Gönderen Konu: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON  (Okunma sayısı 47084 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• DefenceTurk
  • *
  • 59
  • DefenceTurk.com
Ynt: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON
« Yanıtla #150 : 31 Mayıs 2020, 12:05:24 »
SnSerkan1976,
Bakın güzel bir noktaya değindiniz.
1. Osmanlı imparatorluğunun adı bile yozlaştırılmış. Kuran adam Ataman Han. (Ottoman Han).
2. Araplaşma ve farsileşme ile devlet dili ve kendisi de yozlaşmış.
3. 1396-1908 arasında topraklarımız içerisinde bulunan özü Bulgar Türkü olan Bulgar halkının dilini ve kimliğini Türk olarak oluşturamamışız.
4. Gittiğimiz ve kendi topraklarımıza kattığımız hiç bir ülkeye kültürümüzü ve dilimizi götürememişiz. Bilakis bu toplumları ya hakir görmüşüz ya da kendimiz asimile olmuşuz.
5. Sömürmeyi bırakın, tam tersine yabancı topraklara yatırım yapmışız.
6. Avrupa , ‘Rönesans”’la aydınlanırken ve dini istibdadın pençesinden kurtulurken biz dini hurafelere ve “dinci“ şarlatanların kandırmalarına gömülmüşüz. Eğitim , “sözde” dini kurallar içersinde kaldığından ilimde de geri kalmışız. 1500 yılı öncesinde papazların elinden 1 altın karşılığı cennete gidiş belgesi alan Avrupalı 1500 senesinden sonra İncili Latince değil ama kendi dilinde okuyup anlayıp dini istibdadı kırmaya başlamış. Ondan sonraki 2-300 yıl içerisinde de ilim de ve eğitimde bizi fersah fersah geçmiş. Biz hala kıramadık Bu istibdadı , ne yazık ki!
Halbuki İslamiyette ne diyor,
İlim Çin’de de olsa gidiniz! Okuyup anlamazsanız nasıl gideceksiniz?
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2020, 12:10:20 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı serkan1976

• DefenceTurk
  • *
  • 79
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #151 : 31 Mayıs 2020, 12:10:18 »
ABD,  Mısır'ın Su-35 alımına ne tepki verecek acaba? Mısır Su-35'leri üretim hattına bile girdi...

Bu alım bana bizim S-400 alımımızı hatırlattı.  Demek ki Sisi , Batıya da tam güvenmiyor.

Çevrimdışı Yasar

• DefenceTurk
  • *
  • 59
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #152 : 31 Mayıs 2020, 12:46:32 »
ABD,  Mısır'ın Su-35 alımına ne tepki verecek acaba? Mısır Su-35'leri üretim hattına bile girdi...

Bu alım bana bizim S-400 alımımızı hatırlattı.  Demek ki Sisi , Batıya da tam güvenmiyor.
İsrail ile 3 kez savaşmışsanız,
İsrail’in yakın geçmişteki en büyük düşmanı siz iseniz,
Halkınızın gözünde en büyük düşmanınız İsrail ise,
ABD’den aldığınız silahların İsrail ile yapacağınız bir topyekün savaşta düzgün çalışacağından ya da bu silahların kodlarının İsrail’e  verilmeyeceğinden emin olabilirmisiniz?

Çevrimdışı serkan1976

• DefenceTurk
  • *
  • 79
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #153 : 31 Mayıs 2020, 13:53:37 »
Alması mantıklı da ben ABD ne tür bir tepki verir onu merak ediyorum. Yardımları keser , ambargo uygular mı?
 İsrail arabulucu olur mu? Çünkü artık İsrail ile Mısır iyi kanka oldu?

Çevrimdışı Yasar

• DefenceTurk
  • *
  • 59
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 31 Mayıs 2020, 14:56:01 »
@serkan1976
Caatsa ile zaten tehdit etmiş durumda. Bu alım, ABD’nin, Rusya’dan yapılacak alımlara Caatsa uygulamasının yapılacağı bildiriminden sonra yapılmış bir alım. Bizim S400 alımı gibi değil. Biz bu bildirimden önce siparişi vermiştik. Ama ağanın elini kim tutar?  Buna uygulamaz bize uygular!
Endonezya’da da aynı durum var. 11 adet SU35 teslimat bekliyor. En son Endonezya, 2 filo F16V72 siparişi vermişti. SU35’lerden dönecek deniyordu. Hindistan S400 lerine uygulanmayacak gibi. ABD , Çin’e karşı Hindistan ‘ın güç dengesi bakımından Caatsa ile zaafiyete uğramasını istemiyor.
Burada da İsrail-Mısır barış planını zora  sokmamak için ABD bir gözünü yumabilir!