Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135875 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #130 : 15 Eylül 2018, 16:06:37 »
Allah evreni öyle bir matematik ile yaratmış ve kainatı öyle bir fizik kuralları ile sınırlamışki evrenin canlıları birbirlerine asla ulaşamıyorlar. Bir kere bir yıldız sistemi matematiği var. Gezegenler bir yıldız etrafında olurlar ve iki yıldızın birbirine uzaklığının bir minumum sınırı var. Güneşimizin yanına en yakın yıldız o kadar uzakta olmak zorundaki biz ona ulaşabilirmiyiz ulaşsakta ne zaman ulaşırız yada ordan öbür yıldıza atlanırmı bunlar bir matematiksel açmazla sınırlı olması çok kolay. Efendim teknoloji gelişri. Tamam gelişir ama fizik kimya sabit kalır olmayacak şey olmaz fizik her yerde aynı fiziktir burda olan fizik öbür yanda da aynı orada ışık hızına çıkamıyor burda olduğu gibi. Oradada demir bakır altın var herşey onlarla yapılıyor. Orada da uçmak için gazları kullanıyorsun başka yolu yok fizik aynı fizik. Ama neden sinyal gelmiyor TV yayınları gelmiyor. Gelmiyor işte o kadarını bilmiyorum ya çok uzak yada çok zayıflar. Evrende biz belkide çok şanssızız evrenn çölündeyiz. Başka uygarlıklar belkide komşu yıldızdan 100 yıl önce yola çıkmış tv yayınlarını alıyor ama oraya bir türlü ulaşamıyor onun heyecanını yaşıyorlar evrende sinyal alınmaz diye bir şey yok. Ama ben inanıyorum evren o kadar büyükki her yerinde canlılarla dolu ve sayısız akıllı canlı var. Bu fizik kimya canlı üretmeye programlı şartların uygun olduğu her yerde canlı oluşur bir şekilde. Espirim de şu bu evren o kadar büyükki bırak akıllı canlıyı adı Mercedes olan otomobil markası bile vardır dünya dışında.

Bugün sabahtan akşama kadar durmadan klavyeye rasgele basarak bir sayı oluşturun mesela 100 000 haneden oluşsun. O sayı katarı pi sayısının içinde bir yerlerde bulunuyor eksiksiz olarak. Sonsuzluk böyle bir şeydir ihtimal dahilinde olan her şey mutlaka vardır içinde.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2018, 16:11:51 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #131 : 18 Ekim 2018, 09:06:00 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #132 : 18 Ekim 2018, 10:33:04 »
Keppler teleskopunun gördüğüne göre dünya dışın da bir yaşam var. Bizim uzaylı diyeceğimiz insana benzeyen canlılar var mı şu an bilemiyoruz ı
Uzunca bir süre de bilemeyeceğiz. Beni en çok heyecanlandıran marsta insanoğlunun kolonileşerek mars ta kurduğu sanayi ve bilimle yaşam formunun olduğu gezegenlere ulaşabilmesi.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #133 : 18 Ekim 2018, 11:25:16 »
Marstan gideceğine Dünyadan gitsek olmuyormu
beğen

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #134 : 18 Ekim 2018, 12:04:14 »
Marstan gitmek daha iyi dünya daki kaynaklar sıkıntılı ve biz bu kaynakları kullanırak güzelim gezegenin tabiri caizse ağzına tükürüldü.
Mars ise daha ayak bile basılmamış alanı ve topofrafisi oldukça büyük. Böyle bir el değmemiş gezegen de bilim daha çok gelişir yeni şeyleri keşfetmek bilimin ivme hızını daha çok arttırır.
Bir de benim gönlüm de yatan gizli sebebi ise gelişmiş canlı formlarının bulunmaması zaten son iki yüz yılda dünya daki canlı formları oldukça zarar gördü. En azından canlı formunun bulunmadığı bir yerde gelişmek daha etik daha doğru olur.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #135 : 18 Ekim 2018, 14:45:49 »
Beni en çok heyecanlandıran marsta insanoğlunun kolonileşerek mars ta kurduğu sanayi ve bilimle yaşam formunun olduğu gezegenlere ulaşabilmesi.

