Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #570 : 19 Şubat 2022, 15:58:48 »

Bir de Panenteizm var... Viki' ye göre Panteizmden farkı; Panteizmde her şey Tanrı iken, Panenteizmde her şey Tanrı'dan sudur etmiştir (oluşmuştur) ama Tanrı değildir. Ruhun tek amacı, oluştuğu Tanrı'ya dönmektir -diyor.

Bizim Sipirütailizm veya Ruhçuluk dediğimiz ekol, bu düşünceyi savunmaktadır.

Sâd Suresi 27. Ayet-i Kelimede diyor ki; ''Göğü, yeri ve ikisi arasındakileri boş yere yaratmadık. Bu, inkâr edenlerin zannıdır. '' diyor.

Evet... belki Tefsirci, Mealci, İlahiyatçı olmayabiliriz ama okuduğumuzu da anlıyoruz yani!.. Bu Ayet-i Kelimeden; yaratımın bir gayesi olduğu ve yaratımın sadece dünyadan ibaret olmadığı sonucuna ulaşabiliyoruz.

Ayet-i kelimede ifade olunduğu gibi; YER, GÖK VE İKİSİ ARASINDAKİLER…’ den kastedilenler arasında uzaylılarda varsa; O halde YARATIM FİİLİ, Skywolf’ un belirttiği üzere uzaylıların işi olmayabilir!.. fakat biz Beşer yaratımından bahsediyoruz.

Lakin öyle anlaşılıyor ki, iki tür yaratma fiili vardır. Aynen Külli İrade, Cüzi İrade örneğinde olduğu şekliyle; Büyük Yaratma ve Küçük Yaratma fiillerinden bahsedebiliriz. Büyük yaratma fiilinden kasıt; Kadir-i Mutlak olan Yüce Yaratıcının OL!.. emriyle olan Kainat Düzeni kastedilirken; Küçük Yaratmaktan kasıt, Beşer denilen ikinci tür varlıkların yaratılması olabilir!... İşte ben Beşer dediğimiz ikinci tür yaratma fiilinin Uzaylılar marifetiyle gerçekleştirilmiş olabileceğini düşünüyorum.

Madem Kutsal Kitaptan örnekler vererek açıklamaya çalışıyorsun ben de o şekilde kısaca açıklamaya çalışayım.

Biliyorsun uzun zamandır araştırıyorum. Birbirinden bağımsız kaynaklara dayanarak yaptığım araştırmalarada edindiğim izlenim şöyle: İnsanlık, tarihi boyunca her zaman nasıl yaratıldığını, nereden geldiğini, amacını vs sorguladı. Hatta kendisinden üstün olduğunu düşündüğü güneşe, aya, yıldızlara, ateşe, çeşitli hayvanlara, kendi türündekilere, heykellere vs tanrı yerine koyarak taptı! Oysa bunların hiç biri, buna uzaylılar da dahil, insanlığa "sizi ben yarattım" demedi! Bu söyleyen sadece bir yaratıcı oldu. Yaratılışında insana kendi ruhundan bir parça vererek hayat verdiğini açıkça belirtti. "Ben size şah damarınızdan bile yakınım" derken aslında konuyu çok net açıklamış. Kısacası yukarıda bahsettiğin iki kavramda aslında aynı şeyler. İnsanoğlu nereden geldiğini kendisinden bile gizleyerek dünyaya deneyim için geliyor. Bunu yaparken de farkında olmadan geldiği yerin özlemini çekiyor. Bu nedenle de sürekli arayış içerisinde. Kendisinden üstün gördüğü herşeyi yaratıcısı sanması da bu nedenle. Yaşayacağı deneyimlerle aslında yaratıcı kendi yaratımını deneyimlemiş oluyor. Kendisinin de belirttiği gibi, insanoğlu bütün bu deneyimlerin sonunda yine geldiği kaynağa, O'na dönecek. Bu sedece insanoğlu için geçerli değil üstelik! Yaratılan her şey buna dahil. Uzayda bilmediğimiz sayısız varlık da...

