Gönderen Konu: Project 11711 Ivan Gren Amfibi Hücum Gemisi  (Okunma sayısı 5488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Project 11711 Ivan Gren Amfibi Hücum Gemisi
« : 18 Ekim 2014, 04:24:03 »
Project 11711
Ivan Gren Amfibi Hücum Gemisi

Rusya'nın İkinci Ivan Gren Sınıfı Çıkarma Gemisi Siparişi

Rus Donanması ikinci  Ivan Gren sınıfı (Project 11711) gemiyi sipariş etti. 2004 yılında başlanılan projenin ilk gemisi 2015 yılında donanmaya teslim edilecek. 6000 ton deplasmana sahip  Ivan Gren 160 milyon ABD dolarına maloldu. Gemi 13 ana muharebe tankı ya da 36 zırhlı personel taşıyıcı veya 300 deniz piyadesi taşıma kapasitesine sahip.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2016, 17:15:29 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ivan Gren Deneniyor
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2016, 17:23:32 »
Ivan Gren Deneniyor

Rusya'nın amfibi hücum gemisi Ivan Gren deniz denemelerine başladı.

Kaliningrad merkezli Yantar Tersanesi (Birleşik Shipbuilding Corporation) tarafından Project 11711 kapsamında Rus Donanması için inşa edilekn ilk gemi olan Ivan Gren deniz denemelerine başladı. Yantar Tersanesi sözcüsü  Sergei Mikhailov'un TASS haber ajansına yaptığı açıklamaya göre gemi bugün sabah yerel saatle 10:30 civarında Baltık Denizi'ne doğru yola çıktı. Gerçekleştirilecek çalışmada geminin sevk motorları ve radarının yanı sıra çalışma karakteristikleri test edilecek.

6000 ton deplasmana sahip olan gemi 120 metre uzunluğunda ve 16,5 metre genişliğinde. 300 deniz piyadesi ile birlikte 36 zırhlı personel taşıyıcı veya 13 ana muharebe tankı taşıyabiliyor. Gemide iki Ka-29 deniz savaş ve nakliye helikopteri konuşlandırılabiliyor. Gemi ayrıca 30 mm otomatik top ile donatılmış.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2016, 17:24:17 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rus Amfibi Çıkarma Gemisi Ivan Gren Kabul Denemelerini Tamamladı
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2018, 09:12:39 »
Rus Amfibi Çıkarma Gemisi Ivan Gren Kabul Denemelerini Tamamladı

Yantar tersanesi temsilcilerinin yaptığı açıklamaya göre; Rusya Donanması için inşa edilen Project 11711 Ivan Gren büyük çıkarma gemisi  kabul denemelerini tamamladı ve kısa bir süre sonra kullanıcıya teslim edilecek.

Kabul denemeleri Kasım 2017'de başlamış, ancak maruz kalan teknik sorunları ortadan kaldırmak için müşteri tarafından Aralık ayında askıya alınmıştır. Mart ayında, Deniz Kuvvetleri'nin bir uzman heyeti 3 Nisan 2018'de denemelere devam etmeye izin verdi. Ivan Gren için kabul raporu 2 Haziran'da imzalandı. Gemi bir revizyon ve boyama işleminden sonra devir teslim için hazır olacak.

Project 11711 Ivan Gren deniz kaynaklı kıyı saldırı donanımı ve ekipman taşımacılığı için tasarlanmıştır. Ayrıca insani yardım faaliyetlerinde kullanılabilir. İki Ka-29 helikopteri kapasiteli bir hangarı vardır. Ka-52K helikopteri de bulundurabilir. Gövde ve üst yapı çelikten yapılmıştır. Savaş gemisi, 13 tank veya 36 zırhlı personel taşıyıcının yanı sıra 300-380 denizci veya 1500 ton kargo taşıyabilir. Silahları arasında bir adet 30mm AK-630M-2 Duet ve iki adet 30mm AK-630M yer alıyor. Deplasman 5000 ton, uzunluğu 120 metre ve genişliği - 16.5 metredir. Hız 18 knot, seyir süresi 30 gündür ve mürettebat 100 kişiden oluşur.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Project 11711 Ivan Gren Amfibi Hücum Gemisi
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2018, 13:39:30 »
Gemi kabul törenine değilde sanki tuzlaya söküme gidiyor gibi perişan bir halde görünüyor
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Project 11711 Ivan Gren Amfibi Hücum Gemisi
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2018, 13:58:27 »
Gemi kabul törenine değilde sanki tuzlaya söküme gidiyor gibi perişan bir halde görünüyor

+1
Testlerde epey zorlamışlar anlaşılan.  ;D ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ivan Gren Sonunda Donanmaya Kabul Edildi
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2018, 14:07:24 »
Ivan Gren Sonunda Donanmaya Kabul Edildi

Büyük amfibi saldırı gemisi Ivan Gren, olay yerinden bildirilen bir TASS muhabiri olan Rus Donanması tarafından hizmet için kabul edildi. Muhabir, gemideki St. Andrew’ın bayrağı kaldırıldı.

