Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 137466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #70 : 29 Ocak 2018, 13:10:58 »
]
Evrende cennet, cehennem gibi katman katman. Dünya gibi.
Görmek isteyen için işaret çok, istemeyen için ay yarılmış ne fayda...

7 kat gök ifadesi,  Bakara Suresi 29. Ayette geçiyor. Diyanet çevirisine göre ayet-i kelime;

''O, yerde ne varsa hepsini sizin için yarattı. Sonra (kendine has bir şekilde) semaya yöneldi, onu yedi gök olarak yaratıp düzenledi (tanzim etti). O, her şeyi hakkıyla bilendir.''

-şeklinde çevrilmiş. Bu ayeti kelimeyi zahiriyle okuyup da hakikatin sırrına erebilen tek bir Allah kulu yoktur. Bahsettiğiniz katmanlardan Alem-i Kürsi, Levh-i Mahvuz gibi ifadelerse; 7-9' ncı yüzyıl İslam düşünürlerinin evreni anlayış biçimleri olup 21. yüzyıl insanını tatmin edecek yeterlilikte değildir. 21' nci yüzyıl insanı somut, ölçülebilir, kanıtlanabilir gerçeklerle hareket etmek durumundadır. Ölçüm sınırların dışına taşan kısmı içinse, aklın terazisine başvurarak hakikate ulaşmaya çalışmalıdır.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #71 : 29 Ocak 2018, 14:50:00 »
]
Evrende cennet, cehennem gibi katman katman. Dünya gibi.
Görmek isteyen için işaret çok, istemeyen için ay yarılmış ne fayda...

7 kat gök ifadesi,  Bakara Suresi 29. Ayette geçiyor. Diyanet çevirisine göre ayet-i kelime;

''O, yerde ne varsa hepsini sizin için yarattı. Sonra (kendine has bir şekilde) semaya yöneldi, onu yedi gök olarak yaratıp düzenledi (tanzim etti). O, her şeyi hakkıyla bilendir.''

-şeklinde çevrilmiş. Bu ayeti kelimeyi zahiriyle okuyup da hakikatin sırrına erebilen tek bir Allah kulu yoktur. Bahsettiğiniz katmanlardan Alem-i Kürsi, Levh-i Mahvuz gibi ifadelerse; 7-9' ncı yüzyıl İslam düşünürlerinin evreni anlayış biçimleri olup 21. yüzyıl insanını tatmin edecek yeterlilikte değildir. 21' nci yüzyıl insanı somut, ölçülebilir, kanıtlanabilir gerçeklerle hareket etmek durumundadır. Ölçüm sınırların dışına taşan kısmı içinse, aklın terazisine başvurarak hakikate ulaşmaya çalışmalıdır.

Haklı buldum sizi.
Görünebilen evrende 14 milyar yıldır (bakınız yine 14 kat işareti. Basit düşünceyle) yaşanan olayları, akıl ile açıklanabileceğini bende düşünmüyorum. Bu büyüklükte sadece görebilir olduğumuz evrenin büyüklüğünde bir yapıyı kavramak, onun sınırlarını nereye uzandığını bilmek bizim gibi sadece 100 yıl yaşayabilen canlılar ve kısa varlık tarihimiz açısından mümkün görünmüyor. Belki bize hakikat ölümden sonra görünür. Ben olası görmüyorum hakikatin görüneceğini, insanlar hayatta iken sınırların aşılacağını.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #72 : 29 Ocak 2018, 15:10:09 »
big bang i inanacama yedi kat arşa inanırım daha mantıklı bence
beğen

Çevrimdışı Kamalı Efe

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #73 : 30 Ocak 2018, 02:43:30 »
Big Bang'de neyi saçma buldun ki?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #74 : 30 Ocak 2018, 06:59:40 »
Big Bang'de neyi saçma buldun ki?
Büyük patlamanın bir numaralı dayanağı görünen evrende ki her şeyin bir birinden uzaklaştığının tespit edilmesidir. Yani görünen evren büyüyor bunun izahını patlama oldu hala bu patlama devam ediyor şeklinde izah ediyorlar
Benim bu genişlemeye daha mantıklı bir izahım var şöyleki iyi dinleyin beni