Konuya ilişkin bir örnek vereyim. Ölüme yakın deneyim yaşayan biri yaşadığı deneyimde klasik tünelden geçme, hayatının kendisine izletilmesi vs aşamalardan sonra karanlığın içerisinde uzakta bir ışık görüyor. Işık onu kendisine doğru çekiyor. Yaklaştıkça çok güçlü bir şekilde huzur duygusu hissediyor ve devasa bir ışık konisi olduğunu görüyor. Etrafında dolaşarak inceliyor. Bu sırada barış, mutluluk, sevgi, ebediyet gibi kelimeler işitiyor telepatik olarak. Huzur duygusunun yerini büyük bir sevgi hissi alıyor. Işığın içerisine girmeye çalışıyor ama giremiyor. Bunun nedeninin İçerisinde bulunan olumsuz düşünceler olduğunu hissediyor.  Kin beslediği kişiler aklına geliyor ve onları affediyor. Işığa girmesine artık izin veriliyor ve girdiği anda müthiş bir sevgi patlaması yaşıyor. O anda evrenin bütün bilgisinin kendisine açıldığını ve cevaplar için sadece sormasının yeterli olacağını hissediyor.

İlk sorusu: Başka bir yerde yaşam var mı?
Cevap: Evet.

İkinci soru: Bizim dünyada sahip olduğumuz yaşam formlarından daha üstün yaşam formlarına sahip başka gezegenler var mı?
Cevap: Dünyada bildiğinizden çok daha yüksek evrime sahip binlerce gezegen var.

Üçüncü soru: Dünyadan daha düşük bir evrim düzeyine sahip gezegenler var mı?
Cevap: Evet, binlerce...

Dördüncü Soru: Daha yüksek evrime sahip bir gezegenin nasıl göründüğünü görebilir miyim?
Cevap: Evet, işte oradasın!

Bu cevap sonrasında kendisini bir anda başka bir gezegende, orada yaşayan varlıkların arasında buluyor. Onlarla telepatik olarak sohbet ediyor. Onların yaşamını inceliyor. Teknolojik olarak dünyadan ne kadar ilerde olduklarını görüyor. Onlara dünyadan bahsediyor. Zihinsel olarak hafızasındaki anıları onlara gösterebiliyor. Onlar da " İlkel medeniyetler olduğunu biliyorduk. Ama bu kadar kötü olabileceğini düşünmüyorduk" diyorlar. Daha sonra vedalaşıp oaradan tekrar ışığın içerisine dönüyor. Sadece istemek yetiyor.

Başka örneklerde de geçmiş yaşam terpileri sırasında, daha önceki yaşamlarında farklı gezegenlerde yaşadıklarını öğrenenler de var. Bu konuda hiçbir fikirleri olmadığı halde terapi sırasında o yaşamlarını hatırlayıp birebir tekrar yaşayarak anlatıyorlar. Detaylarıyla birlikte...

Kısacası uzayda bizim dışımızda bizim gibi veya daha zeki yaşam formlarının insanoğlunu yarattığına dair hiçbir bulgu yok. Ancak onların da bizlerle aynı yolculuğun içerisinde olduğuna dair çok şey var. Hepsi aynı yaratımla bir yaratıcı tarafından yaratılmış. Birbirlerinin gelişimine, evrimlerine  katkı sağlamak için yolları bir şekilde kesişmiş olabilir. Ancak bu yaratım değildir! Yaratım çok çok daha yüksek bir seviye! Ve bunu da yaratıcı bizlere açıklamış durumda!

İnsanoğlu kendisine açıklanan doğruları Korsan'ın paylaştığı güzel örnektekine benzer şekilde farklı anlamlar yükleyerek farklı boyutlara çevirdiği için yaşanan tüm bu karmaşa...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Göbeklitepe uzaylıların işi olabilir mi?
« Yanıtla #571 : 25 Nisan 2022, 09:34:36 »
Göbeklitepe uzaylıların işi olabilir mi?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Göbeklitepe’yi 12 bin yıl önce insan dışı varlıkların yapma ihtimali olduğunu söylüyor. Beyazgül, ‘Heykeller de insanlara benzemiyor. Akla uzaylıları getiriyor’ diyor.

