Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 136959 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #600 : 07 Eylül 2022, 23:12:43 »
Fizik bizim fanusumuzdur arkadaşlar. Dünyada bin yıl sonra insanlar yine makas bıçak terlik merdiven tekerlek sandalye kullanacaklar uzaya yine bir şeyleri cayır cayır yakarak çıkacağız hiç bir şey öyle ışınlı filan olmayacak. Eğer başka galakside bir akıllı canlı varsa oda emin olun jet motorunu icat etmiş tv izliyordur daha da öteye oda gidemez bizde gidemeyiz. Ne o bize gelebilir ne biz ona gidebiliriz. Kimya metalurji malzeme bilgisi elektronik filan dipsiz kuyudur ama fizik her zaman her yerde aynıdır onun sınırlarını ne uzaylılar aşabilecek ne biz. Bir yerde uzaylılar vardır illaki ama emin olun onlarında hali bizim kadar zavallıcadır. Bu kainatta ışın kalkanı filan yok hiç bir köşesinde. Biz neleri buluyorsak onlarda en fazla onları bulacak. Romalılardan beri dört teker üstünde gidiyoruz merdiven çıkıyoruz ekmeği kesiyoruz var mı bir ilerleme kaç bin yıla yakışacak muhteşemlikte. Bence kainatta sonsuz tane uzaylı var ama hepsi hayal kırıklığıdır hepsi bizim gibi fiziğin fanusuna hapsolmuş kalmış

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #601 : 08 Eylül 2022, 01:40:47 »
Fizik bizim fanusumuzdur arkadaşlar. Dünyada bin yıl sonra insanlar yine makas bıçak terlik merdiven tekerlek sandalye kullanacaklar uzaya yine bir şeyleri cayır cayır yakarak çıkacağız hiç bir şey öyle ışınlı filan olmayacak. Eğer başka galakside bir akıllı canlı varsa oda emin olun jet motorunu icat etmiş tv izliyordur daha da öteye oda gidemez bizde gidemeyiz. Ne o bize gelebilir ne biz ona gidebiliriz. Kimya metalurji malzeme bilgisi elektronik filan dipsiz kuyudur ama fizik her zaman her yerde aynıdır onun sınırlarını ne uzaylılar aşabilecek ne biz. Bir yerde uzaylılar vardır illaki ama emin olun onlarında hali bizim kadar zavallıcadır. Bu kainatta ışın kalkanı filan yok hiç bir köşesinde. Biz neleri buluyorsak onlarda en fazla onları bulacak. Romalılardan beri dört teker üstünde gidiyoruz merdiven çıkıyoruz ekmeği kesiyoruz var mı bir ilerleme kaç bin yıla yakışacak muhteşemlikte. Bence kainatta sonsuz tane uzaylı var ama hepsi hayal kırıklığıdır hepsi bizim gibi fiziğin fanusuna hapsolmuş kalmış

Bu pek mantıklı değil. İnsanlık olarak her geçen gün ilerleme kaydediyoruz, bu doğru. Ancak bu bizim dünyamızda bile her yerde eşit değilken tüm kainatta öyle olduğunu düşünmek mantıklı değil. Bugün insanlığın bir bölümü teknolojinin nimetlerinden yararlanırken, halen yarı çıplak şekilde avlanarak hayatını sürdürmeye çalışan kabileler bile var. Dolayısıyla gelişmede bizden öteye gidemeyecek başka yaşam formları olduğunu sanmak yanlış olur. Binlerce yıldır tek düze bir hayat süren insanlık, özellikle son iki asırdır müthiş bir ilerleme sağladı. İki asır önce yaşayan insanlara bugünkü teknolojiden bahsetsek çoğu inanmazdı. Hatta daha eskileri sizi büyücü falan ilan edebilir, öldürmeye kalkabilirlerdi. Kısacası hayal edilemeyecek gelişmeler sağlandı. İki asır sonrası için de çok daha fazlasının olmasını beklemek, özellikle de bilginin artık çok hızlı ve neredeyse sınırsız olduğu bu zamanda imkansız değil. Bu ilerleme hızında, ucu bucağı tam olarak bilinmeyen kainatta bizden geride olan varlıklar olabileceği gibi, bizden çok daha ileride olabilecek varlıkların olma olasılığı da çok yüksek!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #602 : 08 Eylül 2022, 09:46:44 »
 Yapılamaz olan şey yapılamazdır ben onu diyorum isterse uzaylı olsun fizik fiziktir her yerde zıpladım mı düşersin . Evrenin öbür ucunda bile hidrojen atomu buradaki gibi aynı. Uzaylılar çok şey yapabilir ama fizikle bir meseleleri olursa onlarda çaresiz kalacaktır. Teorik bir tahminde bulunuyorum yapabileceğim başka bir şey yok çünkü ben fiziğe kimyaya bakarım uzaylının halini hayal ederken çünkü fizik her yerde fiziktir burada olamayan başka yerde de olamıyor. Teknoloji evet gelişiyor ama dikkat edin fizikle alakalı işlerde takılıp kalıyoruz. Mesela mağaradaki adam ile aynı yöntemle eti kesiyoruz hala daha iyisini yapamadık çükü fizikle alakalı bir iş.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #603 : 08 Eylül 2022, 13:56:49 »
İnsan gözünün yapısı 400 ile 600 nanometre arasındaki ışığın dalga boyunu ancak seçer ve algılayabilir. Dahası kızıl ve mor ötesi oluyor. Bunu ötesini yine sınırlı şekilde dış etkenler  vasıtasıyla algılayabiliyoruz. Yani gerek biyolojik gerek se fiziksel yeteneğimizin el verdiği kadar durumsal farkındalığımız olabilir.. Yada dış etki bizim algı seviyemize iner ve insanın duyu organlarının beyne gönderdiği sinyaller beyin tarafından çözülebilirse "işte bu" diyebiliriz.

