Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #580 : 26 Nisan 2022, 11:40:14 »
Birbirinize kırıcı davranmanıza gerek yok!

Göbeklitepe'nin tarihsel önemini hepimiz biliyoruz. Ancak çözülemeyen gizemleri sürekli bir şeylerle ilişkilendirme hastalığı söz konusu burada. Çoğu konuda olduğu gibi buradaki gizemleri de uzaylılara bağlayanlar çok. Tarihsel konularda çözülemeyen durumlar için pek çok varsayım öne sürülüyor. Ancak bazıları bu varsayımların sadece varsayım olduğunu unutuyor. Gerçekmiş gibi kabul ederek bire bin katıyor.

Göbeklitepe ve diğer pek çok tarihi yapıyı dünya dışı yaşam formlarının yapmış olma olasılığı mevcut. Ancak ondan daha fazla yapmama olasılığı da mevcut! Olasılık çok fazla!

Ben kırıcı olmamaya çalışıyorum ve üslubumu da bozmak istemiyorum. Bu kazıların acaba A Haberle ne alakası var onu ben çözemedim. Oda ayrı bir gizem.

Milat’tan önce 12.000 sene evvel kurulmuş bir medeniyetin izleri Ve  düzenli yapılarıyla sadece arkeolojik olarak değil bir de insan bilimclerin Andropologların ilgisini cekiyor. Monolitlerin sıralanması, gün yüzüne çıkarılan yapılar ve heykeller hepsi halen gizemlerini koruyor. Almanya’da artık Göbeklitepe‘yi tanımayan bir alman kalmadı. Onlar da araştırmacı ruhu var ve bir yapının Gizem’i ortadan kalkmadan onun üzerinde dururlar. Bizim millet bazen ne yazık bu tür araştırmacılıkta çok pasif.

Aha, bir tanesi  tepende. Lafı bana yapıştırdı ben de artık geri durdum oturuyorum.
ahaber ile alakası şu... Ben gobeklitepeyi kotulemiyorum,  laf etmiyorum. Sadece dünyada "şu ana kadar inşaa edilmiş en eski yapi" adının yeteri kadar değer gormedigini söylüyorum. Mısır piramitlerin örnek verdim. Piramitler Mısırda değilde Zimbabwede olsa bu değeri görecek mıydı? Hayır. Çünkü piramitleri değer olarak besleyen antik Mısır mitolojisi , eserleri hikayesi var. Firavunların tanri olma hayali yolunda ilerlemeleri var. Gobeklitepede bunlar yok. Elimizde dairesel olarak dikilmiş , insan figürü tasvir edilmiş taşlardan başka birsey yok. Tabi şuan için kazildikca neler değişir bilmem. Buna kültürel turizm odaklı reklam yetersizliği diyebilirsin , buna yetkili bazında yeteri kadar değer verilmeme diyebilirsin. Çorbanın tuzu misali birseyler eksik. Çok fazla anlam yüklüyoruz derken onemsizlik anlamında demiyorum. Saniyoruz ki bizim için değerli olan şeyleri tüm dünya "ahh onlar için değerliyse bizim içinde olacak" kafasıyla hemen kabul edecek. Olmuyor iste ve siz daha yorumu anlamadan zıplayıp "hayır en birinci bizimki , dünyada bir numara" demeniz safsata.Çinlilere sorsanız dünyanın en iyi eseri Çin seddidir her yıl milyonlarca turist akar ama bana sorsan dünyanın en saçma ve gereksiz yapısıdır. Kimi kimden korumaya katkısı olmuş ? Ama reklamını yapmışlar Çine giden bir turist o gereksiz dyvari gormek istiyor. Bizde gobeklitepede bu yok..Bir arkeolojik kaziyi dünyada 1 numara diye nitelemen bile çok cahilce... Kim yaptı bu sıralamayı bizim neden haberimiz yok. Bak tarihe arkeoloji hep "enler" üzerine gider. Her arkeolog en eskiyi en büyüğü en gizemlisini bulur hep ve bunların yarısı kendilerine isim yapmaya çalışan sahtekarlardan başkası değildir. Reklam denilen şey gereksiz bir şeyi çok gerekli göstermek üzerine kurulu... Ulke olarak Gobeklitepe dünya 1 numara olsun mu istiyoruz yoksa turist çeksin mi ? Bana kuru 1 numaranın anlamı yok turist lazım. İşte turist o değere para veriyor.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #581 : 26 Nisan 2022, 16:45:28 »

Göbeklitepe'nin tarihsel önemini hepimiz biliyoruz. Ancak çözülemeyen gizemleri sürekli bir şeylerle ilişkilendirme hastalığı söz konusu burada. Çoğu konuda olduğu gibi buradaki gizemleri de uzaylılara bağlayanlar çok. Tarihsel konularda çözülemeyen durumlar için pek çok varsayım öne sürülüyor. Ancak bazıları bu varsayımların sadece varsayım olduğunu unutuyor. Gerçekmiş gibi kabul ederek bire bin katıyor.

