Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 136969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #230 : 05 Kasım 2018, 21:32:28 »
Ben anlatamıyorum ama bu dünyada yaşam 3.8 milyar yıl önce tek hücreli canlılar ile başladı be güzel kardeşim ve bu süreç boyunca milyonlarca tür gelip geçti kimisi soyunu devam ettirip evrimsel süreçe katkıları oldu kimisi ise yok olup gitti bu süreç sonunda da hayvanlar oluştu bitkiler oluştu 3.8 milyar yıl bir anda peydah olmadı yani zaman ile ve hatalı olanların yok olması ile bu gün ki hale gelindi bu arada biz kertenkele veya Deniz yıldızı değiliz bir yerimiz koptumu çıksın lakin sana güzel bir haberim var bilim insanları dediğim hayvanları genetik olarak inceleyerek hızla yol katediyorlar amaçlanan ise bu hayvanların kendi vücutlarında yaptıklarını insan vücudunda da yapılabilir hale getirmek ve çalışmalar Umut verici haberin ola  ;)

Raptor seni senin tezinle vurayım sen veyahut şuanda yaşayan herhangi bir canlı 3.8 milyar öncesini nasıl buldunuz yaşayan gören duyan bilen varmı görmediğin bilmediğin birşeye inanman saçma değilmi :) tek hücreli bir canlı olduğunu nerden biliyorsun belki çok hücreli bir canlı idi belkide yoktu belki dünya 3.8 milyar yıl önce yoktu bunları sırf inanmanız için üretilen bir ekosistem ise :D sen daha 1000 yıl önce ne olduğunu bilmiyorsun 3.8 milyar yıl geriye gitmekte enteresan :D
Jeoloji, paleontoloji, arkeoloji, biyoloji, antropoloji, mikrobiyoloji, kimya gibi bilim dallarının ortak çalışmalarını sonucu bulunan fosil kanıtlarının incelenmesi, yapılan kazılar sonucu elde edilen veriler örnek vericek olursak çatalhöyük 12 bin yıl öncesindeki insanları inceleyebiliyoruz yani senin dediğin gibi 1000 yıl önce ne olduğunu bile bilmiyoruz iddan toz duman oldu. Tabi biraz daha nasıl bildiğimizi öğrenmek istersen devam edeyim o döneme ait toprak kesitlerinin alınması sonucu incelenmesi vb. testler ile anlayabiliyoruz. Bu arada ben sana bir soru sorayım ya senin inandığın din Hz. Muhammed'in Arap toplumunun dizginlemek için bulduğu bir çözümse  :D ya yaratıcı yoksa veya melekler, cinler yok ise peki ya İslam hz. Muhammed'in Arap toplumunu ve buna inanan toplumları kendine bağlamak için oluşturduğu bir sistem ise ;D
Saydığın dalların hepsi bir planın dahilindeyse ? ya hepsi yalansa ya ilk bulunan kazıdaki nesne buldukları yıla ait değilse herşeyin değişmesi anlamına geliyor bu biliyorsun dimi :D ben bunlar yok demedim zaten çatalhöyük kazısına birşey demedim 12 bin yıl olduğunu bilmeleride imkansız tahmini olarak söyledikleri birşey ama ben sana diyorumki kanıt kanıt gördünmü şahiti varmı bu şuna benziyor etrafında biraz dolaş 3 harflilerle ilgili her şeyi duyarsın yani o yoksa buda yok bu varsa oda var anlamı çıkar kesin kanıt isterim biri veya birilerinin bir temel üzerine kurduğu he bu 10 yıllıksa bu 3.8 milyar demesiyle diğeri arasında hiçbir fark yok.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #231 : 05 Kasım 2018, 21:44:11 »
Ben anlatamıyorum ama bu dünyada yaşam 3.8 milyar yıl önce tek hücreli canlılar ile başladı be güzel kardeşim ve bu süreç boyunca milyonlarca tür gelip geçti kimisi soyunu devam ettirip evrimsel süreçe katkıları oldu kimisi ise yok olup gitti bu süreç sonunda da hayvanlar oluştu bitkiler oluştu 3.8 milyar yıl bir anda peydah olmadı yani zaman ile ve hatalı olanların yok olması ile bu gün ki hale gelindi bu arada biz kertenkele veya Deniz yıldızı değiliz bir yerimiz koptumu çıksın lakin sana güzel bir haberim var bilim insanları dediğim hayvanları genetik olarak inceleyerek hızla yol katediyorlar amaçlanan ise bu hayvanların kendi vücutlarında yaptıklarını insan vücudunda da yapılabilir hale getirmek ve çalışmalar Umut verici haberin ola  ;)

