Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135861 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #220 : 05 Kasım 2018, 13:00:42 »
Yalnız gelişmiş gözlem cihazlarıyla uzaydan gelen sinyaller de tespit ediliyor. Tabi bunlar da net bir delil ortaya koyabilir diyemeyiz!

Uzayın derinliklerinden gelen 20 radyo sinyali tespit edildi

Gök bilimciler son bir yılda uzayın derinliklerinden gelen 20 kadar yeni radyo sinyali tespit etti.

Avustralya'daki Swinburne Teknoloji Üniversitesinden Ryan Shannon, yeni teknoloji radyo teleskopları kullanarak yaptıkları çalışmada bir yılda 20 kadar hızlı radyo patlaması keşfettiklerini belirtti.

Shannon, 20 radyo sinyalinin en yakınının 425 milyon ışık yılı uzaktan geldiğinin tahmin edildiğini söyledi.

Bazı uzmanlar bu sinyallerin uzaylı bir yaşam formu tarafından yayıldığını savunuyor.

Araştırmanın sonuçları "Nature" dergisinde yayımlandı.

Güçlü radyo dalgaları ilk kez 2007'de Avustralya'daki Parkes radyo teleskobu tarafından tespit edilmişti. (AA)

http://www.milliyet.com.tr/uzayin-derinliklerinden-gelen-20-teknolojihaberleri-galeri-haber-2760557/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #221 : 05 Kasım 2018, 13:13:57 »
Evet cinler alemi var! Belki onları uzaylılar sanıyoruz. Ama öyle mi? " Milyonlarca kamera kaydı var. radyo ve ses dalgalarını ölçen ısı geçişleri tespit eden kızıl ötesi mor ötesi sayısı belirsiz algılayıcı ve sensör var ama biz cinleri de tespit edemiyoruz!" Ama var olduklarını biliyoruz. 

Teşekkürler işte farklı bir bakış acısı. Ne kadar algılayıcı olsa da aranan şey fiziksel veya kimyasal bir farkındaliği olursa tespit edilebilir. Ama başkan bazı videolar var. metafizik boyutun dünya yaşantısına müdahaleleri. Bunu benim hafsalam algılayamıyor.

Hz peygamber her insanda bu cinni varlıkların dış etkilerinden korunması için 4 adet muhafaza meleğinin devamlı insanların yanında bulunduğunu söylüyor. Peki bu farklı boyuttaki varlıklar bizim alemimize girebiliyorsa bir şekilde bizim de geciş yapabilecek ihtimalimiz beliriyor. Bunu kim yönetip belirleyebilir. Allahın iradesi tamam fakat yaratılmışlar bu yeteneğe ulaşabilir mi? Acayip işler.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #222 : 05 Kasım 2018, 14:37:03 »
İnsanoğlunun bilinmeyen karşısında yoğun hissettiği iki duygu vardır.

Bunlardan biri korku! Bazıları bilinmeyenin kendisine olumsuzluklar getireceğini düşünerek korkar. Çünkü ekonomi dilindeki söylemiyle, belirsizlik ortamı kriz yaratır. Belirsizlikler bazılarında genellikle olumsuz düşünceye yol açar. Olumsuz düşünce kaygıyı sürekli körükler ve korku daha da büyür. Buna ek olarak bazılarında var olan değerlerinin tamamen yok olması korkusu da vardır! Bu nedenle bilinmeyeni araştırmayı bırakın, bilinmeyen diye bir şeyi dahi kabul etmezler...

İkincisi ise merak! Bazıları da bilinemeyene olumlu duygularını bağlarlar. Bir bilinemezliği çözdüklerinde hayata daha fazla kolaylık ve güzellik katacaklarına inanırlar. Bilinmeyeni bilerek o bilinmeyenle olabilecek sorunları çözmeye odaklanırlar. Bundan büyük keyif duyarlar. Bütün keşifler bu duygu sayesinde yapılır ve insanlığın gelişimi bu duygunun ağır bastığı kişilerin omuzları üzerinde yükselir. Yeni yerler, bitkiler, hayvanlar, teknoloji vs hep meraktan...

