Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (15.8%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
0 (0%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
4 (21.1%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
10 (52.6%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
1 (5.3%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (5.3%)

Toplam Oy Verenler: 19

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 71907 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41972
 • 473
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #360 : 17 Şubat 2019, 18:36:17 »
Ancient Aliens belgesellerini izliyorum bu ara. Antik uzaylı kuramcılarının anlattıklarından bahsediyor.

Hangi platformda izliyorsun; Youtube' mu TV' mi? Ayrıca ayakları yere basmayan tarafları olabilir lakin bana mevcut din öğretisinden daha mantıklı geliyor.

Din öğretisine göre;

''İlk Adem yaratıldı. Havva ise Adem' in kaburga kemiğinden yaratıldı. Bir yılan bunları kandırdı, Cennetteki yasak meyveyi yedikleri için Cennetten kovuldular. Sonra Dünya hayatı başladı, Kabil' le Habil doğdu. Kabil aynı batında doğan kız kardeşiyle evlenmek istedi. Habil bunun Şeriata uygun olmadığını söyledi ve itiraz etti. Kabil ise yapmak istediği şeyin doğru olduğu savunmaya devam etti. Bunun üzerine Habil, kimin doğru söylediğinin anlaşılması için Allah' a kurban adamayı teklif etti. Kabil teklifi kabul etti. Habil çobandı sürüleri vardı; kurban vermek için en gürbüz koçu seçti. Kabil ise çiftçiydi; kurban verecek koyunu, kuzusu yoktu o nedenle elindeki buğday demetini kurban olarak verdi. Allah Habil' in koçunu kurban olarak kabul etti, Kabil' in bir demet buğdayını ise kabul etmedi. Kabil öfkelendi kardeşi Habil' i öldürdü...''

Bu daha mı mantıklı geliyor?   

Lifetime kanalında izliyorum televizyonda.

Yukarıdaki metin bana daha mantıklı geliyor.

Hepsinin aynı kaynaktan çıktığını düşündüğüm son dönemde yayınlanan hikayelerin gerçekliğine inanmak hiç mantıklı gelmiyor. İnsanı uzaylılar yaratmış, o uzaylılar mitolojideki tanrılarmış, dünya dışı varlıklarmış, şeytan da aslında dünya dışı varlıkmış, bütün mitlerdeki hikayeler dünyadışı varlıkları işaret ediyormuş, tekrar dünyaya geleceklermiş, dünya tarihine yön veren insanlar, mesela Da Vinci vs aslında uzaylıymış vs vs. Bunların hiç biri bana mantıklı gelmiyor. Hepsi palavra gibi görünüyor. Kafayı uzaylılarla bozmuş insanların takıntılarını kullanarak onları yönlendirmek için uydurulmuş bir inanç sistemine benziyor. Bu hikayeleri basit mantıklarla birlerine bağlamaya çalışıp gerçek kabul ediyorlar. Oysa aynı mantıkla o gerçekliği çürütecek sonsuz olasılık var!

Mesela insanları yarattıklarını söyledikleri annunakiler davasa yaratıklar. Çok gelişmiş bir medeniyet anlattıklarına göre. İnsanlık bugün devam ederken kendileri ortalıkta yoklar! Bu ortalıkta görünmeyen, yok olmuş medeniyeti kim yaratmış? Vs vs...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

 • 2017 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1502
 • 190
 • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #361 : 17 Şubat 2019, 21:42:48 »
Lıfetıme zaman zaman denk geliyor bende seyrediyorum. Ama ''Da Vinci'' bölümünde ''Da Vinci'' uzaylıdır demedi ki! Da Vinci' nin bir mağarada uzaylılarla temas kurmuş olabileceğini iddia ediyorlar. Çünkü Da Vinci' nin hayatında, o sırada nerede olduğu bilinmeyen 2 senelik kayıp zaman varmış... Gaiplik dönemi bittikten sonra ise bizim gibi kafayı sıyırmış olsa gerek:) Çünkü müthiş bir merak duygusu ile dönemine göre akıl almaz işler vücuda getirmiş. Bu bilgilerin belli periyotlarla Da Vinci' nin kulağına fısıldanmış olabileceği söyleniyor.