Uzaydaki yaşam formu ki (bunlar uzaylılar oluyor) bunu ispat edecek bilimsel ne bir delil, vesika ve işaret yok. varsayım üzerine plan kuruyoruz. İlahi kitaplarda da bir işaret delil yok. Kuran'da Zâriyât Suresi 56 da ''Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım'' diyor. Yaratılmış bir varlığın kulluk etmesi için akıl meramına sahip olması lazım. Allah iki canlı dışında başka bir akıllı mükellef canlıdan bahsetmiyor. Diğer taraftan Miraç'a çıkan hz Muhammed (dolayısıyla ilk astronot) in 7 kat semayı gördüğü halde (oda metafizik bir boyutta) hiç farklı canlı bir yaşam formundan bahsetmiyor. 

Diğer mesele Marsta nasıl koloni kurulacak ? Dünyadan içinde insan bulunan bir mekiğin belirlenen doğru sapma-buluşma noktası ve süratle (saatte 20.000km hız) anca 1 yılda Marsa varabiliyor. İki gezegen arasındaki radyasyon, kozmik ışınlar ve Güneş fırtınaları vs  hep yolculuk yapan insanları etkiliyecek ters etkenler. Diyelim Mars'a insan yolluyabildik. Gezegende atmosfer yok. Güneş ışınlarına ve radyasyona direk maruz kalınıyor. Gece gündüz sıcaklık farkı çok . Bir örnek kış dönemi sıcaklık -140 derece.. gezegendeki azot donduğu için buzullar oluşmuş. (bizdeki su buzu değil) Gezegenin içindeki aktif çekirdek tahminen 4 milyar sene önce durmuş. Yani dünyadaki gibi manyetik bir etken yok. Gezegenin manyetik etkeni olmadığı için güneşin yakıcı etkisini engelleyecek ortam yok. Aşırı toz bulutlarından dolayı güneş enerjisi kullanmakta kısıtlı. Yer cekimi zayıf olduğu için fotosentez yapacak organik yapının oluşması neredeyse sıfır ihtimal.

Bilim insanları Mars konusunda daha çok bilgi edindikçe gezegene yerleşme ve  yaşam ile alakalı umutları azalıyor.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #136 : 18 Ekim 2018, 15:04:14 »
İnsanda bir uzaylidir önemli husus dunyadisi varlıklar/canlilar..Din üzerinden bilim sorgulaması !!! Superiz yahu. Yaşam formlarinin göktaşları gibi unsurların mikroorganizmaları gezegenler arasında tasimasiyla oluşmuş olma ihtimalide var. Dunyaya canlılık herhangi bir göktaşı ile gelmiş ise evrendeki milyonlarca göktaşının diğer gezegenlere bu organizmaları tasimasida yüksek olası. Dünyadaki canlılardan daha farklı yaşam formlarından bahsediyorum. Hepside bizden zeki olacaklar diye bir kaide yok. Belki taş devrini yaşayan formlar dahi olabilir. Ben yakın zamanda olmasa dahi çok geçmeden marsla ilgili bir kolonilesme içine girileceğini düşünüyorum.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #137 : 18 Ekim 2018, 15:17:19 »
Beni en çok heyecanlandıran marsta insanoğlunun kolonileşerek mars ta kurduğu sanayi ve bilimle yaşam formunun olduğu gezegenlere ulaşabilmesi.

Uzaydaki yaşam formu ki (bunlar uzaylılar oluyor) bunu ispat edecek bilimsel ne bir delil, vesika ve işaret yok. varsayım üzerine plan kuruyoruz. İlahi kitaplarda da bir işaret delil yok. Kuran'da Zâriyât Suresi 56 da ''Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım'' diyor. Yaratılmış bir varlığın kulluk etmesi için akıl meramına sahip olması lazım. Allah iki canlı dışında başka bir akıllı mükellef canlıdan bahsetmiyor. Diğer taraftan Miraç'a çıkan hz Muhammed (dolayısıyla ilk astronot) in 7 kat semayı gördüğü halde (oda metafizik bir boyutta) hiç farklı canlı bir yaşam formundan bahsetmiyor. 

Pek sayılmaz!

O ayette Cinleri ve insanları neden yarattığını söylüyor sadece! Diğer yarattıklarından değil, sadece cinler ve insanlardan bahsediyor. Bunlar dışındakiler yok demiyor! Bunlar dışında aynı amaçla yarattığım varlıklar yok da demiyor! Sadece bu dünya üzerinde yaşayan yarattığı iki farklı yaşam formunu yaratış amacından bahsediyor.

