Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 218839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2014, 00:37:06 »
Bu konuda hükümetin tavri oldukca net. Sayin basbakanimiz ISID terör örgütünden ve rehine krizinden bahsederken bizlerden cok farkli kelimeler telafuzediyor. "Konsolosluk personalimiz ISID unsurlari tarafindan alikonulmustur" diyor.... Sayin disisleribakanimiz'da "bu eylem dogrudan türkiyeyi hedefalmis bir eylem degildir" diyor... Ayrica medya yasagi ve ISID "unsurlarini" tahrik etmememizi ve bu durumun sadece konsolos personelimizin aleyhine olacagi yönünde aciklamalar.

Anliyacaginiz: ISID mahsum bir grup insan toplulugu. Konsolosluk peronelimizi israrla misafirediyorlar.
Bunda ne var?? Medyanin bu abartmalarinin zamanlamasini ben cok "manidar" buluyorum.

Almanya bugün rehin alinan 50 Siemens personelini kurtardi. helal olsun!
Adamlar iraka 3 bin kilometre uzakta ama desenize yinede bizden daha yakinlar. Bizim arka bahcemizde ne olup bitenlerden haberimiz yok.
Ciddi ve saygin devletliderleri kendi vatandaslarini dünyanin neresinde olursa olsun korur, yanliz birakmaz. ABD bugün bagdat büyük elciligini bosaltti. Acaba biz bagdat elciligimizi koruyabilecekmiyiz?
Ya iraktaki soydaslarimiz, türkmenler? Onlarda bizden yardim bekliyorlar. Yoksa onlar sii olduklari icin onlari görmemezliktenmi gelecegiz?

Umarim bu kriz en kisa zamanda cözülür. Rehin alinan konsolosluk personelimize, kacirilan tir soförlerimize ve bu rehinlerin ailelerine allahtan sabir diliyorum.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #11 : 18 Haziran 2014, 10:45:16 »
Almanlar rehin değildi İşid çalıştıkları rafineriye yaklaşması üzerine bizim dış işleri gibi bir şey olmaz demeyip Bağdatla iş birliği yapıp oradan çıkardılar.....

İşid eline 50 alman geçirecekte bırakacak ..kesmeden bırakmaz valla

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 18 Haziran 2014, 12:46:17 »
Vay be, canileri tahrik etmemek için medya yasağı ha! Yuh artık. Allah sizi bildiği gibi yapsın.  >:(

Bu canilere bu hükümet destek verdi mi vermedi mi? Günlerdir bu konuda hiç bir gelişme yok. Oradaki Türkmen kardeşlerimiz katlediliyor hükümetten bu konuda tık yok. Onlar rabia işareti yapsınlar elalem için. Aynı şeyi İsrail yapsaydı İsraili tahrik etmemek için acaba medya yasağı koyarlar mıydı? Suriye'deki Arapları kurtarmak için son yıllarda ülkeyi alakamız olmayan bir savaşa sokmaya çalılan recep tayyip erdoğan bu konuda hiçbirşey yapmıyor. Sadece meyda yasağı koyuyor malum şahıs! Bu pisliği böyle gizleyebileceğini sanmak ancak kendilerine yakışan bir düşünce tarzı zaten.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 18 Haziran 2014, 18:25:37 »
...
Ya iraktaki soydaslarimiz, türkmenler? Onlarda bizden yardim bekliyorlar. Yoksa onlar sii olduklari icin onlari görmemezliktenmi gelecegiz?
...

Turgut Özal ;Azerbaycan-Ermenistan savaşında, Azerbaycan'a yardım edeceği yerde ''ONLAR Şİİ''demek suretiye ,Türk Milleti arasında ayrımcılık yapmış,Azerbaycan'a yardım etmemiş, neticede Karabağ'ı Ermenistan işgal etmişti.

