Gönderen Konu: Su-35 Super Flanker  (Okunma sayısı 73379 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Su-35 Super Flanker
« Yanıtla #20 : 15 Şubat 2016, 20:22:27 »
Rus Uzay Kuvvetleri'nde iki Su-35S daha göreve başlamış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Çin İlk Su-35 Uçaklarına Bu Sene Kavuşacak
« Yanıtla #21 : 20 Şubat 2016, 12:18:47 »
Çin İlk Su-35 Uçaklarına Bu Sene Kavuşacak

Rusya, bu yılın sonuna kadar Çin'e dört Su-35 savaş uçağı teslim etmeyi planlıyor.

2011 yılından beri mali ve teknik konularda süren görüşmelerin ardından Kasım 2015 tarihinde Rusya ve Çin, 24 Su-35 savaş uçağı için 2 miyar dolarlık bir anlaşma imzalamışlardı. Her ne kadar Rus yetkililerin, Su-27 uçağını tersine mühendislikle kopyalayan Çin'e Su-35 satmakta çekinceleri olsa da anlaşma imzalanmıştı. Rus Haber Ajansı TASS, uçakların teslimatının iki sene içerisinde tamamlanacağını belirten bir haber yayınlamıştı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Su-35 Super Flanker...
« Yanıtla #22 : 12 Mart 2016, 23:00:10 »

ÜLKELER SU-35 İÇİN SIRA BEKLİYOR!

Dünyanın en gelişmiş savaş uçaklarından sayılan çok amaçlı Rus Su-35 uçaklarında talep patlaması yaşanıyor. Endonezya Hava Kuvvetleri tarafından da tercih edilen uçakların 2018 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Endonezya Savunma Bakanı Ryamizard Ryacudu, Rusya ile 4-5 Nisan tarihlerinde 10 Su-35 uçağının alımı için anlaşma imzalayacaklarını açıklamıştı.

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri, siparişlerin yoğunluğu nedeniyle üretici firmanın Endonezya’ya ilk Su-35 uçaklarını 2018’de teslim edebileceğini söyledi. Yetkili, “Üretici firma beş yıl içinde Rusya Hava Uzay Kuvvetleri için 50, Çin için 24 uçak üretecek. En iyi ihtimalle Endonezya’ya 2018’de iki uçak sevk edilebilir” dedi.
Sukhoi Tasarım Bürosu, Vietnam için de 14 adet 4++ nesil çok amaçlı Su-35 uçağı üretmişti.

8 TON MÜHİMMAT TAŞIYOR

İlk uçuşunu 19 Şubat 2008 tarihinde gerçekleştiren 4.++ nesil bir muharip jet uçağı Su-35S’in arka kısmında yarı aktif güdümlü havadan havaya füzelerin geriye doğru ateşlenmesine imkan sağlayan bir radar bulunuyor.

Öte yandan, “infra-red search and track system” ile donatılan uçak bu sistem sayesinde radara yakalanmayan (stealth) özelliğe sahip uçakları 45 Deniz Mili (83 km) mesafeden tespit edebiliyor. 3 bin 600 km menzile sahip uçağın dahili silahı 30 mm’lik altı namlulu bir döner top olup, çeşitli tip ve çapta 8 ton silah yükü taşıyabiliyor.

SURİYE’DE UÇUYOR

Suriye’deki muhalif gruplara karşı hava saldırılarını arttıran Rusya çok amaçlı ve üstün manevra kabiliyetine sahip savaş uçağı Su-35S’leri Lazkiye’de bulunan Bassel El-Esed Hava Üssü’ne (Himeymim) göndermişti.
youtu.be/BK8cg1guFAw

www.savunmaveteknoloji.com

12.03.2016
Sanirim Misir inda sipari vardi.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #23 : 12 Mart 2016, 23:29:07 »
Mısır seçimini Rafale den yana kullandı
Sırada Cezayir var geçen ay cezayir hava kuvvetleri tarafından test edildi

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Su-35 Super Flanker...
« Yanıtla #24 : 13 Mart 2016, 11:06:13 »
Mısır seçimini Rafale den yana kullandı
Sırada Cezayir var geçen ay cezayir hava kuvvetleri tarafından test edildi

Rafaele de alacak onuda biliyorum hocam da.
Mısır in da Rusyada Savas helisi ve ucagi alagini bu forumda gormustum. O yuzden Su35 oldugunu dusunuyordum.  Biraz baktimda 46 adet mig 29 oldugunu gordum. Cunku imzalar atilmisti. Ve Fransanin sattigi mistrallerinde bazi parcalari zaten Rusyadan gelecek gibi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Dengeleri Değiştirecek Hamle! Rusya Çin'e 24 Adet Su-35 Jeti Gönderiyor

Rusya ile Çin daha önce yaptıkları anlaşma çerçevesinde askeri işbirliğini artırmaya hazırlanıyor. Moskova bu kapsamda Çin'e 24 adet Su-35 jeti gönderecek.

Rusya'nın, Çin'e Su-35 jetleri sevkiyatına hazırlandığı belirtildi. Rus Federal Askeri Teknik İşbirliği Servisi Direktörü Aleksandr Fomin gazetecilere yaptığı açıklamada, Çin'e Rus Su-35 jetlerinin sevkiyatının henüz başlamadığını fakat hazırlıkların imzalanan anlaşmaya uygun olarak devam ettiğini söyledi.

