Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135745 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #560 : 17 Şubat 2022, 11:42:57 »
Teşekkürler Korsan.

JAMES WEBB teleskobu 6.5 metrelik optik aynası ile çok düşük kızılaltı izleri alıyor. Yine Ay yüzeyinde farzı misal uçan bir yaban arısının ısı geçişini seçebilecek yeteneği bulunuyor. Ama bu bilgiler beklediğimiz veya beklentimiz olan dünya dışı yaşam formlarına isabet ettirmez. Eğer hala genişleyen devasa evrende bilmem kaç milyon ışık mesafeden bizi bulup temas edebilecek akıllı bir yapı var ise onları Uzay da değil burada aramamız lazım.

Bu yaşam formu akıl ve teknik olarak bizden üstün ise bütün insanlığı elinde fırıl fırıl döndürmesi gerekmez mi? Ya da yukarıda yazarın zikrettiği gibi. 10 dk. yalnız bir kişiye özel niye gösteri yapsınlar? Ve halihazırda sözde bu uzaylılar ile iletişim kuran veya delil elde eden kurum ve kişiler niye tarih veriyor. Niye 2025 veya 2030 u bekliyoruz veya bekletiyorlar? Taşlar hep eksik.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #561 : 17 Şubat 2022, 13:15:25 »
Bence;

1- Dunya disinda yasayan herhangi bir canli turu (tek hucreli canlilar, ucan kacanlar vs) olma ihtimali yuksek. Bunlari bizim gunumuzdeki teknolojimizle gidip bulma sansimiz yok denecek kadar az.
2- Gelismis varliklarin olma olasiligi dusuk
3- Bulunduklari yerden buraya gelecek kadar ileri teknoloji seviyesine ve niyetine sahip olacak kadar gelismis varliklarin olma ihtimali daha da dusuk

3. madde de bulunan turden uzaylilar var mi yok mu emin degilim ama emin oldugum birsey varsa o da;

Eger o kadar buyuk mesafeleri gelip bizi bulacak kadar ileri teknoloji sahibi bir medeniyet varsa, sonumuz en iyi ihtimalle kizilderililer gibi olur..
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2022, 13:30:44 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #562 : 17 Şubat 2022, 15:32:19 »
Ortalıkta uzaylıları konu alan çokça söylenti dolanmakta... Bu söylentilerin bir tanesi diyor ki, zaten uzaylılar en başından beridir buradaydı. Ve hatta insan neslini var edenler esasında uzaylılardır!.. Yalnız bu tür söylentiler dile getirildiğinde, dindar cenahtan yüksek sesle itirazlar dile getirilmektedir.

İşin aslına bakacak olursak, ben de aynı kanaatteyim. Yani insan neslini yaratanların uzaylılar olduğunu düşünüyorum. Dünya' nın imtihan yeri olduğu söylentisini akıllara getirirsek; uzaylıların niye insanlarla direkt iletişime geçmediklerinin cevabını bulmuş oluyoruz.

Meselenin daha derinine girecek olursak, dinlerin kökeninin de uzaylılara dayandığı inancımı dile getirmek isterim. Belki de Peygamberlerle iletişime geçen melek tabir edilen varlıklar -yani Cerail- muhtemelen bir uzaylıydı!..

Kutsal Kitapları incelediğimizde -örneğin Kur' an' da- uzaylıların varlığı hakkında çokça ipucuna rastlayabiliyoruz. Örneğin Necm/49. Ayeti Kelimede  ''Şir' a yıldızının Rabbi' de O' dur!'' diyor. Şir' a yıldızı dediği, Dünyadan 120 milyon ışık yılı uzaklıkta ki Sirrius Takım Yıldızıdır.  Kur' an mealcileri, Şir' a yıldızının Sirrius takım Yıldızı olduğu konusunda ittifak halindediler.

Yalnız bu anlatılardan, Allah' ın varlığı/yokluğu konusunda bir çıkarım yapılmasın. Öyle inanıyorum ki, uzaylılar da Kadir-i Mutlak olan yüce yaratıcıyı aramaktadır.