Bu dünyanın dışındakilerden de çoğu yerde bahsediyor.

17/İSRÂ-44: Yedi gök, yer ve bunların içindekiler O'nu tesbih ederler. Hiç bir şey yoktur ki O'nu övgüyle tesbih etmesin. Ancak siz onların tesbihlerini anlamıyorsunuz. Şüphesiz O hilim sahibidir, bağışlayandır.

Hadîd, 57/1:"Göklerde ve yerde bulunan her şey Allah'ı tesbih etmiştir. O, Aziz'dir, Hakîm'dir."

Zümer, 39/75: Melekleri görürsün ki, arşın etrafını çevirmiş olarak Rabblerini övgü ile tesbih ederler, anarlar. (O gün) aralarında hak ile hükmedilmiş ve Hamd âlemlerin Rabb'ine mahsustur denmiştir.

Hz. Muhammed'in miracında da canlı yaşam formu görebilmesi, üzerine bindiği Burak ve Refref dışında nereyse imkansızdı. Hem yolculuk çok uzun  süreli değildi, hem de tüm kainatı dolaşmadı. Sadece görmesi istenilenleri gördü, görüşmesi istenilenlerle görüştü! Bu da görmediği şeylerin var olmadıkları anlamına gelmiyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #138 : 18 Ekim 2018, 16:44:27 »
Kur' an; insanlar ve cinlerden bahsetmesine bahsediyor da... peki melekler ne oluyor (?) Hz. Muhammed' e Cebrail aracılığıyla vahyedildiğini bildiğimize göre; Şeytan diye bilinen negatif elektrik yüklü başka bir melek formu olduğunu da bildiğimize göre... ve ayrıca Kur' an' ı dümdüz yazıldığı gibi anlayacak olursak; Huriler, Gılmanlar... derken bir de bakıyoruz ki, insanlar dışında Cinler, Melekler, Huriler, Gılmanlar... yani en az dört değişik formda yaratılmış mahluk olduğunu dini metinlerden öğrenmiş oluyoruz. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler bu tarafta; Cinler, Melekler, Huriler diğer tarafta! Ki bu anlayış şekli, en basit kavrama şekli olup ilk okul çocuğuna anlatılan şeklinden ibarettir.

Bu vesileyle gündeme yeni bir haber düştü; Çin, uzaya yapan AY gönderecekmiş. Linki de şurada; https://www.haberturk.com/cin-uzaya-yapay-ay-gorevi-ustlenen-uydu-gonderecek-2183182 

-devamla...

Çin yapay AY göndermek istiyor da... mevcut uydumuz AY' ın da yapan olduğuna dair teoriler vardır. En belirgin gerekçeler;

- Evrende ki hiç bir uyduya benzemeyen şekilde kendi etrafında dönmüyor. O nedenle de sürekli Ay' ın aydınlık tarafını görüyoruz. Böyle bir fenomenin mümkün olmadığını; bunun ancak yapay bir uydu tarafından yapılabileceği iddia ediliyor.

-Bir diğer; Ay yüzeyinde ki kraterler meselesi... En büyük kraterin Ay yüzeyindeki derinliğiyle en küçük kraterin derinliği hemen hemen aynıdır. Böyle bir şeyin olmasının mümkün olamayacağı; çarpan göktaşının büyüklüğüne göre, krater derinliğinin farklı olması gerektiğinden hareketle Ay yüzeyinin 3 km altında 25 km kalınlığında zırh tabakası olması gerektiğini ifade edenler var.

-Bir diğer iddia; Ay' ın içinin boş olduğu iddia ediliyor. Bunu da Apollo uçuşları zamanında Ay yüzeyine yerleştirilen sismograflar vasıtasıyla ölçüldüğü söyleniyor. Deneme amaçlı Ay yüzeyine bir uydu çarptırılmış; çarpmanın etkisiyle Ay' ın içinde ses dalgası 32 dakika boyunca çınlamış. Sanki bir Çan gibi! -Dahası da var...

Elbette bunlar sadece söylentilerden ibarettir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #139 : 18 Ekim 2018, 16:56:57 »
Aklıma gelmişken bir de zebaniler var.

Ay hakkına ne ilginç iddialar varmış. Aya gidip yerinde inceleyesim geldi bir an.  ;D ;D