Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 75070 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #310 : 22 Ağustos 2022, 20:28:12 »
S400 bu kadar kötüyse F-35 uçaklarımızı derhal teslim etsinler. Biz de elimizdeki S400 sistemini İzmir'e kuralım. Bakalım ne kadar etkili?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #311 : 22 Ağustos 2022, 20:35:49 »
S 400 uzun menzilli hava savunma sistemi en iyisinin olmasinin sebepi

Cok uzakdan hedefi yok ediyorki kamera  görüntüyu alamiyor

Ruslar  hava savunma füzeyi o kadar büyük yapiyorlarki

ayni büyüklükde balistik füzeyle  ayni  yükseklikde  S 400 ayarinda SM- 6 abd yapimi  gemiden atilan hava savunma

füzesiyle aynidir

alttaki resimde

agirlik- yükseklik - görebilirsiniz

S 400

S 500

« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2022, 21:13:02 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #312 : 23 Ağustos 2022, 00:54:54 »
Eğer kurmay subay olsaydım; KTJ-1750 motoru ile donatılmış Çakır Füze Ailesi de bizde olmasaydı, uykularım kaçar ve gece ter içinde uyanırdım. Allah bu sistemi düşünenden ve geliştirenlerden razı olsun!

Hemen her platformdan atılabilen ve birbiri ile haberleşerek sürü saldırısı yapabilen ve ayrıca üstün motoru sayesinde bunu inanılmaz uzun bir menzilden beceren böyle bir silah, benim nazarımda S-400'den de F-16'dan da kat ve kat daha caydırıcıdır. Nasıl muazzam bir yetenek olduğunu hayal edebiliyor musunuz?!

Eğer etkili bir hava savunma sistemi istiyorsak, hem Kinzhal tarzı hipersonik mühimmatları, hem de Çakır Füzesi gibi akıllı satürasyon mühimmatlarını durdurabilmeliyiz. Platformları vurmak günümüzde tek başına yeterli değildir. Yoksa Ruslar gibi rezil kepaze oluruz.

HSS konusunda, çok uzun ve zor bir işin daha başlarındayız sizin anlayacağınız...
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2022, 13:04:02 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #313 : 23 Ağustos 2022, 02:30:18 »
Eğer kurmay subay olsaydım; KTJ-1750 motoru ile donatılmış Çakır Füze Ailesi de bizde olmasaydı, uykularım kaçar ve gece ter içinde uyanırdım. Allah bu sistemi düşünenden ve geliştirenlerden razı olsun!

Hemen her platformdan atılabilen ve birbiri ile haberleşerek sürü saldırısı yapabilen ve ayrıca üstün motoru sayesinde bunu inanılmaz uzun bir menzilden beceren böyle bir silah, benim nazarımda S-400'den de F-16'dan da kat ve kat daha caydırıcıdır. Nasıl muazzam bir yetenek olduğunu hayal edebiliyor musunuz?!

Eğer etkili bir hava savunma sistemi istiyorsak, hem Kinzhal tarzı hipersonik mühimmatları, hem de Çakır Füzesi gibi akıllı satürasyon mühimmatlarını durdurabilmeliyiz. Platformları vurmak günümüzde tek başına yeterli değildir. Yoksa Ruslar gibi rezil kepaze oluruz.

HSS sistemleri konusunda, çok uzun ve zor bir işin daha başlarındayız sizin anlayacağınız...
Sn Merzifonlu,
Tüm bu söylediklerinize katılıyorum. Yalnız platformu vurmak değil , o platformdan atılan füzeyide vurmak önemli.

Yalnız bir konuda ek yapmak istiyorum; “Kinzhal füzesi”, aslında Rusların iddia ettikleri gibi bir hipersonik füze değil. Bu füze yerden atlan İskander füzesinin havadan Mig-31 uçağından yüksek irtifada atılan versiyonu. Yüksek hızda uçan uçaktan 18-20km irtifada atılan bu füze, quasi-balistik bir yörünge izleyerek 50-60 km irtifaya çabucak çıkıp, İskander füzesinden çok daha uzun bir menzile sahip olarak hedefine bu irtifada hipersonik hızla uçan bir füze. Hedefine alçalmaya başladığında ise hız kaybedip yüksek süpersonik hızla hedefini vuran bir füze. Ukrayna ve İsrail hava savunma füzelerinin İskander vurabildikleri gözönünde bulundurulacak olursa, Kinzhal füzesininde vurulabileceği varsayılabilir.
Bizim de bu tip füzeleri vurabilecek teknolojiyi bir an önce geliştirip (ki Siper block2 de bu seviyede olacağız) uygulamaya almamız şart.
Asıl oyun değiştirici hipersonik füze, Zircon füzesidir. Bu füze Scramjet motorlu olup atmosferin alt tabakalarında da hipersonik uçabildiği iddia edilen bir füzedir. Hatta yoğun hava tabakası içindeki uçuşu sırasında etrafındaki havayı iyonize ettiğinden ötürü radarların göremediği de iddia edilmektedir. Tabii yoğun atmosferik tabakalarda bu hızda uçan füzenin başlığının oluşan yüksek ısıya nasıl dayandığı da bir muammadır.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #314 : 23 Ağustos 2022, 13:59:47 »
Sizi bilmem ama ben Rusların kullanılabilir hipersonic füze yaptıklarına da inanmıyorum...Herşeyleri yalanmış , Avrasyacı-Perinççekçi dürzülerin aklına uyup Su-35 alacaktık birde....Ukrayna 5-6 Su-34/35 düşürünce ne kadar dandik oldukları ortaya çıktı şimdilerde uçurmuyorlar düşecek diye...