12 bin yıl öncesine gittik. Tarihin sıfır noktasına, Göbeklitepe'ye. 20 tonluk dev monolitler, iç içe geçmiş yuvarlaklar, çanta ve benzeri görsellerle her göreni etkileyen ve kafasında soru işaretleri bırakan bir yer Göbeklitepe. Kimin yaptığı ise sır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile Göbeklitepe'nin sırlarını ve gizemini konuştuk. Beyazgül Şanlıurfa Müzesi ve Göbeklitepe'de Milliyet'e şunları anlattı:

‘Sırları çok’

Şanlıurfa müzesi ilk insanı, neolitik dönemi anlatan bir müze. Hepimizin kafasındaki ilk insan tasviri nasıldı? Hayvanların kürklerini kendine elbise etmiş elinde mızraklı avcı bir insan. Ta ki Göbeklitepe bulununcaya kadar insanlar ilk insanın neolitik çağ insanının sadece avcı toplayıcı insan olarak düşünüyordu. Ancak Göbeklitepe ortaya çıktıktan sonra sanat eserleri de yapıldığı ifade edildi. Urfa’ya gelen her kişi Göbeklitepe’yi gören her kişi bilim adamı ya da normal insan burada bir gizem ve sırlar olduğunu ifade ediyor. Ancak bunu bulamıyorlar. Nedir bu sır? Nedir bu gizem? Bunu düşünüyorlar. Size bu gizem ve sırları anlatacağım.

‘İnsan olmayabilir’

Balıklıgöl adamı. El durumuna baktığımız zaman Göbeklitepe’deki taşlarla bu iki elin birleştiği yerin parmaklarının oradaki figürlerle aynı olduğunu görüyoruz. O zaman bunun aynı çağda yaşamış olduğu kabul ediliyor. Ama burada bir gizem var. V yakayı görüyorsunuz. Bu V yaka nerelerde var başka? V yaka burayla ilgisi olmayan binlerce kilometre ötelerde farklı sanat eserlerinde de bunu görüyorsunuz. Ama ilginç olan nedir? İlk insanı biraz önce hayvan postu giymiş olarak görürken burada düzgün kıyafetli V yaka giymiş insan görüyoruz. Demek ki ilk insan bizim düşündüğümüz gibi hayvan kürkü giymiş insan değilmiş. Ya da başka bir şey var. Balıklıgöl adamı 12 bin yıllık. Bu insan olarak kabul ediliyor. Ama boyun kısmına baktığımız zaman yüzle aynı iniyor ve bel kısmıyla boyun kısmı aynı kalınlıkta. İnsan olmayabileceği akla geliyor. Mesela kollarının çok daha uzun olduğunu görüyoruz. Normal insanın kolu göbek kısmında olurken bu daha aşağıda birleşiyor. Eğer bizim ilk insanımız kürklere bürünmüş insansa bu kim? Bu nereden geldi? Ayrıca bu V yakanın benzeri Suriye’de ve Mısır’daki heykellerde bulunuyor. Gözler de aynı malzemeden yapılmış. Ancak orada gördüğümüz heykeller bir insan heykeli değil. Sanki farklı bir mekândan gelmişler. Yani akla uzaylıları getiriyor. Dünyada böyle bir varlık yok. Yakalar aynı ama suretleri ve vücut yapıları çok farklı.

‘Çantaları insan yapmadı’

Göbeklitepe monolitinin üzerinde 3 çanta var. Günümüz çantalarıyla birebir benzerlik gösteriyor. Bu çanta ile o görünen hayvanların taşınması mümkün değil? Çanta modern dünyadaki çantalara benziyor. Çantaların benzerleri Mısır’da, ABD’de var. Sümerler’de var. Göbeklitepe’deki çantayla Sümerler’deki çanta birebir aynı. Bu çantada ne taşınıyordu? Bunları kimler yaptı? Eğer kürklere bürünmüş avcı insan yapmış diye düşünürsek yanılırız. Bunu farklı bir varlığın yapma ihtimali çok güçlü.

‘Daha farklı, daha akıllı’

