Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135780 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #400 : 19 Eylül 2019, 14:05:07 »
Fizik evrenin her yerinde aynıdır. Yapılamayacak şey evrenin her yerinde yapılamazdır çok çalışarak çok gelişerek yaparım diye bir şey yok fizik engelinde. Birileri bizden tirilyon yıl ilerde diye gemiye atlayıp gelir sanmayın onlarda yıldızlarının dışına çıkamazlar bizim gibi. Her yıldızın her galaksinin kendi atomları kendi fizikleri yok evrenin ışığın gelemeyeceği kadar uzaktaki yerindede gidin görün mars gibi bir gezegen karşınıza çıkacak oradada taşı bırakınca düşecek oradada ışık ışıktır kütle kütledir zaman zamandır kayalar tozlar rüzgarlar vardır. İnsanlar bir milyar yıl sonra ışınlanarakmı gidecek sanıyorsunuz yada ışık hızına yakınmı uçacaklar. Hiç bir şey değişmeyecek neredeyse. Uzaylı varsa kendi yıldızına hapsolmuştur emin olun istediği kadar gelişsin.

Peki neden onların radyolarını duyamıyoruz? Bunun sebebi seyreklik dir olasılıktır. Akıllı uygarlık öyle bir şeyki biri bu plajdaki kum ise öbürü amerikadaki kumda hatta bilemem belkide marstaki kumda bulunuyordur. Bu sinyaller o kumun etrafında bir km en fazla gidebiliyor ise iki uygarlığın bir birinden haberdar olma ihtimali evrende çok azalır. Bizde bu istatistiğe uyan bir konumdayızdır ama emin olun bu sonsuz evrende bir birinin tv yayınını alan ama asla gidemeyecek uzaklıkta olan şanslı iki akıllı uzaylıda vardır onlar çok daha heycanlıdır biz ise normal bir uzaylıyız istatistiğe uygun pozisyondayız bu yüzden sessiziz ve böyle yok olana kadar devam edeceğiz

En yakın yıldız bize 5 ışık yılı uzakta ölü bir yıldızdır ve gerçekten çok yakın ama ışık bile 5 yılda gidebiliyor. O yıldız bizim plajda bize bitişik olan kum tanesi yani. Uygarlık ise amerikadaki kum tanesi. İki akıllı uygarlığın evrende bir birine yakınlığı bu seyreklikte olabilir bu evren için gerçekten büyük bir bolluktur çok az değildir evren öyle büykki her yer bu hesapla akıllı yaratık uygarlık dolu bile sayılabilir. ama bir birimizi duyamaz göremez işitemeyiz fizik buna izin vermez. Biz bu mesafelerdeki yıldızların ışığını zor görüyoruz o yıldızın bir gezegenindeki bir vericiyi nasıl duyalım. tutki evrenin en şanslılarıyız duyduk yinede gidemeyiz. Evrende gidilebilecek en uzak yer kendi yıldız sisteminde yani güneş sisteminde mars gibi jüpiter gibi gezegenlerdir onun ötesinde en yakın yıldıza ulaşmak bile olanaksızdır bu fizik ile. Tutki ulaştın ne göreceksin yine bir hiç kesine yakın olasılık ile. Evrende akıllı canlılar var hatta evren o kadar büyükki muhtemelen mercedes isimki başka bir araba markası olan gezegende vardır sonsuzlukta her şey vardır çünkü ama biz onları göremeyiz ulaşamayız duyamayız. Ama illaki bir birine ulaşamasada duyan şanslı uzaylılar var. Ama duyanda komşunun milyar yıl önceki tv sini izliyordur görüşme yok yani
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2019, 14:21:37 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #401 : 19 Eylül 2019, 14:36:07 »
Eee Serkan bey madem fizik kanunları evrende ki hesap da akıllı varlıkları duymayı ve görmeyi engelliyor. Peki bu F-18 pilotlarının kilit attığı klasik? daire şeklindeki teneke parcası nedir? Hazır ABD donanması da görüntüler gerçek diyorken.