Mesela nasıl oluyor dersek; aniden bir ilham geliyor ve üzerinden çalışmaya başlıyor. İlhamı veren kaynak -telepatik olarak- uzaylılardır diyorlar. Da Vinci' nin mağarada kaybolma olayı da ilginç! bana aynen Hira Dağını anımsatıyor ::) Örneğin Vahiy geldi diyoruz öyle değil mi... vahiy demek içe doğmak, ilham gelmesi demektir. Yani Cebrail gökten zembille inip eline Ayet-i Kelimeyi tutuşturmuyor. Gözüne görünüyor ve içine ilham doğuyor. Ayetler de öyle hep mağarada falan gelmiş değildir. Örneğin bir anda ilham geliyor, o esnada titremeye başlıyor; battaniyenin altına giriyor tir tir titriyor. Bir müddet sonra ayağa kalkıp vahiy geldi; Cebrail şu ayeti tebliğ etti diyor. Bunlar din öğretisinde sürekli anlatın olaylardır.

Sevgili arkadaşım, uzaylılarla din arasında ki bağ niye kuruluyor biliyor musun? Çünkü insanlar din öğretisi olarak anlatılan hikayeleri zihin dünyasında mantıklı bir zemine oturtamıyorlar. Efenim niye Cennetten kovuldu, niye yasak elmayı yedi, niye şöyle oldu, niye böyle oldu (!) Örneğin Adem Cennetten konuldu diye niye ben dünya hayatına mahkum ediliyorum? Cennetten kovulan Adem sınava tabi tutulan ben! İslam öğretisine göre babamın suçu beni bağlamayacağına göre... kaldı ki ben, dünyaya gelirken günahsız doğmadım mı? Niye sınava tabi tutuluyorum?

İşte bu gibi sorular nedeniyle ilginç ilginç anlayışlar ortaya çıkmaya başladı. En son çıkan tarikatvari bir anlayışa göre; benim dünyaya gelmemem gerekiyordu, ben  niye dünyaya geldim? diye bir tarikat çıktı rast geldin mi bilmiyorum. İşte bu gibi şeyler nedeniyle insanlar mantıklı gerekçeler üretmeye çalışıyor. Antik Uzaylılar teoremi de bunlardan biridir. Kısaca demek istiyor ki; Allah var ama Allah' ın; elmalar armutlar, Ademler Havvalar, Huriler Gılmanlar, Cennetler Cehennemler... bunlarla bir alakası yok kardeşim! Allah o kadar büyük ki, bu tür ıvır zıvır işlerle uğraşmaz diyorlar. Bu işler olsa olsa uzaylıların işidir. Zaten uzaylılarda Allah' ı arıyor...'' demenin Arapçasıdır. 

