Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 137587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #510 : 12 Mart 2021, 13:29:39 »
Partikül kardeşim bu güzel cuma gününde öncelikle sana ve herkese Rabbimizden sağlık diliyorum. Cumamız mübarek olsun. Hayırlara vesile olsun. Bana sabrın için teşekkür ediyorum.

Ben size bu konuda katılmıyorum. Ama arada neşe olsun diye böyle bi mesaj attım. Yoksa amacım dalga geçmek değildi.

Dünya dışı canlılar olsa da olmasa da ben her konuda olduğu gibi bu konuda da önce rabbimiz hayırlısını nasip etsin diye dua ederim.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #511 : 12 Mart 2021, 13:36:50 »
Acaba, Ajda pekkan uzaylı görmüşmüdür. :)

Bir ek yapayım... Ne de olsa sen yabancı değilsin, hemşerimsin. Ankara' lısın nihayetinde... Yıl 1989! o zamanlar orta okul talebesiyim. Ve net şekilde UFO görmüşlüğüm vardır. 30-40 metre irtifa, 100-150 metre mesafeden. Bundan daha net bir görüntü olamazdı. Şuan ki kamera teknolojisi o yıllarda elimizde olsaydı; bu güne kadar ki en net UFO resmini, işbu kardeşin çekmiş olacaktı. Nitekim fotoğraf çekmeyi akıl ettim etmesine de... o dönem evimizde yurtdışından dayımın getirip hediye ettiği; siyah beyaz, objektifi kırık ve içinde poz olmayan bir fotoğraf makinemiz vardı. O şartlar altında görüntü alamadık yani... Lakin hafızamıza kazınmıştır. 

Nitekim UFO' yu benden başka görenler de olmuş. O dönemin gazetelerine konu olmuştu. Atatürkçü bir ailenin evladı olarak bizim eve her gün Cumhuriyet Gazetesi girerdi. Olaydan bir hafta sonra Cumhuriyet gazetesinin en ücra sayfalarının bir köşesinde küçük bir haber görmüştüm. Haberde yazıyordu ki;

'' Ankara' da dün gece yine UFO heyecanı yaşandı. Ankara üniversitesi Fen Fakültesi, Ahlatlıbel Gözlemevi sorumlusu Doç. Dr. Osman Demircan; son günlerde Ankara semalarında gözükenin Jüpiter gezegeni ile Sirius yıldızının ışınları olduğunu söyledi. UFO söylentileri bundan kaynaklanmaktadır dedi'' yazıyordu.

Bu küçücük haber kupürünü okuduğumda ''P...venk yalan söylüyor!'' dediğimiz hatırlıyorum:)

Aradan yıllar geçti ve ben olayın hangi tarihte olduğunu unutmuştum. Yıllar sonra aklıma geldi... Hemen Cumhuriyet Gazetesi haber arşivinden gazeteleri taramaya başladım. Ve haberin tarihini buldum; 02 ŞUBAT 1989

Ben yaklaşık bir hafta öncesinde gördüğüme göre; Ocak ayının son haftası görmüş olamam gerek... Ayrıca 1989 yılı da çok ilginç bir yıla tekabül ediyor. Neyse şimdilik o numaroloji/şifreleme kısmına hiç girmeyeyim. Benim hayatımda ki çok ilginç tesadüflere denk geliyor.

Gazete kupürü şu şekildeydi: https://www.cumhuriyetarsivi.com/sign/buy_page.xhtml?clip=9662578

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #512 : 12 Mart 2021, 22:04:44 »
Evet hocam, tabi ki bu olaydan sonra senin bu konuda aktif olman doğal. Ama benim böyle bir tecrübem olmadığından, biraz da statükoculuğumdan mıdır nedir kolay kolay fikri sabiti aşamam.

Şu anki teknoloji ile bu konunun çözümü de uzun süreceğinden baya bi sürüncemede kalacaktır. Bu nedenlede baya bi uğraş bekliyor sizi. Kolay gelsin ne diyeyim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Kanıtlar bir bir açıklanıyor! UFO görüntüleri...
« Yanıtla #513 : 22 Mart 2021, 16:30:01 »
« Son Düzenleme: 23 Mart 2021, 07:41:53 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #514 : 22 Mart 2021, 16:35:31 »
Hocam, bu uzaylilar isini fazla kurcalamayin...:)

Bu kadar yolu gelecek teknolojileri varsa, sonumuzu Amerika kitasinin kesfinden sonra Kizilderiler gibi olabililr...

