Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #140 : 18 Ekim 2018, 17:06:12 »
Ayın aydınlık tarafını görmemizin sebebi kütle çekim kilidi. Büyük kütleli gezegenin etrafına ondan daha küçük ve dönüş yavaş bir gezegen koyarsan uzun süre sonra küçük gezegen, büyük gezegenin çekimine kapılır ve tek bir yüzünü döner artık.

https://www.kozmikanafor.com/kutlecekim-kilidi-tidal-locking-nasil-oluyor-da-oluyor/

Daha detaylı burada. Benden daha açıklayıcı hemde.

Ayrıca ayın her tarafı güneş görüyor. Aydınlık yüzü diye bir olgu biz dünyadan ona baktığımız için var.

https://www.kozmikanafor.com/ayin-karanlik-yuzu/

Ay hakkında iddiaların hepsi çok tuhaf. Ayın içi boş olsa kütle çekimi çok az olur. Ya dünyaya düşer, ya fırlatılır dış sisteme. Gel git etkisi onun çekimiyle oluyor.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2018, 17:16:48 Gönderen: BlackHawk89 »

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #141 : 18 Ekim 2018, 17:14:08 »
İnsan ve Cin dışında mükellef varlık yoktur. Örneğin hayvanlarda bir varlıktır. Ama bizim gibi sınanmıyorlar. Aynı şekilde diğer gezegenlerde de çeşitli yaşamsal varlıklar olabilir. 18 bin alemin yaratıcısı (RABB) olan Allah-u Teâlâ Celle Celahü'dür.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #142 : 18 Ekim 2018, 17:18:33 »
İnsan ve Cin dışında mükellef varlık yoktur. Örneğin hayvanlarda bir varlıktır. Ama bizim gibi sınanmıyorlar.

Bu alemde...
Diğerlerini bilemiyoruz henüz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #143 : 18 Ekim 2018, 17:25:54 »
Sayın okçular kepplerin keşfettiği dünyaya benzer gezegenleri kast ediyorum bu gezegenler dünyaya çok benziyor. Mavi yeşil ve görünüme sahip aynı dünya gibi.
Bir dikkatsizlik sonucu yaşam formu olabilecek gezegenler yerine kendimi biraz da kaptırarak yaşam formu olan gezegenler yazdım. Burada haklısınız. Doğruya doğru

Bana kalsa başka gezegenlere gitmeye gerek olmamalıydı ama dünyayı maalesef yöneten etkileyen endüstriyel kültür yapısının verdiği zarar ortadadır. En azından tapografisi daha geniş başka gezegenler de koloniler kurmalı bilim ve sanayi sistemi burada yerleşip burada gelişmeli.
Bu arada yanlış anlaşılma olmasın Hollywoodun yaydığı uzaylı tanımına zerre inancım yok gerçi bu adamlar yaptığı uzaylı tasfirine yavaş yavaş gidiyoruz ya orası da ayrı bir konu.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #144 : 18 Ekim 2018, 17:52:37 »
İnsan ve Cin dışında mükellef varlık yoktur. Örneğin hayvanlarda bir varlıktır. Ama bizim gibi sınanmıyorlar. Aynı şekilde diğer gezegenlerde de çeşitli yaşamsal varlıklar olabilir. 18 bin alemin yaratıcısı (RABB) olan Allah-u Teâlâ Celle Celahü'dür.

Mükellefti, değildi... Mesele bu değil. Başka varlık türleri var mı, yok mu? Henüz bu aşamadayız. Ki bana göre %100

Bir diğer konu; Ay' ın dünya ile Güneş arasında ki konumudur. Ay, Güneş Tutulması zamanında öyle bir konuma yerleşiyor ki Tam Güneş tutulması yaşanabiliyor. Buda çok ilginç... Tam orantı. Sanki, biri eliyle getirip yerleştirmiş gibi. 

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #145 : 18 Ekim 2018, 18:39:51 »

Mükellefti, değildi... Mesele bu değil. Başka varlık türleri var mı, yok mu? Henüz bu aşamadayız. Ki bana göre %100

Bir diğer konu; Ay' ın dünya ile Güneş arasında ki konumudur. Ay, Güneş Tutulması zamanında öyle bir konuma yerleşiyor ki Tam Güneş tutulması yaşanabiliyor. Buda çok ilginç... Tam orantı. Sanki, biri eliyle getirip yerleştirmiş gibi.

Yok öyle bir konuya değinilmiş o yüzden dedim.

Hocam bence başka uzaylı denilebilecek ilginç canlılar vardır başka gezegenlerde. 14 milyar yıl deniliyor evren yaşı için, birde 96 milyar ışık yılı yarıçapı. Bu kadar şey boş olamaz bence.

Güneş tutulmasını bende ilginç buluyorum. Lakin dönen cisimlerde illa denk gelir bu hesap.

