Anket

Uzayda, Dünya dışında yaşam olduğuna inanıyor musunuz?

Uzayda hayat yok!
3 (11.1%)
Var ama bizim kadar zeki olduklarını sanmıyorum
2 (7.4%)
Kutsal kitaplarda belirtilen varlıklar dışında yoktur
5 (18.5%)
Filmlerdeki gibi dünya dışı zeki yaşam formları olduğuna inanıyorum
13 (48.1%)
Uzaylılar aslında gelecekten gelen insanlar
3 (11.1%)
Uzaylı dediğiniz şey aslında cinler vb varlıklardan başka bir şey değil!
1 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Uzaylılar Aramızda mı?  (Okunma sayısı 137333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #200 : 02 Kasım 2018, 00:43:24 »
Yani sonuçta o zamanlar kiliseye göre evrenin merkezinde dünya; dünya merkezinde de insan vardı. Evrende bir yıldız bile sayılmayan dünyanın güneş etrafında dönmesi, kilisenin öğretisini temelinden yıkıyordu. Burada mantık yönünden bir çelişki çıkıyordu ortaya: Güneş uydusu olan bir dünya, nasıl olurda evrenin merkezinde bulunabilirdi?

O zamanlar kiliseye göre sorunlu olan Galileo'ydu. Oysa bugün Galileo'nun haklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Dünya güneşin etrafında dönüyor!

Uzayda, dünya dışında farklı yaşam formları olmasına, dini gerekçeleri öne sürerek karşı çıkanları da anlamıyorum. Mesela Kur'an-ı Kerim'de yazmıyor diyorlar. İyi de herşeyi yazmak zorunda mı? Mesela Kur'an-ı Kerim'de dünyada bimediğiniz bir kıta var, üzerinde atlarla gezip çadırlarda yaşayan bir topluluk (kızılderililer) var. O kıtada bilmediğiniz hayvanlar (mesela hindi), bilmediğiniz bitkiler (mesela domates veya mısır) var şeklinde bir ayet yok. Ama böyle bir yer var. Amerika keşfedilmeden önce pek çok kişiye böyle söyleseniz sizin deli olduğunuzu öne sürebilirlerdi o dönem.

Dünyaya bakıyoruz. Hayat var. Çeşit çeşit bitkiler, hayvanlar. Bir de insanlar... Peki bu dünyada bu kadar çok canlı yaratmış olan Allah'ın, neden dünya dışında farklı canlılar yaratmayacağını düşünüyorsunuz? Oysa O sürekli yaratma halindedir( Rahman Suresi 29. Ayet). Ucu bucağı bilinmeyen uzay sürekli genişlemekte! "Göğü biz çok sağlam bir şekilde bina ettik / yaptık / inşa ettik / yarattık, onun genişleten de biziz.”(Zariyat, 51/47). Bu kadar büyük olan ve sürekli genişleyen uzayı, içinde dünya dışında hiç bir canlı olmasın diye mi yaratmıştır ve yaratmaya devam etmektedir. Bu Yaratıcı inancına ters değil midir? Yüce yaratıcının yaratıcılık ve hayat verme özelliğini bu küçüçük dünya ile sınırlandırmak inanca aykırı değil midir?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #201 : 02 Kasım 2018, 00:53:39 »
Bir yaratıcının varlığına inanıyorlar, üstelik insanı kendi suretinde yarattığını da kabul ediyor. Sonra adamın biri çıkıyor ve ENE'L-HAK (Ben Hakk' ım) diyor; adamın derisini yüzüyorlar. Halbuki kendi suretinde yaratmıştı öyle değil mi!

Şimdi, bunlar düz mantık din öğretisi... Acaba gerçekte anlatılmak istenen nedir?

Çevrimdışı Hannibal

• DefenceTurk
  • *
  • -6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #202 : 02 Kasım 2018, 01:02:51 »
Çevremizde "uzaylı" yok diyorum görülen UFO lar ufodur uzay gemisi değil, evrende akıllı yaşam formları yok demiyorum ki evrende bize benzer farklı farklı akıllı ve akılsız formlar olabilir.

