Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 219867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #220 : 31 Ekim 2014, 18:31:42 »
ABD Hava Saldırılarına Devam Ediyor

ABD Merkez Komutanlığı,Çarşamba ve Perşembe günü Suriye'deki Işid teröristlerine yönelik olarak avcı ve bombardıman uçaklarını kullanarak 12 hava saldırı düzenlediklerini duyurdu. Ayrıca koalisyon güçlerine ait av/bomberdıman uçakları ve uzaktan kumandalı insansız hava araçları ile Çarşamba ve Perşembe günü Irak'daki Işid hedeflerine de iki saldırı düzenlendiği belirtildi.

Suriye'de Kobani yakınlarına düzenlenen 10 hava saldırısında iki küçük ışid grubu, 7 Işid mevzi ve Işidin işgal ettiği 5 bina vuruldu. Ayrıca Dayr Az Zawr yakınlarında Işid militanlarının kullandığı bir karagah binası ile Er Rezzak'da Işid'e ait bir güvenlik binası da vuruldu.

Irak'da Baiji kasabası yakınlarında küçük bir grup Işid militanı ve bir araç yok edildi. Ayrıca Ramadi'nin batısında bir Işid kontrol noktası da imha edildi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #221 : 01 Kasım 2014, 18:17:43 »
IŞİD'le savaşacak Peşmergeler kaçmaya kalkıştı

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından Suriye'nin Kobani kentine gönderilen ve Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde bir süre bekleyen peşmergelerden bazılarının hasta olduklarını söyleyerek yakındıkları, 9 peşmergenin de kaçmaya kalkıştığı ortaya çıktı.

Suriye'nin Kobani kentinde IŞİD'in saldırılarına karşı direnen YPG güçlerine destek için iki hafta önce Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından peşmerge gönderilmesi kararlaştırıldı. Sayısı önce binlerle ifade edilen ancak daha sonra 155'e indirilen peşmerge gücünün Kobani'ye geçişine Türkiye'nin de izin vermesinin ardından bekleyiş başladı. Ancak peşmerge güçleri beklenirken, gelişleri çeşitli gerekçelerle gecikti.

HAVA VE KARAYOLUYLA TÜRKİYE'YE GELDİLER

Gelişi geciktikçe tartışılan peşmerge güçlerinin ilk bölümünün hava, ikinci bölümünün ise araçlarıyla birlikte karayolundan Türkiye'ye geçmesi planlandı. Bu karar sonrası 84 peşmerge geçen çarşamba gününün ilk saatlerinde özel uçakla Şanlıurfa GAP Havalimanı'na indi ve yoğun önlem arasında Suriye sınırındaki Suruç'ta bulunan Çukobirlik'e ait binaya yerleştirildi.

YPG'ye eğitim ve destek amacıyla yanlarında getirdikleri ağır silahları ile birlikte 38 araçla Habur Sınır Kapısı'ndan çarşamba günü yola çıkan 71 peşmerge ise halkın yoğun ilgisi arasında Türkiye içerisinde saatler süren yolculuğunu başlattı.

9 PEŞMERGE MOLADA FİRAR ETTİ

Peşmergenin geçişine güvenlik ve lojistik hizmeti verilirken, bu birimlerde çalışan görevliler de ‘firara girişimi’ dahil peşmergelerin ilginç olaylarına tanıklık yaptı. Bu görevlilerin anlattığına göre firar girişimi şöyle gerçekleşti:

Habur'dan çarşamba sabahı giren ve saatler süren yolculuğun ardından 71 peşmergenin bulunduğu konvoy, gece saat 21.30 sıralarında Şanlıurfa'ya 25 kilometre kala bir tesiste yemek molası için durdu. Güvenlik güçlerinin de zırhlı araçlarla eşlik ettiği peşmergelerden 9'u, yemek molası sırasında ortadan kayboldu. Fark edilen bu gelişmenin ardından etraftaki lavabo ve tesisleri kontrol eden güvenlik güçleri ulaşamadığı peşmergenin firar etmiş olabileceği ihtimali üzerine çevrede araştırma başlattı.

