Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 73421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #150 : 30 Ekim 2019, 00:30:37 »
13 kasımda CB, Amerikayı ziyaret ettiğinde uçakları veriyorsanız alalım. Vermiyorsanız alternatifimiz belli diyecek muhtemelen. F-35 pazarlığında elimizi güçlendirmek için şimdiden bir ön alma. CB ziyaret ettiğinde belki bize uygun koşullarda F-15 teklif edebilirler. 3 milyar dolara 48 adet F-16V versinler ben tamam derim. Her şeyini bildiğim bir uçak. 1.5 milyar dolar para verildi zaten. Hiç riske girmeden 1.5 daha veririm gıcır gıcır F-16V alırım. Yanında bir miktar Aim-120D alırım. Yerli hava hava füzelerini bütün F-16'lara enteğre edilmesi karşılığında OK. Arkasından gider Rusyadan 2 Filo daha S-400 anlaşması yapar. Hava kuvvetleri ciddi bir kabiliyet artışı olurdu. Ve batı ile de aram çok bozulmazdı.

Hocam zaten F-16 block 30 Özgür modernizesiyle uçak viper seviyesine çıkacak. En azından radar olarak . Amerika aim-120d amraam'ı bize verirmi bilmem şimdiye kadar sadece has gardaşı japonyaya verdi.

Zaten bizin hvkk daha çok meteor'a yükseliyor.

Bizim hava kuvvetleri için en önemli mevzu şu an için özgür modernizasyonu tüm f-16'lar aesa radar ve uzun menzilli bvr kabiliyeti olması lazım yoksa bölgede av konumundaki uçaklar olurlar.
Bana kalırsa maceraya girmeye hiç gerek yok. Ben F-15 alımına bile sıcak bakmıyorum. Çünkü bilmediğimiz bir uçak alınması, operasyonel olması, kuvvetin uçağa ısınması taktikler geliştirmesi vs çok uzun zaman. Eldeki F-16'ları Aesa modernize edelim. 1, 2 filo malatya ana jet üssü için F-16V alsak bana yeter açıkçası. MMU projesine odaklanalım. Su-35 alsak çok ciddi yaptırıma uğrayabiliriz. F-16'lar için Aesa radarı filan unutalım o zaman. E ben ne anladım Su-35'ten. 48 uçak için 200+ uçağı riske mı edeyim ? Su-35 blöfünü yutturabilirsek F-35 gelebilirde. Trump'ın ne yaptığı belli değil. Son anda geri adım atabilir.

Benim isteğimde Aesa radar yerli uçuş ve görev bilgisayarlı yerli silah ve podlara ek + meteor ve asraam entegreli bir Özgür modernizesi. (Tüm F-16'lara )

Eurofighter ej-2000 motorlu aesalı 4. nesil muharip hürjet.

Ve eğer F-35 gelmezse de Trakya yerine Stobar hafif uçak gemisi .(Uzun vade TFX için)
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2019, 00:46:32 Gönderen: BATTLESTAR »
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #151 : 30 Ekim 2019, 00:41:34 »
Su-35 ve S400'ü Rusya'ya karşı kullanamayız, doğru. Zaten böyle bir amacı olacağını bile düşünmek yanlış.

Ben buna duruma benzere başka bir soru sorayım. Mesela Akdeniz'deki enerji krizi bir çatışmaya dönüşürse, sahip olduğumuz batı sistemlerini verimli kullanabilecek miyiz? Mesela gemilerimiz boy boy geziyorlar, savaş uçaklarımız vızır vızır uçuyor. Gerçek bir savaşta ne kadar işe yarayacaklar?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #152 : 30 Ekim 2019, 00:53:09 »
13 kasımda CB, Amerikayı ziyaret ettiğinde uçakları veriyorsanız alalım. Vermiyorsanız alternatifimiz belli diyecek muhtemelen. F-35 pazarlığında elimizi güçlendirmek için şimdiden bir ön alma. CB ziyaret ettiğinde belki bize uygun koşullarda F-15 teklif edebilirler. 3 milyar dolara 48 adet F-16V versinler ben tamam derim. Her şeyini bildiğim bir uçak. 1.5 milyar dolar para verildi zaten. Hiç riske girmeden 1.5 daha veririm gıcır gıcır F-16V alırım. Yanında bir miktar Aim-120D alırım. Yerli hava hava füzelerini bütün F-16'lara enteğre edilmesi karşılığında OK. Arkasından gider Rusyadan 2 Filo daha S-400 anlaşması yapar. Hava kuvvetleri ciddi bir kabiliyet artışı olurdu. Ve batı ile de aram çok bozulmazdı.