Burada birileri uzaylılar tarafından kaçırılan ve iyileştirilen, uzaylılar tarafından öldürülen insanlardan bahsediyor ki mantık çerçevesinde öyle de böyle de girmeyecek palavralara karşı çıkmamak akıl işi değildir.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #203 : 02 Kasım 2018, 02:17:25 »
Bilimsel olarak açıklanamaz şeyleri olabilir ya da iddia ediyorlar derseniz dolayısı ile olabilir-kabul edilebilir seviyesine indirgerseniz siz yaşayan bir travma olursunuz, yani geri zekalısınız ama bundan haberiniz yok ohhh misss. (sözüm meclisten dışarı)
Dünyada binlerce bilim insani dünya dışı yaşamı araştırıyor bilmiyorsanız hatırlatayım ben kabul etmiyorum böyle bir ihtimalin olabileceğini söylüyorum şunu unutmayın bütün büyük keşifler bir ihtimalin araştırılması üzerine bulunmuştur bilimde ihtimaller üzerinden gider bazen ama siz bunu anlamıyor veya anlamak istemiyorsun uz bu arada sizi bu kadar bu konuda hırçın yapan şey ne neden bu kadar tutucusunuz anlamsız
 Bu arada Dünyadaki insanların büyük çoğunluğu gerizekalı o vakit din denilen kanitlanamayan bir şeye inanıyorlar bir yaratıcıya inanıp hayatlarinda vakit ayırıyorlar  dünya tamamen gerizekalı sozlerinize göre düşünceniz için sağolun lakin hakaret etmeniz sizin eğitim kalitenizi ve zihin yaşınızın düşüklüğünü gösteriyor sanırım buranın olgunluğunu düşüren sizsiniz

Israrla kendi uzaylı fantazilerinizi dine bağlamanız neden? Din mantık dışı olayları bir mantığa sokma öğretisidir, mantıksız olmalarına rağmen var olmaları kültür ile açıklanabilir. Sigara içmenin hiç bir mantığı yokken, içki içmenin hiç bir mantığı yokken noel babanın varlığı mantıken açıklanamaz iken bir kültür olarak varlar, uzaylıların varlığı da bir alt kültürün inancı olmaktan öte bir şey değildir.
Evet doğru kültürlerin bir parçası lakin siz uzaylılar a yok diyerek uzayda yaşam olma ihtimalini çöpe atıyorsunuz bana bunun izahını yapabilirmisiniz neden yok diyorsunuz

Bul ozaman raptor veyahut uzaya bir sürü kişi gitti ay mars izleniyor vs vs hiç rast gelmedi herhalde skywolf Allah (c.c)'nün yaratma gücünden bahsetmiş yeri göğü yaratan allah şüphesiz yarattığı varlıklar insanlarla sınırlı değildir. Cinler,Melekler detaya girmek istemiyorum zaten yaratmıştır.O konulara bakarsanız eğer zaten onlarında kendi dünyaları var. Ama insan formunda buradan başka birşey dünyadan yani bulamayacaksınız keza öyle olsa inançlı olanlar için söylüyorum.Doğumlar olmaz her kainatta farklı insan ırkları olur yaşar ve ölürlerdi testleride bu şekilde biterdi bu döngü dünya üzerinde değil tüm gezegenlerde olurdu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #204 : 02 Kasım 2018, 09:01:31 »
Biraz gülelim.  :D :D

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Ynt: Uzaylılar Aramızda mı?
« Yanıtla #205 : 04 Kasım 2018, 11:26:54 »
Herkes istediğine inanmakta özgür. Ama bence konuyu artık ateizme götürmek yerine içeriğine dönseniz nasıl olur. Çünkü konumuz yaratıcı veya dinler gerçek midir, değil midir değil!

Hani konunun başlığında yazıyor ya!

Uzaylılar Aramızda mı?

Bunun dışındaki tartışmanızı özel mesajlarla yapınız!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #206 : 04 Kasım 2018, 11:36:47 »
@ Partikül

Baska bir konuyu gecersek Partikül seni burda yakalamisken  ilginc bir konuya deginmistin. Apollo misyonun aya yapilan seferler. 1969 senesinde baslayan Apollo misiyonu 1972 senesine kadar sürdü. Bu üc sene icinde tam yedi sefer düzenlendi. Bunun altisi basarilli inisle sonuclandi. Apollo 13 seferi oksijen tankin patlamasiyla aya inmeden ayin yörüngesinde bir tur attiktan sonra dünyaya basariyla geri dönmüstür.
Kafalarda kalan soru isareti Apollo misyonun birden kesilmesi. Halbuki seferler Apollo 20 misyonuna kadar kaynak ve bütce hazirdi. 1969 senesinde getirilen örneklerde yüksek miktarda Helium 3 analiz sonucu tespit edildi. Helium3  isotopu gelecek enerji kaynagi olarak füsyon reaktörlerinde büyük rol aliyor. Iki protondan ve bir nötrondan olusan atom yapisi füsyon sonucu elektronlar mignatiz sistemiyle elektrik hatlarina yönlendirilebilinir. Bu yöntemle sogutma sistemine gerek kalmiyor ve  olusan radyasyon neredeyse yok kadar az. Dünyada atmosfer ve yer kabugu icinde bulunan bu isotopun miktari 3000 ve 4000 ton arasi tahmin ediliyor. Ayda ise en bir milliyon ton bulundugu kesin gözüyle bakiliyor. Uzmanlarin hesaplarina göre insalarin binlerce yil enerji tüketimini karsilayabilecek kadar mevcut. Yani sira Demir Nikel ve Iridium elementleri deyogun olarak bulunuyor.

