Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #470 : 10 Aralık 2020, 16:19:02 »
Ben bu ifşa olayını anlamıyorum. "Neden gizleniyorlar" sorusuna çoğu "insanlık hazır değil" diyor. İnsanlığın hazır olmasını beklersek boşuna bekleriz. Nasıl hazır olacakmış acaba insanlık? İnsanı özellikleri her geçen gün geriye giderken!

Sevgili dostum, insanlar korkuyor. Bazen bir ürperdi geliyor ben bile korkuyorum. Halbuki 40 yıldır kendimi hazırlıyorum yani... o derece. Ama dünya gözüyle görmek istediğim yegane şeydir. İnşallah yani, oturup muhabbet edeceğimiz türden bir uzaylı varlıkla hasbihal edebilirsek çox yahşi olacak:)

İnsanlar korkmasın diye kendilerini gizleyen ince düşünceli varlıklardan korkmaya gerek yok o halde! İnsanlar ölümden de korkuyorlar ama sonunda ölüyorlar. Korkunun ecele faydayı yok. Gizlenmenin de faydası yok.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #471 : 10 Aralık 2020, 17:29:45 »
İnsanlar korkmasın diye kendilerini gizleyen ince düşünceli varlıklardan korkmaya gerek yok o halde! İnsanlar ölümden de korkuyorlar ama sonunda ölüyorlar. Korkunun ecele faydayı yok. Gizlenmenin de faydası yok.

Belki de kurulu düzeninin kaos yaratacak derecede bozulmasından endişe ediyorlardır. Düşünsene, uzaylıların varlığı açıklandığında bütün inanç sistemleri kökten sarsılacak. Milyarlarca insan her Allah' ın günü ibadet ediyor, dua ediyor, ritüellere katılıyor, Tanrı adıyla söze başlıyor; kiliseler, camileri, sinagoglar, budist tapınakları v.s. sabahtan akşama kadar dolup taşıyor.

Ülkemizden örnek verelim; belki beş vakit olmasa bile en azından Cuma' dan Cumaya camiye gidiliyor. Tutabilenler oruç tutuyor, tutamayanlar dua ediyor... bunun zekatı, kurban' ı, bayramı seyranı var. Türbeler, dergahlar, kabirler dolup dolup boşalıyor. Hacılar, hocalar sabah akşam vaaz veriyor. Cemaatler, tarikatlar, dinciler, dindarlar... bunları düşünelim! Öbür dünya inancı, cennet-cehennem, kader-kaza inancı gibi pek çok öğreti belki de yerle bir olacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #472 : 10 Aralık 2020, 18:18:25 »

Belki de kurulu düzeninin kaos yaratacak derecede bozulmasından endişe ediyorlardır. Düşünsene, uzaylıların varlığı açıklandığında bütün inanç sistemleri kökten sarsılacak. Milyarlarca insan her Allah' ın günü ibadet ediyor, dua ediyor, ritüellere katılıyor, Tanrı adıyla söze başlıyor; kiliseler, camileri, sinagoglar, budist tapınakları v.s. sabahtan akşama kadar dolup taşıyor.

Ülkemizden örnek verelim; belki beş vakit olmasa bile en azından Cuma' dan Cumaya camiye gidiliyor. Tutabilenler oruç tutuyor, tutamayanlar dua ediyor... bunun zekatı, kurban' ı, bayramı seyranı var. Türbeler, dergahlar, kabirler dolup dolup boşalıyor. Hacılar, hocalar sabah akşam vaaz veriyor. Cemaatler, tarikatlar, dinciler, dindarlar... bunları düşünelim! Öbür dünya inancı, cennet-cehennem, kader-kaza inancı gibi pek çok öğreti belki de yerle bir olacak.