Raptor seni senin tezinle vurayım sen veyahut şuanda yaşayan herhangi bir canlı 3.8 milyar öncesini nasıl buldunuz yaşayan gören duyan bilen varmı görmediğin bilmediğin birşeye inanman saçma değilmi :) tek hücreli bir canlı olduğunu nerden biliyorsun belki çok hücreli bir canlı idi belkide yoktu belki dünya 3.8 milyar yıl önce yoktu bunları sırf inanmanız için üretilen bir ekosistem ise :D sen daha 1000 yıl önce ne olduğunu bilmiyorsun 3.8 milyar yıl geriye gitmekte enteresan :D
Jeoloji, paleontoloji, arkeoloji, biyoloji, antropoloji, mikrobiyoloji, kimya gibi bilim dallarının ortak çalışmalarını sonucu bulunan fosil kanıtlarının incelenmesi, yapılan kazılar sonucu elde edilen veriler örnek vericek olursak çatalhöyük 12 bin yıl öncesindeki insanları inceleyebiliyoruz yani senin dediğin gibi 1000 yıl önce ne olduğunu bile bilmiyoruz iddan toz duman oldu. Tabi biraz daha nasıl bildiğimizi öğrenmek istersen devam edeyim o döneme ait toprak kesitlerinin alınması sonucu incelenmesi vb. testler ile anlayabiliyoruz. Bu arada ben sana bir soru sorayım ya senin inandığın din Hz. Muhammed'in Arap toplumunun dizginlemek için bulduğu bir çözümse  :D ya yaratıcı yoksa veya melekler, cinler yok ise peki ya İslam hz. Muhammed'in Arap toplumunu ve buna inanan toplumları kendine bağlamak için oluşturduğu bir sistem ise ;D
Saydığın dalların hepsi bir planın dahilindeyse ? ya hepsi yalansa ya ilk bulunan kazıdaki nesne buldukları yıla ait değilse herşeyin değişmesi anlamına geliyor bu biliyorsun dimi :D ben bunlar yok demedim zaten çatalhöyük kazısına birşey demedim 12 bin yıl olduğunu bilmeleride imkansız tahmini olarak söyledikleri birşey ama ben sana diyorumki kanıt kanıt gördünmü şahiti varmı bu şuna benziyor etrafında biraz dolaş 3 harflilerle ilgili her şeyi duyarsın yani o yoksa buda yok bu varsa oda var anlamı çıkar kesin kanıt isterim biri veya birilerinin bir temel üzerine kurduğu he bu 10 yıllıksa bu 3.8 milyar demesiyle diğeri arasında hiçbir fark yok.
Az bir araştırsan bu dediğinin neden saçma olduğunu anlarsın yaş belirleme testi var carbon 14 diye bir araştır istersen tabi daha bir sürü yaş belirleme testleri var lakin senin gibi at gözlüklü birine bu dediğim bile fazla .
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #232 : 05 Kasım 2018, 22:01:01 »

Az bir araştırsan bu dediğinin neden saçma olduğunu anlarsın yaş belirleme testi var carbon 14 diye bir araştır istersen tabi daha bir sürü yaş belirleme testleri var lakin senin gibi at gözlüklü birine bu dediğim bile fazla .

At arkadaş carbon 14 testinin mucidi kim ? neye göre belirlenmiş hangi temel yapıyla oluşturulmuş ?? ben ne diyorum sen ne saçmalıyorsun aslında farkında değilsin ilk temel oluşturulan yapı yanlış ise ne olacak diyorum senin bilimin ??? hani geçen gün birşey değişti mesela at gözlüklü değilsinya neyin değiştiğini bir araştır bakalım doğru bilinen yanlışları bilimde :D hani şimdi uzay boşluğunda atlarla dolaşmaya devam et :D