Senin mantığınla klasik ucan daire görüntüsü dünya dışı yaşam formuna ait olmadığına göre dünya içi yaşam formu olan insan denen nesneye mi aittir ? Masumane soruyorum. :)
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #402 : 19 Eylül 2019, 14:46:09 »
O kadar çok sebebi olabilirki. En olası olanı haber tamamen uydurmadır ABD komutan bakan her kimse öyle bir şey dememiştir internette uydurulmuş basına haber olmuştur. Hürriyetin haberinden ne olur bunlar bulvar gazetesi artık ordan burdan haber topluyorlar kimin umrunda gerçekmi değilmi günlük gazete çıkartma derdine düşmüşler bedava dağıtılan yine tüketilemeyen milli piyango geliri ile hayatta kalmasına çare bulunan gazeteler bunlar.
Bunun dışında bin türlü sebep olabilir. Dünya düzdür diyen bunun kanıtları dolaşan bir sosyal medya gerçeğinde yüzüyoruz her gördüğüne inanırsan eyvah yani. Kurban olduğum allah insana akıl vermiş kafanda döndür gerçeği bul ben öyle buluyorum benim için doğruyu bulmanın % 90 ı kendi beynimdir kimseye inanmam ben öyle her konuda. Ben dindar olamadım ne ufosu her denilene inanmam asa ile deniz yarılmaz allah insanlara kitap yollamaz benim akıl böyle işliyor marslı fotosunun bin şçeşitini koy elimle iter masadan savururum bana kanıtlayamaz kimse ufo filan benim kafa böyle şeye izin vermiyor. Aklıma yatmayan şeyi bana foto ile kanıtlayamaz kimse.
Daha çocuktum tanrıların arabası diye kitap okudum taş tabletler gravürler pramitlerin hikayeleri filan bu ne saçmalık dedim herkes inanırken sonra yıllar geçti yazarı hepsinin düzmece olduğunu itiraf etti ben bunu birahanede düşündüm uydurdum dedi. Ben çocukken çok iyi hatırlıyorum kitap bitti bu saçma dedim inanmadım bu yönümle hep gurur duydum beni kimse düdükleyemez yalanları ile. Öyle bir adam olsam zaten dindar biri olur rahat ederdim sorgulamaktan onu bile olamadım
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2019, 14:57:58 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #403 : 19 Eylül 2019, 14:57:11 »
Yani diyorsun ki dünya dışı akıllı yaşam formları ile asla irtibat kuramayız. Yine bu akıllı yaşam formları fizik kurallarını aşacak kadar gelişmiş bir ırk ise asla basit bir ucan daire ile görünüp irtibat kurmazlar. Kısaca ABD ve çarşaf medyası işi şişiriyor diyorsun. Değil mi?
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #404 : 19 Eylül 2019, 15:04:00 »
Temas kurmak teorikte mümkün yani evrenin sonsuzluğunda bir birini duyan uygarlıklar vardır ama onlar milli piyangoyu üç bin kere  hafta üst üsta kazanmak kadar büyük bir şanstır ama evrenin sonsuzluğunda her şeyin ihtimali olduğu için bunda ihtimal dahilindedir. Ancak biz bu kadar yani üç bin hafta üst üste piyangoyu kazanan adam değiliz normal bir adamız bizim için bu yok ve olmaması en normal olanı. Bakın pi sayısı biliyorsunuz sonsuz uzunlukta ama sonsuz uzunlukta bir sayı dizisidir. her harfi bir ikilisine eşitleyin mesela Z harfi 29 olsun a harfi 01 olsun. Sonra istiklal marşını sayıya dönüştürün her harfini yada bir romanı dönüştürün binlerce onbinlerce sayıdan oluşan bir dizi olacak işte o dizi pi sayısının bir yerinde kesinlikle vardır. İşte sonsuzluk böyle bir şey ben boşuna evrenin bir yerinde başka bir uygarlıktada mercedes marka otomobil var demiyorum gerçekten vardır evren sonsuz ise. Ama bu bizim için her şeyin normale çok yakın olması durumunu değiştirmiyor. Biz sesini duyacak yakın komşuları olmayan bir uygarlığız ve olması gereken ihtimalde bu zaten.

