Gönderen Konu: Roketsan ve Saab'dan işbirliği!  (Okunma sayısı 7839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
Roketsan ve Saab'dan işbirliği!
« : 18 Haziran 2014, 11:37:41 »

Roketsan ve Saab Dynamics AB, kısa ve orta menzilli antitank füze sistemleri arasındaki boşluğu dolduracak bir sistem geliştirmek üzere işbirliği anlaşması imzaladı.

Roketsan'dan yapılan açıklamaya göre, Fransa'da düzenlenen EUROSATORY Uluslararası Kara Araçları Savunma ve Güvenlik Fuarı'nda Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Kaptan ile Saab Başkan Yardımcısı Görgen Johansson arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde kısa ve orta menzilli antitank füze sistemleri arasındaki boşluğu dolduracak yeni bir sistem geliştirilmesi hedefleniyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kaptan, yeni sistemin hayata geçmesi için sabırsızlandıklarını ifade ederek, iki firma arasındaki bu anlaşmanın gelecekte daha geniş işbirliği imkanları sağlamasını umduklarını kaydetti.

Johansson da Roketsan ile antitank füze sistemleri pazarında sağlanan işbirliğinde büyük bir potansiyel gördüklerini ve bu ortaklık sayesinde yeni olanaklar keşfetmeyi heyecanla beklediklerini ifade etti.

http://kokpit.aero/ortak-fuze-yapacaklar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Roketsan ve Saab'dan işbirliği!
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2014, 12:58:59 »
Kısa ve orta menzilli tanksavar füzeleri arasında bir boşluk mu varmış?  ;D
Nasıl adlandırılacakmış peki bu sınıf? Ne kısa ne uzun ne de orta menzilli, kısa ile orta arası bir şey.  :D :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2014, 14:12:13 »
Bu işbirliğinden birşeyler çıkar mı?

Çevrimdışı Muhozde

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2015, 20:34:31 »

Roketsan ve Saab Dynamics AB, kısa ve orta menzilli antitank füze sistemleri arasındaki boşluğu dolduracak bir sistem geliştirmek üzere işbirliği anlaşması imzaladı.

ROKETSAN'ın orta ve uzun menzilli (UMTAS) füzeleri zaten varolduğuna göre, demekki daha kısa menziller için teknoloji eksiliğinden dolayı işbirliğine gidildi...(biraz mantıksız gelsede, başka ihtimal düşünemiyorum.)
Hayırlı olur inşallah.

Mesela Abd'nin TOW füzesi gibi... Örnek olarak, Suriye muhalifleri kısa menzilden Rus T-90(s) tanklarını kolaylıkla yok edebiliyor..üstelik elle ateşleyebiliyorlar..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2015, 20:56:42 »
Suriye'de T-90 tankı yok diye biliyorum ben. Acaba yanlış mı hatırlıyorum!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Muhozde

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 26 Ocak 2015, 03:14:30 »
Suriye'de T-90 tankı yok diye biliyorum ben. Acaba yanlış mı hatırlıyorum!

Her nekadar Ruslar inkar etmeye kalksada, görüntüler aksini gösteriyor..
mesela şurda:
<a href="http://www.liveleak.com/view?i=54f_1354029628" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.liveleak.com/view?i=54f_1354029628</a>

Büyük ihtimal ile son iç savaş çıktığında, Rusya tek tük T90'lardan Suriye'ye verdi. Çoğunluk T-72 elbette....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 26 Ocak 2015, 04:20:11 »
Ben o videoda T-90 değil T-72AV görüyorum ama...

« Son Düzenleme: 26 Ocak 2015, 04:20:46 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Muhozde

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2015, 02:08:08 »
Ben o videoda T-90 değil T-72AV görüyorum ama...

Ozaman video'yu hazırlayanlar uydurmuş heralde... Ama Al-Jazeera kanalında bile Rusya tarafından Suriye'ye tek tük t-90 verildiğini okudum diye hatırlıyorum....

Neyse, ister olsun ister olmasın, sonuçta önemli olan Saab ile işbirliğinin başarı ile sonuçlanması.  :)
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2015, 02:08:55 Gönderen: Muhozde »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2015, 02:10:07 »
Neyse, ister olsun ister olmasın, sonuçta önemli olan Saab ile işbirliğinin başarı ile sonuçlanması.  :)

+1 ;)