Göbeklitepe olduğu gibi korunmuş. Üzeri kapatılmış, ‘Biz sonra geliriz, açarız’ diye gidilmiş bir yer. Oranın ne olduğu hangi amaçla kullanıldığı şu anda bilinmiyor. Çünkü günlük yaşama ait hiçbir şey bulunmadı. Ne çömlek ne çanak bulundu. O zaman buranın kendi insanımızın yaşadığı bir mekân mıdır diye sormak aklımıza geliyor. Burası farklı bir zekânın ürünü müdür? Daha akıllı ve daha farklı bir varlık tarafından yapılma ihtimali var mıdır? Eğer varsa onlar dünyaya çantalarla gelmişler ve bir şey getirmişler demektir. Üstün teknolojide görüyoruz burada. İlk insana olan bakışımızı değiştirdi. Bu monolitin boyuna bakın o günkü şartlarda bunun taşınması mümkün mü? Çantada ne taşınır? Bilgi ve belge taşınır. Bu bilgi ve belgeler böyle bir tarzı ortaya çıkarmış olamaz mı? Uzaylılar akla geliyor. Okuduğumuz bazı kitaplarda bunun uzaylılar tarafından yapıldığına yönelik iddialar var. Uzaylılarla ilgi kuruluyor. Burada bir mesaj daha var. Bir çanta yapılmamış 3 çanta yapılmış. 3 ayrı bilgi ve belge getirilmiş. 12 bin yıl önceki çantaların birinin Sümerler’de birinin ABD’de çıkmasına dikkat. ABD’deki heykel de insana benzemiyor. Monolitlerin en büyükleri 20 ton ağırlığında. 6 m boyunda, kırılmadan getiriliyor. İnsan gücüyle dikildiğini düşünüyoruz. Uzaydaki varlıklar gelip bunu yapmışlardır mı? Bugün modern insanların kullandığı çantaların 12 bin yıl önceki taşlara oyulması çok anlamlı.

Kara delik mi?

Kolu yapan sanatkâr neden adam başını yapmamış. Yapabilme kabiliyeti varken başa bir T koymuş. Neden? Burada yapan kişi kendini gizlemek istemiş. Şimdi burada 12 bin yıl önce de düzgün bir H görüyoruz. Arkasında da iç içe girmiş iki yuvarlak görüyoruz. İç içe girmiş yuvarlak neyi ifade eder? Bir kara delik olma ihtimali olabilir mi? Bunun adı kara delik. Burada ne oturulur ne ibadet yapılır.”

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/abdullah-karakus/gobeklitepe-uzaylilarin-isi-olabilir-mi-6743919?sessionid=3
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #572 : 25 Nisan 2022, 16:33:52 »
Mevzunun teknigini metadolojisini anlamayan anlamaya kafa yormayan herkes konuyu uzaylılara atıyor.Bu misir piramitlerinde de böyle... Aslında inanılmaz basit bir yapiyi sırf ilkel koşullarda yapıldı diye insanların yapmış olabileceğine inanmıyoruz. Çünkü ilkeller ve aptal olmalılar. Italyada michelangelo'nun yaptığı medici şapelinin kubbesini ele alalım. Kubbeyi tamamlamaya kimsenin cussesi yemiyor çünkü imkansız gibi birsey.. Ama antik Romalılar bu kubbeden daha büyüğünü yapmışlar zamanında... Michelangelo antik romalilarin kaybolan tekniklerinin ipuçlarını bulmak için İtalya'daki tüm eserleri geziyor ve kubbeyi bu şekilde kafasinda oluşan bir taslakla bitiriyor. Bu ne demek ? Aslında basit olan şeyin teknigini bilmedigimizden dolayı gözümüzde imkansiz hale geliyor. Misir piramitleri çok basit bir yapı imkansız gibi gözüken kısmı büyük ağır bloklar... Bu blokların bu şekilde getirilmesi ve inşaa edilmesi insanları aşan birseymiş. Hayır aşmiyor biz cahiliz. Binlerce yıl önceki o insanlarin matematiğini,  geometrisini , astronomisini konuşuyoruz bugün... Medeniyetin başlangıcı görülen antik Yunan Mısırdan calinti bilimle bu ismi almıştır -ki bana göre bilime katkıları Sumerlerin 10da 1 bile değildir. Son milenyumda hangi hayvan ırkını evcillestirmeyi basardikta ilkel insanları gözümüze sokmuyoruz anlamıyorum. Tabiki bu alanda uzman değilim ama bu eserleri uzaylılar inşaa etti diye lanse etmek gerçekten hem zeka yoksunlugundan hemde insan ırkını asagilamaktan başka birsey değil. Akıl var mantık var. Yüksek teknoloji ürünü uzay aracıyla gelen uzaylı gobeklitepeyi mi yapar ? Misir piramitlerini mi yapar. Bu Bugatti yada lamborgini ile gezen birinin gece kondu inşaa etmesi gibi saçma sapan birsey olur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #573 : 25 Nisan 2022, 17:29:19 »
Mevzunun teknigini metadolojisini anlamayan anlamaya kafa yormayan herkes konuyu uzaylılara atıyor.Bu misir piramitlerinde de böyle... Aslında inanılmaz basit bir yapiyi sırf ilkel koşullarda yapıldı diye insanların yapmış olabileceğine inanmıyoruz. Çünkü ilkeller ve aptal olmalılar. Italyada michelangelo'nun yaptığı medici şapelinin kubbesini ele alalım. Kubbeyi tamamlamaya kimsenin cussesi yemiyor çünkü imkansız gibi birsey.. Ama antik Romalılar bu kubbeden daha büyüğünü yapmışlar zamanında... Michelangelo antik romalilarin kaybolan tekniklerinin ipuçlarını bulmak için İtalya'daki tüm eserleri geziyor ve kubbeyi bu şekilde kafasinda oluşan bir taslakla bitiriyor. Bu ne demek ? Aslında basit olan şeyin teknigini bilmedigimizden dolayı gözümüzde imkansiz hale geliyor. Misir piramitleri çok basit bir yapı imkansız gibi gözüken kısmı büyük ağır bloklar... Bu blokların bu şekilde getirilmesi ve inşaa edilmesi insanları aşan birseymiş. Hayır aşmiyor biz cahiliz. Binlerce yıl önceki o insanlarin matematiğini,  geometrisini , astronomisini konuşuyoruz bugün... Medeniyetin başlangıcı görülen antik Yunan Mısırdan calinti bilimle bu ismi almıştır -ki bana göre bilime katkıları Sumerlerin 10da 1 bile değildir. Son milenyumda hangi hayvan ırkını evcillestirmeyi basardikta ilkel insanları gözümüze sokmuyoruz anlamıyorum. Tabiki bu alanda uzman değilim ama bu eserleri uzaylılar inşaa etti diye lanse etmek gerçekten hem zeka yoksunlugundan hemde insan ırkını asagilamaktan başka birsey değil. Akıl var mantık var. Yüksek teknoloji ürünü uzay aracıyla gelen uzaylı gobeklitepeyi mi yapar ? Misir piramitlerini mi yapar. Bu Bugatti yada lamborgini ile gezen birinin gece kondu inşaa etmesi gibi saçma sapan birsey olur.

