Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 75204 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #300 : 22 Ağustos 2022, 09:46:36 »
Bu savaş böyle kitlenir kalır ve sonunda iki tarafta geri adım adamadığı noktada yaratıcı bir çözüm aramak zorunda kalırlar. Geri adım atılamayan konu Kırım yarım adasının statüsüdür Rusya burada eski statüye dönmek istemeyecek direnecektir. Batı ve Ukrayna da buna razı gelmez ise o zaman Kırım ın bağımsı bir devlet olması yönünde bir çözüm masaya gelebilir.  Rusya yaptırımlarla yaşayamaz çözüm ihtiyacı duyar ama Kırım'ı da Ukrayna ya vermek istemez ise o zaman tek çare Kırım ın zaten özerk yapısı da olduğu için Bağımsız bir Kırım devletinin oluşması sağlanabilir. Batı ve Ukrayna buna somurtur ama çokta direnemezler çünkü gayet ahlaki bir zemini var.
Burada bir Kırım Tatar devletinden maalesef bahsedemeyeceğiz çünkü bu yarım ada nüfusu 1.5 milyon ve ancak çeyreği Kırım Tatar halkı ben ona Kırım Türkü diyeceğim çünkü neredeyse İstanbul Türkçesi kullanıyorlar. Kırım Türklerinin demografik yapısı Sovyetler dağıldıktan sonra hızla lehte değişmeye başladı. Dünya savaşı sonrası sürgün dramı var biliyorsunuzdur bu nüfus sıfıra düşürüldü ordan bu çeyrek orana bir kaç on yılda yeniden toparlandı.
Demek istediğim bu savaşta bir Kırım Türk çözümü ihtimali doğdu. Bu varoluş mücadelesinde Kırım halkı için  milyonluk bir ülkede yola devam etmek çok büyük bir avantajdır. Türkiye bu yönde politika planlamalı Ukrayna savaşında bir barış imkanı daha var oda Kırım ın bağımsılığıdır demesi gerekir. Bunu sinsi sinsi beklemek gerekmiyor açıkça ilan edilmeli çünkü bu artık dünya barışı için akıllıca ahlaklıca en mantıklı çözüm önerisidir.

« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2022, 09:49:55 Gönderen: re »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #301 : 22 Ağustos 2022, 09:49:11 »

Rus silahlarına özellikle HSS'lere gelince size özellikle
 de SKYWOLF hocama çok söyledim " Şu S-400 vuruş görüntüsü neden yok" SKYWOLF Hocam hala bekliyoruz🤣🤣🤣

Bu yaz Antalya'da tatilde birkaç Rus beni kendileri gibi Rus sanıp Rusça birşeyler söylemişlerdi.  :D :D
Rusça bilmediğimi anlatmak kolay olmadı. Bilseydim "bizim forumda bir Serkan var. S400'ün hedefi vuruş görüntülerini hiç görmemiş. Tutturdu ille de göreceğim diye. Bizimkiler kimseye göstermiyor. Sizin Putin'e deyiverin de bir kaç video paylaşıversin instagramda vs" derdim. :D :D

Uzun lafın kısası, yanlış kişiden beklenti içerisindesin. ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #302 : 22 Ağustos 2022, 11:53:17 »

Rus silahlarına özellikle HSS'lere gelince size özellikle
 de SKYWOLF hocama çok söyledim " Şu S-400 vuruş görüntüsü neden yok" SKYWOLF Hocam hala bekliyoruz🤣🤣🤣

Bu yaz Antalya'da tatilde birkaç Rus beni kendileri gibi Rus sanıp Rusça birşeyler söylemişlerdi.  :D :D
Rusça bilmediğimi anlatmak kolay olmadı. Bilseydim "bizim forumda bir Serkan var. S400'ün hedefi vuruş görüntülerini hiç görmemiş. Tutturdu ille de göreceğim diye. Bizimkiler kimseye göstermiyor. Sizin Putin'e deyiverin de bir kaç video paylaşıversin instagramda vs" derdim. :D :D

