Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 135785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #340 : 28 Ocak 2019, 23:42:57 »
İnkar etmek isteyen bir yolunu muhakkak bulur hocam gerçi onlarıda anlıyorum. İnsan bilmediği şeyden korkar tabi bu tarz durumda ekonomik sistemlerin yönetim sistemlerinin dinlerin ( özellikle insanı temele alan dinler ) zor durumda kalıcak oluşu hatta çökme ihtimalinin oluşu insanları korkutuyor. Son 200-300 seneye bakacak olursak bu çok net bir şekilde görülüyor. İnsan kendini çok fazla merkeze aldı. Canlıların,denizlerin, doğanın kendileri için yer aldığına inanır oldular doğayı yok etmeye hayvanları katletmeye ekosisteme zarar vermeye başladık. Toplumumuzda son yıllarda şiddetin artması her yönden, bir nedeni de bu diğer yönlerini bahsetmek doğru olmaz bu platformda insan her şeyi kendi malı olarak görmeye başladı. Şimdi şunu düşünebiliyormusunuz mirasa bir ortak daha geldi hatta birden fazla hemde gelenler daha üstün daha güçlü ne olur sizce?

Tarih konusunda uzman biri olarak bunu söylemen ilginç! Sana göre dünya dışı varlıklar asırlar öncesinden bu yana insanlıkla temasta değiller mi? Bu kadar sürede insanlık dünyaya bu kadar zarar verirken mirasa ortak değillerdi de şimdi mi ortak olacakları tuttu?

Yaşadığımız dünyada insanın kendisini merkeze alması kadar doğal bir şey yok! Çünkü bu dünyada yaşayanlar arasında bizim kadar gelişmiş ve gelişmekte olan bir tür yok! Bunun dışında dünyada şiddet her zaman vardı! İnsanlar çoğu defa sudan sebeplerle birbirlerini ve diğer canlıları öldürdüler. Nüfusumuz arttıkça doğaya verdiğimiz zarar da arttı haliyle. Bugün yaşadığımız iklim değişiklikleri, günümüzün yaşam mantığıyla artık bu dünyaya sığmadığımızın bir göstergesi! İnsanların, bireylerin genel olarak huzurlu yaşam için bencillik yerine; gezegeni paylaştığımız diğer bitki ve hayvanlar da dahil olmak üzere, tüm canlı ve cansız varlıklarla bütün olduğununu kavradığı daha üstün bir bilinç seviyesine ulaşması gerek! Yani merkeze kendisini değil, bütünü,  her şeyi almalı artık insan!
Hocam ben orda mirasa bir ortak daha geldi derken bir benzetme yaptım o benzetmenin amacı da insanlık merkezinde olan anlayışımız bu ortadan kalkacak
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #342 : 30 Ocak 2019, 09:52:32 »
Bu Hürriyet’in galerisine başlayacağım. Başlıkta enteresan ve ciddi konular oluyor haber başlığını açtıktan sonra bir bakmışım çoçuk masal formatında düzenlenmiş. Mobil olarak zahten haber açılmıyor.

Redaksyonda çalışanlar geri zekalı kulübünden mezun.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #343 : 30 Ocak 2019, 10:29:22 »
Bu Hürriyet’in galerisine başlayacağım. Başlıkta enteresan ve ciddi konular oluyor haber başlığını açtıktan sonra bir bakmışım çoçuk masal formatında düzenlenmiş. Mobil olarak zahten haber açılmıyor.

Redaksyonda çalışanlar geri zekalı kulübünden mezun.

+1

O nedenle haberin içeriğini belirtmeden ve yorum yapmadan sadece link olarak paylaştım.
Haber, başlığına göre yapılmamış. Sansürsüz olarak yayınlamış olduğu belirtilen görüntülerden biri dahi yok. O görüntülere ulaşabileceğimiz bir adres bile belirtilmemiş. Laf olsun diye yapılmış bir haber!  >:(

Sorsan ülkede herkes her konuda profesör gibi atıp tutar. Ancak kimse yaptığı mesleği dahi bilmiyor. Sonra da "batı bizi kıskanıyor"! He canım he kıskanıyor.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #344 : 30 Ocak 2019, 11:24:51 »
Sorma...övünülecek o kadar çok tarafımız varki...

Konulara adam akıllı ve bilinçli yaklaşmasını beceremiyorlar. Dediğin gibi kendilerine bir sorsan dünyayı yaratmış gibi her şey iyi biliyorlar.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2019, 11:27:33 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #345 : 30 Ocak 2019, 17:17:08 »
Daha önce  seti projesi kapsamında bulunan ama kaynağına inilemeyen sinyaller;

15 Ağustos 1977. Yay Takımyıldızı: Ohio Eyaleti radyo teleskopunda görevli bir araştırmacı “ wow ” sesi olarak tanımladığı bir sinyal aldı. Bu sinyal bir daha asla duyulmadı.