Güvenlik güçleri, görüştüğü bazı vatandaşların 9 peşmergenin birlikte yakındaki dağlık araziye doğru gittiğini söylemesi üzerine aramalar bu bölgeye kaydırıldı. Arazide arama yapan polis ve askerler 20 dakika sonra 9 peşmergeyi ağaçlık alanda yakaladı.

Kobani'ye gitmek istemediklerini söyleyen bu peşmergeler arkadaşlarının yemek yenilen tesise getirildi ve olay büyütülmeden kafiledeki yerlerini almaları sağlandı. Kafile ardından Suruç'a hareket etti.

YATAK VE YEMEK BEĞENMEDİLER

Peşmergeler 20 saati bulan yolculuğun ardından perşembe günü saat 03.00 sıralarında Suruç'a ulaştı ve bir gün önce havayolu ile gelen ilk grubun beklediği Çukobirlik binasına yerleşti. Suriye sınırına 4 kilometre uzaklıktaki binada bekleyen peşmergeler, burada kendilerine tahsis edilen ranza ve yatakları beğenmediklerini söyleyerek değiştirilmesini istedi.

Herkesi şaşırtan bu istek sonrası peşmergeler mecburen konakladıkları binada kendilerine ikram edilen yemeği de beğenmedi. Kendilerine gönderilen hazır yemeğin doyurucu olmadığını ve içinde et bulunmadığı şikayeti üzerine, Kaymakamlık tarafından gönderilen yemek değiştirildi ve cuma gecesi Kobani'ye geçene kadar da peşmergeye dürüm halinde kebap ile baklava ikram edildi.

Bu arada Çukobirlik binasında kaldıkları sürede peşmergelerden bazıları sık sık karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle hasta olduklarını söyledi. Yapılan kontrollerde herhangi bir sağlık sorununa rastlanmayan peşmergelerin verilen ilaçları kullanmalarına rağmen hastalıklarının sürdüğünü söyleyerek hastaneye sevk edilmelerini istediği de öğrenildi.

SLOGANLARLA GİTTİLER

Suruç'a geldikten 42 saat sonra bulundukları binadan çıkış yapan peşmergeler cuma akşamı zırhlı araçlar eşliğinde Suriye sınırına hareket etti. Güvenlik güçlerinin eskortu eşliğinde daha önce ülkesini terk eden Suriyelilerin geçiş yaptığı Yumurtalık bölgesine yaklaşıldığı sırada tüm araçların farları söndürüldü ve olası saldırı durumuna karşı tedbir alındı. Ancak bu sırada IŞİD militanlarının Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın bulunduğu bölgeye yönelik havan saldırı başlatması üzerine peşmergeler tedirgin oldu. Yaklaşık 45 dakika süren bekleyişin ardından koalisyon uçaklarının IŞİD'in bulunduğu bölgelere yönelik bombardımanının ardından sessizlik oluştu ve peşmergeler Suruç'a ulaştıktan 43 saat sonra cuma günü saat 22.00 sıralarında Kobani'ye geçiş yaptı.

6 OBÜS SURUÇ'TA KALDI

Öte yandan YPG'lilere yanlarında götürdükleri ağır silahları ile havan ve katyuşya füzelerinin kullanımına ilişkin eğitim verecek olan peşmergelerin yanlarında getirdiği 6 obüs ise Kobani'de kullanımına uygun olmadığı gerekçesiyle Suruç'ta bırakıldı. Çukobirlik'e ait binada kalan obüsleri, peşmergelerin Kobani'den çıkışlarının ardından yeniden beraberlerinde Irak'a götürecekleri kaydedildi.

Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=isidle-savasacak-pesmergeler-kacmaya-kalkisti-0111141200#.VFT9hVH-0j8.facebook
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #222 : 01 Kasım 2014, 22:20:20 »
yedikleri yemegin parasini da ödememisler

bizim vergilerdenmi  cikaracaklar yemegin  parasini

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #223 : 02 Kasım 2014, 00:37:31 »
yedikleri yemegin parasini da ödememisler

bizim vergilerdenmi  cikaracaklar yemegin  parasini

Öyleymiş. Işid birkaç güne bu ahmakların da kafalarını kesip görüntülerini internette yayınlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #224 : 02 Kasım 2014, 20:29:28 »
Koalisyon Güçleri Saldırıya Devam Ediyor

ABD ve kolalisyon güçleri Cuma ve Cumartesi günü Savaş uçakları ve insansız hava araçlarıyla saldırılara devam etti. Suriye'deki Işid hedeflerine 7, Irak'daki Işid hedeflerine 2 hava saldırısı düzenlediler. ABD Merkez Komutanlığı'nın açıklamasına göre Kobani yakınlarında düzenlenen beş hava saldırısında beş küçük Işid birimi vuruldu ve üç Işid aracı imha edildi. Suriye Güneydoğusundaki Deyr Az Zawr'da düzenlenen iki hava saldırısında 2 Işid tankı ve iki araç imha edildi.

Irak'ta Baiji yakınlarındaki hava saldırısında küçük bir Işid birimi vuruldu. Felluce'de ki hava saldırısında da bir Işid birimi vuruldu.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #225 : 02 Kasım 2014, 23:34:25 »

Şanlıurfa Suruç'ta eylem yapıp "Bizler de Kobani'ye gidip savaşmak istiyoruz" diyen yaklaşık 100 kişilik gruba il valisinin talimatıyla izin verilince gruptan sadece 3 kişi Kobani'ye gidip gerisi ne yapacağını şaşırıp olaysız dağıldı.
Bunlar IŞİD'i tükürüğümüzle boğarız diyenler işte. Gerisini siz düşünün.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #226 : 02 Kasım 2014, 23:47:52 »
Büyük ihtimalle suriyeye geçenler paralı askerlerden oluşan abd birlikleri.  üniformalarındaki abd bayraklarıda bunun kanıtı.  içlerinden 20-30 tane peşmerge anca vardır. Peşmerge işidi görünce silah bırakıp kaçıyor. Abd bombalaması olmazsaydı k.ırak denen bir yer kalmayacaktı... basının abartmasıyla peşmerge şişirildi... işid peşmergenin barzaninin iyice gazını aldı.

işidi bir kullanabilseydik bölgedeki tüm planları tersine çevirebilirdik.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #227 : 03 Kasım 2014, 00:38:58 »

Işid zaten Amerikan Projesi . Kimin planlarını tersine çevirecekmişiz ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #228 : 03 Kasım 2014, 01:35:11 »
Büyük ihtimalle suriyeye geçenler paralı askerlerden oluşan abd birlikleri.  üniformalarındaki abd bayraklarıda bunun kanıtı.  içlerinden 20-30 tane peşmerge anca vardır. Peşmerge işidi görünce silah bırakıp kaçıyor. Abd bombalaması olmazsaydı k.ırak denen bir yer kalmayacaktı... basının abartmasıyla peşmerge şişirildi... işid peşmergenin barzaninin iyice gazını aldı.

Muhtemelen öyle. Şov yaparak Türkiye topraklarından geçmeleri büyük kürdistan hayali kuranlara moral vermek içindi. Işid sayesinde moralleri epey bozulmuştu. Şimdi onlara göre kürdistan askerleri kürtleri kurtaracak ya!

Işid zaten Amerikan Projesi . Kimin planlarını tersine çevirecekmişiz ? 

Muhtemelen İsrail'de dahil!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #229 : 05 Kasım 2014, 20:51:47 »
İngiliz Uçakları Işid Militanlarını Vurdu

İngiltere Savunma Bakanlığı'nın duyurusuna göre İngiliz kuvvetleri Işide karşı karşı mücadelede Irak hükümetine yardım amacıyla hava operasyonlarına devam ediyor. Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarına ek olarak tanker uçakları ile kesif uçakları da aynı amaçla kullanılıyor.

Dün Irak ordu birliklerine destek için uçan iki Tornado GR4, Bağdat'ın kuzeyindeki Baiji yakınlarında Işis militanlarına ait silahlı bir kamyoneti Brimstone hassa güdümlü füzesi ile vurarak imha etti.

DefenceTurk.com