldüğü üzere S400 konusunda bir geri adım söz konusu değil. S400 öne sürülerek verilemeyen F-35 uçakları konusunda bizimkiler halen umutlu söylemlerde bulunuyor. Ancak aynı zamanda orta vadeli ihtiyaçları karşılamak konusundaki zorunluğu da net bir şekilde belirtiyorlar. F-35 konusunda bastırmak için Su-35 kartını fazlasıyla kullanıyorlar diyebiliriz aslında.

Eskiden olsa "kesinlikle olmaz" derdim. Ama Rusya eski Rusya değil. Bütün bu hengameden sonra envanterimize Su-35'in girebilme olasılığı, eskiye göre çok daha fazla. Her şey olabilir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #178 : 19 Kasım 2019, 15:56:06 »
F 35 vermeszen su 35 ucagi alirim demek Türkcesi

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #179 : 19 Kasım 2019, 16:42:16 »
Bakın Sn Marmara, size hala “siz” ve “sayın” diyorum.
Saçma lafınız saçma! Aynı fikirde olmayız tartışırız. Fikrinizin doğru olduğuna siz inanıyor olabilirsiniz. Bunun doğru olduğuna benim inanma zorunluluğum yok. Ama saygı kuralları içinde yazın diye son defa uyarıyorum.

Fikrin sacma iste. Beni de uyarsana.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''