Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #330 : 26 Ocak 2019, 21:39:18 »
Yahu yapmayın. ABD li pilotlar CNN de röportaj ve görüntü paylaşmış. Resmi makamlar haberin arkasındamı? Başka bir ülke ve bilim akedemisi bu puslu ve bütün dünyayı (!) ayağa kaldıran görüntüyü sahiplenmiş mi? Şöyle her zaman uzaktan sisli bir karartı değilde Net bir görüntü paylaşsınlar bizde sabaha kadar kafa yoralım.
Şimdi diyeceksiniz bu gelişmiş varlıklar bu mesafeye kadar müsaade ediyor  :)

Bir akşam ufoyu dayayacaklar çatına dikkat et.  ;D ;D
Partikül, koltuk sayısı arttı.  ;D

Sorry...

Seviyorum sizleri... :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #331 : 26 Ocak 2019, 22:01:02 »
Bir akşam ufoyu dayayacaklar çatına dikkat et.  ;D ;D
Partikül, koltuk sayısı arttı.  ;D

Bakarsın OKÇULAR' ı da alıp gideriz:) Valla hocam 2019 yılından umutluyum. Ayıptır söylemesi, 19 benim uğurlu sayımdır:)  Açık söylemek gerekirse, bu sene içinde bir akraksiyon bekliyorum artık. Şayet uzaylı arkadaşlarla temas kurabilirsek, helalinden şöyle bir galaksi turu hiç fena olmayacak. OKÇULARLA birlikte rezervasyon sayısı üçe çıktı:))

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #332 : 26 Ocak 2019, 22:39:30 »
Evet başkan çatı derken en üst katta oturuyorum. Atatürk hava limanına inmek için sıraya giren uçakları akşamları çay yudumlayarak seyretmeyi severim. Havada başka bir cisim belirir ise bakarız. 2019 da bir yere not alalım. Önümüzdeki seneler elimde uğraşacak malzeme olsun. :)
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #333 : 27 Ocak 2019, 14:03:48 »
Sayın Okçular siz hiç bu tarz konularda açıklama yapmayı kabul eden devlet gördünüz mü 1950 lerde 1960 larda yaptıkları çalışmaların gizliliklerini yeni kaldırıyorlar bu günde çalışmalar devam ediyor. Bundan şüphe etmiyorum görüntülerin de gerçekten bir F-18 in hud ekranından olduğu da doğrulandı diye biliyorum gerçi ben uzay gemileri dünyaya gelse hatta saldırsa dahi bu Amerika nın oyunu demekten çekinmicek insanlar tanıyorum. Farklı görüntülerde var bundan yıllar önce Rusya başbakanı medyedev programda canlı yayının bittiğini sanıp sunucu ile konuşurken uzaylılar var dediği görüntüler var. Önce ki sayfada paylaştığım olay var linke tıklayıp okudiysanız 4 F4 ve 1 F5 in katıldığı 9 pilotun gördüğü bir olay bu tarz durumlar hakkında açıklamanız var mı.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #334 : 27 Ocak 2019, 16:32:46 »
Geçmiş medeniyet ve kavimler olağanüstü bir hal ile karşılaşsa ya taşlara yazıt yaparak veya deriye işleyerek kayıt altına alabilirlerdi. Bir önceki yüzyılda ise tesadüfen şip şak fotolarda denk getirilebilir idi. Günümüzde ise Uzay, dünya atmosferi ve gökyüzü hatta sokaklar bile mobese ile devamlı gözlem ve kayıt altında. Devletler gizlese, Ordu gizlese, Uzay ajansları gizlese yinede elinde cep telefonu kamerası olan bir insan muhakkak rast gelip kayıt altına alabilir. Bu kadar imkan ve olanağa rağmen ortada elde tutulur somut bir delil konulamıyorsa geriye tek açıklama kalır. Varsayım ve fehimlerin dışında aslında olduğu zannedilen şeyin kocaman bir YOK olduğu.

Dünya dışı canlı bir hayat formunun olduğuna inanmak meselenin bir tarafı. Buna kimse itiraz etmiyor. Ama bu hayat formunun olduğunu bilimsel olarak ispat ve delili çok farklı tarafı. İşin bu boyutu devamlı muallakta. Rus başbakan Medyedev'in kameralar kapatıldığında sunucuya "Uzaylılar var demesi" işin inanma kısmı... ispat kısmındaki şık boş..
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #335 : 27 Ocak 2019, 18:39:59 »
...Varsayım ve fehimlerin dışında aslında olduğu zannedilen şeyin kocaman bir YOK olduğu.

