Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #230 : 09 Kasım 2014, 13:30:40 »

"Bağdadi hava bombardımanında ağır yaralandı" iddiası
Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK,(DHA)
9 Kasım 2014
'IŞİD lideri vuruldu' iddiası

ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinin, Irak'ta İŞİD'e yönelik düzenlediği hava saldırısında örgüt lideri olan ve kendisini halife ilan eden Ebubekir El Bağdadi'nin ağır yaralandığı öne sürüldü.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Musul yakınlarında İŞİD liderinin de içinde bulunduğu bir konvoya hava operasyonu düzenlendi.

El Bağdadi'nin de içinde bulunduğu İŞİD liderlerinin hedef alındığı konvoy, saldırıda tamamen yok edildi. Bağdadi'nin saldırıda ağır yaralandığı öne sürüldü.

ABD hava operasyonunu doğrularken Bağdadi'nin vurulup vurulmadığına ilişkin bilgi vermek için çok erken olduğunu açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27544787.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #231 : 09 Kasım 2014, 13:39:23 »
Amerikan Merkez Komutanlığı bu iddilarla ilgili olarak açıklama yaptı. Dün gece koalisyon güçlerine ait uçaklar, Musul yakınlarında 10 silahlı kamyondan oluşan konvoya saldırdı. Konvoyda Işid lideri Ebubekir Bağdadi'nin olabileceğinden şüpheleniyordu. Ancak CENTOM sözcüsü, Bağdadi'nin o konvoyda olup olmadığını teyit edemeyeceklerini söyledi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #232 : 16 Kasım 2014, 20:02:27 »
IŞİD Peter Kassig ve Suriye askerlerinin infaz görüntülerini yayımladı
hurriyet.com.tr
16 Kasım 2014
Vahşice katlettiler

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) yeni bir infaz videosu daha yayımladı. IŞİD'in bu seferki videosunda çok sayıda Suriye askerinin kafaları kesilerek infaz edilişleri gösteriliyor. Yaklaşık 16 dakikalık videonun devamında ise IŞİD'in elindeki rehinelerden ABD'li yardım görevlisi Peter Kassig'in kesilmiş başı görülüyor.

Videoda IŞİD tarafından daha önceden esir alınan ve Esad askeri oldukları iddi edilen, aralarında pilot ve subayların da bulunduğu en az 15 kişilik bir grup rehinenin kafaları kesilerek infaz edildiği görülüyor.

Örgüt üyeleri lacivert renkli elbise giydirdikleri rehineleri önce enselerinden tutarak yürütüyor, ardından sıralar her militan tahta kutu içerisinden birer bıçak alıyor. Rehineleri önlerinde diz çöktüren IŞİD militanları, arkalarında durdukları rehinelerin eş zamanlı olarak kafalarını kesiyor.

Videoda infaz edilen bir diğer rehine ise Peter Edward Kassig. IŞİD tarafından rehin alındıktan sonra İslam'ı seçen ve Abdülrahman ismini alan 26 yaşındaki Kassig 1 Ekim 2013'te yakalanmadan önce Irak'ta sağlık görevlisi olarak çalışıyordu.

Kassig'in anne babası Ed ve Paula Kassig, Mayıs 2014'te bir video yayımlayarak oğullarının serbest bırakılmasını istemişlerdi.

IŞİD, Kassig'i ilk olarak İngiliz yardım görevlisi Alan Henning'in infaz edildiği videonun sonunda "bir sonraki kurban" olarak göstermişti. Kassig ve Henning'in aynı hücrede tutulduğu biliniyordu.

IŞİD'in yayımladığı son video, örgütün vahşetini bir kez daha gözler önüne serdi.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA
Beyaz Saray, ABD istihbarat yetkililerinin, IŞİD terör örgütü tarafından yayınlanan ve Amerikalı yardım görevlisi Peter Kassig'e ait olduğu iddia edilen kesik başın gösterildiği videonun doğruluğunu araştırdığını açıkladı.

Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Bernadette Meehan, "Eğer görüntüler gerçekse o zaman Beyaz Saray, masum bir vatandaşının bu şekilde vahşice öldürülmesinden dehşete düşecektir. Kassig'in ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz" dedi.

Video, Başkan Barack Obama'nın G20 Zirvesi'ne katıldığı Avustralya'dan ayrılmasından sadece birkaç dakika sonra IŞİD terör örgütü tarafından sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanmıştı.