Dünyanın her 27.000 yılda bir döngüye girdiği söylentisinden hareketle; son Nuh Tufanından itibaren 25-26.000 yıl geçtiği söyleniyor. Yani artık son viraja girmiş durumdayız. Bu tür son dönemeçlere, dini literatürde AHİR ZAMAN deniliyor. Demek ki Ahir Zamanın tam göbeğindeyiz.

Artık insan tekamülünün bir merhalesi olan DİNLER DÖNEMİNİN sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bundan sonraki bilgiler dinsel metinler halinde değil, direkt açık kaynaktan verilecektir!.. İnsan şuurunun bu aşamaya doğru evrilmek istendiği çok açık şekilde anlaşılmaktadır.

Bundan sonraki süreçte, Homo Sapiens (Akıllı İnsan) türünün evrilerek, Homo Galacticus (Galaktik İnsan) türüne dönüşeceğini düşünüyorum. Yalnız bu dönüşün süreci zor, sancılı ve meşakkatli bir süreç olacaktır. Yani yeni insan türünün yaratılabilmesi için eski insan nesli olan Homo Sapiens türünün sahneden çekilmesi gerekmektedir. Uzaylı temasları/ alıkoyma vakalarının bu projenin bir aşaması olduğu düşüncesindeyim. Yani yaşadığımız süreçte yeni bir insan türü var edilmektedir. Öyle anlaşılıyor ki, eski ve yeni insan türü belli bir dönem için -muhtemelen 1000 sene- birlikte yaşadıktan sonra eski insan türü tamamen sahneden çekilecektir.   

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #563 : 17 Şubat 2022, 18:29:29 »
Hocam 1 paragraf daha yazsaydınız Friedrich Nietzsche konuşuyor zannedecektim... "Güç İstenci , Üst İnsan"  kavramları gibi...

" İnsan , maymuna   göre  nasıl  daha  üstün  ve  güçlü  bir  tür  ise ; " üst  insan"  da  geleneksel  ahlaki  değerlere  sahip  insanlara  göre  daha  üstün ve  güçlü  bir  türdür. "
                                                                                                                                         Friedrich  Nietzsche

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #564 : 18 Şubat 2022, 10:44:28 »
bence uzaylılar Panteizm denilen  şeyi yaşıyorlardır.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #565 : 18 Şubat 2022, 12:05:39 »
Mansur Al-Hallaj , bu düşüncesinden dolayı asıldı.
Ortodoks Müslümanlar onu anlayamadılar. Kendisini tanrı ilan ediyor dediler. Oysa o, tanrı herşey, herşey tanrı felsefesini anlatmaya çalışıyordu.
İçinde yaşadığımız kainatı ve nasıl oluştuğunu tam anlamadan uzaylı teorileri bana bazan masal ve kurgu gibi geliyor. Ama şurası bir gerçek ki bilinen Newton fiziğini ve Quantum fiziği kurallarının oluşturduğu ana teori ve inançları kırarak milyonlarca ışık yılı mesafeden buralara ulaşabilecek canlılar, ne bize benzerler, ne de bizim kafa ve zeka yapımızda olabilirler.
Nasıl bugünün bilgisayar çağında yaşayan insanının öncelikleri ve toplumsal yaşam düşüncesi bir maymun adamın önceliklerinden ve etrafındakilerle ilişkisinden farklı ise, bu “uzaylı” canlıların da bizden farkı belki 100 kat daha başka olacaktır.
“Üst İnsan” dan da daha üstün bir canlı olmaları gerekir. Böyle bir canlının derdi bizi/dünyayı fethetmek olamaz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #566 : 18 Şubat 2022, 12:19:22 »
Ortalıkta uzaylıları konu alan çokça söylenti dolanmakta... Bu söylentilerin bir tanesi diyor ki, zaten uzaylılar en başından beridir buradaydı. Ve hatta insan neslini var edenler esasında uzaylılardır!.. Yalnız bu tür söylentiler dile getirildiğinde, dindar cenahtan yüksek sesle itirazlar dile getirilmektedir.

İşin aslına bakacak olursak, ben de aynı kanaatteyim. Yani insan neslini yaratanların uzaylılar olduğunu düşünüyorum. Dünya' nın imtihan yeri olduğu söylentisini akıllara getirirsek; uzaylıların niye insanlarla direkt iletişime geçmediklerinin cevabını bulmuş oluyoruz.