Rica ederim yani... sizin için varsayım, fehim falan olabilir belki ama -kendi adıma konuşacak olursam- benim için kesinlik arz eden, net bir olgudur. Çünkü kendi gözlerimle gördüm, şahitim yani. Ha... o dönem elimizde bugünkü teknoloji olabilseydı, meseleye sizde vakıf olabilecekiniz. Kaldı ki mobeseler, kameralar, modern teknolojiler, yazılımlar falan... bunlar çok kısa zaman önce hayatımıza girmiş teknolojilerdir. Hele ki akıllı telefonlar ve mobil teknolojiler; bunlar ''daha dün'' diyebileceğimiz tarihsel dönüşümlerdir.

Bugün hepimizin elinde akıllı telefonlar olmakla birlikte, ilk dokunmatik ekran telefon olan ''IBM Simon'' şunun şurasında 1992 yılında; ikinci akıllı telefon olarak kabul edilen ''Nokıa 9000 Communicator'' ise 1996 yılında piyasaya sürüldü. Meşhur Nokıa 3210 bile 1999 yılında piyasaya çıktı. İlk çıktığında bende almıştım, atmadım halen evde duruyor:) 2 megapiksel kamerası vardı. Dönemin en gelişmiş kamerasıydı... Kaldı ki Steve Jobs İOS işletim sistemli İphone' u piyasaya sürdüğünde tarihler 2007 yılını gösteriyordu. Düşünebiliyor musunuz 2007 (!) daha dün gibi. Peki, dünden bugüne niye fotoğrafını çekemediniz derseniz; denk getiremedik hocam. Ama az kaldı, büyük haberleri bekleyin:)   

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #336 : 27 Ocak 2019, 18:57:42 »
Geçmiş medeniyet ve kavimler olağanüstü bir hal ile karşılaşsa ya taşlara yazıt yaparak veya deriye işleyerek kayıt altına alabilirlerdi. Bir önceki yüzyılda ise tesadüfen şip şak fotolarda denk getirilebilir idi. Günümüzde ise Uzay, dünya atmosferi ve gökyüzü hatta sokaklar bile mobese ile devamlı gözlem ve kayıt altında. Devletler gizlese, Ordu gizlese, Uzay ajansları gizlese yinede elinde cep telefonu kamerası olan bir insan muhakkak rast gelip kayıt altına alabilir. Bu kadar imkan ve olanağa rağmen ortada elde tutulur somut bir delil konulamıyorsa geriye tek açıklama kalır. Varsayım ve fehimlerin dışında aslında olduğu zannedilen şeyin kocaman bir YOK olduğu.

Dünya dışı canlı bir hayat formunun olduğuna inanmak meselenin bir tarafı. Buna kimse itiraz etmiyor. Ama bu hayat formunun olduğunu bilimsel olarak ispat ve delili çok farklı tarafı. İşin bu boyutu devamlı muallakta. Rus başbakan Medyedev'in kameralar kapatıldığında sunucuya "Uzaylılar var demesi" işin inanma kısmı... ispat kısmındaki şık boş..

Bizim dünyaya baska yildiz sisteminden gelmislerse anlasilan saklanmasini cok iyi biliyorlar. Onun disinda baska yildiz sistemlerinde yasam varligin ispati imkansiz. Bunun acik nedeni isikyilli boyutunda mesafe. Spektral analizlere güvenenler yine arastirma misyonun basina dönerler. Bazi elementlerin kaynagi canlilarda tipik gibi organik kaynagi yoktur.

Ben bu konu hakkindai düsündüren durum yetkiller aciklamalariyla ketum tutumlari. MUFON kurulusu halen Rosswell Dosyasini cikartmasini basaramistir. Amerikan yasalarina göre 30  seneyi gecen " secret dokuments " gizliligini kaybediyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #337 : 28 Ocak 2019, 11:24:16 »

Aslında var. Hem de oldukça fazla görüntü var. Ancak bir o kadar da montajlı görüntüler var. İş yalancı çoban hikayesine dönmüş durumda. Kurtlar kuzuları yiyor ama yalancılar yüzünden kimse inanmıyor.

Ben dünya dışı varlıklarla yüz yüze hiç temas kurmadım. Ancak yüz yüze görüşenler bile olduğunu biliyorum.

Daha önce bahsetmiştim; savunma sanayine merakım görmüş olduğum ve tanımlayamadığım bir uçan cisim nedeniyle başladı! Halen bildiğim hiç bir uçan araç, füze vs uymuyor tarifi. İlk gördüğüm kadarki gibi net olmasa da, daha uzaktan, farklı tarihlerde ve farklı yerlerde defalarca onları gözlemleyebildim. Ancak görüntüleyebilecek teknolojiye sahip değildim. Uzun zamandır gözlem yapmıyorum. Yaparsam yine görebileceğimi düşünüyorum. Çünkü gök yüzünde, pek çoğumuzun sandığından çok daha fazla aktivite var!

Gördüğüm şeyleri inkar edemeyeceğim için YOK demem kesinlikle mümkün değil!