Ben genelde kendimi ikinci grupta görüyorum. Bu koskoca kainatı yaratanın, bizim aklımızın bir anda alamayacağı kadar çok gizemi de bizlerin çözmesi için yarattığına inanıyorum. Bunları hayatın bir güzelliği olarak görüyorum. Aklıma takılan herhangi bir konuda bulabildiğim tüm bilgileri değerlendiriyorum. Bunu yaparken de birbirleriyle çelişebilecekleri için herhangi birine kesin gözüyle bakmıyorum. Ta ki gerçek net olarak ortaya çıkana kadar!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #223 : 05 Kasım 2018, 18:03:41 »
İnsanoğlu yalnız hayvanları değil bitkileri madenleri uzayı her şeyi araştırıyor. Ama gizlenerek saklanarak korkarak yapmıyor. göstere göstere yapıyor.

1977 de uzaya canlı cansız varlıkları incelemek için voyager 2 uzay mekiğini gönderdik. Bir de belki biri veya birileri irtibat kurar diye altın taş plak çalar vaziyette koyduk ve ünlü ses sanatçılarının eserleri yakıt pilleri patlayana kadar çaldık çaldırdık. Biri dinler duyar diye...  Biz saklanmıyoruz değil mi peki bu yaşam formları niye gizli kapaklı işler yapar? Sende bunu bana bilimsel olarak açıkla tabi bulabilirsen.

CİN meselesi ise kendi fehim ve bilgimle konuşmuyorum. Ben Allaha inanıyorum ve dolayı siyle onun gönderdiği peygambere ve son Kitabı Kur'anı keriminde bildirdiği cin, melek, ahiret vs bilgilere görmesem, de duymasam da, inanıyorum. Zaten İman budur. Ha sonradan kutsal  kitaba sokulmuş diyorsun. Bunu hindistanlı yazar Salman Rüşti de iddia etti . O da bazı ayetleri şeytan yazdırdı diye zırvaladı. İslam alimleri bunun olamayacağını delili ve ilmi ispatını yaptılar. Örnek olarak hz peygamberin 40 yaşından sonra gelen vahyi her sene ramazanda ayetleri indiren Cebrail denen melek peygamberin hıfsından bir kere dinliyordu. Peygamberin öleceği sene Cebrail iki defa dinledi. Hatta hz peygamber veda hutbesini bu iki dinleme sebebiyle yapmıştır.

Cinleri Uzaylı yapmaya çalışacağına Bu varlıklar ne zaman yaratılmış, niye helak olmuşlar, ardından insanoğlunun yaratılışının silsilesini araştırsan daha makbule geçer.

Sözün özü bu dünya dışı yaşam formlarını kabul etmememin sebebi elde bir delil, ispat, materyal yada görsel veya fiziksel bir temas olmayışıdır. Bilimsel boyutu yokken Dinsel bir boyutta da da açık bir kanıt verilmemişken neyin mücadelesini veriyoruz?

Delili ve bir açıklayıcı materyali olmayan bir konuda aklen ve ruhen diretenlere tıp ne diyor biliyor musunuz? ŞİZOFREN .. Yani olmayan bir şeyi kafada üretmek. Durum budur abiler. Şimdi bana '' ya aslında insanlarda uzayli cinlerde uzaydan gelmiş deyip'' üretmeyin. Ha var olabilir diyorsun ilerde belki ortaya çıkabilir diyorsun. bu senin kişisel bir öngör ündür. tahminidir. saygı duyarım. Ama ortada bir şey Yoook. Saygılar.