Sadece dünya yaşamı açısından düşünüldüğünde mantıklı bulunabilse de, hayatın sadece ölümle sona ermediği düşünüldüğünde, eldeki bulgularla uzaylıların bu işte bir parmağı olmadığı görünüyor. Yani dünya boyutundan kısa süreli de olsa başka boyuta geçiş deneyimi yaşayanlar, yada çeşitli yollarla irtibat kuranlar vs hiç biri uzaylılardan (en azından yaratım konusunda) bahsetmez!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #567 : 18 Şubat 2022, 13:54:50 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #568 : 18 Şubat 2022, 15:13:27 »

Bir de Panenteizm var... Viki' ye göre Panteizmden farkı; Panteizmde her şey Tanrı iken, Panenteizmde her şey Tanrı'dan sudur etmiştir (oluşmuştur) ama Tanrı değildir. Ruhun tek amacı, oluştuğu Tanrı'ya dönmektir -diyor.

Bizim Sipirütailizm veya Ruhçuluk dediğimiz ekol, bu düşünceyi savunmaktadır.

Sâd Suresi 27. Ayet-i Kelimede diyor ki; ''Göğü, yeri ve ikisi arasındakileri boş yere yaratmadık. Bu, inkâr edenlerin zannıdır. '' diyor.

Evet... belki Tefsirci, Mealci, İlahiyatçı olmayabiliriz ama okuduğumuzu da anlıyoruz yani!.. Bu Ayet-i Kelimeden; yaratımın bir gayesi olduğu ve yaratımın sadece dünyadan ibaret olmadığı sonucuna ulaşabiliyoruz.

Ayet-i kelimede ifade olunduğu gibi; YER, GÖK VE İKİSİ ARASINDAKİLER…’ den kastedilenler arasında uzaylılarda varsa; O halde YARATIM FİİLİ, Skywolf’ un belirttiği üzere uzaylıların işi olmayabilir!.. fakat biz Beşer yaratımından bahsediyoruz.

Lakin öyle anlaşılıyor ki, iki tür yaratma fiili vardır. Aynen Külli İrade, Cüzi İrade örneğinde olduğu şekliyle; Büyük Yaratma ve Küçük Yaratma fiillerinden bahsedebiliriz. Büyük yaratma fiilinden kasıt; Kadir-i Mutlak olan Yüce Yaratıcının OL!.. emriyle olan Kainat Düzeni kastedilirken; Küçük Yaratmaktan kasıt, Beşer denilen ikinci tür varlıkların yaratılması olabilir!... İşte ben Beşer dediğimiz ikinci tür yaratma fiilinin Uzaylılar marifetiyle gerçekleştirilmiş olabileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #569 : 19 Şubat 2022, 10:55:18 »
partikül,

Helena Petrovna Blavatsky

diyorum,  başka da bir şey demiyorum.
ezoterik öğretileri en iyi anlayan  sanırım  o.

siz,  dinlerin temelini  uzaylılara  dayandırırken  sanırım Sümer tabletlerine  atıfta bulunuyorsunuz;  ama  işin aslı ezoterik  kültür,  zamanla  tarikat  benzeri  cemiyetlerde  sıkışmış  olsa da,  Sümer'in  uzaylı yaratıcı  iddialarının da  üzerinde,  onları da  kapsayan  çok  karmaşık bir konu.

örneğin  her dinde var olan  bazı sayılar  vardır,  1, 3,  4, 7...
ezoterik  öğretiler,  bu sayıların  taaa en temelini,  sümer tabletlerinden bile  önceki temellerini  açıkladığını  iddia ediyor.

ezoterik anlatılara hakim  birisiyle gevezelik etmiştim,  onun  iddiasına  göre  başlarda zaten her şey  ezoterik  öğretilerle açıklanıyormuş.
zamanla  insanlık  bu öğretileri  karıştırmaya ve unutmaya başlamış.

geriye kalanı  şu şekilde gelişmiş:
çok kısa,  mutlaka izleyin.
konuyla doğrudan ilgisi olmasa da  binlerce yıl  içinde  olan  bu  muydu  yoksa?

https://www.youtube.com/watch?v=clZHNStR3vs

« Son Düzenleme: 19 Şubat 2022, 11:05:49 Gönderen: korsan »