Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #290 : 10 Ocak 2019, 16:41:16 »
Konu açilmisken, son zamanlarda ilgimi çeken bir iki makaleden bahs etmek istedim. Makale basligi "zaman hakikaten varmi ?" olunca kendimi tutamadim ve makaleyi okudum. Marsilya üniversitesinde Fizikçi  Carlo Rovelli ile yapilan mülakatta ne zaman zamani tutmaya çalissaniz elinizden kaçip gidiyor diyor. ve zaten  Wheeler-DeWitt in denklemlerinde zamanin yok oldugunu görüyoruz diye vurguluyor. Herseyi anlamis degilim ancak içinde zamanin bulunmadigi mekanik denklemler yazabilmisler. Bu bana ayanen bir tokat etkisi yapti. ITU deki vektörel makanik hocam merhum Hasan özoklav duysa ne derdi ? Malesef makale fransizca http://www.2012un-nouveau-paradigme.com/2016/03/le-temps-n-existe-pas.html
Google tercümesi Fransizca->ingilizce genelde Fransizca-> Türkçe den daha iyi netice veriyor.
Ayrica bu konuda ingilizcede makaleler var mesela
https://www.thoughtco.com/does-time-really-exist-2699430.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #291 : 10 Ocak 2019, 17:10:02 »
yaklaşık 1,5 milyar ışık yılı uzaklıktaki bir  kaynaktan gelen radyo sinyalleri saptadı.

Pek uzak degilmis yav, 500 milyar sene sonra gorusuruz artik

Şundan 150 yıl önce Avrupa'da biri çıkıp deseydi ki: " Sizler evlerinizde oturduğunuz yerden dünyayı izleyebileceksiniz. çok uzaklardaki insanları görebileceksiniz. Mesela iki ülke savaşırken siz evinizdeki bir kutudan aynı anda o savaşı izleyebileceksiniz. "

Muhtemelen deli derlerdi. Hatta bir asır daha önce bunları dese muhtemelen cadı ilan edilerek yakılırdı. Oysa televizyon 1923 yılından beri hayatımızda. Üzerine artık internet ve diğer bilişim teknolojileri eklendi. Eskiden aylar sürecek zorlu yolculukla başarabileceğimiz şeyi, bugün anında yapabiliyoruz. Dünyanın diğer ucundaki insanlarla canlı olarak görüşebiliyoruz. Çünkü bilincimiz artık daha yüksek ve teknolojimiz buna imkan sağlayabilecek seviyede. 150 sene sonrası kim bilir hangi noktada olacağız!

Eskiden aylar süren yolculukları bugün saatler içerisinde yapabiliyoruz. Bugün bize asırlar gibi gibi gelen mesafeleri, gelecekte saniyelerle kat edebiliriz! Bugün ulaştığımız bilgi düzeyi henüz bunu nasıl yapacağımıza yetmeyebilir. Ancak yarına ne olacağı belli olmaz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #292 : 10 Ocak 2019, 20:04:10 »
Güneşi Allah yarattı onu uzaydan silse güneşsiz uzay olur. Andromeda galaksisini de Allah yarattı onuda silse Andromeda galaksisiz uzay olur. Zamanıda Allah yarattı onu uzaydan silse geriye ne kalır uzayda acaba.
Uzaklıkları sadece zaman uzak yada yakın yapar.
bir boyut noktadır iki boyut doğrudur üç boyut düzlemdir ve o bizim zamansız uzayımızdır dördüncü boyut zamandır oda yan yana sonsuz sayıda uzay düzlemidir. Her düzlem bir andır toplanınca dördüncü boyut denen zaman oluşur. Yaşadığınız her an uzayın 3 boyutlu tek bir düzlemidir. Zaman üst üste sonsuz sayıda uzaydır. Paralel evrenler budur. Kuantum fiziğinde iki ayrı yerde olmak

Allah yok diye bir şey yok

+1

Bugün benden ilk defa bir aferin aldin.