IŞİD İngiliz yardım görevlisi Alan Henning, Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff ile İskoç yardım kuruluşu çalışanı David Haines'i benzer şekilde, başlarını keserek öldürmüştü.

'CİHATÇI JOHN YARALANDI' İDDİASI
Öte yandan kafa kesme videolarında görülen ve "Cihatçı John" olarak anılan İngiliz aksanlı IŞİD militanının, geçtiğimiz hafta düzenlenen bir hava saldırısında yaralandığı iddia edildi. İngiliz makamları ise kendilerine böyle bir bilgi geldiğini ancak bunu henüz doğrulayamadıklarını söyledi. İngiliz Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, "Bu kişinin yaralandığı haberlerini duyduk, araştırıyoruz. Olay geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşmiş. Maalesef Suriye'de bir temsilciliğimiz yok o yüzden bu bilgileri doğrulatmak çok kolay değil" diye konuştu. İddialara göre "Cihatçı John" olarak bilinen IŞİD militanı, geçtiğimiz hafta sonu üst düzey IŞİD yetkililerinin katıldığı bir toplantıya katıldı. ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri dew toplantının yapılacağı yeri hedef aldı. "Maskeli cellat" da bu bombardımanda ağır yaralanan isimlerden biri oldu.

IŞİD'in bu son videosunun, 'Cihatçı John'un yaralandığı iddialarının ardından gelmesi ise kafaları karıştırdı. Söz konusu videoda, 'Cihatçı John' lakaplı İngiliz aksanlı ve maskeli IŞİD militanı da görülüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27588635.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #233 : 16 Kasım 2014, 21:43:18 »
20 Işid Militanı Öldürüldü

ABD savaş uçaklarının bugün Kerkük'ün 55 km kuzeybatısında el-Haviya ve El-Riyad arasında bir barınağa düzenlediği hava saldırısında  20 kadar Işid militanının öldürüldüğü belirtildi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #234 : 20 Kasım 2014, 22:38:40 »
55 Işid Militanı Öldü

ABD savaş uçakları, Işid'e karşı hava saldırılarını son günlerde kerkük civarında yoğunlaştırdılar. Irak'ın haber sitesi IraqiNews.com'un verdiği habere göre ABD uçakları bugün de Kerkük'ün 55 kilometre kuzeyindeki el-Haviya, el-Manzala ve el-Kabiba bölgelerindeki Işid barınaklarına saldırılar düzenledi. Yok edilen barınaklarla birlikte üst düzey liderlerinden Ebu Hassan da dahil olmak üzere 55 Işid militanı öldü.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #235 : 26 Kasım 2014, 13:32:21 »
51 Işid Militanı Öldürüldü

Ulusal Irak Haber Ajansı'nın bir haberine göre Pazartesi günü Irak'ın Salah-al-Din eyaletindeki Samara'da Irak savaş uçaklarının gerçekleştirdiği saldırılarda Işid militanlarının saklandıkları binalar ve birkaç araç hedef alındı. Samara el-Mutassım'da gerçekleştirilen bu saldırılar sonrası 38 militanın öldürüldüğü belirtildi.

Ayrıca Samara'daki Seyyid Garib bölgesinde de şehrin hemen dışında imha edilen iki araç ile birlikte 13 terörist daha öldürüldü.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #236 : 29 Kasım 2014, 18:05:33 »
Işid'e Karşı A-10

PRESS TV haberine göre Işid'e karşı mücadelede  Irak kara birlikleri yardımda kullanılmak üzere 12 A-10 uçağı Afganistan'dan Kuveyt'e kaydırıldı. Ayrıca 6 Reaper insansız hava aracı da A-10'larla birlikte Afganistan'dan Kuveyt'e geldi. Bu insansız hava araçları belirlenen hedeflere füze ateşleyebiliyor.

ABD Merkez Komutanlığı; Amerikan ve uluslararası koalisyon savaş uçaklarının 8 Ağustos 2014 tarihinden bu yana Irak ve Suriye'de yaklaşık 1.080 hava saldırısı gerçekleştirdiğini açıkladı. Ancak Işid militanları sürekli yer değiştirdikleri için hedef seçiminde zorlandıklarını da belirtti.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #237 : 30 Kasım 2014, 19:05:53 »
IŞİD'e Ağır Darbe
Koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının, IŞİD'e yönelik Rakka şehrine 30 hava saldırısı yaptığı belirtildi.
30.11.2014 01:56

Suriye Genel Devrim Konseyinden tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve IŞİD'in kontrolündeki Rakka şehrine 30 hava saldırısı düzenledi.

