Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #350 : 30 Ocak 2019, 18:54:24 »
Kuyruklu yıldız radyo sinyalimi yollamış?

http://bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/wow-sinyalinin-sirri-40-yil-sonra-cozuldu

Ançak kuyruklu yıldızdan gelecek olan sinyal bu kadar kısa olmaması gerekiyor. Yanı hidrojen bulutu kaplı bir nesneden sürekli sinyal gelmesi gerekiyordu. Bu konuda fizikçiler hemfikir.

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #351 : 31 Ocak 2019, 21:59:19 »
Yeşil renkli, koca gözlü, böcek antenli ,uzaylı mesajından kat ve kat daha mantıklı ve bilimsel temelli. Eldeki verilere göre en basit çözümden en karmaşığa doğru çözüm aramaya bilimsel araştırma deniyor. Ötesi fantaziye giriyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #352 : 01 Şubat 2019, 08:30:08 »
Şu zamanda yolculuk yaptıklarını iddia edenler de, bizim haberciler de bir alem.  ;D ;D

Alıntı
Zaman yolcusu Archon uzaylıların nereden geldiğini söyleyemeyeceğini fakat uzaydan gelmediklerini belirtiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-2045ten-geldim-dedi-anlattiklari-soke-etti-41100855?p=11
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #354 : 05 Şubat 2019, 14:38:50 »
Dün televizyonda izlediğim bir belgeselde, devasa teleskoplarla uzayı inceleyen bilim insanları ilginç bilgiler veriyorlardı. Sahip oldukları imkanlarla galaksimizde bizim güneş sistemimize benzer güneş sistemlerini araştırıyorlardı. Bu sistemlerde, dünyamız koşullarına benzeyen gezegenleri tespit etmekti bu araştırmanın amacı. Sonuçta sadece içerisinde bulunduğumuz Samanyolu galaksisinde, bizim güneş sistemimize benzeyen sistemlerde yaklaşık 11 milyar adet dünya benzeri gezegen tespit ettiler. Bu gezegenler, içerisinde bulundukları güneş sisteminde güneşlerinin enerjileri, güneşe olan mesafeleri vs göz önüne alınarak dünya benzeri iklime sahip olabilecek olan gezegenler.

Ancak sadece bununla sınırlı kalmadılar.  Güneş'ten elli kata kadar daha sönük ve güneşin yüzde 10 ile 20'si ağırlıkta olan ve evrendeki yıldızların yüzde 70'ini oluşturan cüce yıldızlarında etraflarında dünya benzeri gezegenler olduğunu belirttiler. Bunların da sayılarının 200 milyar civarında olduğunu söylediler! Bu sayı da sadece Samanyolu galaksisi için geçerli!

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #355 : 05 Şubat 2019, 15:05:23 »
Dün televizyonda izlediğim bir belgeselde, devasa teleskoplarla uzayı inceleyen bilim insanları ilginç bilgiler veriyorlardı. Sahip oldukları imkanlarla galaksimizde bizim güneş sistemimize benzer güneş sistemlerini araştırıyorlardı. Bu sistemlerde, dünyamız koşullarına benzeyen gezegenleri tespit etmekti bu araştırmanın amacı. Sonuçta sadece içerisinde bulunduğumuz Samanyolu galaksisinde, bizim güneş sistemimize benzeyen sistemlerde yaklaşık 11 milyar adet dünya benzeri gezegen tespit ettiler. Bu gezegenler, içerisinde bulundukları güneş sisteminde güneşlerinin enerjileri, güneşe olan mesafeleri vs göz önüne alınarak dünya benzeri iklime sahip olabilecek olan gezegenler.

Ancak sadece bununla sınırlı kalmadılar.  Güneş'ten elli kata kadar daha sönük ve güneşin yüzde 10 ile 20'si ağırlıkta olan ve evrendeki yıldızların yüzde 70'ini oluşturan cüce yıldızlarında etraflarında dünya benzeri gezegenler olduğunu belirttiler. Bunların da sayılarının 200 milyar civarında olduğunu söylediler! Bu sayı da sadece Samanyolu galaksisi için geçerli!
Bir eklemede ben yapayım  bu sayı bizim bildiğimiz yaşamın başlaması için gerekli şartları sağlayan gezegenlerin sayısı yaşamın farklı şekilde başlayabileceği ortamlar olabilir
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #356 : 17 Şubat 2019, 00:24:31 »
Ancient Aliens belgesellerini izliyorum bu ara. Antik uzaylı kuramcılarının anlattıklarından bahsediyor. Ama oldukça saçma geldi bana. Annunakilerden vs bahsetti. İnsanlığın uzaylılar tarafından yaratıldığını söylediler. Başka bir bölümde şeytanın aslında bir uzaylı olduğundan bahsettiler. Şu an izlediğimde de İskandinav mitolojisindeki tanrıların uzaylı olduğunu iddia ediyorlar.

Bir düşünceyi gerçek olarak kabul edebilmek için, o düşüncenin gerçekliğini kanıtlamak gerekir. Öyle ben öyle olduğunu düşünüyorum diyerek istediğimizi gerçek kabul etmek onun gerçek olduğu anlamına gelmiyor. Bu daha çok takıntı olarak adlandırılıyor. Gerçek olduğunu kabul ettiğiiz şeyin gerçek olduğunun net kanıtı olmadığı gibi, gerçek olmadığının sayısız kanıtı varsa...