Göbeklitepe ve diğer pek çok tarihi yapıyı dünya dışı yaşam formlarının yapmış olma olasılığı mevcut. Ancak ondan daha fazla yapmama olasılığı da mevcut! Olasılık çok fazla!

Ben kırıcı olmamaya çalışıyorum ve üslubumu da bozmak istemiyorum. Bu kazıların acaba A Haberle ne alakası var onu ben çözemedim. Oda ayrı bir gizem.

Milat’tan önce 12.000 sene evvel kurulmuş bir medeniyetin izleri Ve  düzenli yapılarıyla sadece arkeolojik olarak değil bir de insan bilimclerin Andropologların ilgisini cekiyor. Monolitlerin sıralanması, gün yüzüne çıkarılan yapılar ve heykeller hepsi halen gizemlerini koruyor. Almanya’da artık Göbeklitepe‘yi tanımayan bir alman kalmadı. Onlar da araştırmacı ruhu var ve bir yapının Gizem’i ortadan kalkmadan onun üzerinde dururlar. Bizim millet bazen ne yazık bu tür araştırmacılıkta çok pasif.

Aha, bir tanesi  tepende. Lafı bana yapıştırdı ben de artık geri durdum oturuyorum.
ahaber ile alakası şu... Ben gobeklitepeyi kotulemiyorum,  laf etmiyorum. Sadece dünyada "şu ana kadar inşaa edilmiş en eski yapi" adının yeteri kadar değer gormedigini söylüyorum. Mısır piramitlerin örnek verdim. Piramitler Mısırda değilde Zimbabwede olsa bu değeri görecek mıydı? Hayır. Çünkü piramitleri değer olarak besleyen antik Mısır mitolojisi , eserleri hikayesi var. Firavunların tanri olma hayali yolunda ilerlemeleri var. Gobeklitepede bunlar yok. Elimizde dairesel olarak dikilmiş , insan figürü tasvir edilmiş taşlardan başka birsey yok. Tabi şuan için kazildikca neler değişir bilmem. Buna kültürel turizm odaklı reklam yetersizliği diyebilirsin , buna yetkili bazında yeteri kadar değer verilmeme diyebilirsin. Çorbanın tuzu misali birseyler eksik. Çok fazla anlam yüklüyoruz derken onemsizlik anlamında demiyorum. Saniyoruz ki bizim için değerli olan şeyleri tüm dünya "ahh onlar için değerliyse bizim içinde olacak" kafasıyla hemen kabul edecek. Olmuyor iste ve siz daha yorumu anlamadan zıplayıp "hayır en birinci bizimki , dünyada bir numara" demeniz safsata.Çinlilere sorsanız dünyanın en iyi eseri Çin seddidir her yıl milyonlarca turist akar ama bana sorsan dünyanın en saçma ve gereksiz yapısıdır. Kimi kimden korumaya katkısı olmuş ? Ama reklamını yapmışlar Çine giden bir turist o gereksiz dyvari gormek istiyor. Bizde gobeklitepede bu yok..Bir arkeolojik kaziyi dünyada 1 numara diye nitelemen bile çok cahilce... Kim yaptı bu sıralamayı bizim neden haberimiz yok. Bak tarihe arkeoloji hep "enler" üzerine gider. Her arkeolog en eskiyi en büyüğü en gizemlisini bulur hep ve bunların yarısı kendilerine isim yapmaya çalışan sahtekarlardan başkası değildir. Reklam denilen şey gereksiz bir şeyi çok gerekli göstermek üzerine kurulu... Ulke olarak Gobeklitepe dünya 1 numara olsun mu istiyoruz yoksa turist çeksin mi ? Bana kuru 1 numaranın anlamı yok turist lazım. İşte turist o değere para veriyor.

Kendini fazla ifade edemiyorsan daha fazla eziyet etme kendine. Delikanlıca bu tür alanda ilgin olmadığını söyle konu kapansın ve inanki ayıplamamda seni. Benim arkeoloji ve antropolog konusunda Göbekli Tepe’nin hakkında yazdıklarım net ve açıktır ve bu kazıların hakkında tüm dilde kaynaklar mevcuttur. Benim pozisyonu cahilce balıklama atlama gibi davranışla Bir alakası yok altını çizdiğim net ve bilimselliye dayanan değerlememdir. Kuşkun varsa konuyu hakkında tüm yorumlarımı baştan tekrar oku.
Herkesin ilgi odağı ayrıdır ve bunun bir ayıbı yoktur.