Kesinlikle +1

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #574 : 25 Nisan 2022, 18:28:04 »

Zakaria Shipkin'in Annunaki teorisini araştırmak için Sumerliler hakkında Kramer'in kitabını okudum, pek birşey bulamadım, belki ben kaçırdım, ama uzaylıların altın için geldikleri iddiasını, uzayda o kadar altın olup, altın dünya dışı bir madde iken saçma buluyorum.

Yaradılış tabletleri de pek onun anlattığı gibi değil. Ama bana ilginç gelen, insanların konuşmayı (yoksa yazmayı mıydı) Basra'da denizden gelen kurbağa adam tarifli bir amfibiandan öğrenmiş olduklarına dair tabletti.

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #575 : 25 Nisan 2022, 21:17:08 »
Urfa belediye Başkanı uçmuş biraz hepsi bu... Açıkçası Gobeklitepeye çok fazla anlam yüklüyoruz ve yüklediğimiz anlam dunya tarafından kabul görmeyince hayal kırıklığına uğruyoruz. Bu biraz piyasa yapmaya benziyor. Tamam Gobeklitepe gerçekten var , Mısır piramitlerinden 5-6 bin daha eskide olabilir. Avcı toplayıcı dönemden kalma birseyde olabilir ama şuan için hepsi bu. Kazılar devam ettikçe ne çıkar bilemem ama şuana kadar çıkan şeyler bazı yönden arkeolojiye ışık tutuyor ama bir Mısır piramidi değiller. Mısır piramitleride aslına bakarsanız dünyanın en gereksiz eserlerinden biri , firavunların sidik yarışına girip aynı mimariyi biraz daha büyüterek yapmaları dışında bir fonksiyonu yok. Piramitlere cazibesini Antik mısırlılar veriyor. Firavunlar veriyor. Gobeklitepede bu cazibe eksik. Ha stonehegede bu cazibe var mıydı derseniz stonehege ile gobeklitepenin tek farkı biri sanata ve sanatsal şeylere değer veren yerde iken diğerinin ortadogunun göbeğinde olması... gobeklitepeyi al urfadan koy avrupanin bir yerine kimse stonehege'in yüzüne bakmaz.Buda bi gerçek... Bakın cok ilginç birsey söyleyeyim. Antik Mısırı ve dolayısıyla piramitleri bu kadar ünlü eden o piramitlerin yüksekliği veya devasa oluşu değildi. Antika hirsizlariydi...Elin Amerikalisi , Ingilizi , Fransizi Mısırda firavun mumyalarida dahil.ne buldularsa alıp götürdüler ve bunları müzelerde sergilediler. İnsanlar "bu nedir ağa?" dedi. Bir merak başladı dünyada piramit ve firavunlara karsi.. Mısırlılar bu yüzden çalınan mumyalarin peşine fazla düşmedi çünkü ülkenin bugünkü turizm ve kültürel popülerliği tamamen bu çalınan şeylerdi. Gobeklitepe bu popülerliği sağlayacak birseye sahip değil. Dünyanın en eski yapısı okey.. Başka? Yok... ha birde uzaylılar yapmış olabilir mi dicez