Evrenin sonsuzluğunda normal olasılık bir birini duyamayacak uzaklıklarda olmaktır ama aynı sonsuz ihtimalde bir birini duyanda hatta gidip görecek kadar yakın olanda illaki vardır. Yani mars da bir uygarlık ile karşılaşma ihtimalimizde olasılık dahilinde ve bazı yerlerde buda var. Ben şimdi kendimle çelişiyorum aslında bu dediklerime göre uzaylıların olma ihtimali ihtimal dahilinde. ama öyle göz ardı edilebilirki inanmamak gerekir. 3000 hafta büyük ikramiye peş peşe size çıkabilirmi? Tabiki çıkabilir ihtimali var ama çıkmayacağını bilirsin bunun için denemeye beklemeye kanıta gerek olmaz. Ama çıkabilirmi diye teorik soru sorarsan yani bilgisayara sorarsan evet çıkabilir diyecektir. Buna sarılıp çıkacağına inanmamak gerek buda insanın aklı ile ulaşacağı bir çıkarım. ama inatlaşırsan nasıl tartışalım bilim karşıdakinden yana çıkabilirmi çıkabilir bu bir gerçek
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2019, 15:11:31 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #405 : 19 Eylül 2019, 15:06:22 »
Donanma sözcüsünün açıklaması yeni. Haber uydurma değil! Olay eski. O zamanlar Pentagon'un eski UFO Program şefi ve bir pilot da açıklamalar yapmıştı!

[url=https://youtu.be/EDj9ZZQY2kA]https://youtu.be/EDj9ZZQY2kA

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #406 : 19 Eylül 2019, 15:16:14 »
Eski yada emekli çalışanlara güvenemeyiz bunlar sansasyonel palavracı olabiliyor böyle çok adam var masal anlatan. Bu adam eski bir görevli TV ye çıkmış dünya onu konuşuyor niye sallasın diyorsanız al sana sebep. Tipe bak çay demle
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #407 : 19 Eylül 2019, 15:51:19 »
Eski yada emekli çalışanlara güvenemeyiz bunlar sansasyonel palavracı olabiliyor böyle çok adam var masal anlatan. Bu adam eski bir görevli TV ye çıkmış dünya onu konuşuyor niye sallasın diyorsanız al sana sebep. Tipe bak çay demle

Serkan her zamanki gibi alemsin!
Küçükken bir kitap okumuşsun, yazarı çıkmış hepsi palavraydı demiş. Şimdi bütün yazarlar sana göre palavracı.

Adam görevdeyken söyleyemeyeceği konular için açıklama yapmış, ki sadece o da değil, pilot da, şu an görece olan donanma sözcüsü de...
Sen kalkmış böyle masal anlatan çok adam var bu nedenle güvenemeyiz, tipe bak çay demle diyorsun.

;D ;D ;D ;D

Çocukluğuna inmek şart!  ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #408 : 19 Eylül 2019, 15:54:27 »
Ben inanamam kendimi biliyorum beni kesseniz buna inanmam ben böyle biriyim hiç arkadaşım yok bu yüzden odadan çıkmıyorum çok yazmam bundan.
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #409 : 19 Eylül 2019, 17:36:44 »
İddialar doğruysa iki ay sonra uzaylılar ile doğrudan temas başlayacak zaten... O zaman uzaylılar var mı, yok mu hep birlikte göreceğiz. Benim inancıma göre de zaman iyice daralıyor, sanki bir şeyler olacak mış  gibi geliyor... gerçi biraz da öyle olmasını istiyorum galiba:)

Dünyada yerleşik inançların, değer yargılarının ve tüm kokuşmuş sistemin yerle yeksan olmasını istiyorum. Bundan daha güzel bir atraksiyon olabilir mi? Düşünsenize; İŞİD' cilerin, Cihatçıların, Evanjelistlerin, Siyonistlerin, kapitalistlerin, insanlık ve medeniyet düşmanlarının ve bilimum köhnemiş düşüncelerin; kadınlar araba kullanamaz diyenlerin, kadınlarla aynı asansöre binilmez diyenlerin, gericilerin, yobazların, çember sakallıların bütün değer yargıları yerle yeksan olacak. Afedersiniz yani, trene bakar gibi apışıp kalacaklar. Güzel olmaz mıydı? Bence zamanı geldi... Bu kokuşmuşluğa ancak bir uzay gemisi son verebilir. İnançların ve mevcut değer yargılarının yerle yeksan olması gerekiyor. Aksi taktirde insanlığın geleceğini pek parlak göremiyorum.