Hocam zaten F-16 block 30 Özgür modernizesiyle uçak viper seviyesine çıkacak. En azından radar olarak . Amerika aim-120d amraam'ı bize verirmi bilmem şimdiye kadar sadece has gardaşı japonyaya verdi.

Zaten bizin hvkk daha çok meteor'a yükseliyor.

Bizim hava kuvvetleri için en önemli mevzu şu an için özgür modernizasyonu tüm f-16'lar aesa radar ve uzun menzilli bvr kabiliyeti olması lazım yoksa bölgede av konumundaki uçaklar olurlar.
Bana kalırsa maceraya girmeye hiç gerek yok. Ben F-15 alımına bile sıcak bakmıyorum. Çünkü bilmediğimiz bir uçak alınması, operasyonel olması, kuvvetin uçağa ısınması taktikler geliştirmesi vs çok uzun zaman. Eldeki F-16'ları Aesa modernize edelim. 1, 2 filo malatya ana jet üssü için F-16V alsak bana yeter açıkçası. MMU projesine odaklanalım. Su-35 alsak çok ciddi yaptırıma uğrayabiliriz. F-16'lar için Aesa radarı filan unutalım o zaman. E ben ne anladım Su-35'ten. 48 uçak için 200+ uçağı riske mı edeyim ? Su-35 blöfünü yutturabilirsek F-35 gelebilirde. Trump'ın ne yaptığı belli değil. Son anda geri adım atabilir.

Benim isteğimde Aesa radar yerli uçuş ve görev bilgisayarlı yerli silah ve podlara ek + meteor ve asraam entegreli bir Özgür modernizesi. (Tüm F-16'lara )

Eurofighter ej-2000 motorlu aesalı 4. nesil muharip hürjet.

Ve eğer F-35 gelmezse de Trakya yerine Stobar hafif uçak gemisi .(Uzun vade TFX için)
Geçiş süreci için gayet mantıklı. F-35 gelmezse ilave S400 alınmalı bence. 2 filo az bize.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #153 : 30 Ekim 2019, 00:54:58 »
Sn Battlestar ve Sn Partikül ile aynı fikirdeyim.

Yanlış anlaşıldım galiba! ''Düşmanından silah almak istemezsin'' derken Amerikan silahlarını kastetmiştim. Şöyle ki;

Şayet Su-35 alacaksak... bu durumda T.C. ' nin dost-düşman tanımı değişti demektir. Yeni jeopolitik duruma göre tehdit algısı ABD' den geldiği için Su-35 almak zorunda kalabiliriz diyorum. Veya ABD' ye karşı kendimize yeni bir iş ortağı arıyoruz demektir.

Garipsenecek şey değildir...

Nasıl ki 50' li yıllarda Stalin' in tehditlerine cevap olarak NATO' yu seçtiysek; günümüz koşullarında ABD tehdidine karşı  da Rusya' yı müttefik seçmiş olabiliriz. Ve gidişat oralara doğru gidiyor. Amerikan tehditleri öyle eften püften tehditler değildir. Türkiye' yi direkt bölünmekle tehdit ediyorlar. Türkiye yerine terör örgütleriyle iş tutuyor ve Türkiye' nin hassasiyetlerini hiç umursamıyorlar. Sanki 70 yıldır müttefik değilmişiz gibi Türkiye aleyhine faaliyetlerde bulunuyorlar. En son FETÖ darbesini de tezgahladılar... Yetmedi ekonomik ambargoyla tehdit ediliyoruz. Bu durumda Türkiye' nin tehdit algısının değişmesi normal değil midir?

Bütün bu olumsuzluklara rağmen, bana kalsaydı; hiç Su-35 işine bulaşmaz, bütün enerjimi MMU projesine kanalize ederdim. Şayet MMU projesi 5. nesil olamayacaksa; aynen Kore örneğinde olduğu şekliyle projeyi 4++ seviyesine revize ederdim. Endüstirileşme ve silah teknolojileri açısından basamak olur ve en azından kendi uçar sistemlerimiz yapar hale gelirdik. Gelen tehdidi savuşturabilmek için de ittifaklar sistemine yönelirdim.

Şayet Su-35 olayı gerçekleşirse, yakın tehdidin dayanılmaz boyutlara ulaştığı sonucuna varacağım. Bu durumda meseleyi teknik değil stratejik olarak değerlendirmek gerekir. 