Açıkçası dünyadaki inanç sistemlerinin uzaylılar tarafından kurulduğu teorisini kabul etmediğim için, kendilerini ifşa etmeleriyle inanç sistemlerinin çökeceğini düşünmüyorum. Zaten mevcut sistemler, gerçek amaçlarından her geçen gün uzaklaşıyorken, bilinçsizlik sürekli artıyorken, insanlığın bir şeylere hazırlandığı söylentileri bana safsata gibi geliyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #473 : 10 Aralık 2020, 18:24:33 »

Açıkçası dünyadaki inanç sistemlerinin uzaylılar tarafından kurulduğu teorisini kabul etmediğim için, kendilerini ifşa etmeleriyle inanç sistemlerinin çökeceğini düşünmüyorum. Zaten mevcut sistemler, gerçek amaçlarından her geçen gün uzaklaşıyorken, bilinçsizlik sürekli artıyorken, insanlığın bir şeylere hazırlandığı söylentileri bana safsata gibi geliyor.

Bana göreyse din-iman işlerinde kesinlikle uzaylıların parmağı var. Bence bu işler hep onların başının altından çıktı. Bakalım hangimiz haklı çıkacağız:)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #474 : 11 Aralık 2020, 08:53:37 »

Bana göreyse din-iman işlerinde kesinlikle uzaylıların parmağı var. Bence bu işler hep onların başının altından çıktı. Bakalım hangimiz haklı çıkacağız:)

Görüşüne saygı duyuyorum. Ancak bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum. Uzaylı olarak bahsettiğimiz varlıkların teknolojileriyle yaptıkları artık çok dillendirildiği için bilinen şeyler. Ancak bunları belirttiğim şekilde "bir teknoloji" ile yapıyorlar. Yukarıda küçük bir karşılaştırma yaptım. Bir tarafın belirli  teknolojiyi kullandıkları gözlemlenirken, diğer tarafta böyle bir teknolojinin kullanıldığı gözlemlenmemiş. Nasıl ki uzaylı dediğimiz varlıklar tarafından kaçırıldığını iddia edenlerin anlattıklarında büyük oranda ortak yönler bulunuyorsa, ruhlar alemine yolculuk edenlerin anlattıklarında da benzer şekilde ortak yönler bulunuyor. Her iki tarafta anlattıklarının illüzyon vs olmadığına, tamamen gerçek olduğuna net olarak inanıyor. Bu kadar insanın benzer şeyler söylemesi, yaşadıklarının gerçekliğini destekliyor. İşte bu gruptan ikincisinin anlattıklarında, yaşadıkları deneyimde hiç bir uzay aracı, uzaylı varlık, galaktik federasyon vs gibi kavramlar etkin olarak bulunmuyor. Bu deneyimlerde uzaylı varlıklarla temas kuranlar da var. Ancak onlar bu sistemin kurucusu olarak değil, bizim gibi sistemin bir parçası olarak anlatılıyor!

Kısacası inanç sistemlerini temelini oluşturan din olarak adlandırdığımız olgunun, evreni oluşturan yüce bir güç tarafından oyuna dahil edildiği olasılığı çok daha yüksek. Uzaylı olarak tanımladığımız varlıklar bu sistemde sadece bir aracı olabilirler. Oyunu kuran ve yöneten değil, sadece oyuncular olabilirler. Tüm gözlemler bunu destekliyor.

Dünyaya baktığımızda din olarak adlandırdığımız olgunun farklı zamanlarda farklı toplumlara bir şekilde iletildiğini görüyoruz. O toplumlar da zaman içerisinde öğrendikleri bilgileri kendi kültürlerine, bilgilerine, yaşam tarzlarına vs göre yorumlayarak kendilerine iletilenden farklı hale çevirmiş. Oysa hepsine iletilen şey aynıydı! Bugün de durum aynı, asırlar önce de böyleydi. Muhtemelen yaşamın olduğu başka gezegenlerde de aynı.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #475 : 11 Aralık 2020, 10:23:04 »
Kuran-ı Kerim'de bu konu nasıl geçiyor acaba?

Kur' an da 18 bin alemden bahsediliyor. Hocam açıkça söyleyeyim mi! Hocam bana göre, Cebrail a.s. bir uzaylıdır. Hz. Muhammed' le telepatik olarak görüşmüş, bilgi aktarmıştır. Tabii olarak uzaylılarında kendi aralarında türleri var... Literatürde Işık Varlık diye geçen meleksi türden bir varlık, kendini Cebrail adıyla tanıtmış olabilir diye düşünüyorum. Tabii ki o dönem insanlarının kavrama yeteneği ölçüsünde... bugün gelip bilgi aktaracak olsa, bizim algılayacağımız formatta bilgi aktaracağından hiç şüphe etmiyorum. Ama bir daha gelmeyecek!

