Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135731 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #300 : 11 Ocak 2019, 18:00:35 »

Çünkü yaratıcı kavramı, bizden üstün olduklarını düşündüğümüz, hatta son dönemde bazıları tarafından olağanüstü varlıklar olarak nitelendirilen uzaylı kavramının çok çok üzerinde bir boyutta!

Aynen katılıyorum fakat böyle olabileceği bundan üç bin yıl önce bilinmiyordu. Yani üç bin, beş bin yıl önce; insanoğlu uzaylılarla temas ettiğinde bu varlıkların Tanrı olduğunu düşündüler. Eric von Daniken; Tanrıların Arabaları isimli kitabında  böyle olduğu iddia etmişti. Tabi zaman içerisinde teori iyice geliştirildi.

Hocam, insanoğlunda soyut düşünme yeteneği zaman içerisinde gelişti. Bundan 5000-10000 yıl önceki insan değiliz. Dolayısıyla Tanrı kavramına yüklediğimiz anlamda değişti. 10000 yıl önce ki insan kendinden üstün olana Tanrı demiş. Hala bugün bile yansımaları vardır; ineğe tapıyor veya taşa toprağa tapıyor öyle değil mi! Fakat zaman içerisinde soyutlama yeteneği geliştikçe, Tanrının daha yüce bir şey olması gerektiği konusu gündeme geldi.

Bana göre Tanrı' yı düşünebileceğimiz en soyut kavramıyla düşünmeliyiz. İslam inancında bu soyutlamaya VAHDET-İ VÜCUT deniyor. Günümüzde bile bu kavramı içselleştirememiş veyahut öyle olmadığı düşünen ya da düşünemeyen bi' dünya insan var. Karşıtı nedi peki dersek; VAHDET-İ ŞUHUT anlayışı... Günümüzde ki dinler mezhepler; yok Şiiydi, yok Sünniydi, yek Selefiydi... tamamı Vahdet-i Şuhut' çudur. Ortada bir insan var veya dünya var, onun kontrol eden yada var eden  bir de Allah var. Yardımcı kavramlar olarak da melekler, cennet-cehennem var... Kabaca bu düşünce yapısına Vahdet-i Şuhut diyoruz. Bu kavram içerisinde herhangi bir soyutlamadan bahsedilebilir mi? yani günümüzde dahi soyutlama yeteneğinden uzağız. Peki soyutlayabilenler kimlerdir dersek; DERVİŞLERDİR. Onlar Varlık Birliğine inanır; en tepede ki soyutlama kavramıdır. Aslında her şey tek bir şeydir. Bizler ise O bütünün (tek şeyin) parçalarız demektir. En' el Hak kavramı bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #301 : 12 Ocak 2019, 16:42:07 »
Üstadım Tanrı yı yada Yaratıcıyı soyut bir şekilde anlamanın bile bir metodunun, bir düzeninin olması gerekiyor. Hallac'ı Mansur (En'el Hak- Ben Rabbim) Yada Bayezid'i Bestami (Şanım Ne Yüce ) derken bile bunu bilinçli değilde bulundukları makam (VAHDET-i VÜCUT) sebebiyle dillendirdiklerini düşünüyorum. Mevlana bile insan" Nefsin teskiyesi ve Kalbin tafsiyesi" olmadan kendi yaratıcısının hakikatına eremiyeceğini ifade ediyor. Mesela sizin bahsettiğiniz Dervişler iç alemlerindeki büyük mücadele ile soyut ve somut biraz yakınlaşmışlar.

Peki günümüz Uzay cağında 12/24 dünyaya dalmış insandan derviş çıkar mı? Ancak devrilmiş çıkar.

İnsanoğlu kendi iç aleminde akıl ile nefsin aldığı lezzeti ayıramazken bu karışık bulanık aklıyla yaratıcıyı sağlıklı soyutlayamaz.

Ahmet Mehmet den değil İnsanın yaratıcısından bahsediyoruz. Bilemiyorum belki kişi yeteneklidir, kabiliyetlidir. Zorlanmadan yaratıcısını soyutlayıp düşünebilir.

Sair demiş ; Tanrıyı arayarak kimse bulamaz. Ama bulanlar yine arayanlardır.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #302 : 12 Ocak 2019, 17:29:13 »
Alman Deist şunu diyor. Tanrı var ama İncili ben Tanrıya yakıştıramıyorum diyor. Yahudi Deist de Tanrı var ama ben Tevrat ı Tanrı ya yakıştıramıyorum diyor. O zaman geriye İslam kalır bir tek.
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #303 : 15 Ocak 2019, 22:21:03 »
Alman Deist şunu diyor. Tanrı var ama İncili ben Tanrıya yakıştıramıyorum diyor. Yahudi Deist de Tanrı var ama ben Tevrat ı Tanrı ya yakıştıramıyorum diyor. O zaman geriye İslam kalır bir tek.

