Gönderen Konu: SOVİET PROJECT 941  (Okunma sayısı 4034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: SOVİET PROJECT 941
« Yanıtla #10 : 28 Aralık 2018, 08:28:55 »
Soğuk savaş bir tarafı tüketerek sona ermemiş olsaydı, muhtemelen bugün pek çok farklı sistemleri de görebilirdik.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: SOVİET PROJECT 941
« Yanıtla #11 : 28 Aralık 2018, 08:40:37 »
Sovyetlerin böyle projesi hiç olmadı, Proje 941 Typhoon sınıfı denizaltısıdır!!!

Bunu yapan fantezi plastik gemi modelciliği ile uğraşan amatör yapımcı ve yazarın çalışması. Yapımcı Typhoon denizaltısından baz alınarak yapılmış bu denizaltıya “Proje 941bis”  ismini veriyor.

“1991 de Sovyetler dağıldıktan sonra, eskiden deniz kuvvetlerinde görev yapmış yüksek rütbeli deniz subayları ve KGB ajanları soğuk savaşı devam ettirme peşindeler. Bu projeyi finanse etmek için sponsorlar buluyorlar, Japonya`dan araba taşıyan Rus işadamları bu denizaltıyı sivil amaçlı kullanmak için finanse edecekler araba taşımak için. Savaş çıkınca denizin altından beklenmedik anda su yüzüne çıkarak Sukhoi`larla NATO`ya ağır darbe vuracaklar...”
Hikaye böyle devam eder.

Site yetkilisi tarafından bunu ciddi bir askeri projeymiş gibi buraya taşaması hiç yakışmadı.

Sayın Marmara detaylandırma için öncelikle teşekkür ederim.
Fakat neden yakışmadı ? neden bu üslubu kullandınız.
Detayları sebebiyle konu resmi kurumlara gelmemiş olabilir, ama bu tasarımın buraya yansıması bence infial yaratacak derecede yakışıksızlık içermiyor.
Diğer fikir ve görüşlerinize katılıyorum fakat bu konu da bizi kırdınız :)