Uzun lafın kısası, yanlış kişiden beklenti içerisindesin. ;D ;D

Putin de bizim Reis gibi
" Kandırmışlar bizi bu S-300 , S-400 değil füze , uçak bile vuramıyormuş bunlar votka içnce bizden sandık Slav milleti bizi affetsin" diyebilir...
Şaka maka S-400 vuruş görüntülerini Putin'in bile gönderebileceğiniz zannetmiyorum çünkü böyle bir görüntü yok....
👏👏👏👏
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2022, 11:58:30 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #303 : 22 Ağustos 2022, 12:57:44 »
bunlar votka içince bizden sandık

Votka içince ha?  ;D ;D İlahi @Serkan1976; iyi güldüm sayenizde. Votka içmek Ruslar için ibadetten sayılır, orası doğru valla!

Uçaktan kasıt 4. nesilse, vurabildiğine eminim. Ancak; harp şartları değişti ve Rus HSS'leri buna adapte olamadılar.

a) Herşeyden önce, Rus HSS'lerin IFF yetenekleri berbat, daha yolcu uçağı ile savaş uçağını ayırd edemiyorlar.
b) İkincisi, uçakların kendileri radarlara görünmez olmaya başladı.
c) Üçüncüsü, AESA radarda, EH ve anti EH konularında Ruslar yetersizler. (EH=Elektronik Harp)
d) Dördüncüsü, Ruslar "network centric" kavramından bi haberler; Rus HSS platformları saldım çayıra mevlam kayıra takılıyorlar.
e) Beşincisi ve en önemlisi, artık saldırıları Çakır gibi müşterek harekat düzenleyebilen çok uzun menzilli mühimmatlar yapmaya başladı, platformlar hedefe yaklaşmıyorlar bile.

Kısacası, görebilmek + gördüğünü tanıyabilmek + bizzat mühimmatlar gibi çok küçük hedefleri vurabilmek, çok önemli oldu. Platformları vurmak tek başına yetmiyor artık.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2022, 13:42:40 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #304 : 22 Ağustos 2022, 13:18:40 »
Peki Merzifonlu hocam işi dalgaya vurduk ama gerçekten de uçak-füze vuruş görüntülerinin olmamasına ne diyorsunuz?
Hani gelen füzeyi-uçağı şakkadanak indiriyor onun için propaganda videosuna gerek duymuyorlar desem onu da yapamıyor  bu HSS.
Bizim kurmay heyeti S-400 sistemi alım sürecinde olası senaryolardan atış yapılsın diye şart koşmuyor mu ya da neye göre bu sistemin alınmasına OK verdiler.
Gerçekten bir HSS , satan ülkeden nasıl alınır , hiç deneme yapılmaz mı ya da alındıktan sonra Türkiye atışlarında neler yaşandı?

Mısır'lıların rivayete göre Su-35'in Rafale karşısındaki performansından hiç memnun kalmadılar için teslimi öteledikleri konuşuluyor...Biz S-400'den memnun muyuz acaba Mısır örneği gibi ?

Bunu Rus-Ukrayna savaşında yaşananlardan bağımsız soruyorum

« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2022, 13:19:58 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #305 : 22 Ağustos 2022, 13:24:45 »
Peki Merzifonlu hocam işi dalgaya vurduk ama gerçekten de uçak-füze vuruş görüntülerinin olmamasına ne diyorsunuz?
Hani gelen füzeyi-uçağı şakkadanak indiriyor onun için propaganda videosuna gerek duymuyorlar desem onu da yapamıyor  bu HSS.
Bizim kurmay heyeti S-400 sistemi alım sürecinde olası senaryolardan atış yapılsın diye şart koşmuyor mu ya da neye göre bu sistemin alınmasına OK verdiler.
Gerçekten bir HSS , satan ülkeden nasıl alınır , hiç deneme yapılmaz mı ya da alındıktan sonra Türkiye atışlarında neler yaşandı?

