Gönderen Konu: Boeing ile Sky-Watch Birlikte İHA Geliştirecekler  (Okunma sayısı 1775 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Boeing ile Sky-Watch Birlikte İHA Geliştirecekler
« : 01 Kasım 2014, 15:20:03 »
Boeing ile Sky-Watch Birlikte İHA Geliştirecekler

Amerika Birleşik Devletleri'nin Boeing havacılık firması, Danimarkalı bir şirketin insansız hava aracının yeni bir türünü geliştirmesine yardımcı olmanın yollarını araştırmaktadır. Sky-Watch isimli şirket, sabit kanatlı uçaklar ile mevcut dönerkanatlıların avantajlarını birleştirerek yeni nesil dikey kalkış ve iniş yapabilen İHA'lar geliştirmektir.

Uzun menzil ve dayanıklılık sunacak İHA'ların geliştirilmesi, Danimarka Ulusal İleri Teknoloji Vakfı tarafından desteklenmektedir ve Danimarka Ulusal Uzay Enstitüsü ve Çevre Mühendisliği Bölümü Teknik Üniversitesi ile işbirliği içinde yürütülmektedir. Geliştirilen iha Arktik bölgelerde çevresel izleme, coğrafi veri araştırma ve deniz gözetimi için kullanılabilir.

Boeing Pazartesi günü çalışmalara yardım için Sky-Watch ile bir anlaşma imzaladı.  Boeing; iştiraki, sabit-kanat ve VTOL  teknolojileri ile İHA yapımcısı Insitu aracılığıyla projeye uzmanlık desteği sağlamak istiyor. 

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com