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #338 : 28 Ocak 2019, 17:33:25 »

Aslında var. Hem de oldukça fazla görüntü var. Ancak bir o kadar da montajlı görüntüler var. İş yalancı çoban hikayesine dönmüş durumda. Kurtlar kuzuları yiyor ama yalancılar yüzünden kimse inanmıyor.

Ben dünya dışı varlıklarla yüz yüze hiç temas kurmadım. Ancak yüz yüze görüşenler bile olduğunu biliyorum.

Daha önce bahsetmiştim; savunma sanayine merakım görmüş olduğum ve tanımlayamadığım bir uçan cisim nedeniyle başladı! Halen bildiğim hiç bir uçan araç, füze vs uymuyor tarifi. İlk gördüğüm kadarki gibi net olmasa da, daha uzaktan, farklı tarihlerde ve farklı yerlerde defalarca onları gözlemleyebildim. Ancak görüntüleyebilecek teknolojiye sahip değildim. Uzun zamandır gözlem yapmıyorum. Yaparsam yine görebileceğimi düşünüyorum. Çünkü gök yüzünde, pek çoğumuzun sandığından çok daha fazla aktivite var!

Gördüğüm şeyleri inkar edemeyeceğim için YOK demem kesinlikle mümkün değil!
İnkar etmek isteyen bir yolunu muhakkak bulur hocam gerçi onlarıda anlıyorum. İnsan bilmediği şeyden korkar tabi bu tarz durumda ekonomik sistemlerin yönetim sistemlerinin dinlerin ( özellikle insanı temele alan dinler ) zor durumda kalıcak oluşu hatta çökme ihtimalinin oluşu insanları korkutuyor. Son 200-300 seneye bakacak olursak bu çok net bir şekilde görülüyor. İnsan kendini çok fazla merkeze aldı. Canlıların,denizlerin, doğanın kendileri için yer aldığına inanır oldular doğayı yok etmeye hayvanları katletmeye ekosisteme zarar vermeye başladık. Toplumumuzda son yıllarda şiddetin artması her yönden, bir nedeni de bu diğer yönlerini bahsetmek doğru olmaz bu platformda insan her şeyi kendi malı olarak görmeye başladı. Şimdi şunu düşünebiliyormusunuz mirasa bir ortak daha geldi hatta birden fazla hemde gelenler daha üstün daha güçlü ne olur sizce?
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #339 : 28 Ocak 2019, 17:59:48 »
İnkar etmek isteyen bir yolunu muhakkak bulur hocam gerçi onlarıda anlıyorum. İnsan bilmediği şeyden korkar tabi bu tarz durumda ekonomik sistemlerin yönetim sistemlerinin dinlerin ( özellikle insanı temele alan dinler ) zor durumda kalıcak oluşu hatta çökme ihtimalinin oluşu insanları korkutuyor. Son 200-300 seneye bakacak olursak bu çok net bir şekilde görülüyor. İnsan kendini çok fazla merkeze aldı. Canlıların,denizlerin, doğanın kendileri için yer aldığına inanır oldular doğayı yok etmeye hayvanları katletmeye ekosisteme zarar vermeye başladık. Toplumumuzda son yıllarda şiddetin artması her yönden, bir nedeni de bu diğer yönlerini bahsetmek doğru olmaz bu platformda insan her şeyi kendi malı olarak görmeye başladı. Şimdi şunu düşünebiliyormusunuz mirasa bir ortak daha geldi hatta birden fazla hemde gelenler daha üstün daha güçlü ne olur sizce?

Tarih konusunda uzman biri olarak bunu söylemen ilginç! Sana göre dünya dışı varlıklar asırlar öncesinden bu yana insanlıkla temasta değiller mi? Bu kadar sürede insanlık dünyaya bu kadar zarar verirken mirasa ortak değillerdi de şimdi mi ortak olacakları tuttu?

Yaşadığımız dünyada insanın kendisini merkeze alması kadar doğal bir şey yok! Çünkü bu dünyada yaşayanlar arasında bizim kadar gelişmiş ve gelişmekte olan bir tür yok! Bunun dışında dünyada şiddet her zaman vardı! İnsanlar çoğu defa sudan sebeplerle birbirlerini ve diğer canlıları öldürdüler. Nüfusumuz arttıkça doğaya verdiğimiz zarar da arttı haliyle. Bugün yaşadığımız iklim değişiklikleri, günümüzün yaşam mantığıyla artık bu dünyaya sığmadığımızın bir göstergesi! İnsanların, bireylerin genel olarak huzurlu yaşam için bencillik yerine; gezegeni paylaştığımız diğer bitki ve hayvanlar da dahil olmak üzere, tüm canlı ve cansız varlıklarla bütün olduğununu kavradığı daha üstün bir bilinç seviyesine ulaşması gerek! Yani merkeze kendisini değil, bütünü,  her şeyi almalı artık insan!