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #582 : 26 Nisan 2022, 17:01:05 »

Kendini fazla ifade edemiyorsan daha fazla eziyet etme kendine. Delikanlıca bu tür alanda ilgin olmadığını söyle konu kapansın ve inanki ayıplamamda seni. Benim arkeoloji ve antropolog konusunda Göbekli Tepe’nin hakkında yazdıklarım net ve açıktır ve bu kazıların hakkında tüm dilde kaynaklar mevcuttur. Benim pozisyonu cahilce balıklama atlama gibi davranışla Bir alakası yok altını çizdiğim net ve bilimselliye dayanan değerlememdir. Kuşkun varsa konuyu hakkında tüm yorumlarımı baştan tekrar oku.
Herkesin ilgi odağı ayrıdır ve bunun bir ayıbı yoktur.
https://youtube.com/shorts/xcj_dY7QvPM?feature=share

İzle videoyu bak ilber hoca ne diyor senin bilimsel verilere dayanarak "bir numara " dediğin gobeklitepe hakkında

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #583 : 26 Nisan 2022, 19:37:23 »
Bak orada İlber hocamıza katılıyorum çünkü kendisi de diyor oranın daha henüz tam olarak ne olduğu belli değil. Benim anladığım kadar demek istiyor ki Göbeklitepen konusunu açarsak bunun mevzusunu yarın sabaha kadar bir adım ileri gitmeden bitiremeyiz.

Bu ara bunuda belirteyim İlber hocamız Türkiye’nin en kıymetli beyinlerinden biridir. Tarih ve ilim hakkında geniş çaplı perspektife sahip kendisi. Allah ona daha daha uzun ömür versin.

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #584 : 26 Nisan 2022, 19:59:45 »
Bak orada İlber hocamıza katılıyorum çünkü kendisi de diyor oranın daha henüz tam olarak ne olduğu belli değil. Benim anladığım kadar demek istiyor ki Göbeklitepen konusunu açarsak bunun mevzusunu yarın sabaha kadar bir adım ileri gitmeden bitiremeyiz.

Bu ara bunuda belirteyim İlber hocamız Türkiye’nin en kıymetli beyinlerinden biridir. Tarih ve ilim hakkında geniş çaplı perspektife sahip kendisi. Allah ona daha daha uzun ömür versin.
Ne oldu biraz önceye kadar "bilimsellige dayanan değerlendirmeler" yapıyordun şimdi Ilber Hoca diyorsa doğrudur kafası yaşadın. Sana gerçekleri göstermek için her defasında Ilber Hoca videosu mu atmamız gerekiyor

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #585 : 26 Nisan 2022, 21:53:00 »
Hiç kusuruma bakma ama seninle daha fazla vakit kaybetmeye değmez. Benim pozisyonum net ve açıktır. Yazılanı okuyamıyorsan okuduğunu  anlamıyorsan Bu senin zaafındır ve acilen bir psikoloğa görün ve kendini toparla. Bu sana benim son mesajım.

Sana acil şifalar dilerim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #586 : 02 Mayıs 2022, 09:23:01 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #587 : 19 Mayıs 2022, 16:15:45 »
Başkan ortaya yem gibi atıyorsun videoyu 2.5 saat bizi bağlıyorsun.

Kayıt dışı Programı Gökyüzün de uzaylı bulamayınca yer altını deneyelim demişler gibi. Dünya içinde ve yerin altında üstün bir medeniyet olduğunu öne sürüyorlar. Bu yeraltı medeniyeti aşağıda boyutlar arası geçişi keşfedip yüzeye müdahaleye başlıyor. Tabi bu bir varsayım.

Bence ilginç olan Nevşehir Kapadokya da neden yeraltında bu kadar büyük yerleşim yerleri yapıldı. Bu yapıyı inşa eden tür (programda bunların insan/hayvan karışımı bir varlık olduğu söyleniyor) ne sebeple yer altına çekildiler. Yüzeyde atmosferik bir hadise mi oldu? Eğer başka bir kavmin saldırısına uğradılarsa o bölgeyi terk etmeleri ya da kaçmaları lazım? Kaçıp kurtulma imkânı olmayan ortamda hazırlık yapmalarına vakit bulunan bir süreç. Mesela kale, set ya da başka bir savunma yerine direkt zahmetli ve meşakkatli bir şekilde yer altına çekiliyorlar.  Programda bu istilacı kavmin uzaylı olabileceği ima edildi. Ama yine ters bir hadise var. Uzaylılar niye mühlet versin? Yine zaman veya süre verilmesi için karşı taraf ile iletişim (diplomasi) halinde olmak gerekir.