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #233 : 05 Kasım 2018, 22:49:48 »
Martin Kaben ve Sam Ruben adında Amerikalı bilim insanları bulmuştur. Bu tartışma bir yere varıcağı yok bu arada testlerin doğruluk oranları oldukça yüksek tabi incelemediğiniz için birde bilim bir yanlış olduğu vakit onu tespit Edip söyler tabi senin gibi zihniyetler yüzlerce yıl önce yazılmış bir kitaptan cevapları aradığı için bunu anlayamayamaz ve bu yüzden benim temelime yanlış der peki sen hiç kurandaki yanlışları tespit etmeye ve temelini sorgulamaya çalıştın mı bir sorgula bence
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2018, 22:52:06 Gönderen: Raptor44 »

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #234 : 06 Kasım 2018, 02:53:04 »
Martin Kaben ve Sam Ruben adında Amerikalı bilim insanları bulmuştur. Bu tartışma bir yere varıcağı yok bu arada testlerin doğruluk oranları oldukça yüksek tabi incelemediğiniz için birde bilim bir yanlış olduğu vakit onu tespit Edip söyler tabi senin gibi zihniyetler yüzlerce yıl önce yazılmış bir kitaptan cevapları aradığı için bunu anlayamayamaz ve bu yüzden benim temelime yanlış der peki sen hiç kurandaki yanlışları tespit etmeye ve temelini sorgulamaya çalıştın mı bir sorgula bence

İleri bilimci ama kafası boş olan kardeş Kutsal kitabım Kuran-ı Kerim okumasını bilene senin bilim dediğin şeyin bulduklarını söylemiştir ama sende o kapasite mevcut olmadığı için devam et bugün inandıklarını 10 yıl sonra bir bilim adamı çıkar yalanlar ve ogüne kadar bilimsel olarak inandığın herşey boşa çıkar sende bön bön bakarsın geçmişte bir çok örneği vardır zaten bunun sebebide dünyanın temelini bilmemeleri bilemeyeceklerde zaten :)) cern yırtınıyor atom çarpıştırıyor devam :DD

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #235 : 06 Kasım 2018, 08:25:48 »
İsteyen istediğine inanır, istemediğine inanmaz! Bu sizlere birbirinize hakaret etme, küçük görme hakkı vermez.

Bu konuda son kez uyarıyorum; bu başlıktaki konumuz uzaylılar, ateizm falan değil! Konuyu dağıtmayalım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #236 : 06 Kasım 2018, 12:00:38 »
Evet konu başlığımız Uzaylılar aramızda mı? Bilimsel ve Dinsel açıdan bir delil, işaret yakalamaya çalışıyoruz. Tabi ben ters tezi kovalıyorum.

Güneş sisteminde bize en yakın gezegenlerden biride Venüs. Özellikle Ruslar çok sayıda mekik gönderdiler. 10 Ocak 1969 da Rus Venora 7 uzay aracı Venüs yüzeyine inmeyi başardı. 23 dakika dünyaya bilgi yolladı yüzey hava sıcaklığı 4750 C derece ve basınç 90 atmosfer seviyesindeydi. Venora nın dış yüzeyi titanyumdan imal edilse de eridi. Ruslar daha sonraki denemelerde özel dış soğutucular vasıtasıyla biraz daha yüzeyde kalmayı başardılar.

ABD Magellan'ı 4 mayıs 1989 da Venüs'ü incelemek için fırlattı. Belirli bir yörüngede 4 yıl dünyaya bilgi aktardı. 3 boyutlu topografik yüzey haritasını çıkardı. Magellan'ın gönderdiği bilgilerden sonra Nasa ve Avrupa uzay ajansı gelen veriler ışığında Venüs yüzeyinde kolonileşme ve canlı bir hayat formunun yaşamını idame ettiremeceği kanısına vardılar. Rus bilim adamları da bunu teyyit etti.

Günümüzde japon JAXA ve Avrupa ESA Uzay ajansının gönderdiği araçlar Venüs atmosferinin Elektriksel ve Volkanik tepkilerini ölçmektedirler.

Bu arada bilim adamlarının mikro organizma ve bakterilerin uzay-atmosfer tepkimelerini deneysel ortamda yıllardır gözlemliyorlar. Pozitif bir gelişme şimdiye kadar duymadım. Aksi bir iddia olmadığına göre dünyamıza has biyolojik yapının dışında bir varlığı bulmamız gerekiyor. Bu varlık veya cisim bizim o kadar sensör ve algılıyıcıları ( buna 4 milyar akıllı telefon kullanıcısını da ekleyin) atlatarak dünya üzerinde gözlem yapabiliyorsa (adam kaçırmayı geçtik) bu akıllı varlığa bir tanımlama yapabilir misiniz? İddia ya bir delil gerekiyor.