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #576 : 25 Nisan 2022, 23:43:13 »
Urfa belediye Başkanı uçmuş biraz hepsi bu... Açıkçası Gobeklitepeye çok fazla anlam yüklüyoruz ve yüklediğimiz anlam dunya tarafından kabul görmeyince hayal kırıklığına uğruyoruz. Bu biraz piyasa yapmaya benziyor. Tamam Gobeklitepe gerçekten var , Mısır piramitlerinden 5-6 bin daha eskide olabilir. Avcı toplayıcı dönemden kalma birseyde olabilir ama şuan için hepsi bu. Kazılar devam ettikçe ne çıkar bilemem ama şuana kadar çıkan şeyler bazı yönden arkeolojiye ışık tutuyor ama bir Mısır piramidi değiller. Mısır piramitleride aslına bakarsanız dünyanın en gereksiz eserlerinden biri , firavunların sidik yarışına girip aynı mimariyi biraz daha büyüterek yapmaları dışında bir fonksiyonu yok. Piramitlere cazibesini Antik mısırlılar veriyor. Firavunlar veriyor. Gobeklitepede bu cazibe eksik. Ha stonehegede bu cazibe var mıydı derseniz stonehege ile gobeklitepenin tek farkı biri sanata ve sanatsal şeylere değer veren yerde iken diğerinin ortadogunun göbeğinde olması... gobeklitepeyi al urfadan koy avrupanin bir yerine kimse stonehege'in yüzüne bakmaz.Buda bi gerçek... Bakın cok ilginç birsey söyleyeyim. Antik Mısırı ve dolayısıyla piramitleri bu kadar ünlü eden o piramitlerin yüksekliği veya devasa oluşu değildi. Antika hirsizlariydi...Elin Amerikalisi , Ingilizi , Fransizi Mısırda firavun mumyalarida dahil.ne buldularsa alıp götürdüler ve bunları müzelerde sergilediler. İnsanlar "bu nedir ağa?" dedi. Bir merak başladı dünyada piramit ve firavunlara karsi.. Mısırlılar bu yüzden çalınan mumyalarin peşine fazla düşmedi çünkü ülkenin bugünkü turizm ve kültürel popülerliği tamamen bu çalınan şeylerdi. Gobeklitepe bu popülerliği sağlayacak birseye sahip değil. Dünyanın en eski yapısı okey.. Başka? Yok... ha birde uzaylılar yapmış olabilir mi dicez

Göbeklitepe‘ye ne kadar anlam ve tarihi olarak altınla tartsak azdır Ve tüm dünyada bir numara popüler oldu haberin yok. Göbekli Tepe’nin ne olduğunu artık anlatmama gerek yok çünkü tüm dünya oranın ne olduğunu biliyor sen bilmiyorsan o ayrı bir konu. Senin için orası bir anlam ifade etmiyorsa bunuda rica ederim kendine sakla.

Mısır’da ve Güney Amerika ülkelerinde kurulan Pramitlerinin büyüklük yarışına benzemez bu tür arkeolojik keşifler. Bir taş veyahut bir iğne bile bulunsa daha eskiden kalma o bile tarihi değiştirecek kadar yeter bunu bir örnek olarak sana sunabilirsem.