Başka gezegenlerde yürümek nasıldır acaba? Mesela biz marsta koşsak ne olur merak ediyorum. Duramayız heralde. Hem kaslarımız güçlü, hem hava ince, hem yerçekimi az.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #146 : 18 Ekim 2018, 18:50:44 »
Görsellerle konuyu zenginleştirdiği için @BlackHawk89 kardeşimize benden +1

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #147 : 18 Ekim 2018, 19:25:20 »
Evrende milyarlarca galaksi var yetmiyor sayısız güneş sistemi her güneş sistemindede sayısız gezegen var  ve her güneş sisteminde yaşama elverişli alan var bu alanın içindeki her gezegende yaşam olma ihtimali var lakin bu bizim bildiğimiz hayatın oluşması için gereken şartlar farklı şartlarda olabilir bu şekilde bakarsanız evrende yaşam var bu kesindir akıllı ve yeterli bilince sahip olmayan canlılar vardır tabiki din kitaplarında bahsedildiği gibi evrenin merkezinde değiliz evrende bizim için yaratılmadı evrenin bizim için olduğu düşüncesi kabul edin çok egoistçe biz küçük bir gezegende yaşayan o gezegende küçük bir güneş sisteminin içinde bulunuyor bu gezegen yok olsa hatta güneş sistemimiz yok olsa evren için bir önemi olmaz bir atom altı parçacığın yok olması gibi bir şey olur yaşamı şuan sadece biz tespit edemedik belki de bir akıllı yaşam formu çoktan bizi tespit etti ve izliyor yok demek cahillikten başka bir şey olmaz açıkça söyleyeyim şu uzaylı çizimleri uzaylılar tarafından kaçırıldığını idiia eden insanlar ve onların söylediklerine şüphe ile yaklaşıyorum  lakin yaşam var buna eminim
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #148 : 18 Ekim 2018, 20:01:15 »
... din kitaplarında bahsedildiği gibi evrenin merkezinde değiliz evrende bizim için yaratılmadı evrenin bizim için olduğu düşüncesi kabul edin çok egoistçe ...

Yukarıdaki düşünceye katılmakla birlikte, zaman içerisinde bir takım ilginç din yorumları ortaya çıkıverdi. Örneğin, bazılarının din yorumuna göre kainat; Hz. Muhammed' in yüzü suyu hürmetine yaratılmış (!) Güya Peygamberimizi yücelmek için yapıyorlar ama asıl itibariyle itikada da zarar veriyor. Örneğin bir sonraki aşamada Hz. Muhammed' e; ''Kainatın Efendisi'' diyorlar ki ''Kainatın Efendisi'' bizatihi Allah' tır. Direkt Şirke batıyorlar. O itibarla Zumer Sure, Ayet 45' İlginçtir.

Şimdi din yorumu bu şekilde olan bir şahsın, diğer dünyalar hakkındaki görüşü farklı olamayacaktır. Bütün kainat Hz. Muhammed' in yüzü suyu hürmetine yaratıldıysa; uzaylılar da kim oluyor muş (!) der çıkar işin içinden.   

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #149 : 19 Ekim 2018, 11:28:09 »
yaşamı şuan sadece biz tespit edemedik belki de bir akıllı yaşam formu çoktan bizi tespit etti ve izliyor yok demek cahillikten başka bir şey olmaz açıkça söyleyeyim   lakin yaşam var buna eminim

Bu adımız gibi emin olduğumuz akıllı yaşam formları niye hep bizi tespit edip izliyor? Niye irtibat kurmazlar? Arkadaşlar fiziksel olarak canlı diri bir varlıktan bahsediyoruz değil mi. Yoksa Alem-i Misal (Ruhlar alemi.. rüyada görülenler, ilhamlar fehimler hep bu daire içinde ), Alem-i emir ( Allahın bizzat yarattığı, canlandırdığı, suret verdiği fiillerin uygulandığı alem) Alem-i melekut ( Melekler alemi nurdan yaratılmış varlıklar zebaniler huriler vs içine alan) Alem-i berzah ( insan ve cismani varlıkların öldükten sonra ruhlarının kıyamete kadar ikamet ettiği alem) Alem-i Cinni ( Cinler ve ateşten yaratılmış varlıkların alemi) vs vs  Yani var oğlu var. Bunlar fiziksel ve cismani olarak görünmez fakat eserleri ve akislerini görüp hissedebiliriz. Örnek olarak insan ruhu ve aklını boyutlandıramayız ama insanlığın yaptığı muazzam eserler bunun ispatıdır.

Bu anlattıklarım dışında akıllı bir yaşam boyutunun yaşadığımız kainatta bilimsel kanıtlı ve ispatlı delili var ise susarım. Yoksa ben eminin, ben var olduklarını düşünüyorum, bana göre varlar demek his ve tahminlerimizle hareket ediyoruz demektir. Keplerin Dünyaya benzeyen gezegenleri bulup burada hayat olabilir demek te tahmindir delil değildir. Ama insanoğlu birşeylere inanmak ister, istemektedir ve devamlı arar durur.   
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..