Mesela inan veya inanma Yaratıcı bir Tanrının bile Kitap mushaf vs elle tutulur veya delil gösterilecek bir materyali var. Artık Uzaylı demiyorum Dünya dışı materyal, Dünya dışı bir örnek, Dünya dışı bir tepkime gösterilsin. Saygılar.

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2018, 12:06:51 Gönderen: OKÇULAR »
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #237 : 06 Kasım 2018, 12:42:20 »
Mesela inan veya inanma Yaratıcı bir Tanrının bile Kitap mushaf vs elle tutulur veya delil gösterilecek bir materyali var. Artık Uzaylı demiyorum Dünya dışı materyal, Dünya dışı bir örnek, Dünya dışı bir tepkime gösterilsin. Saygılar.

Hocam yanlış anlama, benzetmek gibi olmasın da; Müşrikler:''Bize mucize göster!''. Hz. Musa' nın mucizeleri vardı, Hz. İsa şifa dağıtıyordu... Madem Peygamberim diyorsun, senin de mucizelerin olması lazım! Mucizen var mı; yok(!) Oysaki mucize göstermek yerine ''Kur' an'' mucizedir diyorsun. O halde senin Peygamber olduğunu nereden bileceğiz'' -diyorlardı. Mealen müşriklerin bu şekilde tavır sergiledikleri bilinmektedir. Buradan hareketle;

Hocam, uzaylı yaşam formlarının bulunması veya zeki olanlarının kendilerini belli etmeleri anca bir zaman meselesidir. Bu durum onların yok oldukları anlamına gelmez. Aynen inanç sistemlerinde olduğu şekliyle bir kanıt gösteremediğimizden, şuan inanmak veya inanmamak aşamasındayız. Sizinle aynı mantıktan hareket edecek olursak; din adına anlatılanların da henüz ispat edile bilmişliği yoktur. Fakat iman ediyoruz öyle değil mi? Oraya gelince iman ediyoruz, bu tarafa gelince KANITIN NEREDE? diyoruz. Burada bir tutarsızlık yok mu? Ha... denilebilir ki;Arkadaş ona inanırım fakat buna inanmam. Her şeye de inanacak halimiz yok ya! diyebilirsiniz. Ona da eyvallah.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2018, 12:49:00 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #238 : 06 Kasım 2018, 13:16:02 »

Hocam yanlış anlama, benzetmek gibi olmasın da; Müşrikler:''Bize mucize göster!''. Hz. Musa' nın mucizeleri vardı, Hz. İsa şifa dağıtıyordu... Madem Peygamberim diyorsun, senin de mucizelerin olması lazım! Mucizen var mı; yok(!) Oysaki mucize göstermek yerine ''Kur' an'' mucizedir diyorsun. O halde senin Peygamber olduğunu nereden bileceğiz'' -diyorlardı. Mealen müşriklerin bu şekilde tavır sergiledikleri bilinmektedir. Buradan hareketle;

Hocam, uzaylı yaşam formlarının bulunması veya zeki olanlarının kendilerini belli etmeleri anca bir zaman meselesidir. Bu durum onların yok oldukları anlamına gelmez. Aynen inanç sistemlerinde olduğu şekliyle bir kanıt gösteremediğimizden, şuan inanmak veya inanmamak aşamasındayız. Sizinle aynı mantıktan hareket edecek olursak; din adına anlatılanların da henüz ispat edile bilmişliği yoktur. Fakat iman ediyoruz öyle değil mi? Oraya gelince iman ediyoruz, bu tarafa gelince KANITIN NEREDE? diyoruz. Burada bir tutarsızlık yok mu? Ha... denilebilir ki;Arkadaş ona inanırım fakat buna inanmam. Her şeye de inanacak halimiz yok ya! diyebilirsiniz. Ona da eyvallah.
Elinize sağlık hocam kaç gündür bunu anlatmaya çalışıyorum ya ben anlatamıyorum ya arkadaşlar anlamıyor ve okçular Venüs güneşe yakın olduğu için sıcak yaşanabilir kuşağı araştırırsan ne demek istediğimi anlarsın

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #239 : 06 Kasım 2018, 15:43:01 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com