Çevrimdışı serkan

 • YASAKLI
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1282
 • -115
 • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #362 : 17 Şubat 2019, 22:53:58 »
Ben uzayda sonsuz yaşam olduğuna inanıyorum. Gökyüzünde baktığımız her zerrede illa bir yaşam vardır. Bu yaradılış bu atomlar bu sistem şartlar uygun ise yaşam üretiyor bu bize mucize gelebilri ama aslında illaki olan bir şey mutlaka. Yaşam varmı diye düşünmek merak etmek bence çok fuzuli tabiki vardır ve ilginç bir şey bile değildir.
Gelelim asıl soruya bizimle neden irtibat kuamıyorlar bunu merak edip ihtimalleri düşünelim. En basit soru ile başlayalım neden TV leri radyoları bize ulaşmış bir uygarlık yok henüz.
Bunun ne sebebi olabilir? Bence en mantıklı izah seyrekliktir. Canlı çok var ama telsiz yapacak canlı çok çok çok az var. Bunun kanıtı dünyadır. Neden ikinci bir rakip canlı çıkmadı koca gezegende telsiz yapabilen. Neden sadece insan telsiz yapabildi ahtapotunda eli var oda yapsaydıya denizlerde gelişip her şey var bizden bile şanslı aslında. Okyanustaki canlı türlerini bitkiden tek hücreye memeliye balık malık düşünün ne çok ama bir tane telsiz yapan yok. İşte evrendeki hayat ile telsiz yapan hayat arasındaki seyrekli bu oranda. Hayat olan gezegenler zaten seyrek ama onların içinde telsiz yapanın çıkması çok daha zor. Buda bir seyreklik iki uygar gezegenin bir birine yakınlığını belirliyor. Bu yakınlık yani seyreklik ne kadar mesela bir galakside bir tane ya çıkar ya çıkmaz oranındamı yada iki. Öyle bile olsa bir birimizi antenlerimiz ile duyabilirmiydik buda biraz fizikçilere sormamız gereken bir şey. ABD deki o kocaman anten ne mesafede yayın yapan bir telsizi fark edebilir samanyolunun çeyreğimi birazımı sadece ben bilmiyorum ama hubble ın gördüğü gökyüzündeki galaksilerin ışığını bile biz zor yakalıyoruz bırak telsiz yayınını. Size3 tane mavi boncuk vereyim bunlar telsiz yapabilen uygarlıklar olsun ve telsiz yayınlarıda en zor teknolojiler ile 100 metre yayını dinlenebilir şekilde yapabilsin sonrada size bu 3 tane boncuğu dünyaya rasgele atmanızı söylesek. Sizde bu mavi boncukta yaşayan insan olsanız öbür boncuğun 100 m yakın olma ihtimali ne kadardır ki onu duyasınız nerede ise sıfır. Seyrekli yani bu istatistiki bir şey. Yani bu yaşam olma yaşamın telsiz yapması ihtimali mutlaka var ama çok seyrek birbirini duyma mesafesinde iki tane çıkma ihtimali yok ama olsada biz o şanslılardan değiliz. Telsiz TV yayını ne kadar uzağa ulaşır mesele bu aslında. Efendim telsiz yayını gelememişken adamın kendisi nasıl gelsin buda aynı sorun. Yani basit bir matematik fizik çıkarımı neden yalnız olduğumuzu izah edebilir. Bunca yıldız var imkansız deriz ama öyle bir matematik vardırki gayet yalnız kalmaya mahkumuzdur. Birde buna gezegenin yıldızın ömrü o ömür içinde maksimum ulaşılabilecek teknolojiler evrendeki fiziğin atomun kimyanın yaradılışın doğal sınırları da eklenince yani hiç bir canlı yerçekimini yenemeyecek gerçeği bal gibi gerçek ise onlarda en fazla jet motoru yapar hidrojen yakar roket yapar açmazı ile sınırlı ise halimiz dahada acınasıdır. Uzaylı ışın kalkanı kullanmaz arkadaşlar fizik kimya her yerde aynıdır sınırı koydummmu aşamazsın onu. Siz 1000 yıl sonra ışın araçları ilemi seyahat edeceğiz zannediyorsunuz. Bildiğin roketle jet motoru ile seyahat edeceğiz yine. Bin yıldır tekerlek kullanmamız gibi.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41972
 • 473
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #363 : 18 Şubat 2019, 12:11:48 »
Lıfetıme zaman zaman denk geliyor bende seyrediyorum. Ama ''Da Vinci'' bölümünde ''Da Vinci'' uzaylıdır demedi ki! Da Vinci' nin bir mağarada uzaylılarla temas kurmuş olabileceğini iddia ediyorlar. Çünkü Da Vinci' nin hayatında, o sırada nerede olduğu bilinmeyen 2 senelik kayıp zaman varmış... Gaiplik dönemi bittikten sonra ise bizim gibi kafayı sıyırmış olsa gerek:) Çünkü müthiş bir merak duygusu ile dönemine göre akıl almaz işler vücuda getirmiş. Bu bilgilerin belli periyotlarla Da Vinci' nin kulağına fısıldanmış olabileceği söyleniyor.


İşte sorun burada. Hep söyleniyor. Ama kimse söylediğini kesin olarak kanıtlayamıyor. Ama gerçek kabul ediyor.