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #357 : 17 Şubat 2019, 01:54:21 »
Ancient Aliens belgesellerini izliyorum bu ara. Antik uzaylı kuramcılarının anlattıklarından bahsediyor. Ama oldukça saçma geldi bana. Annunakilerden vs bahsetti. İnsanlığın uzaylılar tarafından yaratıldığını söylediler. Başka bir bölümde şeytanın aslında bir uzaylı olduğundan bahsettiler. Şu an izlediğimde de İskandinav mitolojisindeki tanrıların uzaylı olduğunu iddia ediyorlar.

Bir düşünceyi gerçek olarak kabul edebilmek için, o düşüncenin gerçekliğini kanıtlamak gerekir. Öyle ben öyle olduğunu düşünüyorum diyerek istediğimizi gerçek kabul etmek onun gerçek olduğu anlamına gelmiyor. Bu daha çok takıntı olarak adlandırılıyor. Gerçek olduğunu kabul ettiğiiz şeyin gerçek olduğunun net kanıtı olmadığı gibi, gerçek olmadığının sayısız kanıtı varsa...
Bende mantıklı bulmuyorum bu konu hakkında çok araştırma yaptım videolar izledim öncelikle annunakilerden sümer mitlerinde açık bir şekilde bahsedilmiyor bu ilk sıkıntı Zekeriya siccin hangi kaynaktan aldı da bunu söylüyor muazzez ilmiye çığ hocamız hiç bahsetmemiş ki dünya daki en önemli sümerologlardandır kendisi evet sümer mitolojisi gerçekten de kozmos ile ilişkilidir lakin mitlerinde annunakiler yoktur adem bile var lakin annunaki yok ;D  antik uzaylılar gelmiş olabilir ihtimaldir lakin bu konu ile alakaları yok

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #358 : 17 Şubat 2019, 14:24:18 »
Ancient Aliens belgesellerini izliyorum bu ara. Antik uzaylı kuramcılarının anlattıklarından bahsediyor.

Hangi platformda izliyorsun; Youtube' mu TV' mi? Ayrıca ayakları yere basmayan tarafları olabilir lakin bana mevcut din öğretisinden daha mantıklı geliyor.

Din öğretisine göre;

''İlk Adem yaratıldı. Havva ise Adem' in kaburga kemiğinden yaratıldı. Bir yılan bunları kandırdı, Cennetteki yasak meyveyi yedikleri için Cennetten kovuldular. Sonra Dünya hayatı başladı, Kabil' le Habil doğdu. Kabil aynı batında doğan kız kardeşiyle evlenmek istedi. Habil bunun Şeriata uygun olmadığını söyledi ve itiraz etti. Kabil ise yapmak istediği şeyin doğru olduğu savunmaya devam etti. Bunun üzerine Habil, kimin doğru söylediğinin anlaşılması için Allah' a kurban adamayı teklif etti. Kabil teklifi kabul etti. Habil çobandı sürüleri vardı; kurban vermek için en gürbüz koçu seçti. Kabil ise çiftçiydi; kurban verecek koyunu, kuzusu yoktu o nedenle elindeki buğday demetini kurban olarak verdi. Allah Habil' in koçunu kurban olarak kabul etti, Kabil' in bir demet buğdayını ise kabul etmedi. Kabil öfkelendi kardeşi Habil' i öldürdü...''

Bu daha mı mantıklı geliyor?   

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #359 : 17 Şubat 2019, 17:19:23 »
Ancient Aliens belgesellerini izliyorum bu ara. Antik uzaylı kuramcılarının anlattıklarından bahsediyor.

Hangi platformda izliyorsun; Youtube' mu TV' mi? Ayrıca ayakları yere basmayan tarafları olabilir lakin bana mevcut din öğretisinden daha mantıklı geliyor.

Din öğretisine göre;

''İlk Adem yaratıldı. Havva ise Adem' in kaburga kemiğinden yaratıldı. Bir yılan bunları kandırdı, Cennetteki yasak meyveyi yedikleri için Cennetten kovuldular. Sonra Dünya hayatı başladı, Kabil' le Habil doğdu. Kabil aynı batında doğan kız kardeşiyle evlenmek istedi. Habil bunun Şeriata uygun olmadığını söyledi ve itiraz etti. Kabil ise yapmak istediği şeyin doğru olduğu savunmaya devam etti. Bunun üzerine Habil, kimin doğru söylediğinin anlaşılması için Allah' a kurban adamayı teklif etti. Kabil teklifi kabul etti. Habil çobandı sürüleri vardı; kurban vermek için en gürbüz koçu seçti. Kabil ise çiftçiydi; kurban verecek koyunu, kuzusu yoktu o nedenle elindeki buğday demetini kurban olarak verdi. Allah Habil' in koçunu kurban olarak kabul etti, Kabil' in bir demet buğdayını ise kabul etmedi. Kabil öfkelendi kardeşi Habil' i öldürdü...''

Bu daha mı mantıklı geliyor?
Mitoloji işte  hele hele kökleri Sümerlere kadar giden bir mitoloji her medeniyet ile farklı öğeler eklenmiş sonundada peygamber dediğimiz toplumu yönlendirenler tarafından din adı ile pazarlanmış mitler bütünü