Şunu da paylaşayım. İmamım eline dikkat  ;D ;D ;D

Elde bir delil ispat materyal yada görsel veya fiziksel bir temas yokken neden cinlere ve Allah'a inanıyorsun veya kitapta yazdığı için sorgulamadan inanıyorsun bana açıklasana lütfen bu saydıklarını madem kanıt olarak algılıyorsun neden bir dine inanıyorsun bana gelicek olursak benim uzaylıların olabileceğini  düşünmemim sebebini bir  çok defa yazdım  kanıt
bu gezegen yaşamla dolu bir gezegen ve Bizim yaşamın oluşabileceğini bildiğimiz  koşullarda  ve yaşanabilir güneş sistemi kuşağında milyonlarca gezegen keşfettik ki bu sadece Bizim bildiğimiz uygun koşullar farklı gezegenler farklı koşullar içerebilir ve bu gezegenlerde de yaşam olabilir. Ve ben önceki iletilerimi okursan uzaylı kaçırılma vakalarına şüpheyle bakılmasını gerektiğini defalarca yazdım eğer burda iseler ve bizi inceliyorlarsa neden gizlendiklerine gelecek olursak belki de bizi doğal ortamımızı bozmadan incelemek istiyorlar veya geldikleri vakit skywolf yazmış insan oğlunun vereceği tepkiler ile zarar vermekten korkuyorlar mesela din algısı çöp olacak ekonomik sistemde ciddi bir kaos olacak vb.
 homo cinsinde din algısının ilk kez Neandertaller de oluştuğu düşünülüyor ondan öncesindeki insanın atalarından hiç birinde böyle bir şey yok diyerekte bir bilgi vermiş olayım
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #224 : 05 Kasım 2018, 18:21:48 »
İnsanoğlu yalnız hayvanları değil bitkileri madenleri uzayı her şeyi araştırıyor. Ama gizlenerek saklanarak korkarak yapmıyor. göstere göstere yapıyor.

1977 de uzaya canlı cansız varlıkları incelemek için voyager 2 uzay mekiğini gönderdik. Bir de belki biri veya birileri irtibat kurar diye altın taş plak çalar vaziyette koyduk ve ünlü ses sanatçılarının eserleri yakıt pilleri patlayana kadar çaldık çaldırdık. Biri dinler duyar diye...  Biz saklanmıyoruz değil mi peki bu yaşam formları niye gizli kapaklı işler yapar? Sende bunu bana bilimsel olarak açıkla tabi bulabilirsen.

CİN meselesi ise kendi fehim ve bilgimle konuşmuyorum. Ben Allaha inanıyorum ve dolayı siyle onun gönderdiği peygambere ve son Kitabı Kur'anı keriminde bildirdiği cin, melek, ahiret vs bilgilere görmesem, de duymasam da, inanıyorum. Zaten İman budur. Ha sonradan kutsal  kitaba sokulmuş diyorsun. Bunu hindistanlı yazar Salman Rüşti de iddia etti . O da bazı ayetleri şeytan yazdırdı diye zırvaladı. İslam alimleri bunun olamayacağını delili ve ilmi ispatını yaptılar. Örnek olarak hz peygamberin 40 yaşından sonra gelen vahyi her sene ramazanda ayetleri indiren Cebrail denen melek peygamberin hıfsından bir kere dinliyordu. Peygamberin öleceği sene Cebrail iki defa dinledi. Hatta hz peygamber veda hutbesini bu iki dinleme sebebiyle yapmıştır.

Cinleri Uzaylı yapmaya çalışacağına Bu varlıklar ne zaman yaratılmış, niye helak olmuşlar, ardından insanoğlunun yaratılışının silsilesini araştırsan daha makbule geçer.

Sözün özü bu dünya dışı yaşam formlarını kabul etmememin sebebi elde bir delil, ispat, materyal yada görsel veya fiziksel bir temas olmayışıdır. Bilimsel boyutu yokken Dinsel bir boyutta da da açık bir kanıt verilmemişken neyin mücadelesini veriyoruz?

Delili ve bir açıklayıcı materyali olmayan bir konuda aklen ve ruhen diretenlere tıp ne diyor biliyor musunuz? ŞİZOFREN .. Yani olmayan bir şeyi kafada üretmek. Durum budur abiler. Şimdi bana '' ya aslında insanlarda uzayli cinlerde uzaydan gelmiş deyip'' üretmeyin. Ha var olabilir diyorsun ilerde belki ortaya çıkabilir diyorsun. bu senin kişisel bir öngör ündür. tahminidir. saygı duyarım. Ama ortada bir şey Yoook. Saygılar.