Ben uzayli olup buralara gelecek kadar ilerlemis olsam, iki gunde istila eder ne var ne yok toplarim...

"Kurtulus gunu" filmi hesabi..

Eger uzayli varsa, bizim onlari mekanlarinda kesfetmemiz daha hayirlidir..

Onlar bizim mekani basarlarsa sonu kotu olabilir..:)
« Son Düzenleme: 22 Mart 2021, 16:36:33 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #515 : 22 Mart 2021, 16:40:25 »
Hocam, bu uzaylilar isini fazla kurcalamayin...:)

Bu kadar yolu gelecek teknolojileri varsa, sonumuzu Amerika kitasinin kesfinden sonra Kizilderiler gibi olabililr...

Ben uzayli olup buralara gelecek kadar ilerlemis olsam, iki gunde istila eder ne var ne yok toplarim...

"Kurtulus gunu" filmi hesabi..

Onlar bizim mekani basarlarsa sonu kotu olabilir..:)

Herkesin bakış açısı farklı. Bizim mekanı basacaklarını vs sanmıyorum. Öyle bir niyetleri olsa bunu çoktan yaparlardı! Belki buna yeltenecek ilkel düşünceye sahip olanları da ortaya çıkabilir ilerleyen zamanda. Ancak pek mümkün olacağını sanmıyorum.

Ben de olsam hiç bir varlığa zarar vermem.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #516 : 22 Mart 2021, 17:53:36 »

Bizim açımızdan ''Uzaylılar varsa!'' diye bir şüphe olamaz... %99,9 ihtimal bile değil, %100 varlar. O kadar net konuşuyorum. Sadece insanları inandırabilmek için kanıt sunamıyoruz. Hepsi bu... Ama o kanıta az kaldı. Biraz sabır:)

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #517 : 22 Mart 2021, 21:04:26 »

Bizim açımızdan ''Uzaylılar varsa!'' diye bir şüphe olamaz... %99,9 ihtimal bile değil, %100 varlar. O kadar net konuşuyorum. Sadece insanları inandırabilmek için kanıt sunamıyoruz. Hepsi bu... Ama o kanıta az kaldı. Biraz sabır:)

"Uzayli" derken.. "dunya disi her turlu canli" da categoriye giriyor mu?

Orada burada yasayan bakteri kolonileri de varsa onlarda teknik olarak "uzayli" da ondan soruyorum..

Sahsen isik hizinda gidilse bile binlerce yil surecek mesafeler goz onune alindiginda, var olsalar bile ne biz gidebiliriz, ne onlar gelebilir, onun icin var olmalari veya var olmamalari ayni hesaba cikar diye dusunuyorum..(su an bildigimiz fizik kurallari cercevesinde)

Bakteri vs her turlu canliyi isin icine katarsak o zaman kuvvetle muhtemel uzayli vardir, ama bizim gidip bulmamiz gerekcek, onun icinde yaklasik 10000 firin ekmek yenmesi lazim :)

What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #518 : 22 Mart 2021, 21:42:20 »
İnsan gözünün algılayamadığı kızıl ötesi ve mor ötesi ışınları algılayan cihazlara sahibiz. Yine insan kulağının duyamayacağı ses altı dalgaları teknolojik olarak duyabiliyoruz. Termal iz ve gecişlerede hakimiz. Ama bu varlığından %100 emin olduğumuz farklı yaşam formlarını onlar istemedikçe göremiyoruz, duyamıyoruz, hissetmiyoruz. Eğer işin keyfiyeti bu meçhul varlıkların elinde ise kanıt için zaman tayin etmek doğru olur mu?
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #519 : 22 Mart 2021, 21:50:19 »

"Uzayli" derken.. "dunya disi her turlu canli" da categoriye giriyor mu?

Bakteri tarzı ilkel canlılar kesinlikle vardır. Fakat bizler zeki ve kompleks varlıklardan bahsediyoruz. İnsanlardan daha zeki ve daha gelişmiş olanlardan.

Benim iddialarım, kendi şahitliklerime dayanıyor. İddialarımızı şuan için ispatlayamıyoruz gerçi ama öyle inanıyorum ki, yakın zamanda bolca görsel materyale ulaşabileceğiz. Hem de şüpheye mahal bırakmayacak şekilde.