Kısacası bu konuda atıp tutanların çoğu sadece ve sade "minareye kılıf uyduruyorlar". Kesin olarak bir şey bildikleri yok. Sadece olmasını istediklerini gerçek olarak kabul ediyorlar. Ama gerçek öyle mi?

Söylentiyle iş olmaz! Mesela Da Vinci belgeselini ben izlemedim. Ama izleyen birinin anlattıklarına göre yorum yaptım. Bu yorumun yanlış olduğunu izleyen biri olarak sen belirttin. Demek ki söylentilere göre gerçek farklılık gösteriyor. Kulaktan kulağa aktarılan bilginin her aktarımda farklılaştığı açık. Her farklılaşmada gerçekten hızla uzaklaşıyor.

Mitoloji de böyle...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

 • 2017 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1502
 • 190
 • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #364 : 18 Şubat 2019, 12:31:21 »
Zaten bizler büyük bir merak duygusuyla gerçeğin peşindeyiz. Gerçeği öğreneceğimiz güne kadar geçen sürede bütün söylediklerimiz rivayetten öteye gidemeyecektir. Elle tutulup gözle görülemeyen, tekrarlanamayan ve kanıtlanamayan her şey ''inanç'' olarak sınıflandırmaya devam edecektir. Ben şöyle olduğuna inanıyorum, ben böyle olduğuna inanıyorum gibisinden. Dinler, efsaneler, inançlar hepsi bu şekilde...

Zamanında ben de bir UFO gördüm, hem de esaslısından! Fakat bir daha da göremedim. Şayet bir kere daha görürsem; işte o zaman gördüğüm şeyden emin olacağım. O güne kadar geçecek sürede, her şey ne yazık ki inanç olarak kalmaya devam edecektir. Ben dinlere inanıyorum, ben uzaylılara inanıyorum der gibi. Belki de gerçeği öğrenemeden, bu dünyadan göçüp gideceğiz. İşin kötü kısmı da burası olsa gerek! 

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41972
 • 473
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #365 : 18 Şubat 2019, 13:04:24 »
Belki de gerçeği biliyorsun ama çok derinlerde olduğu için farkında değilsin. :)
Ya da bu dünyadan göçüp gittiğinde her şey sona ermiş olmayacak belki!  :)
Belki de ...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

 • Özel Üye
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 941
 • 4
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #366 : 18 Şubat 2019, 13:12:39 »
Bizim gunes sistemimizde Dunyadan baska hayat olmadigi neredeyse kesin gibi.

Baska gunes sistemlerinde hayat var olsa bile onlara ulasmak imkansiz gibi birsey, isik hizinda bile binlerce isik yili uzaklikta olan diger gunes sistemlerine varmamiz olanaksiz ve uzayli canlilarin dunyaya ulasmasi (imkansiz olmasa bile gayet zor)

Bir isik yili = 9500 milyar kilometre

ve 40 yil evel Nasa tarafindan uzayin derinliklerine gonderilen Voyager uydusu bile henuz 21 milyar kilometre uzaklik kat edebilmis (yani 18bin yil daha ucarsa bir isik yili kat edebilecek)

imkansizligi gosteren kucuk bir hesap ornegi
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2019, 13:14:08 Gönderen: Nutuk »

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41972
 • 473
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #367 : 18 Şubat 2019, 14:04:34 »
Bizim gunes sistemimizde Dunyadan baska hayat olmadigi neredeyse kesin gibi.

Baska gunes sistemlerinde hayat var olsa bile onlara ulasmak imkansiz gibi birsey, isik hizinda bile binlerce isik yili uzaklikta olan diger gunes sistemlerine varmamiz olanaksiz ve uzayli canlilarin dunyaya ulasmasi (imkansiz olmasa bile gayet zor)

Bir isik yili = 9500 milyar kilometre

ve 40 yil evel Nasa tarafindan uzayin derinliklerine gonderilen Voyager uydusu bile henuz 21 milyar kilometre uzaklik kat edebilmis (yani 18bin yil daha ucarsa bir isik yili kat edebilecek)

imkansizligi gosteren kucuk bir hesap ornegi

Şu anki teknolojimiz ile tabi ki imkansız. Nasıl ki bundan 100 sene önce senin Hollanda'dan yazdığın iletiye benim anında Türkiye'den cevap verebilmem ve bunu ikimizin de aynı anda görebilmemizin imkansız olduğu gibi.