Mısır'lıların rivayete göre Su-35'in Rafale karşısındaki performansından hiç memnun kalmadılar için teslimi öteledikleri konuşuluyor...Biz S-400'den memnun muyuz acaba Mısır örneği gibi ?

Bunu Rus-Ukrayna savaşında yaşananlardan bağımsız soruyorum

Bu alımın Akkuyu üzerinden sivil nükleer teknoloji edinmek ve/veya Suriye'de operasyon yapabilmek için ödenen bir diyet olduğunu düşünüyorum. Çünkü, askeri anlamda bana göre çok mantıksız.

Bu arada, ihalenin orjinalinde uçaklara karşı kullanılacak uzun menzilli bir HSS isteniyordu. Mühimmat vurabilmenin hayat memat meselesi olduğu o zamanlar tam anlaşılmamıştı. HİMARS'ların Ukrayna'da yaptıkları ve Yemen'de balistik füzeyle vurulan Suudi üssü sayesinde, dünya kurmay kadroları aydınlanma yaşayıverdiler! O yüzden, S-400'lere çok fazla da yüklenmemek lazım. Kısa menzilli füzelerle yüklenmiş halde havalanan F-16'lara karşı gayet ölümcüller.  :)
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2022, 11:10:55 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #306 : 22 Ağustos 2022, 15:36:19 »
İsveç, karşısındaki koca ayıyı en iyi tartan ve dikkate alan ülkelerden birisi olmak zorunda. Bu konuda çok kapsamlı çalışmalar yürüterek bilhassa S400 sisteminin kendileri için nasıl bir tehlike arz ettiğini raporlarla belirlemişler.
Bu raporlarda, S400’ün fazla şişirilmiş bir balon olduğu ve Rus sisteminin öyle 400km ötedeki hedefi vuracak kabiliyette olmadığını anlatmışlar. AWACS ve büyük transport uçaklarını uzun mesafelerden belki vurabilecek bir sistem olmanın dışında, hava kuvvetleri uçaklarını ve hele balistik ve seyir füzeleri için 20-30km menzilin ötesine ulaşamayacağını belirtmişler. Ufuk çizgisi ötesi operasyonlarda ellerinde nitelikli ve teknik yeterlilik açısından yeterli Barış Kartalı karşılığı uçak olmaması nedeniyle Network-Centric harp yürütemeyecek durumda olduklarını raporlamışlar.

https://www.foi.se/rest-api/report/FOI-R--4651--SE
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2022, 15:37:54 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #307 : 22 Ağustos 2022, 15:39:27 »
bize vermedikleri patriotlar  cokmu iyi serkan

yemenden atilan füzeleri göremeyen patriotdan bahsetelelim

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #308 : 22 Ağustos 2022, 16:17:29 »
MMU konusunda da benzer bir ileti yazmıştım galiba..

Milli savunmada Seferberlik ilan eder, gerekli kurum ve kişileri toplar ve savunma bütçesini GSMH nin yüzde 5ine cikartip Patriotunda , S400unde, SAMP-T ninde pabucunu dama atacak bir sistem koyarsin ortaya iş biter...

Sn. serkan1976 ve Sn. Skywolf ile birlikte kendi sistemimizin vuruş görüntülerini keyifle izleriz..

Dipnot: lütfen para yok demeyin, para meselesi değil paranın nereye harcanacagi meselesidir bu..
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2022, 20:58:57 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #309 : 22 Ağustos 2022, 17:43:31 »
bize vermedikleri patriotlar  cokmu iyi serkan

yemenden atilan füzeleri göremeyen patriotdan bahsetelelim

Patriot'lar iyi demedim ki sadece S-400 hedef vuruş videosu göremedik, sürekli borulardan fırlayıp nereye gittiği belli olmayan füzeler görüyoruz da o bakımdan sordum. 2.5 milyar dolar verdiğimiz füzelerin hedef vuruş görüntülerini izlemeyi istemek abes mı?

Hisar'ın bile vuruş görüntülerini izliyoruz , Pariot vuruş görüntüleri de dolu ama Ruslar?