ANLAŞMANIN DEĞERİ 2 MİLYAR DOLAR

Rusya ve Çin, 24 adet Su-35 jetinin sevkiyatına ilişkin anlaşmayı 2015'te imzalamıştı. Anlaşmanın değerinin 2 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

http://www.sondakika.com/haber/haber-dengeleri-degistirecek-hamle-rusya-cin-e-24-8978449/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Endonezya ve Rusya Sonunda Su-35 Anlaşmasını İmzaladı
« Yanıtla #26 : 19 Şubat 2018, 22:47:18 »
Endonezya ve Rusya Sonunda Su-35 Anlaşmasını İmzaladı

Moskova ve Jakarta birkaç yıldır Su-35 çoklu rollu muharebe uçaklarının satın alınması konusunda müzakerelerde bulunuyorlar. Ağustos 2017'de ülkeler, karşı ticarette bir mutabakat anlaşması imzalamışlardı ve anlaşmanın takas unsurunu kolaylaştırdılar.
Ekim 2017'de Rusya ve Endonezya, Moskova'nın teknoloji transferiyle uçakların yerel bakım, onarım ve revizyonunu (MRO) destekleyeceği bir askeri-teknik protokol imzalamştı. Rusya'nın bu alandaki çabaları Endonezya havacılık şirketi PT Dirgantara (PTDI) tarafından desteklenecek.

Endonezya gazetesine göre, Rusya ve Savunma Bakanlığı (MAD) Su-35 'Flanker-E çok rollü savaş uçaklarının Jakarta'ya teslim edilmesi için bir sözleşme imzaladı. Sözleşme, 14 Şubatta imzalandı ve 11 uçağı kapsıyor.  Söz  konusu sözleşme henüz Endonezya Bakanlığı tarafından resmi olarak ilan edilmedi. Uzmanlar, aynı zamanda Endonezya Silahlı Kuvvetleri (Tentara Nasional Indonesia, TNI) 'nin resmi sözcüsünün yerel medyadaki gelişmeyi onayladığı bildirildi.

Analistler, Rusya'nın ülkenin yıllık askeri geçit törenine katılmak için ilk iki Su-35 savaş uçağını Ekim ayında Endonezya'ya teslim etmesi bekleniyor.

İsimsiz Rus ve Endonezya resmi kaynaklardan daha önce IHS Jane'e, sözü edilen yaklaşık 1,1 milyar dolarlık sözleşmenin yoğun müzakerelerin altına girdiğini söyledi. Uzmanlar, "Ancak, IHS Jane, son görüşmelerde önemli bir yer edinmenin Endonezya'nın yerel yasalarla sınırlandırılan karşı ticaret karşıtı şartları olduğunu anlıyor" dedi.

Sözleşme değerinin yaklaşık 1,1 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Anlaşmanın değerinin yarısı, Endonezya tarafından üretilen malların Rusya'ya teslim edilmesini öngören karşı ticaret vasıtasıyla finanse edilecek. Sözleşmenin değerinin ek olarak % 35'i bir ofset unsuru tarafından sağlanacak. Geri kalanı (yaklaşık 170 milyon ABD Doları) Jakarta nakit olarak ödenecek. Rusya'nın alabileceği ürünleri özetlediği emtia listesinde, palmiye yağı, makine, kauçuk, kahve, kakao, tekstil, çay, ayakkabı, işlenmiş balık, mobilya, copra, kağıt ve baharatlar yer alıyor.

Endonezya Hava Kuvvetleri (Tentara Nasional Endonezya-Angkatan Udara, TNI-AU) Su-35 savaş uçaklarını, 1980'lerde teslim edilen eski F-5E Tiger II savaş uçlarının yerine kullanacak.

TNI-AU, Londra merkezli Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) tarafından yayınlanan Military Balance 2017 analitik kitabına göre Endonezya Hava Kuvvetleri, sekiz adet F-5E Tiger II, dört adet F-5F Tiger II, yedi adet F-16A Savaşan Şahin, üç adet F-16B Savaşan Şahin, dokuz F-16C Savaşan Şahin, dört F-16D Dövüş Şahin, iki Su-27SK Flanker, üç Su-27SKM Flanker, iki Su-30MK Flanker ve dokuz Su-30MK2 çoklu rollü savaş uçağından oluşuyor. Rus yapımı savaş uçakları TNI-AU filosunun yaklaşık % 31'ini oluşturuyordu. Su-35 uçaklarının Endonezya'ya teslimatı tamamlandıktan ve eski Tiger II platformları devre dışı bırakıldıktan sonra, TNI-AU ile hizmet veren Rus kökenli savaş uçaklarının payı % 52'ye yükselecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 20 Şubat 2018, 03:57:53 »
Hastayım şu Rusya dan silah alanların saltanatına. En dandik ülkeler bile en az F15 ayarında uçak uçuruyor. ABD müttefikleri F16 kullansın Endonezya Cezayir Bulgaristan F15 ayarında Rusya uçağı kullansın adaletmi bu.
beğen

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 20 Şubat 2018, 05:09:17 »
Bu kamuflaj harika durmuş yav.

serkan(putty)'ye katılıyorum. Şuna bak. Bizimkisi minicik yanında. Su-30M birde bu.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 20 Şubat 2018, 07:16:41 »
Bu kamuflaj harika durmuş yav.

serkan(putty)'ye katılıyorum. Şuna bak. Bizimkisi minicik yanında. Su-30M birde bu.

Resimdeki Su-35 değil, tek prototip olarak üretilen Su-37 ait.
Su-35 canard yok!