Kuyruklu yıldız kökenli olduğu anlaşıldı. 

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #346 : 30 Ocak 2019, 17:28:43 »
Kuyruklu yıldız radyo sinyalimi yollamış?

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #347 : 30 Ocak 2019, 17:32:51 »
ee sonuc?

UFO varligi ispatlanmis mi? Sonra bu ufo vakkalarini ABD gizliyor sacmaligina da inanmayanlardanim. Bu uzaylilar bir Amerikada mi beliriyor, niye Turkiyeye ugramiyorlar biz misafirperver insanlariz.

Merak etme uğruyorlar, direkt ben şahitim. Bu gözler UFO denilen cisimleri en net şekilde görmüştür. Öyle gökyüzünde belli belirsiz bir cisim olarak değil üstelik; bildiğin uzay gemisi! Elbette o zamanlar yaşımız küçüktü fakat görüntüsü gözümün önünden hiç bir dönem silinmemiştir.   

Liseye gidiyorum, ders yaparken, annem bağıra çağıra bana sesleniyor, ne oldu dedim, havada bir şey var dedi, uçaktır dedim, hayır havada duruyor dedi. Helikopterdir o zaman dedim, değil renkli yuvarlak kocaman bir şey dedi. Bu ne lan dedim fırladım, kocaman bir sıcak hava balonu. Neticede kişisel tanıklıklar nesnel verilerle desteklenmedikçe güvenilmezdir.

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #349 : 30 Ocak 2019, 17:49:35 »
ee sonuc?

UFO varligi ispatlanmis mi? Sonra bu ufo vakkalarini ABD gizliyor sacmaligina da inanmayanlardanim. Bu uzaylilar bir Amerikada mi beliriyor, niye Turkiyeye ugramiyorlar biz misafirperver insanlariz.

Merak etme uğruyorlar, direkt ben şahitim. Bu gözler UFO denilen cisimleri en net şekilde görmüştür. Öyle gökyüzünde belli belirsiz bir cisim olarak değil üstelik; bildiğin uzay gemisi! Elbette o zamanlar yaşımız küçüktü fakat görüntüsü gözümün önünden hiç bir dönem silinmemiştir.   

Liseye gidiyorum, ders yaparken, annem bağıra çağıra bana sesleniyor, ne oldu dedim, havada bir şey var dedi, uçaktır dedim, hayır havada duruyor dedi. Helikopterdir o zaman dedim, değil renkli yuvarlak kocaman bir şey dedi. Bu ne lan dedim fırladım, kocaman bir sıcak hava balonu. Neticede kişisel tanıklıklar nesnel verilerle desteklenmedikçe güvenilmezdir.

Doğrudur. İhbarların çoğu bu tip farklı nesnelerin tanınmamasından kaynaklanıyor. Ancak hepsi değil! Benim gözlemlediklerime benzer bir insan yapımı veya doğal, herhangi bir hava aracı veya gök cismine vs hiç rastlamadım. Zaten bu gizem işim içine çekiyor. Bunların dışında dünya dışı varlıklarla doğrudan iletişim kuranlar var. Alıkonanlar var. Bunların pek çoğunun bu dünyanın dışında yaşayan farklı türler hakkında hiç bilgileri ve konuya hiç ilgileri dahi yoktu önceleri. Hatta pek çoğu, forumda da görebileceğimiz gibi kesinlikle dünya dışı zeki varlıkları reddediyorlardı.

Ancak istemeden de olsa işin içerisine girdiklerinde, özellikle doğrudan temasa geçtiklerinde, alıkonulduklarında bir anda beklemedikleri bir şeyle karşılaşmanın yaşattığı şokla içlerine kapandılar. Senelerce uzaylıların varlığına inanmamış, hatta inananlarla dalga geçmiş birinin bir anda kendisini bir uzay aracı içerisinde, dünya dışı varlıklar tarafından inceleniyor şekilde bulmasını düşünün. Kendinizi onun yerine koyun! Şiddetle kabul etmediği bir şeyin tam merkezine düşmesinin yaşatacağı şoku düşünün. Uzunca bir süre içine kapanıp kimseye bir şey anlatamamalarının nedenlerinden biri de bu. Etrafındakiler de onun eski hali gibi düşündüklerinden, onlara da anlatmak istemeyecektir. Ta ki bir gün, artık şoku üzerinden atıp cesaretini toplayana kadar.