Olaya şimdi başka bir minvalden bakıyorum. İslam inancına göre yer yüzüne (belki cinler başka gezegenlerde de yaşıyordu) iki akıllı topluluk gönderilmiş. İlk önce Cinler, sonra İnsanlar. Cin denen bu ateşten yaratılmış tür aynı insanlar gibi evlenen, çoğalan, toplu veya birey olarak yaşayan bir kitle. Akıl melekesi olduğu için fikir üreten, gelişen, çalışan bir topluluk. Belki insanlardan daha yetenekliydiler. Yaratıcısı olduğu Tanrı tarafından aynı insanlar gibi yaratılışının sebebi bir takım emir ve yasaklardan sorumluydular. İnsanlığı nasıl yine uyarmak için kendi ırkından bir elçi (Peygamber) ya da kitap geldiyse,  aynı şekilde Cinlere kendi ırkından (ama dumansız ateşten yaratılmış "bu kur’anın tarifi") İblis diye tarif edilen elçi gönderilmişti. 

İblisin insan peygamberlerden farkı 7 kat sema ve yedi kat yerdeki deki selahiyeti yani serbestliği idi. Vahiy almak için aracı bir meleğe ihtiyacı yoktu (ya da öyle uygun görülmüştü. Bu da insanoğlundan önce yaşamış bu topluluğun yalnız dünyada ikamet etmediğinin farklı gezegen ve âlemler de bulunabileceğine işaret edebilir). Direkt Cin taifesi ve yaratıcı arasında emir ve maruzatları hızlı bir şekilde organize ediyordu. Bu topluluğun haddi aşması ve yaratıcıya meydan okuması sebebiyle önce uzun yıllar iblis vasıtasıyla uyarıldılar. Sonra yine iblis aracılığıyla gök meleklerinin kendilerini helak edeceği bildirildi. Cin topluluğu bu yukarıdan gelecek tehdit ve yıkım için dağlara kaçabileceklerini, yer altına sığınabileceklerini İblise ilettiler.

İşte Nevşehir deki devasa yeraltı labirentlerini bu açıdan değerlendirdim. Programdaki hanımefendi mevcut yapı ve düzenin şartların çok ilerisinde tasarım mühendisliğin bulunduğunu değinince işi buraya bağladım. Yoksa anlattıklarım bilimsel bir görüş ve tez değil. İns ve cins yaratılışının İslam/Din tarihi kronolojisindeki yeri ile Ürgüp deki yapıyı bağdaştırdım. Programcılar uzaylı istilasına karşı yapıldı varsayımını sunuyor. Ben de bir ismi de Azazil olan İblisin emrine verilen gök meleklerine karşı Cinlerin inşa ettiği varsayımını sunuyorum.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #588 : 19 Mayıs 2022, 18:53:23 »
 :D :D :D

Video ilgimi çektiği için paylaştım. Yoruma açık. Her şeyi uzaylılara, annunakilere vs bağlayanlara katılmıyorum. Bebek mumyaları olduğu belirtilen mumyaların normal bebek değil, cüce olabileceğini hiç dile getirmediler. Bir dahiliye doktoruna sormaları yanında başka uzmanların da görüşlerini almaları yerinde olurdu. 
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #589 : 20 Mayıs 2022, 21:38:44 »
Error 404 (Not Found)!!1

Bu da ilginç. Bu tarz gizemli konularda gerçeklerden uzaklaşmak şu şekilde oluyor. önce ortaya bir varsayım atılıyor. Bu varsayım ile ilgili bir sürü konu bir şekilde birbirine bağlantılıymış gibi tartışılıp gerçekliği sorgulanır. Genelde bağlantılı konular esasen sayısız şekilde yorumlanabilecekken, sadece ortaya sürülen varsayımı destekliyormuş gibi yorumlanır. Bu video ve başka videolarda da görüldüğü gibi bu sadece bir düşünce denir. Denir de o düşünce/ varsayım evrilir çevrilir, zaman içerisinde sanki gerçekliği kanıtlanmış gibi kullanılmaya başlanır. Bu şekilde aslında gerçekliği hiç bir zaman kanıtlanmamış, hatta büyük çoğunluğunun gerçeklikle alakası olmayan pek çok konu zamanla gerçek olarak kabul görür. Bunu genelde kendi iandıklarını gerçek olarak kabul edenler bilinçli olarak yaparlar. Bilinçli mi yoksa bilmeden mi yapıyor bilemem ama bu videodaki Farah Hanım da böyle bir görünüm sergiliyor. Özellikle bu programla ilgili videolarda Ertan Bey'in gerçekliği konusunda şüphe olan konularda kendisini uyardığına rastladım.

Kısacası gizemli konuların çoğu koca birer yalan! Ya da yalanla kendi gerçekliklerinden uzaklaştırılarak bambaşka şekillere büründürülmüşler...