Şunu da paylaşayım. İmamım eline dikkat  ;D ;D ;D

Elde bir delil ispat materyal yada görsel veya fiziksel bir temas yokken neden cinlere ve Allah'a inanıyorsun veya kitapta yazdığı için sorgulamadan inanıyorsun bana açıklasana lütfen bu saydıklarını madem kanıt olarak algılıyorsun neden bir dine inanıyorsun bana gelicek olursak benim uzaylıların olabileceğini  düşünmemim sebebini bir  çok defa yazdım  kanıt
bu gezegen yaşamla dolu bir gezegen ve Bizim yaşamın oluşabileceğini bildiğimiz  koşullarda  ve yaşanabilir güneş sistemi kuşağında milyonlarca gezegen keşfettik ki bu sadece Bizim bildiğimiz uygun koşullar farklı gezegenler farklı koşullar içerebilir ve bu gezegenlerde de yaşam olabilir. Ve ben önceki iletilerimi okursan uzaylı kaçırılma vakalarına şüpheyle bakılmasını gerektiğini defalarca yazdım eğer burda iseler ve bizi inceliyorlarsa neden gizlendiklerine gelecek olursak belki de bizi doğal ortamımızı bozmadan incelemek istiyorlar veya geldikleri vakit skywolf yazmış insan oğlunun vereceği tepkiler ile zarar vermekten korkuyorlar mesela din algısı çöp olacak ekonomik sistemde ciddi bir kaos olacak vb.
 homo cinsinde din algısının ilk kez Neandertaller de oluştuğu düşünülüyor ondan öncesindeki insanın atalarından hiç birinde böyle bir şey yok diyerekte bir bilgi vermiş olayım

Senin bilim dediğin yeni bir dünya üretirse haşa yaratırsa o yarattığı gezegende herşey bu ekosistem içerisinde bulunursa mesela sen okadar acizsinki daha yaratılmış vücuduna hükmedemiyorsun hadi yeni bir beyin yap tıpkı seninki gibi düşünsün içinden binlerce sinirler geçsin şu gözü bir üret bakalım niye insanlar kör kalıyor görsünler yahu ayağın koptuğunda aynı ayağı yap metalle felan niye uğraşıyorsun yaratıcısınızya mikrocerrahide neymiş bir siniri dikmek için kıçını yırtıyor milyonlarcasını kim üretmiş acaba :D
He cin konusuna gelince sen bu şekilde devam edersen merak etme görürsün :D

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #225 : 05 Kasım 2018, 18:38:50 »
Ben anlatamıyorum ama bu dünyada yaşam 3.8 milyar yıl önce tek hücreli canlılar ile başladı be güzel kardeşim ve bu süreç boyunca milyonlarca tür gelip geçti kimisi soyunu devam ettirip evrimsel süreçe katkıları oldu kimisi ise yok olup gitti bu süreç sonunda da hayvanlar oluştu bitkiler oluştu 3.8 milyar yıl bir anda peydah olmadı yani zaman ile ve hatalı olanların yok olması ile bu gün ki hale gelindi bu arada biz kertenkele veya Deniz yıldızı değiliz bir yerimiz koptumu çıksın lakin sana güzel bir haberim var bilim insanları dediğim hayvanları genetik olarak inceleyerek hızla yol katediyorlar amaçlanan ise bu hayvanların kendi vücutlarında yaptıklarını insan vücudunda da yapılabilir hale getirmek ve çalışmalar Umut verici haberin ola  ;)

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #226 : 05 Kasım 2018, 19:18:59 »
Ben anlatamıyorum ama bu dünyada yaşam 3.8 milyar yıl önce tek hücreli canlılar ile başladı be güzel kardeşim ve bu süreç boyunca milyonlarca tür gelip geçti kimisi soyunu devam ettirip evrimsel süreçe katkıları oldu kimisi ise yok olup gitti bu süreç sonunda da hayvanlar oluştu bitkiler oluştu 3.8 milyar yıl bir anda peydah olmadı yani zaman ile ve hatalı olanların yok olması ile bu gün ki hale gelindi bu arada biz kertenkele veya Deniz yıldızı değiliz bir yerimiz koptumu çıksın lakin sana güzel bir haberim var bilim insanları dediğim hayvanları genetik olarak inceleyerek hızla yol katediyorlar amaçlanan ise bu hayvanların kendi vücutlarında yaptıklarını insan vücudunda da yapılabilir hale getirmek ve çalışmalar Umut verici haberin ola  ;)