Mesela Rüya görüyoruz. Zaman net değil. Mekan zaten fiziksel olarak bulunmadığımız yer. İstem dışı bir şeyler görüyoruz. Yada gördüğümüzü zannediyoruz. Bunu günümüzün fizik ve kimyasına bakarak açıklayamıyoruz. Kısaca olaya yalnız fizik yada kuram dairesi içerisinden bakamayız.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #604 : 08 Eylül 2022, 14:07:23 »
Yapılamaz olan şey yapılamazdır ben onu diyorum isterse uzaylı olsun fizik fiziktir her yerde zıpladım mı düşersin . Evrenin öbür ucunda bile hidrojen atomu buradaki gibi aynı. Uzaylılar çok şey yapabilir ama fizikle bir meseleleri olursa onlarda çaresiz kalacaktır. Teorik bir tahminde bulunuyorum yapabileceğim başka bir şey yok çünkü ben fiziğe kimyaya bakarım uzaylının halini hayal ederken çünkü fizik her yerde fiziktir burada olamayan başka yerde de olamıyor. Teknoloji evet gelişiyor ama dikkat edin fizikle alakalı işlerde takılıp kalıyoruz. Mesela mağaradaki adam ile aynı yöntemle eti kesiyoruz hala daha iyisini yapamadık çükü fizikle alakalı bir iş.

Et kesmek konusu insanlığa çığır açacak br gereksinim değil ki! Gelişim ihtiyaca bağlı! Mağaradaki adam 1000 km mesafeyi aylar süren yorucu bir yolculukla aşarken, günümüz insanı uçakla saatler içerisinde rahatlıkla aşabiliyor. Mağaradaki adama sorsak fiziken mümkün değil derdi muhtemelen. İnsanoğlu fizikte de her geçen gün yenilikler buluyor. Bunun sınırı yok. Şu an fiziksel olarak imkansız görülen pek çok şey ileride kolaylıkla aşılacak!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #605 : 22 Eylül 2022, 17:34:26 »
Yeni bölüm...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=SYrci-4joHI" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=SYrci-4joHI</a>

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #606 : 06 Ekim 2022, 00:13:41 »
Error 404 (Not Found)!!1

Gelecekle ilgili görüntülerde yine İstanbul'da ufolar ve savaş var!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #607 : 06 Ekim 2022, 09:26:01 »
Gelecekle ilgili loto sayılarını soramadım ama akıllım?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #608 : 06 Ekim 2022, 16:52:31 »
Gelecekle ilgili loto sayılarını soramadım ama akıllım?

Bu tarz görüntüleri görenlerin anlattıklarına bakarsak o kargaşada kimsenin lotoyu düşüneceğini sanmıyorum.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #609 : 06 Ekim 2022, 20:22:38 »
Uzaylılar var mi yok mu bilmem ama bunca mesafeyi aşıp buraya gelebilecek kadar gelişmiş bir medeniyet varsa sonumuz kizilderililerden beter olur onu bilir onu söylerim...
What is steel compared to the hand that wields it?