Project 11711 ilk gemisi olan "Ivan Gren”, 20 Temmuz 2013 Kaliningrad'da  gerçekleştirilen törenle Rus Donanmasına kabul edildi.

Gemi Ivan Ivan, Rusya'nın modern tarihinde tasarlanan ve inşa edilen ilk amfibi saldırı gemisi. Rusya'nın kuzeybatısındaki St. Petersburg'daki Nevskoye Tasarım Bürosu tarafından geliştirilen 11711 numaralı gemi projesidir. Geminin inşaatı, Deniz Kuvvetleri tarafından getirilen çeşitli değişiklikler nedeniyle 20 yıldan fazla sürdü.

Ivan Gren’in inşasına Aralık 2004'te Rusya'nın batısındaki Kaliningrad'daki Yantar Tersanesi’nde başlandı ve Mayıs 2012'de suya indirildi. Geminin deniz denemeleri 2016 yılında başladı. Devlet kabul raporu 2 Haziran'da imzalandı.

Tersane şu anda Haziran 2015'te inşasına başlanan ve 25 Mayıs 2018'de suya indirilen ikinci Project 11711 gemisi Pyotr Morgunov'u inşa ediyor.

11711 Büyük Amfibi Saldırı Gemisi Projesi, deniz kuvvetlerini düşman tarafından ele geçirilen kıyı bölgelerine askeri donanım ve teçhizata ulaştırmak için tasarlanmıştır. Gemi ayrıca insani yardım operasyonlarını yürütmek için de kullanılabilir. Ro-ro gemisi, arka kısmından, zırhlı ve tekerlekli araçların engelsiz bir şekilde tank güvertesine geçişini sağlar. Geminin bir ikiz ada üst yapısı vardır, kıç adada bir helikopter için tasarlanmış bir hangar bulunur. Kayar bir cihaz sayesinde hangarın uzunluğu, gerekirse iki helikopterin yerleştirilmesi için artırılabilir. Gemi bir ila iki Kamov Ka-29 (NATO kod adı: Helix-B) birlikleri kaldırma helikopterlerini taşıyabilir. Ka-52K (Hokum-B) gemi kaynaklı helikopter de kullanılabilir. Gövde ve üst yapı çelikten yapılmıştır.

Gemi 13 tank veya 36 zırhlı personel taşıyıcı taşıyabilir. 300 ila 380 denizci de taşıyabilir. Denizciler yerine 1.500 ton kargo da taşıyabilir. Gemi 30mm AK-630M-2 Duet ve iki adet 30mm AK-630M küçük kalibreli uçaksavar topçu sistemi ile donatılmıştır.

Geminin 5,000 tonluk deplasmanı, 120 metrelik uzunluğu, 16,5 metrelik genişliği, 18 knot'luk hızı ve ikmalsiz 30 günlük dayanıklılığı var. Geminin mürettebatı 100 denizci.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2018, 14:08:43 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Rus Donanması daha fazla “Ivan Gren” istiyor
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2018, 21:36:13 »
Rus Deniz Kuvvetleri, Proje 11711 sınıfı çıkarma gemisi Ivan Gren’den daha fazla tedarik etmeyi planlıyor.

Rus Genelkurmay Başkanı Alexei Rakhmanov Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Rusya’nın Birleşik Gemi İnşa Kurumu’nun (USC) Rus Donanması için iki ya da üç Ivan Gren sınıfı amfibi saldırı gemisi inşa edeceğini açıkladı.

Birleşik Gemi İnşa Kurumu (United Shipbuilding Corporation) Başkanı Aleksey Rakhmanov da, “Ivan Gren projesinin sonuçlandırılması için bir karar verildi. Özellikle, gemide değişiklikler olacak. Geliştirilen proje kapsamında en az iki veya daha fazla gemi inşa etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Savunma Bakanlığı Nevski Tasarım Bürosu’na bir adet Proje 11711 sınıfı amfibi çıkarma gemisi siparişi verdi. Projenin ilk gemisi olan Ivan Gren (Project 11711) Aralık 2004’te başlayan inşaatının ardından 2012’de denize indirildi ve Haziran 2018’de hizmete girdi.

Baltık kıyısındaki Yantar Tersanesi’nde inşa edilen projenin ikinci gemisi olan Pyotr Morgunov’un, Mart 2019’dan sonra Rus donanmasına teslim edilmesi planlanıyor.

Boyu 120, eni 16,50 metre olan ve deplasmanı 6 bin ton olarak dizayn edilen gemi, 13 ana muharebe tankı veya 36 zırhlı personel taşıyıcı ile 300 deniz piyadesi taşıyabiliyor. Gemiye iki Ka-29 helikopteri de konuşlandırılabiliyor. Geminin silahları arasında bir adet 30mm AK-630M-2 Duet ve iki adet 30mm AK-630M yer alıyor.

http://defenceandtechnology.com/2018/12/04/rus-donanmasi-daha-fazla-ivan-gren-istiyor/