TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Hava Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

Yerli gözetleme balonu ilk uçuşunu yaptı

<< < (2/3) > >>

ACE:

--- Alıntı yapılan: serkan - 13 Ağustos 2019, 22:24:08 ---Şimdi bizim mücadele esasımız şu olmalı. 24 saat her yeri gözetlemeye akıl yürütmektense şunu demek gerek. Öyle bir kontrol yapacağız baskı kuracağız ki pkk ya katılan birisi Türkiye ye geçti ise en fazla 6 ay içinde ölecek sınır dışında ise 2 sene içinde ölecek. Yoksa balonlar koyalım kuş uçurtmayalım pek mümkün değil

--- Alıntı sonu ---

“Öyle bir kontrol” derken hangi yolları kullanabiliriz? Mevcut istihbarat faaliyetleri ve olası alternatifler üzerine konu başlığı varsa hortlatmakta fayda var.

Ben bu balonu mesela daha çok Suriyede ele geçirilen köylerde operasyon anı direktif verme ve sonrasında yerleşim birimine  giriş çıkışları kontrol edebilme amacıyla düşünüyorum. Ucuz, uzun süreli ve caydırıcı (bu balonu gören bir terörist olsam uzak dururdum)

カメせ:

--- Alıntı ---Aselsan üretimi "Karagöz" İdlib üzerinde keşif faaliyeti yürütüyor.

https://mobile.twitter.com/UretimYerli/status/1283677898457657344
--- Alıntı sonu ---

ACE:

--- Alıntı yapılan: ACE - 14 Ağustos 2019, 12:49:39 ---
--- Alıntı yapılan: serkan - 13 Ağustos 2019, 22:24:08 ---Şimdi bizim mücadele esasımız şu olmalı. 24 saat her yeri gözetlemeye akıl yürütmektense şunu demek gerek. Öyle bir kontrol yapacağız baskı kuracağız ki pkk ya katılan birisi Türkiye ye geçti ise en fazla 6 ay içinde ölecek sınır dışında ise 2 sene içinde ölecek. Yoksa balonlar koyalım kuş uçurtmayalım pek mümkün değil

--- Alıntı sonu ---

“Öyle bir kontrol” derken hangi yolları kullanabiliriz? Mevcut istihbarat faaliyetleri ve olası alternatifler üzerine konu başlığı varsa hortlatmakta fayda var.

Ben bu balonu mesela daha çok Suriyede ele geçirilen köylerde operasyon anı direktif verme ve sonrasında yerleşim birimine  giriş çıkışları kontrol edebilme amacıyla düşünüyorum. Ucuz, uzun süreli ve caydırıcı (bu balonu gören bir terörist olsam uzak dururdum)

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı yapılan: カメせ - 16 Temmuz 2020, 18:17:35 ---Aselsan üretimi "Karagöz" İdlib üzerinde keşif faaliyeti yürütüyor.
--- Alıntı sonu ---

Birilerinin benimle aynı fikirde olmasına sevindim :)

カメせ:

--- Alıntı --- youtu.be/iG4YYULymZ0Yerli sıcak hava balonları ilk kez turistlerle uçtu

Kapadokya'da yerli üretim sıcak hava balonları test sürecinin ardından ilk kez ticari uçuş yaparak, turistlerin bölgeyi gökyüzünden izlemesini sağladı.
https://mobile.twitter.com/UretimYerli/status/1317397636924739586
--- Alıntı sonu ---

カメせ:

--- Alıntı ---@aselsan Karagoz gozetleme balonunda kullanilan ATMACA E/O kamera platforma entegre edildi, yakinda sahada gorev alacak.

Her balonda 2 adet kullanilan 10 kg’lik kamera gece ve gunduz hareketli hedefleri kolaylikla takip edebiliyor, uzun menzilde lazer isaretleme yapabiliyor.
Her balonda bulunabilenler:

•2 adet ATMACA E/O kamera
•1 adet 8 km2 anlik gozetleme kapasiteli GAG (Genis Alan Gozetleme) sistemi
•1 adet SEDA atis yeri tespit sistemi
•1 adet telsiz rolesi

Haftada 1 kere helyum takviyesi ile 500m irtifada 7/24 gorev yapabiliyor.

https://mobile.twitter.com/TyrannosurusRex/status/1326454277783638016
--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git