Bildiğim kadarıyla, Kur' an da bir daha peygamber gönderilmeyeceği de yazıyor. Demek ki insanlık, sonraki süreçte gerçeklerle; aracıya gerek kalmadan yüzleşecek. Belki de İslamiyet o nedenle son din' dir. Yani insanlık, gerçeklerle yüzleşecek olgunluğa erişecek veya erişmek zorunda!

"Kur’an incelendiğinde “göklerde” yani uzayda yaşayan akıllı canlılardan bahsedildiği, birçok ayette görülebilir. dolayısıyla islam âlimleri arasında, göklerdeki yaratıkların varlığı konusunda hiçbir ihtilaf yoktur. üzerinde ittifak edilememiş tek konu, bu yaratıkların kim olduğudur. " çoğu kaynak da bu yazı var ve ayetlerde de geçiyor...

Bu göklerdeki akıllı canlıların ; melekler , cinler , vb.olmadığı başka tür bir canlının olduğu çıkarımları var... (Ayetlerin açıklamasında böyle çıkarımlar yapılmış)

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #476 : 11 Aralık 2020, 10:30:18 »
Enteresan değil mi?

Uzaylılar ile temas kurduğunu söyleyen, gören, dillendiren bir topluluk var ama bilimsel tam ve net bir delil sunulamıyor.

Aynı şekilde metafizik bir boyuttan bahsediliyor. Karbasan, çeşitli yaşananlar Cinler vs ama görülen hadiseler net bir bilimsel kavrama koyamıyoruz.

Bir rüya görüyorum. Şimdiye kadar hiç görmediğim dedem ile muhatap oluyorum. Seneler sonra akrabalar vasıtasıyla fotoğrafına ulaşıyorum. Rüyada dedem diye gördüğüm kişi ile resim birbirine tıpatıp uyuyor. İşin tek muhatapı ve şahidi benim. İspat edemem. delilim yok. Ama yaşadım.

Bütün yaşananlar şahsa ve az bir topluluğa sirayet diyor. Toplumun tamamına tesir etmiyor.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #477 : 11 Aralık 2020, 12:19:07 »

Görüşüne saygı duyuyorum. Ancak bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum.

Sonuçta hepimiz gerçeği arıyoruz... Evrenin oluşumu, Tanrı kavramı, ruhlar alemi, varoluş amacı gibi konular; cevabını aradığımız soruları oluşturuyor. Bu arayışın ana nedeni, binlerce yıldır anlatılan dini öğretilerin aklımıza yatmamış olmasıdır. Yaşadığım deneyimler neticesinde oturdum, düşündüm ve öyle bir çıkarıma ulaştım. Sen meseleyi ruhlar alemiyle ilişkilendirirken, ben uzaylılarla ilişkilendiriyorum. Temel fark buradan kaynaklanıyor.

"Kur’an incelendiğinde “göklerde” yani uzayda yaşayan akıllı canlılardan bahsedildiği, birçok ayette görülebilir. dolayısıyla islam âlimleri arasında, göklerdeki yaratıkların varlığı konusunda hiçbir ihtilaf yoktur. üzerinde ittifak edilememiş tek konu, bu yaratıkların kim olduğudur. " çoğu kaynak da bu yazı var ve ayetlerde de geçiyor...

Bence aradığımız cevapları bulmaya çok yaklaştık. Bizim nesil, bu cevapları yaşayarak öğrenecek.

Bir rüya görüyorum. Şimdiye kadar hiç görmediğim dedem ile muhatap oluyorum. Seneler sonra akrabalar vasıtasıyla fotoğrafına ulaşıyorum. Rüyada dedem diye gördüğüm kişi ile resim birbirine tıpatıp uyuyor. İşin tek muhatapı ve şahidi benim. İspat edemem. delilim yok. Ama yaşadım.

