Gönderen Konu: Yunanlılarla Savaşmadığımıza Dair İddialar!  (Okunma sayısı 5808 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yunanlılarla Savaşmadığımıza Dair İddialar!
« : 01 Eylül 2014, 13:52:01 »
Yunanlılarla Savaşmadığımıza Dair İddialar!

“Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir.

Yazan yapana doğrulukla bağlı kalmazsa,

değişmeyen gerçek insanlığı şaşırtıcı bir nitelik alır.”

M. Kemal Atatürk

29 Kasım 2011 tarihli haber

Bilindiği gibi AKP Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2005 yılında bu devletin Türk devleti olmadığını, Türkiye devleti olduğunu, Türklüğün devlet içerisinde bir alt kimlik olduğunu söylemişti. Bugün Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu’nun yorumu ise AKP milletvekillerinin Atatürk’e saldırma yoluna girdikleri ve Yunanistan ile Rumlardan özür dileme yolunu açmaya çalıştıkları yönünde.

“İstiklal Savaşı olmadı, şehitlikler semboliktir” demenin yakın tarihi inkar olduğu açıkça ortadadır. Balkan Harbi’nden bu yana şehit düşenlerin listesi künyeleri ile şehitliklerde ve arşivlerde mevcuttur. Harp Tarihi Enstitüsü arşivlerinde İstiklal Savaşı cephelerinde cereyan eden savaşlarla ilgili detaylı belgeler ve bilgiler vardır. İstiklal Savaşı Gazilerine istiklal madalyası verilmiş, gazilere ve şehit ailelerine gazilik ve şehitlik maaşı bağlanmıştır. Millî Savunma Bakanlığı Balkan Savaşları'ndan bugüne Türk  Ordu'sunun bütün şehit ve gazilerininin künyelerini belgeleriyle 5 Cilt olarak yayınlamıştır. Hal böyle iken “İstiklal Savaşı olmadı, şehitlikler semboliktir” sözü açıkça devlete karşı bir ideolojinin yansımasıdır.

28 Kasım 2011’de TBMM İnsan Hakları Komisyonunda bir AKP milletvekili insanının kanını donduran açıklamalar yaptı. AKP Ordu milletvekili ve İnkilap tarihi doktoru İhsan Şener, Yunan Ordusunun Ege’de savaşmadığını ve Türk şehitliklerinin sembolik olduğunu söyleyerek, bütün bunlar Ankara’daki yönetimin meşruluğunu göstermek için yapıldı iddiasına bulundu. TBMM İnsan hakları Komisyonunda terör mağdurları ve faili meçhuller konusunda açıklamalar yapan Prof. Dr. Ümit Özdağ ile İhsan Şener arasındaki konuşma şöyle gelişti.

AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener: İttihat terakki mantığıyla hareket eden devlet içinde, halk için halka rağmen hareket eden gruplar var. Siz az önce bir şey söylediniz aslında çok önemliydi. Batı cephesi komutanı olduğunda İsmet İnönü, bu çetelere kendilerince idam etme hakkını verdi dediniz.

Ümit Özdağ: Hayır, onu demedim ben. İsmet Paşa, mevcut durum olarak onu görüyor. Bu çok önemli zan altında bırakmayayım İsmet Paşa’yı. Onu, devlet düşüncesiyle hukukun paralel gittiğini örnek göstermek için verdim. Ama dönem batı cephesinin çok zayıf olduğu, çetecilerin de güçlü olduğu bir dönem. Yani durdurun bunu diyemiyor. Yavaş yavaş gidiyor. Adım adım.

AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener: Şimdi bu süreçle ilgili başka şeyler de var. Belki bunlar tartışılacak ama mesela Yunan tarihinde bir Ege Savaşı yok. Bunu biliyor musunuz? Yunan tarihinde Ege’de Türklerle bir savaş yok. Bizim tarihimizin en önemli savaşlarından biri Yunanlılara karşı verilmiş olan savaştır. Biz milli güvenlik akademisinde oralardaki şehitlikleri dolaştık. Bütün şehitlikler temsili. Bunlar çok önemli, anlayış olarak bir yere gelmek istiyorum. Burada Ankara Hükümetinin meşruiyetiyle bazı şeyler yapılmış süreç içinde bazı şeyler. O zamanki İngiliz sefirinin telgrafları var, İngiltere’ye çektiği telgraflar. Bunlar bütünleştiği zaman tartışacağımız şeyler çıkıyor. Ama ben yine konumuzla ilgili olmak üzere şunu söylemek istiyorum. Şimdi az önce bir isim zikredildi. Bir polis memuru. 1991 ile 1996 arasında Türkiye genelinde batıda da doğuda da faili meçhul cinayetler olmuştur. Sonra 1997’de Aczimendiler ve Hizbullah gibi bir takım örgütler ortaya çıkmıştır. Bunlar kendiliğinden toplumun tepkisel hareketleri değildir. Bunlar devletin yine bazı organlarından gayri resmi olarak örgütlenerek, toplumu dehşete düşürmek amacıyla olaylar meydana getirdi. Nerde şimdi Aczimendiler? Sakallı adamlar? Hiç biri yok. Nerde Hizbullah? Her gün cinayet işleyen! Yok. Dolayısıyla bu ittihat terakki algısı devlette şeffaf müdahaleye geçtiğinde ben öyle zannediyorum ki daha rahat istatistiği de tutulacak, daha çıplak şekliyle milletle paylaşılacak. Yani şeffaf devlet olduğumuzda biz, bazı sorunların ortadan kalktığını izleyebileceğiz. Kapalı devlet, halka rağmen halk için hareket etmekten vazgeçerse biz, birçok cinayetin bu süreçten sonra işlenmeyeceğini göreceğiz. Bende fiili olarak, o tarihi, resmi demiyorum, fiili tarihi bilen arkadaşlarınızdan birisiyim, Cumhuriyet dönemi tarihini.  Dolayısıyla bunlar süreç içinde gerçekten ortaya çıktığında, millet, halk öyle değilmiş deyip rahatlayacak. Doğru zemin üzerinde yürümeye çalışacak. Yani neden şimdi faili meçhul cinayetler olmuyor mesela? Demek ki güç buldukları odaklar yavaş yavaş zayıfladı gayri meşru odaklar. Yok, oldu demiyorum. Vardır,  her zaman olacaktır. Olabilirler, olmasını meşru görmüyorum ama eğer devlet yüzü kendisini sorgulanabilir, hesap verebilir hale getirebilirse bu tür şeyler olmayacaktır artık.”

İhsan Şener’in bu iddialarına çok sinirlendiği görülen Prof. Dr. Ümit Özdağ, araya girerek “Sanıyorum sizin söylediğinizin sonunda geleceği yer, aslında bir İstiklal Savaşı’nın da olmadığıdır” dedi.

AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener: “Yok ben öyle bir şey demiyorum” cevabını verince,

Ümit Özdağ: Bunu söyleyen bir eski ağır ceza reisini televizyonda dinlemiştim. Aslında Yunan ordusunu denize de dökmedik demişti. Çünkü ona göre denize dökülecek bir ordu da yoktu. Sayın milletvekili, ne olur bunları, amatörlerle konuşun. Ama ben bir profesyonelim. Mesleğimi de iyi bilirim. Yunan silahlı kuvvetlerinin Ege savaşı ve Anadolu seferiyle ilgili yazmış olduğu kapsamlı savaş ceridelerinin Türkçe tercümesi bende var. Dilerseniz, bir gün beni buraya tekrar çağırırsınız, onu da alır gelirim, onu da ortaya koyarım. Size de bir fotokopisini veririm. Ondan dolayı Yunan ordusuyla ilgili yapmış olduğunuz tespit, nerden öğrendiniz bilmiyorum ama tamamen yanlış bir tespittir” diyerek devam etti.

AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener: Bakalım tarih kimi haklı çıkaracak.”

Bu sırada söze giren komisyon üyesi MHP Kayseri milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, İhsan Şener’in açıklamalarını çok ağır içerikli tarihsel bir açıklama ile eleştirdi:

"Görülen o ki, artık bazı AKP milletvekilleri açık bir şekilde Atatürk’e saldırmanın yoluna girmiş görünüyorlar ve bu amaçla İstiklal Savaşı hiç olmadı noktasına getirecek ifadeler kullanıyorlar. Kendisi de İnkilap tarihi Doktoru olan İhsan Şener, açıklamaları ile Rumlardan ve Yunanlılardan özür dilemenin yolunu açarken, İstiklal Marşımıza, Türk İstiklal Harbine, şehitlerimize, gazilerimize, üyesi olduğu TBMM’ne, bütün milli ve manevi değerlerimize hakaret etmektedir."

http://www.haberiniz.com.tr/yazilar/haber44316-AKP_Milletvekili_Ihsan_SenerIstiklal_Savasi_Olmadi.html

(Not: Resim sosyal medyadan alıntıdır.)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Yunanlılarla Savaşmadığımıza Dair İddialar!
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2014, 15:58:48 »
Allah Allah, geri cekilen Yunan ordusu Kutahyayi, Manisayi niye atese vermis o zaman? Vay be boyle milletvekilleri, bu zamanda bu zeka! Ne sansli bir milletiz beahhh

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2014, 16:53:32 »

Fesli bir şaklaban var. Bunların amacı milletin bütün değerlerine saldırıp millet olma kavramını ortadan kaldırmak. Kafa bulandırmak. İnsanların senelerdir bildikleri hakkında şüpheye düşürüp kendi saçma ideolojilerine temel hazırlamak, toplumu ayrıştırmak, gerilimi artırmak ve hatta zamanı geldiğinde çatışmaya dönüştürmek. Büyük İsrail projesi için bütün ortadoğuyu karıştıran, devletlerin yönetimi altındaki ayrıştırdıkları insanları birbirine kırdıran, büyük İsrail için katliamlar ve sürgünlerle alan açan zihniyetin oyunları... Kuzu postuna bürünmüş çakallar...
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2014, 22:42:28 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Puhu

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2014, 16:54:00 »
Karl Marx Bir Cinnidir Benden Duyun - Üstad Kadir Mısıroğlu
  Aynı fesli adamın birbaşka saçmalığı.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2014, 14:53:27 »
Murat Bardakçının bu lavuk için tabiri  "fesli Tanzimat zamparası"  Tarihle kıyısından köşesinden azıcık alakası olan herkes bu angutu tanır..

Yahu hadi bizim tarih yalan yanlış bize imanın yok da ..la Trikupisin ( Yunan İşgal ordularının son başkomutanı) anılarını oku  yahu ......

Ama bu mala çok görmeyin

Milli Şairimize bile lan ve serseri diyen biridir,
ona gör Osmanlıyı İngiltere değil Atatürk Yıkmıştır der
Ama bilmez ki dilinden düşürmediği Rıza Nur Osmanlıyı Hukuken ortadan kaldıran metnin yazarıdır

En son olarak bende bir Trabzonlu olarak bu malın Trabzonlu olmasından utanıyorum..

Rezil mal...
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2014, 15:02:42 Gönderen: bostancıbaşı »

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2015, 13:15:12 »
  Kimin ne yazdığı çok da önemli değil. Bizim nesil büyük harp ve yunan harbini yaşlılardan dinleyerek öğrendik. Büyük harp 1.Dünya savaşını, Yunan harbide Kurtuluş savaşını ifade ediyordu. Rahmetli gazilerimiz, Araplara ve Yunanlılara lanet okur dururdu. Fesli şahsın zaten "deli" raporu var.