Müslüman Türk evladı da... cihatçıları, yobazları, İŞİD' cileri, Suudları, kelle kesenleri ve diğer çağ dışı ilkel uygulamaları görünce; şayet bunlar Müslümansa ben değilim arkadaş diyor ve Deist oluyor.

Bu kısım işin hikaye kısmı da benim asıl merak ettiğim konu, Ay' ın karanlık yüzüne gönderilen Çin uydusunun buldukları veya bulacaklarıdır. Gönderdiği fotoğraflara bakıyorsun, ayın karanlık tarafına gitmiş gibi görünmüyor. Galiba kutup bölgesine göndermişler. En karanlık yerinde acaba ne var? Çünkü Ay konusunda çok spekülasyon var.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #304 : 15 Ocak 2019, 23:42:09 »
Serkan'ı gönderelim. Araştırıp bize bilgi gönderir. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #305 : 16 Ocak 2019, 04:46:31 »

Müslüman Türk evladı da... cihatçıları, yobazları, İŞİD' cileri, Suudları, kelle kesenleri ve diğer çağ dışı ilkel uygulamaları görünce; şayet bunlar Müslümansa ben değilim arkadaş diyor ve Deist oluyor.

Bu kısım işin hikaye kısmı da benim asıl merak ettiğim konu, Ay' ın karanlık yüzüne gönderilen Çin uydusunun buldukları veya bulacaklarıdır. Gönderdiği fotoğraflara bakıyorsun, ayın karanlık tarafına gitmiş gibi görünmüyor. Galiba kutup bölgesine göndermişler. En karanlık yerinde acaba ne var? Çünkü Ay konusunda çok spekülasyon var.
Uzaylı üssü olduğunu iddia edenler bile var. Hatta ABD ve sscb nin bir anda ay programlarını iptal etmesinin sebebi de burda ki canlılar olduğu söyleniyor ki incelediğinde bu programların bıçakla kesilmiş gibi iptal edildiğini görürsünüz ABD nin daha onlarca ay görevi planlarken projeyi güya finansal sebeplerden ötürü durdurmaları mesela aynı mı SSCB de yaptı
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #306 : 16 Ocak 2019, 08:24:51 »

Ayın karanlık tarafı bir deyimdir gerçekte karanlık filan değil bize hep aynı tarafı göründüğü için bizim göremediğimiz yerlere biz karanlık taraf diyoruz çünkü ayı gördüğümüzde o kısım hep karanlık oluyor gerçektende. Yoksa güneşi görünce aydınlık görmeyince karanlık sonuçta iki tarafıda aynı aydınlık karanlık anlamında.
Partikül bana çok itiraz ediyon sen hep ama bunun gibi ölçülebilen tartışmalarda hep ben haklı çıkıyorum ölçülemeyen tartışmalarda hep sen haklısın bunda bir gariplik yokmu
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #307 : 16 Ocak 2019, 08:29:15 »

Ayın karanlık tarafı bir deyimdir gerçekte karanlık filan değil bize hep aynı tarafı göründüğü için bizim göremediğimiz yerlere biz karanlık taraf diyoruz çünkü ayı gördüğümüzde o kısım hep karanlık oluyor gerçektende. Yoksa güneşi görünce aydınlık görmeyince karanlık sonuçta iki tarafıda aynı aydınlık karanlık anlamında.
Partikül bana çok itiraz ediyon sen hep ama bunun gibi ölçülebilen tartışmalarda hep ben haklı çıkıyorum ölçülemeyen tartışmalarda hep sen haklısın bunda bir gariplik yokmu

+1
Serkan'ı gönderelim. Araştırıp bize bilgi gönderir. :)

Haklıymışım. Bu iş tam sana göre Serkan.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #308 : 16 Ocak 2019, 10:12:40 »
Yılın üyesi adaylarının muhabbetine bakın ben düzeltiyorum yanlışlarını. Hakkım yendi deyincede kötü oluyorum
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #309 : 16 Ocak 2019, 11:29:36 »

Hep haklısın diye bir şey yok, bu konuda haklıymışsın diye bir şey var. Ayın karanlık tarafına gelince; aydınlık da olabileceğini hiç düşünmemiştim.

Yılın üyesi adaylarının muhabbetine bakın ben düzeltiyorum yanlışlarını. Hakkım yendi deyincede kötü oluyorum

Ölçüye gelince; ölçüsüz bir insansın hocam. Kusura bakma!