Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 73383 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #80 : 10 Ağustos 2019, 14:22:37 »
cift motorlu bu ucak ab yapimi cift motorlu ucaktan ucuz

birde ne kadar mühümmat kullanacak birde bunu düsünelim

müthis olacak  aselsana büyük is düsüyor bu konularda

O rusyaya olan fiyatı bize olan fiyatı projenin total maliyetiyle batı uçaklarından daha fazlaya patlar.

Su-35 güzel bir uçak radar ve muharebe yarı çapı hava hava füzeleri , manevra kabiliyeti vs çok iyi ancak kesinlikle alınmamalı  çünkü ;

+ Birim maliyetleri çok yüksek olacak

+ Altyapı entegrasyonları çok uzun sürecek

+ Naparsak yapalım harbe hazırlık oranları batı uçakları kadar olmayacak.

+ Ülkemize muhtemel yaptırımların önünü açacak.

+ Böyle bir güç çarpanı karşısında denge amaçlı yunanistana F-35 satışının önünü açabilir.

+ Madem bu kadar zahmete girilecek direkt Rusyanın kucağına oturmaktansa J-31 çok daha mantıklı bir çözüm.

Toparlarsak bence saçma siyasi bir manevraysa eyvallah ama astarı yüzünden pahalıya gelir bize. Bizim için en mantıklısı şu an ıp F-4 filolarının yerinede F-16  Yaşanacak 40 F-16 açığınıda Hürjeti rd-33 ile güçlendirip jas-39a veya jf-17 block3+ seviyesine çıkartıp F-16'larla tandem kullanarak aşabiliriz. Tabi block 50+'lar dışındaki tüm F-16'ları özgür projesiyle aesa, gelişmiş bvr füzesi ve yerli görev ve uçuş bilgisayarı ile donatmak kaydıyla. Bu çözüm çok daha ucuz, kolay ve faydalı olacaktır.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #81 : 10 Ağustos 2019, 14:52:11 »
cift motorlu bu ucak ab yapimi cift motorlu ucaktan ucuz

birde ne kadar mühümmat kullanacak birde bunu düsünelim

müthis olacak  aselsana büyük is düsüyor bu konularda

O rusyaya olan fiyatı bize olan fiyatı projenin total maliyetiyle batı uçaklarından daha fazlaya patlar.

Su-35 güzel bir uçak radar ve muharebe yarı çapı hava hava füzeleri , manevra kabiliyeti vs çok iyi ancak kesinlikle alınmamalı  çünkü ;

+ Birim maliyetleri çok yüksek olacak

+ Altyapı entegrasyonları çok uzun sürecek

+ Naparsak yapalım harbe hazırlık oranları batı uçakları kadar olmayacak.

+ Ülkemize muhtemel yaptırımların önünü açacak.

+ Böyle bir güç çarpanı karşısında denge amaçlı yunanistana F-35 satışının önünü açabilir.

+ Madem bu kadar zahmete girilecek direkt Rusyanın kucağına oturmaktansa J-31 çok daha mantıklı bir çözüm.

Toparlarsak bence saçma siyasi bir manevraysa eyvallah ama astarı yüzünden pahalıya gelir bize. Bizim için en mantıklısı şu an ıp F-4 filolarının yerinede F-16  Yaşanacak 40 F-16 açığınıda Hürjeti rd-33 ile güçlendirip jas-39a veya jf-17 block3+ seviyesine çıkartıp F-16'larla tandem kullanarak aşabiliriz. Tabi block 50+'lar dışındaki tüm F-16'ları özgür projesiyle aesa, gelişmiş bvr füzesi ve yerli görev ve uçuş bilgisayarı ile donatmak kaydıyla. Bu çözüm çok daha ucuz, kolay ve faydalı olacaktır.

Hocam biz zaten Rus uçakları almasak bile her an Yunanistan'a F-35 satışı ile ilgili haberleri duyabiliriz. Birde büyük ihtimal Trump'un Kongre ve Senatonun baskılarına daha fazla dayanabileceğini zannetmiyorum. Eninde sonunda kısmide olsa  yaptırımla karşılaşacağız. Zaten şu an fırtına öncesi bir sessizlik yaşıyoruz gibime geliyor. Daha öncede yazdığım gibi hükümetin Rus uçağını alacaklarından değil ABD'ye sadece alternatifleri olduğunu göstermek için bu haberlerin yayıldığını düşünüyorum. Ha çok ekstrem bir durum olur ABD ile ipler kopar o zaman Rus uçaklarını ciddi olarak alabiliriz.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 10 Ağustos 2019, 16:15:31 »
ABD uzunca bir sureden beri bolgemizde Turkiye Cumhuriyetini direk veya en direk olarak dostlarini korumak amaci veya baska nedenlerle ilerde de surderecegine inamakta oldugum olumsuz politikalarini zaman icerisinde cesitlendirerek bazen dozunu artirarak mesela tehdit yatirim santaj gibi adimlari uygulamaktan kacinmayacagi kanisindayim.

Belirtmis oldugum nedenlerden dolayi hali ile kendi sistemlerimizi olusturana dek ,mevcuttaki tek tedarikcimiz  ABD bagimligindan kurtulmak icin alternatiflere bakmak dogru kara oldugu kanisindayim.

Bagimliliktan kurtulmak ve alternatif yaratabilmek icin Rusya  dogru kapimidir ?
Evet Rusya su anda belirli konularda anlasabildigimiz bir ulke.Evet Rusya gecmiste de ABD kadar bize pek sorun yaratmadi. Ama bu Rusyanin ilerde bize sorun yaratmayacak anlamina gelmez. Neticede Rusya bizimle  ticaret yapmakta. Hatta bazi konularda Rusya bize beklemedigimiz oranda olumlu yaklasmakta bunun elbette bir nedeni olmali ? "Aceba bir nedeni bizi mevcut konumumuzdan uzaklastirmak , Sayet tamami ile basaramaz ise de en azindan Rusya alternatif guvenilir dusuncesini aklimiza sokma politikasi oldugu kanisindayim".

Sizler kadar Rus , Batili veya ABD yapimi ucaklarin teknik karsilastirmasini analiz edebilecek donanima sahip olmadigindan soruyorum gercekten Rus sistemleri  Batili muadillerine gore her konuda ustunmu? yoksa belirli konularda ustunlikleri mi var?  O zaman niye genelde batili ulkelerin veya ABD yapimi sistemler gecmiste ve halen surmekte olan savaslarda Rus sistemlerine karsin daha basarili olmaktalar ?

Alternatif olarak dusunmek isteyecegim sistemin tedarikcisi olarak salt onerilen sistemin kendisi kadar baska degerlendirme kriterleri de olmali ."Kalite,uyumluluk,lojistik,egitim,kullanilabirlik,teknolojik transfer, finans,fiyat, tederikci ulkenin Turkiyenin dis dunyadaki karsilasmakta oldugu enelleri asmada katkisinin olabirligi.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #83 : 12 Ağustos 2019, 13:02:47 »
Birkaç gündür yazılı basında Türkiye'nin Su-35 savaş uçaklarıyla ilgilendiği yazılıp çiziliyor. Bana mantıksız geliyor. Bugün 100 adet Su-35 sipariş etsek son teslimatı 2030ları geçer. Kaldıki elimizde 230 civarında F16 var. F16 avcı uçağı , Su35te avcı uçağı e 2030larda envantere girecek dediğimz MMUlarda avcı uçağı ,  eee bombayı kim atacak ? Hayır Rusyaya verecek paranız çoksa alın 4 tane denizaltı veya fırkateyn olsun bitsin SU35 alımı dünyanın en saçma işi olur umarım böyle bir aptallık yapılmaz. Su35 aldıgında birtek uçaklada bitmiyor iş yıllarca uçakta kullanacagın silahlar için Rusyaya para yağdıracaksın. ne gerek var ?
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2019, 13:05:16 Gönderen: Ankhises »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #84 : 12 Ağustos 2019, 13:22:36 »
Birkaç gündür yazılı basında Türkiye'nin Su-35 savaş uçaklarıyla ilgilendiği yazılıp çiziliyor. Bana mantıksız geliyor. Bugün 100 adet Su-35 sipariş etsek son teslimatı 2030ları geçer. Kaldıki elimizde 230 civarında F16 var. F16 avcı uçağı , Su35te avcı uçağı e 2030larda envantere girecek dediğimz MMUlarda avcı uçağı ,  eee bombayı kim atacak ? Hayır Rusyaya verecek paranız çoksa alın 4 tane denizaltı veya fırkateyn olsun bitsin SU35 alımı dünyanın en saçma işi olur umarım böyle bir aptallık yapılmaz. Su35 aldıgında birtek uçaklada bitmiyor iş yıllarca uçakta kullanacagın silahlar için Rusyaya para yağdıracaksın. ne gerek var ?

O zaman Su-34 alalım.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #85 : 12 Ağustos 2019, 14:37:10 »

O zaman Su-34 alalım.  ;D ;D
Ben uçak alımına karşıyım ama kuvvetin bombardıman uçak açığı varsa Su-34 düşünebilir mi evet acilse olabilir. Su35in bize bir katkısının olacagını düşünmüyorum ama Su34'ün bombardıman açısından kazalarla gündeme gelen F4lere hem alternatif sunacağı hemde rahatlatacagı ortada. Elimizdeki F16lara aesa radarı geliştiriyoruz belki birçok F16yı günün koşullarına uygun hale getirmek düşünülebilir bir bakarsınız F16 viper seviyesine gelir , geliştirilen MMularda gelmeye başlayınca Su35ler bariz sırıtacak. Birde Su35 alıp Rus ekolüne geçiyorsan bu 100 uçakla olacak iş değil biz Mısır değiliz ordan şunu al burdan şunu al orduyu acılı ekşili çorbaya çevirmenin lüzumu yok. Ruslardan uçak alımına karşıyım ama denizaltı ve fırkateyn alımına sıcak bakıyorum bunlar açığımız olan unsurlar. Bence kuvvet düşünmeli bunları.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #86 : 12 Ağustos 2019, 16:25:39 »
Abd F22/35 lerin yanında F16/15/18 leri kullanmaya devam edeceğini belirtiyor.
Bizde MMU ile birlikte F16 ve diğer modellerle devam etmeyelimki.  Gerçi biz ABD değiliz ama bizde kendi çapımızda yeni klasik 4 veya 4++ nesil uçak temin edebiliriz.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 12 Ağustos 2019, 16:40:28 »
Rusyadan denizaltı veya fırkateyn almakta saçmalık şahsimce zaten fırkateyn yapıyoruz denzialtı konusunda ne satacaklar ki bize bazıları hariç diğer denizaltılar sovyetlerden kalma
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #88 : 12 Ağustos 2019, 17:10:51 »
Rusyadan denizaltı veya fırkateyn almakta saçmalık şahsimce zaten fırkateyn yapıyoruz denzialtı konusunda ne satacaklar ki bize bazıları hariç diğer denizaltılar sovyetlerden kalma
Yaptıgınız fırkateyni gösterin lütfen bana . 2017de inşaasına başlanmış gemiyi lütfen gösterin bekliyorum. Şuan inşaasının devam edip etmediğini bile bilmediğiniz gemi hakkında konuşurken biraz bilgi edinin.. Sovyetlerden kalmış demişsinizde bir bakıma S400de Sovyet projesidir,  Sovyetler 1991de dağıldı. Yakın bir tarih bence sovyetlerden kalma derken aradan 100-200 yıl geçmiş gibi konuşmayın..1950 model gemilerle Akdenizde savaşa hazırlanan biziz Ruslar değil farkında mısınız ?  Hem Admiral Gorshkov sınıfı fırketynleri benim hoşuma gidiyor neyi var harika gemiler. İçinde kendi sistemlerini kullanabileceğin gibi Ruslarla gereken konularda anlaşırsan hem Hava savunma yapabilen hemde güdümlü füze ile kara hedeflerini ateş altına alabileceğin harika gemilere sahip olursun. İşte o zaman Yunanlı titremeye başlar hani bazı kesim orgazm oluyor ya şu titredi , bu altına etti diyerek duble orgazm olursunuz o zaman çünki gerçekten titrerler. Sizde o zaman oturur sahile çayınızı yudumlar emmanuelle 2000 izler gibi izlersiniz.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2019, 20:45:03 Gönderen: Ankhises »

Çevrimdışı th3

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #89 : 13 Ağustos 2019, 18:49:51 »

Avcı uçakları bomba atamıyor mu ? Veya f-35 ne uçağıydı ?