Acem palavrası eskiden meşhurdu şimdi artık Rus palavrası revaçta...
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2022, 14:03:06 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #315 : 23 Ağustos 2022, 15:16:33 »
ruslar hala 2. dünya savaşında kalmışlar ısrarla nicelik peşindeler. günümüzde niteliğin eder akçe olduğunu anladıklarında da iş işten geçmiş olacak

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #316 : 23 Ağustos 2022, 18:00:24 »
ruslar hala 2. dünya savaşında kalmışlar ısrarla nicelik peşindeler. günümüzde niteliğin eder akçe olduğunu anladıklarında da iş işten geçmiş olacak

T-34 efsanesine fena takılmışlar..Günümüzde hiçbir tanktan 84 bin tane yapıp düşmanın karşısına dikemezsiniz...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
İran, Mısır’ın Su-35’lerine Talip Oluyor
« Yanıtla #317 : 05 Eylül 2022, 13:00:49 »
Rusya Federasyonu tarafından Mısır için üretilen Su-35 savaş uçaklarına, İran talip. Mısır’ın, performans sorunları sebebiyle söz konusu uçakları teslim almadığı iddia edilmişti.

İran Hava Kuvvetleri Komutanı Vahedi, İran’ın Rusya’dan 24 adet Su-35 savaş uçağı alımı yapacağını resmi ağızdan dile getirdi. Böylece yıllar süren ambargolar ve sayısız iddiadan sonra İran’ın envanterine yeni bir savaş uçağının katacağı, kesinleşmiş oldu.

İddialara göre 30 İranlı pilot, geçtiğimiz yıl Rusya’ya eğitimlere başlamak üzere gönderildi. İranlı kaynaklara göre İran’ın hedefi, 60’dan fazla Su-35 tedarik etmek. Kaynaklar ayrıca alınacak 24 uçaklık ilk partinin ardından ileriki partilerde, uçakların HESA tesislerinde üretilmesinin gündeme gelebileceğini düşünüyor.

Mısır, Mart 2019’da Rusya’ya sipariş verdiği 24 adetlik Su-35 savaş uçaklarını halen teslim almadı. Mısır’ın ABD’nin CAATSA yaptırımlarından çekindiği için uçakları teslim almadığı düşünülüyor. Bir diğer iddia ise Su-35’in performans problemleri. İran’ın da Mısır için üretilen ancak teslim edilmeyen Su-35 savaş uçaklarına talip olduğu tahmin ediliyor. Mısır’ın siparişi tam olarak iptal edip etmediği ise bilinmediği için İran tarafından bu uçakların alınıp alınamayacağı hakkında bir şey demek için henüz erken. Mısır Hava Kuvvetleri için şimdiye kadar 17 adet Su-35 savaş uçağı üretilmişti. Üretilen uçaklar, Rusya’daki Sukhoi tesislerinde bekliyor.

https://www.savunmasanayist.com/iran-misirin-su-35lerine-talip-oluyor/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Mısır’ın Teslim Almadığı Su-35’lerin Akıbeti Belli Oldu
« Yanıtla #318 : 29 Aralık 2022, 21:01:48 »
Rusya’nın Mısır Hava Kuvvetleri için ürettiği ancak Mısır’ın teslim almayı reddettiği Su-35 savaş uçaklarının akıbeti belli oldu.

Batılı istihbarat yetkililerine atıfta bulunan Cumartesi günü yayınlanan bir habere göre, Rusya yakın gelecekte İran’a Sukhoi Su-35 savaş uçakları sağlamaya hazırlanıyor. Channel 12’nin haberine göre anlaşma, Mısır için üretilen 24 adete kadar jeti kapsayabilir.

Mısır, söz konusu uçakları ABD’nin baskıları sebebiyle teslim almamaya karar vermişti. Bu durum, Moskova’yı yeni bir potansiyel alıcı aramaya itti. Haber, İran medyasının Eylül ayında Tahran’ın böyle bir satın almayı değerlendirdiğini söylemesinin ardından geldi.

Haberde, halihazırda İranlı pilotların jetleri eğitim için zaten kullandığı bilgisine yer verildi. Washington, özellikle Rus birliklerinin Şubat ayında Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana, İran ile Rusya arasında askeri teçhizatı içeren kapsamlı bir ilişki tanımladı. İran bu dönemde, Rusya’ya Shahed-136 tipi dolanan mühimmatları sevk etmiş ve bu mühimmatlar, Ukrayna şehirlerini hedef almıştı.

https://www.savunmasanayist.com/misirin-teslim-almadigi-su-35lerin-akibeti-belli-oldu/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #319 : 29 Aralık 2022, 21:21:40 »
Böyle bir haber oldukça önce çıkmıştı sanki. Belki artık netlik kazanmıştır durum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com