Bu son cümlene tamamen katiliyorum.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #293 : 11 Ocak 2019, 02:45:16 »
Ra yok diye bir şey yok.
Enki yok diye bir şey yok.
Horus yok diye bir şey yok.
Tanrıça Artemis yok diye bir şey yok.
Savaşın ve vahşetin tanrısı Ares yok diye bir şey yok.
Apollon yok diye bir şey yok.
Poseidon yok diye bir şey yok.
İnanna yok diye bir şey yok.
.
.
.
Tarih boyunca binlerce-milyonlarca tanrı ve tanrıça geldi ve geçti gelmeye devamda edicek  bir kaç kuşak önce dedelerinin babalarının inandıkları onlar için devasa tapınaklar yapan atalarını bir süre sonra onların soyundan gelen torunları, çocukları yalanladı kâfir dedi (O tapınakları ya yıktılar yada dönüştürdüler ). Bu her dinde vardı sonra o dinlerde unutuldu. Yalanladı yine kendi çocukları tıpkı kendilerinin dedelerini atalarını yalanladıkları gibi yalanladılar. Serkan haklı insanlığın evrimsel süreci boyunca binlerce- milyonlarca tanrı geldi ve her ilaha aynı şey söylendi. İlah yok diye bir şey yok bunun için insanlar öldü, diri diri yakıldı, kimisi buna haçlı seferi dedi kimisi cihat ( akılla yapılan ve savaşılarak yapılan) , herkes farklı adlar ile aynı şeyi yaptı aslında inandıkları tanrıyı , tanrıçayı, tanrıları veya tanrıçaları yüceltmek için onun inancını yaymak için savaştılar kan döktüler insanlığın en karanlık yüzünü ortaya çıkardılar. Serkan haklı yok diye bir şey yok o hep vardı çünkü insanın olduğu her yerde tanrılar var kendi ilahlarımızı yarattık. Bu gün bile binlerce tanrı var şimdi size sorarım hangisi hangileri var veya yok . Ben Ra var diyorum bir başkası hayır yanılıyorsun Allah var diyor bir başka fanatik dindar olan diyorki hayır sizler kafirsiniz tanrı enki var ve ona ibadet edin yoksa kâfir olmanın cezasını çekersiniz bu kısaca benim yorumum bu mesaj farklı bir yere alınabilir benim için bir sakıncası yok sadece baştaki Serkanın yazdığına ithafen yazdım. Bu arada Serkanın yazdığı zaman ve boyut kavramlarına katılıyorum zamanı ve uzayın bükülebilir olduğunu söyleyen bilim insanları ve araştırmalar var sadece o teknoloji seviyesine gelmemiz gerekiyor. Bunu yapabildiğimiz vakit zaman ve mesafe farketmeksizin yolculuk yapabilir hale gelicez uzayda  sadece teknolojik altyapının gelişmesine ihtiyacımız var.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2019, 05:30:40 Gönderen: Raptor44 »
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #294 : 11 Ocak 2019, 04:01:17 »
Hayatın mükemmelliğini gördükçe  Allahın varlığına ikna oluyorsun buda insanı dinden uzaklaştırıyor Deizme sürüklüyor.
Çünkü Allah ın yarattıklarının mükemmelliğini dinlerdede bir yansıması olması gerekiyor. Ama bakıyorsun esamesi yok
Yaşar Nuri Öztürk ün dediği gibi Deizm insanlığın kurtuluşudur

Sorry...
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2019, 04:04:23 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #295 : 11 Ocak 2019, 09:43:37 »
Herhalde uzaylılar deist!
Konunun tekrar dine kaymasının başka bir açıklaması olamaz  galiba.  ::)  ;D ;D

Yapmayın, etmeyin. Gözünüzü seveyim.  :) :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #296 : 11 Ocak 2019, 13:26:10 »
Ben din konuşmadım sayın başkan bilakis dinsizlik konuştum
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #297 : 11 Ocak 2019, 13:59:01 »
Ben din konuşmadım sayın başkan bilakis dinsizlik konuştum

;D ;D ;D

Alemsin Serkan.
+1

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #298 : 11 Ocak 2019, 16:57:29 »
Sevgili arkadaşım, ne kadar istemesende bu işin sonu en nihayetinde din kavramına çıkıyor:) Bu arada Anciet Aliens -Antik Uzaylılar belgeselinin yeni bölümleri Pazartesinden itibaren Discovery Cannel' da gösterime girecek diye biliyorum. İzlemekte fayda var... eski bölümleri nette mevcuttur. İzledin mi bilmiyorum da, sürekli din-uzaylılar ilişkisi kurmaktadır. Bugün din kavramı içerisine montelenmiş çoğu kavramın aslında uzaylılarla bağlantılı olduğu vurgulanmak istenmiş.

Siriusufo' dan Haktan Akdoğan yeni bir video paylaştı. Alıkonulma Fenomeni hakkında seri çekimler yapacağım diyor. İlk videoda Griler olarak tabir edilen Zeta' lar hakkında bilgi veriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=BHNvGKrBdBs&feature=youtu.be

« Son Düzenleme: 11 Ocak 2019, 16:58:40 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #299 : 11 Ocak 2019, 17:37:20 »
Uzaylılar konusunun din kavramına çıktığı görüşüne katılmıyorum. O konuda sadece bir teori var ve ispatlanmış değil! Varsayalım ispatlandı ve dünyamıza dini dünya dışı varlıklar getirdi diyelim. Ancak ruh bilimcilerin, dünya dışı varlıklar konusunda son yıllarda kullandıkları regresyon yöntemi ile elde ettikleri çok daha yoğun bilgilere dayalı olarak bunun gerçek olmadığını söyleyebilirim. Ha belki aracı olmuşlardır! Kendi inançlarının bir yansıması olabilir en fazla...

Çünkü yaratıcı kavramı, bizden üstün olduklarını düşündüğümüz, hatta son dönemde bazıları tarafından olağanüstü varlıklar olarak nitelendirilen uzaylı kavramının çok çok üzerinde bir boyutta!