Bir farklı bir daldaki meslektaşın olarak sana önerim; olasılıkları, özellikle gelecekle ilgili olan olasılıkları, bu günün şartları ile sınırladırmaman! Dün yaşandı ve bitti. Bir daha geri gelmeyecek. Bugün yaşamaktayız, tadını çıkarmalıyız. Gelecek ise meçhul! Fazla kafa takmamak gerek! ;)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

 • Özel Üye
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 941
 • 4
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #368 : 18 Şubat 2019, 16:03:18 »

Şu anki teknolojimiz ile tabi ki imkansız. Nasıl ki bundan 100 sene önce senin Hollanda'dan yazdığın iletiye benim anında Türkiye'den cevap verebilmem ve bunu ikimizin de aynı anda görebilmemizin imkansız olduğu gibi.

Bir farklı bir daldaki meslektaşın olarak sana önerim; olasılıkları, özellikle gelecekle ilgili olan olasılıkları, bu günün şartları ile sınırladırmaman! Dün yaşandı ve bitti. Bir daha geri gelmeyecek. Bugün yaşamaktayız, tadını çıkarmalıyız. Gelecek ise meçhul! Fazla kafa takmamak gerek! ;)

Elbette, inan bu konuda gayet acik fikirli ve gelecegin olasiliklarin olabilirligi konusunda esnek gorusluyum.
Ancak bazi fiziksel kanunlari gecebilecegimizi dusunmuyorum, mesela isik hizi. Isik hizini yakalamak hatta gecmenin mumkun olduguna inanmiyorum. Yaklasilsa bile binlerce isikyili uzakliklardaki gunes sistemleri arasi uzakliklar yine imkansiz.

Neyse olur da yanilirsam ve isik hizindan daha hizli seyahat mumkun olursa (ki goktaslarina ve gezegenlere carpmadan nasil gidilir ayri bir muamma) yeniden dusunuruz  ;) 

Su an cok fazla ileri utopik, hayalini bile kuramiyoruz.

Çevrimdışı Raptor44

 • İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
 • Özel Üye
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 844
 • -72
 • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #369 : 18 Şubat 2019, 17:49:57 »

Şu anki teknolojimiz ile tabi ki imkansız. Nasıl ki bundan 100 sene önce senin Hollanda'dan yazdığın iletiye benim anında Türkiye'den cevap verebilmem ve bunu ikimizin de aynı anda görebilmemizin imkansız olduğu gibi.

Bir farklı bir daldaki meslektaşın olarak sana önerim; olasılıkları, özellikle gelecekle ilgili olan olasılıkları, bu günün şartları ile sınırladırmaman! Dün yaşandı ve bitti. Bir daha geri gelmeyecek. Bugün yaşamaktayız, tadını çıkarmalıyız. Gelecek ise meçhul! Fazla kafa takmamak gerek! ;)

Elbette, inan bu konuda gayet acik fikirli ve gelecegin olasiliklarin olabilirligi konusunda esnek gorusluyum.
Ancak bazi fiziksel kanunlari gecebilecegimizi dusunmuyorum, mesela isik hizi. Isik hizini yakalamak hatta gecmenin mumkun olduguna inanmiyorum. Yaklasilsa bile binlerce isikyili uzakliklardaki gunes sistemleri arasi uzakliklar yine imkansiz.

Neyse olur da yanilirsam ve isik hizindan daha hizli seyahat mumkun olursa (ki goktaslarina ve gezegenlere carpmadan nasil gidilir ayri bir muamma) yeniden dusunuruz  ;) 

Su an cok fazla ileri utopik, hayalini bile kuramiyoruz.
BU yolculukların nasıl yapılacağına dair teorik bilgiler var elimizde aslında bilim insanlarının bir kısmına göre de mümkün
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR