Gönderen Konu: Umman Jaguarları Artık Emekli  (Okunma sayısı 2276 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Umman Jaguarları Artık Emekli
« : 21 Ekim 2014, 23:38:19 »
Umman Jaguarları Artık Emekli

Umman Haber Ajansı'nın 16 Ekim tarihinde  yayınladığı habere göre, Umman Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAFO) Seeb'deki  Al-Şafak Club'da Sepecat Jaguar saldırı uçakları filosunun emekli olması münasebetiyle bir tören düzenledi. Yaklaşık 37 yıldır Umman Kraliyet Hava Kuvvetleri'nde görev yapan Jaguarların yerini yeni F-16 uçakları alıyor. RAFO 2011 yılında 12 adet F-16C/D çok rollü savaş uçağı siparişi vermişti. Bu yılın başında ilk uçak teslim edilmişti. RAFO ayrıca 2006 yılından beri 12 F-16C/D uçağına da sahip.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Hintli pilot, motora kuş girince böyle kurtardı...
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2019, 14:33:32 »
Hindistan Hava Kuvvetleri’ne ait Jaguar tipi iki adet yakıt tankı ve Taşıyıcı Bomba Hafif Depoları (CBLS) Pods olarak bilinen pradik mühimmatları ile eğitim uçuşu için Ambala Askeri Üssü’nden havalandı. Kalktıktan hemen sonra uçak bir sürüsüne çarpan uçağın motoruna kuş girdi ve sol motor arızalandı.

Panik yapmayan Hintli pilot iki adet yakıt tankı ve CBLS Pods’larını Standart İşletim Prosedürü uyarınca attı ve uçağı güvenli bir şekilde indirmeyi başardı.

Pilotun profesyonelliği ve hızlı düşünmesi bölgede yaşayan birçok sivilin hayatını kurtardı.

http://www.kokpit.aero/hintli-pilot-jaguar-kaza