Bütün yaşananlar şahsa ve az bir topluluğa sirayet diyor. Toplumun tamamına tesir etmiyor.

:) evet böyle şeyler oluyor. Bakınız size başımdan geçen bir olayı anlatayım...

Yıllar içinde belki 20, belki 50 defa gördüğüm bir rüya var. Bu rüya Ankara' da geçiyor. Rüya bu ya..! Ankara semalarında hava savaşı yaşanıyor. F-15' ler, F-6' lar havada birbirini kovalıyor ve sonradan uçan daireler göklerde belirmeye başlıyor. Her taraf uçan daire oluyor...

Rüyanın detaylarına anlatmaya gerek yok. Bir ara dedim ki; yahu bi' filmden falan mı etkilendim acaba! 15 Temmuz FETÖ kalkışması olunca; ha.. demek ki vizyon olarak gösterilmiş! dedim. Fakat orada da F-15' ler le UFO lar eksikti:)

Neyse bu konu sürekli aklımda ama... Bir gün uzaylılarla ilgili internette yapılan bir araştırmaya katıldık (SKYWOLF konuyu biliyor) Birbirinden habersiz ve birbirini hiç tanımayan ortalama 1000-1500 kişi araştırmaya katıldı. Araştırmanın konusu; uzaylılarla ilgili başımızdan geçen olaylar...! Sonra bu araştırma bir kitaba konu oldu. İstatistiki sonuçlar internette yayınlandı. Sonuçta ne çıktı biliyor musun? bu gördüğüm rüyanın aynısını gören insanlar varmış! Sonradan birisiyle tanıştım; aynı rüyayı sürekli görüyorum ama benim rüya Merzifon' da geçiyor! demişti...

Neyse '' dünya dışı temas araştırmaları raporuna'' şuradan http://www.extraterrestrialresearch.com/ ulaşabilirsin. Veriler alanında uzman istatistikçiler tarafından sınıflandırıldı ve raporlar halinde yayınlandı.

« Son Düzenleme: 11 Aralık 2020, 12:21:48 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #478 : 11 Aralık 2020, 13:22:22 »

Görüşüne saygı duyuyorum. Ancak bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum.
Sonuçta hepimiz gerçeği arıyoruz... Evrenin oluşumu, Tanrı kavramı, ruhlar alemi, varoluş amacı gibi konular; cevabını aradığımız soruları oluşturuyor. Bu arayışın ana nedeni, binlerce yıldır anlatılan dini öğretilerin aklımıza yatmamış olmasıdır. Yaşadığım deneyimler neticesinde oturdum, düşündüm ve öyle bir çıkarıma ulaştım. Sen meseleyi ruhlar alemiyle ilişkilendirirken, ben uzaylılarla ilişkilendiriyorum. Temel fark buradan kaynaklanıyor.

Evet birini diğeriyle ilişkilendiriyorum. Doğru. İkisini karşılaştırıyorum. İkisinde de olağan dışı deneyimler yaşayan insanlar var. her ikisindeki insanlar da yaşadıklarının gerçekliği konusunda eminler.

Bu ilişkiledirmeyi birinin alanına diğeri girdiği düşüncesi artık var olduğu için yapıyorum. İşin ilginç yanı, bu iki gruptan ruhani olanı din kavramının uzaylılar tarafından çıkarıldığına dair kesinlikle hiç bir gözlemden bahsetmiyorlar. Onlar esasen günümüzdeki din anlayışının da ötesinde, esasen dinlerin kirlenmemiş hallerindeki özelliklerine uygun şeyler anlatıyorlar. Uzaylıların bu konuda hiç bir etkisinden bahseden yok.

Öte yandan uzaylılarla ilgili deneyimler yaşayanların bir bölümü, din olgusunun uzaylılar tarafından ortaya çıkarıldığını iddia ediyorlar. Ancak bu konuda temas ettikleri uzaylılardan herhangi bir bilgiyi ortaya sürebilen yok. Net kanıt yok! Bu sadece varsayım.

Sonuç olarak her iki grup da kesinlikle doğru söylediklerine inanıyorken, bu konuda net kanıt ortaya koyamayanların söylemleri sadece varsayım olarak kalıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Harvard Üniversitesi profesöründen dünyayı sarsacak 'dünya dışı yaşam' açıklaması!

Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü Başkanı'ndan dünyayı sarsacak 'dünyadışı yaşam açıklaması. Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü başkanı Prof. Avi Loeb'e göre, dünya dışı yaşama ait bir cisim yakın zamanda gezegenimizin yakınından geçti. Loeb yeni kitabında, 2017 yılında dünyaya yakın bir mesafeden geçen Oumuamua gök cisminin dünya dışı medeniyetlere ait olduğuna inandığını ve bu fikrini destekleyecek ciddi bulgulara sahip olduğunu yazdı.

Harvard Profesörü, 2017'de Dünyaya dünya dışı zeki yaşama ait bir cismin yaklaştığını iddia etti.

Söz konusu cisim 2017 yılında gezegendeki en güçlü teleskop olan Hawaii'deki Panoramik Araştırma Teleskobu ve Hızlı Yanıt Sistemi (Pan-STARRS) tarafından tespit edilmiş ve Oumuamua olarak adlandırılmıştı.

Oumuamua sözcüğü Hawaii dilinde ‘gözcü, mesajcı, uzaktan gelen’ gibi anlamlar içeriyor.

Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü başkanı Prof. Avi Loeb'e göre, güneş sisteminden geçerken tespit edilen bu cisim dünya dışı yaşama ait.

Loeb, yakında yayımlanacak olan ‘Dünya Dışı: Dünyanın Ötesinde Akıllı Yaşamın İlk İşaretleri’ adlı kitabında bu nesne ilgili, nesnenin Vega yıldızı yönünden geldiğini ve 6 Eylül 2017'de güneş sisteminin yörünge düzlemi tarafından yakalandığını söyledi.

Loeb, ‘Pegasus takımyıldızına ve ötesindeki karanlığa doğru hızla hareket etti, dünyanın yakınından geçti, dünya ile ilgili gözlem yapmış olabilir.’ dedi.

Sadece 180-200 metre uzunluğunda olduğu düşünülen Oumuamua’nın, güneş sistemimizde şimdiye kadar tespit edilen ilk yıldızlararası nesne olduğuna inanılıyor.

Loeb'e göre, bu sıradan bir cisim değil, dünya dışı bir medeniyet tarafından gönderilmiş bir ‘araç’.Loeb iddiasını güçlendirmek için Oumuamua’nın normal uzay nesneleri için eşi benzer görülmemiş puro benzeri şekline dikkat çekiyor.

Loeb cismin, ‘alışılmadık derecede parlak’ ve yüzeyinin tipik güneş sistemi asteroitlerinden veya kuyrukluyıldızlarından en az on kat daha yansıtıcı olduğunu söyledi.

Bilim insanı Loeb'i Oumuamua’nın yapay bir nesne olduğuna inandıran asıl mesele cismin güneş sisteminden geçişi sırasındaki ‘Güneşe alışılmadık yakınlığı’. Loeb cismin güneşe çok yakın geçmesinin alışılmadık bir durum olduğunu, dünya dışı bir medeniyetin geçiş yaparken güneşi incelemiş olabileceğini söylüyor.

Profesör kitabında ayrıca, Oumuamua’nın Güneş’ten uzaklaştığında yavaşlamak yerine, ‘biraz, ancak istatistiksel olarak önemli ölçüde’ hızlandığını yazdı.

Bu tür bir hızlanma, bir kuyruklu yıldız için mümkündür çünkü yıldızdan gelen ısı, bir roket motoru gibi davranan donmuş gazları yüzeylerinden salar. Ancak Oumuamua eğer bir kuyruklı yıldız olsaydı güneşten uzaklaşırken arkasında kendine özgü bir "kuyruk" oluşturması gerekirdi fakat bunu gözlemlemedik.’ dedi.

Loeb kitabında bu nesnenin, dünya dışı varlıklar tarafından gönderilen disk şeklinde bir sonda veya bir ‘uzay çöpü’ olabileceğini iddia etti..

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/harvard-universitesi-profesorunden-dunyayi-sarsacak-dunya-disi-yasam-aciklamasi-41704973