Biliyorsunuz uzayda her şey bir şeyin etrafında eliptik bir yörüngede döner. Türksat da böyledir ayda böyledir dünyada güneş etrafında eliptik döner güneşte saman yolunda bir eliptik yörüngede döner. Yani tam dairesel değil elips şeklinde dönülür evrende hep. Bizim hatamız görebildiğimiz kavrayabildiğimiz evreni nerede ise biraz ötesi ile sınırlı sanmaktır. Oysa okyanusta bir damla bizim bütün görebildiğimiz kısım aslında. Bu bizim görebildiğimiz her şeyde başka bir eliptik yörüngede bizim için sonsuz sayılabilecek bir şekilde dönüyor. Neyin etrafında döndüğümüzü görmemize imkan yok daha kendi etrafımızı bile göremiyoruz mesafeler çok büyük hayallerin ötesinde ama fizik fiziktir ve işliyor. Şimdi biz bu eliptik yörüngede uzun kenara doğru ilerliyoruz bu yüzden bütün görülen galaksiler yıldızlar her şey arasındaki mesafeler büyüyor. Sonra en uca gelince elipsin ucundan dönünce bütün cisimler arasındaki mesafeler küçülmeye başlayacak. Ay ile dünya arasındaki mesafede dünyanın güneş etrafındaki dönüşüne göre kısalıp uzuyor. Tabi bizim evrenimizin bu tam turunu tamamlamaya belkide dünyanın ömrü yada güneşin ömrü bile yetmeyecek bu kadar büyük bir eliptik yörünge. Aslında basit bir izah yani her yerde olan şey oluyor sadece . Patlama yok yani büyüme filan yok sadece dönüyoruz hepsi o kadar
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2018, 07:32:51 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #75 : 10 Şubat 2018, 00:06:44 »
  Diyorsun ki, anlamıyorsam, bir şey uydurur ona inanırım.. ;D ;D ;D  Zırvaladığın şeyin bilimsel izahını alalım... ::) ::) ::)

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #76 : 10 Şubat 2018, 00:17:47 »
Bu arada uzun zamandır uçan tencere kapağı gören olmadı ;D ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Dünyayı şoke eden görüntü! Uzaylı avcıları harekete geçti
« Yanıtla #77 : 05 Mart 2018, 14:15:05 »
Dünyayı şoke eden görüntü! Uzaylı avcıları harekete geçti

Uzaylı avcıları Google Earth'te bulunan gizemli bir nesnenin bir uzay gemisi olduğuna inanıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-dunyayi-soke-eden-goruntu-uzayli-avcilari-harekete-gecti-40761134

Esrarengiz görüntü Güney Atlantik Okyanusu'nda Güney Georgia Adası'nda ortaya çıktı.

İnternet kullanıcıları uydu haritasını yakınlaştırarak uzay gemisi olduğunu düşündükleri bu görüntüyü incelediler. Youtube'da yayınlanan görüntüler şimdiye kadar 150 bin'den fazla kez görüntülendi.

Görüntünün çıktığı yer Güney Atlantik Okyanusu'nda saadece 20 kişilik nüfusu olan Güney Georgia Afası'nda Antartika yakınlarında bir nokta.

Tuhaf nesne sanki karın üzerinde kaymış ve bir noktada durmuş gibi görünüyor. Uzaylı avcıları görüşlerini Youtube'da bir video oluşturarak Googel Earth görüntüleriyle insanları inandırmaya çalıştı. Videoyu izleyenlerin bir kısmı nesnenin uzay aracı olduğunu düşünse de büyük çoğunluğu da buzuldan itilen bir kaya olduğunu ifade etti.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 05 Mart 2018, 14:24:38 »
Hocam okyanusda ki o cismin uzay gemisi olduğuna inanmayı geçtim; aşağıda ki videoda İzmir Tire' de ki çiftçi amcamız direkt olarak uzaylıyı gördüğünü, jandarmaya haber verdiklerini, jandarmanın gelip uzaylıyı arabaya bindirip götürdüğünü iddia ediyor. Bana inanmıyorsanız Jandarmaya sorun diyor. Yorumlardan bir tanesinde denildiğine göre; o bölgede ki jandarma kolluk kuvvetlerinden bir tanesi yorum yapan şahsın akrabasıymış, sormuş; o da doğruluğunu GÜYA! onaylamış...

Bakalım senin yorumun ne olacak:)

! No longer available

https://www.youtube.com/watch?v=CGnd47G9fZI

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #79 : 05 Mart 2018, 14:56:25 »
İllaki uzay mekiği olması şart değil. Ancak bu kadar bir büyük nesne nasıl uzun bir mesafe katedebildi. Bıraktığı izin tazeliğine bakılırsa bu mesafe kısa sürede yapılmış.