Bu futuristik ve ekonomik perspektife ragmen aya seferlerin durma sebebi ne olabilir? O zamanin resmi statemente göre mali nedeniyle devam edilmedi. Önce belirttigim gibi Nasa  kaynak Apollo 20 misyonuna kadar temin edildi.

Ayda yasanan bazi gizemli olaylar hakkinda Nasa halen ketum tutumunu sürdürüyor.  Acaba ayda uzaylilarlami karsilastilar ve aydan uzak durmasini astronotlara anlayabilecek sekilde bellimi ettiler? Bunun üzerinde ciddi arastirmalar sürdüren kitle hic gözardi edilecek kadar bir boyutta degil.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #207 : 04 Kasım 2018, 13:22:26 »
@ Partikül

Ayda yasanan bazi gizemli olaylar hakkinda Nasa halen ketum tutumunu sürdürüyor.  Acaba ayda uzaylilarlami karsilastilar ve aydan uzak durmasini astronotlara anlayabilecek sekilde bellimi ettiler? Bunun üzerinde ciddi arastirmalar sürdüren kitle hic gözardi edilecek kadar bir boyutta degil.

Bir iddiaya göre Dünyanın uydusu Ay; doğal bir uydu olmayıp, içi boşaltılmış veyahut doğrudan yapay bir gezegendir. Aynen Star Wars filminde ki Dark Vader' ın ''Ölüm Yıldızı'' gibi...

http://yildizsavaslari.com/bilgi-bankasi/gezegen-ve-mekanlar/olum-yildizi/

Hikayeyi ciddiye alacak olursak(!); Ölüm Yıldızının itici gücü İyon Motorundan oluşuyordu. Bu güç sayesinde Ölü Yıldızı ışık hızında seyahat edebiliyor ve kendisinden çok büyük ölçekteki gezegenleri manyetik alanıyla denetim altına alabiliyor veya çekim alanı yaratabiliyordu.

Şimdi, bazı komplocular bu film ile Dünyanın uydusu Ay arasında bağlantı olduğu düşünüyor. Yani birtakım Holywood senaryolarının, aslında gerçeği kurgulayarak anlatmaya çalıştığını ifade ediyor. Bunu da başak maddi delilerle ispatlamaya çalışıyorlar. Dünya ile Aya arasında ki uzaklığı Güneşle Aya arasında ki orantısı... Güneş tutulması veya Ay tutulması olayları... dünya ile Ay' ın eksen devri ve Ay' ın hep aynı yüzünün görülmesi olayı gibi... Bunu da bir takım matematiksel formüllerle izah ediyorlar. Örneğin; Güneşin çevresini Ay' ın çevresine bölüm 100 ile çarparsanız Ay' ın çevresini buluyorsunuz gibi! Kısacası, aynı anda bir araya gelmesi neredeyse imkansız olan o kadar çok şey bir araya gelmiş ki; buradan hareketle Ay' ın yapay bir uydu olduğu ve bu uydu vasıtasıyla da Dünya' nın ve insanlığın manipüle edildiği; bu manipülasyonun da büyük çoğunlukla dinler, rütüeller, algılar veya inançlar boyutunda yapıldığı; yeni yeni akımların piyasaya sürüldüğü; yeni inanç, yeni çağ gibi kavramlar ile insanların kontrol edilmeye çalışıldığı; dünyanın hibrit soylar tarafından -İLLUMiNATİ- yönetilip yönlendirildiği; ana kaynağın ise Ay olduğu iddia ediliyor. Meselenin özü bu.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #208 : 04 Kasım 2018, 14:56:58 »
Isin ilginc tarafi bu iddialari cürüten bir antitez olusturamiyorlar.

Hollywood vasitasiyla acaba insanlari gerceklerle yüzlestirmeye mi calisiliyor diye sormuyorum degil. Almanyada N-TV  ve N-24 ekonomi ve belgesel hakkinda ciddi television kanallari. Dünyada yasanan ufo olaylarini cok ciddi ele alip detaili belgesel olarak yayinliyorlar. Seneler önce Ufo hakkinda dokümentasyonlar yok gibi birseydi. Hele bilhassa uydumuza yöneliyorlar belgesellerde.

Edgar Mitchell Apollo 14 misyonunda aya inen altinci astronottu. Ölümünden evel Obamanin ozamanki danismana Podesta mail yolluyor. E-mailin icerigi Wikileakse göre uzaylilarin hakkindan haberdar olmasini istiyor ve uzaylilar insanlara sifir-enerji vermeye hazir olduklarini söylüyor.

Vatikanin onlarin varligindan haberdar oldugunuda belirtiyor.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #209 : 04 Kasım 2018, 15:09:34 »
Hocam, zaten Vatikan kendi klasik görüşlerinde güncelleyeme gitti. ''Uzaylıların varlığı inanca ters değildir'' diyor.