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #577 : 26 Nisan 2022, 02:47:25 »

Göbeklitepe‘ye ne kadar anlam ve tarihi olarak altınla tartsak azdır Ve tüm dünyada bir numara popüler oldu haberin yok. Göbekli Tepe’nin ne olduğunu artık anlatmama gerek yok çünkü tüm dünya oranın ne olduğunu biliyor sen bilmiyorsan o ayrı bir konu. Senin için orası bir anlam ifade etmiyorsa bunuda rica ederim kendine sakla.

Mısır’da ve Güney Amerika ülkelerinde kurulan Pramitlerinin büyüklük yarışına benzemez bu tür arkeolojik keşifler. Bir taş veyahut bir iğne bile bulunsa daha eskiden kalma o bile tarihi değiştirecek kadar yeter bunu bir örnek olarak sana sunabilirsem.
Neyse normal şartlar altında sana nedenlerini uzun uzun yqzardim ama adının tigerfish olduğunu görünce gecenin 3nde duvara karşı konuşuyor olmamak için susuyorum. Zamanında arkadaşın biri yarım saat ahaber izlemek 1 şişe viski etkisi yapıyor demişti şuan inandım. Güzel kafa yani hayırlı günlerde kullan. Bu son haftada duyduğum en saçma 2. Laf senin "göbeklitepe tüm dünyada 1 numara oldu" demendi. 1.si hacı yakisiklinin 150 yıl önce istanbuldan Şama ucakla gitmesiydi. Ortak yönünüz ikinizinde zeka sahibi olmadan fikir sahibi olmanız. İyi geceler...
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2022, 03:14:04 Gönderen: Hornet »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #578 : 26 Nisan 2022, 08:26:02 »
Birbirinize kırıcı davranmanıza gerek yok!

Göbeklitepe'nin tarihsel önemini hepimiz biliyoruz. Ancak çözülemeyen gizemleri sürekli bir şeylerle ilişkilendirme hastalığı söz konusu burada. Çoğu konuda olduğu gibi buradaki gizemleri de uzaylılara bağlayanlar çok. Tarihsel konularda çözülemeyen durumlar için pek çok varsayım öne sürülüyor. Ancak bazıları bu varsayımların sadece varsayım olduğunu unutuyor. Gerçekmiş gibi kabul ederek bire bin katıyor.

Göbeklitepe ve diğer pek çok tarihi yapıyı dünya dışı yaşam formlarının yapmış olma olasılığı mevcut. Ancak ondan daha fazla yapmama olasılığı da mevcut! Olasılık çok fazla!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #579 : 26 Nisan 2022, 09:39:56 »
Birbirinize kırıcı davranmanıza gerek yok!

Göbeklitepe'nin tarihsel önemini hepimiz biliyoruz. Ancak çözülemeyen gizemleri sürekli bir şeylerle ilişkilendirme hastalığı söz konusu burada. Çoğu konuda olduğu gibi buradaki gizemleri de uzaylılara bağlayanlar çok. Tarihsel konularda çözülemeyen durumlar için pek çok varsayım öne sürülüyor. Ancak bazıları bu varsayımların sadece varsayım olduğunu unutuyor. Gerçekmiş gibi kabul ederek bire bin katıyor.

Göbeklitepe ve diğer pek çok tarihi yapıyı dünya dışı yaşam formlarının yapmış olma olasılığı mevcut. Ancak ondan daha fazla yapmama olasılığı da mevcut! Olasılık çok fazla!

Ben kırıcı olmamaya çalışıyorum ve üslubumu da bozmak istemiyorum. Bu kazıların acaba A Haberle ne alakası var onu ben çözemedim. Oda ayrı bir gizem.

Milat’tan önce 12.000 sene evvel kurulmuş bir medeniyetin izleri Ve  düzenli yapılarıyla sadece arkeolojik olarak değil bir de insan bilimclerin Andropologların ilgisini cekiyor. Monolitlerin sıralanması, gün yüzüne çıkarılan yapılar ve heykeller hepsi halen gizemlerini koruyor. Almanya’da artık Göbeklitepe‘yi tanımayan bir alman kalmadı. Onlar da araştırmacı ruhu var ve bir yapının Gizem’i ortadan kalkmadan onun üzerinde dururlar. Bizim millet bazen ne yazık bu tür araştırmacılıkta çok pasif.

Aha, bir tanesi  tepende. Lafı bana yapıştırdı ben de artık geri durdum oturuyorum.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2022, 09:44:06 Gönderen: Tigerfish »