Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 136896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İlk uzaylı aracı aniden kayıplara karıştı
« Yanıtla #261 : 16 Kasım 2018, 13:42:16 »
İlk uzaylı aracı aniden kayıplara karıştı

Giriş Tarihi: 14.11.2018
ERMAN AZAR

2017 yılında keşfedilen ve ilk önce kuyruklu yıldız olduğu tahmin edilen uzay cismi ‘Oumuamua’ birden bire ortadan kayboldu. Bazı bilim adamları, tahmin ettikleri yerde bulamadıkları bu ilginç cismin, uzaylılar tarafından gönderildiğini iddia ediyor

Bilim insanlarının ne olduğunu anlamaya çalıştığı uzay cismi 'Oumuamua' ortadan kayboldu. Konuyu takip eden bilim insanlarının hesaplamalarına göre Oumuamua şimdiki zamanda olması gereken yerde tespit edilemedi. 2017'de ilk keşfedildiğinde asteroit veya kuyruklu yıldız olarak tanımlanan garip cisim, çarptığı güneş sistemiyle yerçekimsel bağlantısının olmadığı anlaşılınca gezegen sistemi dışından gelen ilk uzay nesnesi olarak sınıflandırılmıştı. Bu nedenle cisme Hawaii dilinde 'istihbarat subayı' anlamına gelen Oumuamua adı verildi.

İZ BIRAKMADAN KAYBOLDU

Bilim insanları tarafından Spaczer uzay kızılötesi teleskopunun IRAC kamerası, Oumuamua'nın olması gereken yere gönderildi.
Ancak 30 saatlik sürekli gözlem sonuç vermedi çünkü gizemli cisim bulunamadı. Söz konusu yerde toz ve gaz da tespit edilemezken, bunun Oumuamua'nın daha önce iddia edildiği gibi bir kuyruklu yıldız olmadığı hipotezini doğruladığı belirtiliyor. Bilim insanlarının gizemli uzay cismiyle ilgili kafası karıştı. Harvard Üniversitesi'nden iki araştırmacının söyledikleri 'Oumuamua'nın uzaylı bir uzay aracı olma olasılığını arttırıyor. Bilim dünyasında bu cisim için "uzaylı bir medeniyet tarafından Dünya çevresinde bilinçli olarak gönderilen operasyonel araç olabilir" yorumu yapılıyor.

KİMSE TANIMLAYAMADI

HarvardÜniversitesi Astronomi Kürsüsü Başkanı Shmuel Bialy ve Profesör Abraham Loeb, son 1 yıldır 'Oumuamua' adlı garip şekilli uzay cismi üzerinde araştırma yapıyordu. İkili, güneş sistemimizden geçen 'Oumuamua' isimli cismin uzaylılar tarafından Dünya'ya yollandığını iddia etti. Bu iddiayla birlikte dünyada uzay çalışmaları yapan herkesin ilgisi Oumuamua'ya yöneldi. Bilim insanlarının araştırmalarında, cismin ne olduğunun tanımlanamadığı vurgulandı.
Asteroidlerde rastlanmayan yörüngesi, şekli ve hızlanış biçimi sebebiyle başka bir medeniyet tarafından gönderilmiş bir uzay gemisi olabileceği söylendi.

TEKRAR ORTAYA ÇIKACAK

Oumuamua'nın bizim güneş sistemimizin bir parçası olmadığı kesinleşti. Yörüngesi hiçbir şeye uymuyor. Başka bir sistemden buraya milyonlarca yıldır seyahat ediyor olabilir. Bunu başka bir uzaylı medeniyet yolladıysa, o medeniyet şu anda hayatta olmayabilir. Bazı bilim adamları, bu cismin sistemimizden geçip gittiğini söylüyor. Bilim insanları teleskoplardaki parlaklık değişikliklerini modelleyerek bir uzunluk ve genişlik hesaplıyor ancak kalınlığını bilmiyorlar.
Kalem gibi ince uzun şeklinin heyecan uyandırmasının nedeni bizim Güneş sistemimizde böyle bir asteroid olmaması.
Bazı bilim insanları ise, Oumuamua'nın tekrar görüleceğini iddia ediyor.