Güzel şeyler yazıyorsun, üstelik +1 de verdim:) Fakat hiç noktalama işaretleri kullanmıyorsun be kardeşim! Sadece ''3.8 Milyar Yıl'' yazarken üçle sekizin arasına nokta koyu vermişsin. Onu da koymasaydın, 38 milyar yıl olacaktı:)

Konuya gelecek olursak;

Evreni bir orman gibi düşünecek olursak; bir ormanın kenarında durup ''bu ormanda sadece ağaçlar vardır'' diyebilir misiniz? İşte, uzayda başka canlı varlık yoktur demek; ormanın tek ağacı benim demek gibi bir şeydir.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2018, 19:20:17 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #227 : 05 Kasım 2018, 20:20:40 »

Güzel şeyler yazıyorsun, üstelik +1 de verdim:) Fakat hiç noktalama işaretleri kullanmıyorsun be kardeşim! Sadece ''3.8 Milyar Yıl'' yazarken üçle sekizin arasına nokta koyu vermişsin. Onu da koymasaydın, 38 milyar yıl olacaktı:)

Konuya gelecek olursak;

Evreni bir orman gibi düşünecek olursak; bir ormanın kenarında durup ''bu ormanda sadece ağaçlar vardır'' diyebilir misiniz? İşte, uzayda başka canlı varlık yoktur demek; ormanın tek ağacı benim demek gibi bir şeydir.
Haklısınız daha dikkatli olmaya çalışıcam. Konuya gelecek olursak yazdıklarınıza katılıyorum.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #228 : 05 Kasım 2018, 20:35:45 »

Raptor seni senin tezinle vurayım sen veyahut şuanda yaşayan herhangi bir canlı 3.8 milyar öncesini nasıl buldunuz yaşayan gören duyan bilen varmı görmediğin bilmediğin birşeye inanman saçma değilmi :) tek hücreli bir canlı olduğunu nerden biliyorsun belki çok hücreli bir canlı idi belkide yoktu belki dünya 3.8 milyar yıl önce yoktu bunları sırf inanmanız için üretilen bir ekosistem ise :D sen daha 1000 yıl önce ne olduğunu bilmiyorsun 3.8 milyar yıl geriye gitmekte enteresan :D

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #229 : 05 Kasım 2018, 21:06:45 »

Raptor seni senin tezinle vurayım sen veyahut şuanda yaşayan herhangi bir canlı 3.8 milyar öncesini nasıl buldunuz yaşayan gören duyan bilen varmı görmediğin bilmediğin birşeye inanman saçma değilmi :) tek hücreli bir canlı olduğunu nerden biliyorsun belki çok hücreli bir canlı idi belkide yoktu belki dünya 3.8 milyar yıl önce yoktu bunları sırf inanmanız için üretilen bir ekosistem ise :D sen daha 1000 yıl önce ne olduğunu bilmiyorsun 3.8 milyar yıl geriye gitmekte enteresan :D
Jeoloji, paleontoloji, arkeoloji, biyoloji, antropoloji, mikrobiyoloji, kimya gibi bilim dallarının ortak çalışmalarını sonucu bulunan fosil kanıtlarının incelenmesi, yapılan kazılar sonucu elde edilen veriler örnek vericek olursak çatalhöyük 12 bin yıl öncesindeki insanları inceleyebiliyoruz yani senin dediğin gibi 1000 yıl önce ne olduğunu bile bilmiyoruz iddan toz duman oldu. Tabi biraz daha nasıl bildiğimizi öğrenmek istersen devam edeyim o döneme ait toprak kesitlerinin alınması sonucu incelenmesi vb. testler ile anlayabiliyoruz. Bu arada ben sana bir soru sorayım ya senin inandığın din Hz. Muhammed'in Arap toplumunun dizginlemek için bulduğu bir çözümse  :D ya yaratıcı yoksa veya melekler, cinler yok ise peki ya İslam hz. Muhammed'in Arap toplumunu ve buna inanan toplumları kendine bağlamak için oluşturduğu bir sistem ise ;D