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 30 Ekim 2019, 01:08:42 »
Sn Skywolf,
Nato üyesi ülkeyiz. Has düşmanımız Rusya.
Rusya dan S400 ve şimdi belki de Su35 alıyoruz. Al sana çelişki.
Ana müttefikimiz ABD ve Neredeyse tüm silah sistemi miz onlardan gelme.
Bize parasını verdiğimiz ortağı olduğumuz uçaklarımızı vermiyorlar. Düşmanımıza olmadık silah yardımında bulunuyorlar.
Al sana bir çelişki daha.
Hakiki bir savaşta ortada kalırız. ABD nin istemediği aletleri kullanamayız. Rusya isterse s400 ve Su35 leri kilitler.
Kıbrıs harbinde dahi gemi ve uçaklarımızı kilitlemeyi düşünmüşler ama ileride silah satımında problem olmasın diye ellememişler diye bir dış mihraklı yazıda okumuştum.
Dışarıdan silah almak boşa kürek çekmektir.
Ha şu var. ABD ile ortak ürettiğimiz ASELSAN ve Roketsan gibi firmalarda bir çok silah ve elektronik aksam var. Bunların içerisine virüs falan bulaştırmadılarsa bunlar çalışır. Ama harpoon gibi aim9x gibi füzeler çalışırmı bilemem.
Sizin dediğiniz gibi tfx e odaklanıp. Kendi silahımızı kendi Hisar füzemizi, hürjetimizi yapmak tek çıkar yol.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2019, 01:13:43 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #155 : 30 Ekim 2019, 01:28:04 »
Has müttefikimiz ABD nin Temsilcler Meclisi, Suriye de Kürtlere karşı harekat düzenlediğimizden ötürü Türkiye’ye yaptırım uygulanması kararı tasarısını kabul etmiş.
Bunlardan ne uçak alınır, ne dost olur. Yahudi lobisinin Suriye oyunu bozuldu diye intikamı bu!
Savunma bakanı Akar’a vize verilmemesi de var tasarının içeriğinde. CB nin hesaplarının incelenmesi de dahil.
Artık hala ABD ye gider mi ?
Daha s400 için Caatsa var sırada.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2019, 01:32:42 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #156 : 30 Ekim 2019, 08:09:16 »
Ben erdoganin 13  kasimda  abdye gidmecegini düsünüyorum

abdnin temsilciler meclisinde ermeni tasarisini  29 ekim de alinmis olmazi 

Türkiye cumhuriyetine alinmis darbedir bu olay  kumanda 35 S 400 olayini   degildir

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #157 : 30 Ekim 2019, 09:48:42 »
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar SU-35 savaş uçağı alınacağı yönündeki haberleri yalanladı.

https://m.haberler.com/bakan-hulusi-akar-turkiye-su-35-ucagi-alacak-12566602-haberi/

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #158 : 30 Ekim 2019, 11:16:40 »
Sn Akarin demeci dogru zamanda gelmis galiba ;)

Ama benim sorum soyle ,su asamada ABD ile kesin arti  bazi AB ulkeleri ile de Silah sistemleri alimlari konusunda sikinti yasamaktayiz . Defalarca konustugumuz bir konuyu tekrardan hatirlatmamda fayda goruyorum cunku ulusca fazlasi ile sicak kanli bir milletiz ,ancak stratejik planlama veya olasi degisiklilik sakin kafa ile defalarca dusunulup tartildikdan sonra karar verilir. Bu babda mevcut ABD ve bazi AB ulkeleri ile olan sorunlarimizi bir kenara koyup sadece Rusyayi dusunelim Rusya bizim icin ne kadar dost gorunur onu tartalim ,daha sonra da gercek ihtiyaclarimizin Rusyadan tedarigi mi daha dogru olur yoksa direk ABD olmasa da bazi AB ulkelerini tarafimiza cekebilmekmi onu arastiralim. Neticede nasil ABD ye hakli sekilde kizmakta isek de ABD menseli urunlerin alternatifleri sadece Rusya kanalindan tedariginin doru olmadigi kanisindayim . Bizim cikis yolumuz her konuda anlasamasak da ,is birligi yapabilecegimiz ikiden daha fazla ulke ile anlasmanin daha dogru ve bize en az risk olasiligi saglayacak sistem olacagi kanisindayim.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #159 : 30 Ekim 2019, 12:05:50 »
Hulusi Akar’ın söylediklerine ben inanmıyorum. F35 leri alacağız bir aksama yok demişti. Adamlar bizi proğramdan attılar.
15 temmuzun olacağını bilmeyen kalmamışken. Üst düzey herkes mağaralara falan saklanmışken fetöcülere esir düşen komutan bu!!!