YILDIZLARARASI İLK NESNE

Oumuamua nesnesi, 2017'de güneş sistemimize giren, bilinen ilk yıldızlararası nesneydi. Pek çok araştırmacı, bu nesnenin parlaklığını, yörüngesini ve rengini takip etmekteydi ve NASA'nın da belirttiği üzere şu anda var olan ana teori, bu cismin Lyra takımyıldızında yer alan Vega yıldızından geldiği yönünde. Harward'daki uzmanlar, bu cismin "uzaylı bir uygarlık tarafından bilinçli bir şekilde Dünya çevresine gönderilmiş ve tamamen çalışan bir sonda" olabileceğini belirtiliyor. Cismin bilinmeyen bir nedenle hızının değişmesi ve ilginç yörüngesi, bu teoriyi güçlendiriyor. Kimi bilim adamları ise, Stephan Hawking gibi uzaylılarla tanışmamıza çok az kaldığını iddia ediyor.

https://www.yeniasir.com.tr/ekonomi/teknoloji/2018/11/14/ilk-uzayli-araci-aniden-kayiplara-karisti
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #262 : 16 Kasım 2018, 15:04:24 »
Hemen uzay gemisi denmesini mantıklı bulmuyorum uzay çok büyük bir yapı ve daha bilmediğimiz çok şey var
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #263 : 16 Kasım 2018, 15:09:11 »
Hemen uzay gemisi denmesini mantıklı bulmuyorum uzay çok büyük bir yapı ve daha bilmediğimiz çok şey var

Hemen dememişler zaten.  :D :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
250 bin yıllık UFO enkazı!
« Yanıtla #264 : 23 Kasım 2018, 12:28:58 »
250 bin yıllık UFO enkazı!

DIŞ HABERLER Dünya Haberleri
Giriş Tarihi: 24.10.2016

Romanya’da bulunan 250 bin yıllık alüminyum nesnenin uzaylılara ait olduğu öne sürülüyor. Çünkü alüminyumun insanlık tarihindeki geçmişi 200 yıl

Romanya'da 1973'te bulunan gizemli üç nesneye dair bilgiler kamuoyuyla ilk kez paylaşıldı. Bulunan objelerden ilki olan metal parçasının yüzde 90'ının alüminyumdan oluştuğu ve 250 bin yıllık olduğunun tespit edilmesi ortalığı karıştırdı. Zira insanlık tarihinde alüminyumun kullanımının 200 yıllık bir geçmişi var. Testler İsviçre'nin Lozan kentindeki bir laboratuvar tarafından da onaylandı. İlginç bir şekli olan külçe halindeki alüminyum parçasının el yapımı gibi görünmesi de parçanın bir UFO aracına ait olabileceği ihtimalini gündeme getirdi. Aiud kasabasında yerin 10 metre altında bulunan metal parçasının varlığı komünist rejim tarafından kamuoyundan gizlenmişti. Ancak testler sonucunda İngiliz gazetesi Mirror keşfin kamuoyuna duyurulmasına karar verdi. Romanyalı UFO araştırmacıları, insanlığın ortaya çıkmasından önce uzaylılar��n Dünya'yı ziyaret ettiği ve birtakım izler bıraktığı sonucuna vardı. Bulunan diğer iki parçasının ise 80 bin ila 100 bin yıllık bir memeli canlıya ait fosiller olduğu açıklandı.

https://www.sabah.com.tr/dunya/2016/10/24/250-bin-yillik-ufo-enkazi

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #265 : 23 Kasım 2018, 13:49:11 »
Ya daha önceki bir uygarlığa aitse ?
Birde bu yaşının bulunma olayı çok garip geliyor bana, nasıl buluyorlar çok merak ediyorum.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #266 : 23 Kasım 2018, 16:07:51 »
hep duyarım Karbon 14 metodu derler ama nasıl birşeydir bilmem Wiki ye bile sormuşluğum yok...