IŞİD noktalarının vurulduğu kaydedilen açıklamada, ölen ve yaralananlara dair bilgi verilmedi.

Suriye Savaş Uçaklarının Saldırısında 10 Kişi Öldü

Öte yandan, Suriye İnsan Hakları Örgütü tarafından yapılan açıklamada, Suriye'ye ait savaş uçaklarının Rakka'ya hava saldırılarında bulunduğu ve 10 kişinin öldürüldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Şehirdeki hava saldırılarında çok sayıda ev ve iş yerinin hasar gördüğü belirtilirken, saldırılarda yaralanan insanların Rakka'daki hastanelere kaldırıldığı bildirildi.

http://www.tarafsizhaber.com/isid-e-agir-darbe-12456

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #238 : 07 Aralık 2014, 09:56:36 »
İran açıkladı: IŞİD'i vurduk

Tahran Hükümeti, Irak'ta ABD'yle işbirliği yapmadan IŞİD mevzilerine hava saldırıları düzenlediklerini bildirdi.
İran açıkladı: IŞİD'i vurduk

Guardian gazetesine konuşan İran Dışişleri Bakanlığı Asya İşlerinden Sorumlu Yardımcısı İbrahim Rehimpur, ülkesinin ABD 'yle herhangi bir işbirliği yapmadan, Irak’ta IŞİD mevzilerine hava saldırısı düzenlediğini belirtti. Gazetenin haberine göre, Irak’ın " Suriye ’nin duruma düşmesine izin vermeyeceklerini" ifade eden yetkili, “Irak’a yardımlarımız daha da artacaktır. Çünkü Irak, Suriye’ye göre bize daha yakın” dedi.

Rudaw'da yer alan habere göre, IŞİD’e karşı kurulan koalisyonda yer almayan İran, şimdiye kadar Irak’ta hava saldırısı düzenlediği yönündeki haberlerini yalanlıyordu. Geçtiğimiz günlerde ABD Savunma Bakanlığı (PENTAGON) Sözcüsü Tuğamiral John Kirby, İran uçaklarının Irak sınırında IŞİD mevzilerini bombaladığını söylemişti. 'IŞİD'E KARŞI BİRLİKTE MÜCADELE ANLAMINA GELMİYOR' Tuğamiral Kirby, ABD'nin de hava operasyonu düzenlediği bölgede İran'ın harekete geçmesinin, "IŞİD'e karşı birlikte mücadele anlamına gelmediğini" ifade etmişti. İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayeri ise, İran'ın Irak'ta IŞİD'e karşı hava saldırısı düzenlediği iddialarına net bir cevap vermezken, ABD komutasındaki uluslararası koalisyon güçleriyle işbirliği yapmadıklarını açıklamıştı.

Kaynak: http://www.mynet.com/haber/dunya/share-1593722-1?utm_medium=copy

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #239 : 08 Aralık 2014, 01:24:20 »
IŞİD'te Kobani depremi: 1400 ölü

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin açıkladığı 3 aylık Kobani bilançosuna göre IŞİD'in kaybı 1400 dolayında...
IŞİD'te Kobani depremi: 1400 ölü! IŞİD'te Kobani depremi: 1400 ölü! IŞİD'te Kobani depremi: 1400 ölü!
E-PostaPaylaşTakip et

Muhaliflerden yana tavrı ile bilinen Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) kendi kayıtlarına dayanarak Kobani'deki 3 aylık savaş bilançosunu açıkladı.

SOHR'un açıkladığı 3 aylık Kobani bilançosuna göre IŞİD'in tespit edilen kaynu 905. Ancak örgütün 500'ün üzerinde kayıbı daha olduğu yönünde güçlü bilgiler var. YPG ve Asayiş'in ise 471 kayıbı var. ÖSO'dan da 17 kayıp bidirildi, 27 Kürt sivil de IŞİD tarafından öldürüldü.

http://www.internethaber.com/isidte-kobani-depremi-1400-olu-745559h.htm