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #267 : 23 Kasım 2018, 16:59:28 »
Sordum :)
Varsayımları fazlaca var ama yapacak bir şey yok tabi adam o tarihi tahmini verilerle de olsa yakalamaya çalışıyor.

Radyokarbon tarihleme yöntemi

Gezinti kısmına atlaArama kısmına atla
Arkeolojik kazılarda ele geçen buluntuların bir kısmı, içinde karbon elementi bulunan çeşitli organik buluntulardır. Karbon içeren organik buluntularda eser olarak bulunan radyoaktif 14C (radyokarbon) izotopunun yoğunluğu ya da radyoaktivitesi ölçülerek söz konusu buluntular ve bu buluntuların ele geçtiği tabakalar ve kontekstler tarihlenebilir. Radyokarbon tarihleme yöntemi, bulunduğu 1950 yılından günümüze, yaklaşık son 50 bin yılda yeryüzünde meydana gelen arkeolojik, paleobotanik ve yerbilimsel olayların mutlak tarihlenmesi için kullanılan ana yöntem durumuna gelmiştir. Arkeolojik kazılarda ele geçen ve karbon içeren her organik buluntu radyokarbon yöntemiyle tarihlenebilir. Tarihlenmek üzere toplanan buluntulara örnek adı verilir. Tarihlenecek örnekler olarak ağaç parçaları, odun kömürü, kurumuş bitkiler, tahıl taneleri, dokuma parçaları, deri, hayvan kabukları, kemik, yemek artıkları sayılabilir.

Uzaydan atmosferin üst tabakalarına gelen kozmik ışınların her yönden eşit miktarda geldiği gözlenir. Bu nedenle 14C izotopunun oluşma hızı ile canlılardaki yoğunluğunun eski zamanlardan günümüze aynı olması beklenir ve böyle olduğu varsayılır. Fakat 14C hemen parçalanmaya başlar ve atmosferde bir denge derişimine erişir: 1 g karbon için 1 dakikada 15.3 parçalanmadır. 14C karbondioksidin yapısına girer ve fotosentez ile bitkilerin ve dolayısıyla hayvanların yapısına girer. Bitki ve hayvanlar canlıyken yapılarında 14C denge derişiminde bulunur. Fakat öldükten sonra dışarıdan karbon alınması duracağından zamanla 14C miktarı azalır. 5730 yıl geçtiğinde ise yarı yarıya azalmış olur.

Bu tarihleme yöntemi için, atmosferdeki 14C yoğunluğu eski zamanlardan günümüze değişmediği varsayılır. Temel varsayımı doğrulamak üzere ağaç halkaları sayımı (dendrokronoloji) yöntemiyle gerçek halka yaşları belirlenen yüzlerce örneğin radyokarbon yaşları da bulunarak karşılıştırılmıştır. Gerçek yaş deyimi yerine aynı zamanda takvim yaşı deyimi de kullanılır. Bu karşılaştırmalar temel varsayımın doğru olmadığını, yeryüzündeki 14C yoğunluğunun eski yıllarda önemli miktarlarda değiştiğini, bazı zamanlarda arttığını bazı zamanlarda ise azaldığını göstermiştir. Özellikle 20. yüzyılda yapılan nükleer denemeler hakkında yapılan gözlemler, karbon izotopları konusundaki ölçümlerin yanıltıcı olabileceğini göstermektedir. Nükleer denemeler sonucunda, izotop miktarında ciddi artışlar gözlenmiştir. Bu fark, kozmik ışınlardaki doğal değişim sonucunda da oluşmaktadır. Sonuçta radyokarbon tarihleme yöntemiyle elde edilen verilere dikkatli yaklaşmak ve sonuçların belirli bir hata payına sahip olduğunu unutmamak gereklidir.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #268 : 23 Kasım 2018, 19:54:34 »
Tabakalanma yolu ile de bulunabilir carbon 14 alüminyum da bir işe yaramaz organik değil çünkü yalnız 250000 yıllık olması gerçekten çok ilginç
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #269 : 01 Aralık 2018, 11:17:11 »