Aynı ekolden gelenler de Türk Milleti arasında ayrımcılık yapıyor, ''Ama Türkmenler Şİİ'' diyeceklerinden kuşkumuz yoktur !!   
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2014, 18:28:46 Gönderen: KORAYKURT »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 19 Haziran 2014, 23:39:12 »
yasiklar olsun türkmenlere neden yardim yapilmaz 

bu hükümede oy verenler utansin

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #15 : 14 Temmuz 2014, 02:13:42 »
Başbakan dün Işide seslenmiş konuşmasında. Konsolosumuzu bırakın demiş. Rezalete bakın, dünyaaaa liderimiz ne hallere düştü. Konsolosu acaba İsrail karçırmış olsa böyle mi olurdu. Eeeeyyyy israiiiil, ey israaaaiiil diye meydanlarda bağrınır dururdu herhalde.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #16 : 17 Temmuz 2014, 19:11:50 »
Pkk şuanda pyd yada peşmerge adı altında ışid e karşı savaşıyor yani şuanda ışid bize iyilik yapıyor hemde  teröristlerin anlayacağı dilden
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 17 Temmuz 2014, 23:11:33 »
Pkk şuanda pyd yada peşmerge adı altında ışid e karşı savaşıyor yani şuanda ışid bize iyilik yapıyor hemde  teröristlerin anlayacağı dilden

Türkmenleri katleden işıd köpekleri pkk itleri ile dalaşıyor diye bize iyilik yapıyor sayılmazlar...

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #18 : 19 Temmuz 2014, 18:04:40 »

Türkmenleri katleden işıd köpekleri pkk itleri ile dalaşıyor diye bize iyilik yapıyor sayılmazlar...

pkk lıları öldürüyor bundan iyi iyilik mi olur ben çok seviniyorum şahsen Türkmenleri öldürmese  iyi ama öldürmüş  işte                                                                                                                 
Alıntı
Gerici çeteler Kobanê'ye yönelik saldırılarını kesintisiz sürdürse de dayanışmanın artmasıyla saldırılara karşı direniş sürüyor.

Kobanê bölgesinde özerklik ilanının yıldönümü yaklaşırken gerici çetelerin saldırısı devam ediyor. Gerici IŞİD çetesi 19 Temmuz’da Kobanê camisinde olmak gibi iddialı sözler ederek saldırılarını kesintisiz sürdürüyor.

Dün gece kantonun üç cephesinde de çatışmalar yaşandı. Gerici çeteciler Telîk Köyü’ne keskin nişancılarla ateş açtılar. Bu saldırıda çetelerin iki köylü kadını yaraladığı belirtildi. Yaralanan kadınlardan birinin durumunun ağır olması nedeniyle Suruç'a gönderildiği aktarıldı. YPG'nin saldırılara karşılık vermesi üzerine 9 çete üyesinin öldürüldüğü ifade edildi. 

Hesekê’deyse dün akşam 23.30 sularında 3 ayrı bombalı saldırı yaşandı. El sinaa, El-İtfaiye ve Bengo oyun alanındaki patlamalarda yaşamını yitiren olmazken, çevrede maddi hasar meydana geldi.

Artan saldırılar karşısında direnişe destek vermek için Güney Kürdistan’a geçen Kürt gençleri kendi taburlarını kuruyorlar. Birkaç gün içinde bölgeye geçen YDG-H ve YDK üyesi gençler "Şehit Fırat" adıyla tugay kurdu. Askeri üniformalar ve teçhizatlarıyla tören yapan tabur on yıllardır Rojava bölgesinden kuzeydeki direnişe verilen destek vurgulanarak bugün aynı dayanışmanın Güney Kürdistan’da gerici çetelere karşı direniş için gösterilmesi gerektiği belirtildi.

Diyarbakır’ın Kayapınar Belediyesi Rojava bölgesindeki saldırılar nedeniyle ihtiyaç duyulan temel gereksinimler için yardım kampanyası düzenledi. Başlatılan kampanyayla toplanan gıda malzemesi ve ilaçtan oluşan 6 TIR’lık malzeme dün itibariyle yola çıktı.
http://www.kizilbayrak.net/rss/kobanede-saldirilar-suerueyor-destek-artiyor/

IŞİD üyeleri Kobani sınırından İMC TV tarafından görüntülendi
Türkçe Konuşan IŞİD Militanı Tüm Kafirleri Yok Edeceğiz

İŞİD əmirindən Ceyşul Hurr haqqda açıqlamalar

« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2014, 18:41:09 Gönderen: canpolat68 »
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 19 Temmuz 2014, 19:21:07 »
Onlar pkklıları sana iyilik olsun diye öldürmüyorlar. Kardeşimi katleden it de ona destek veren it de şerefsizdir.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2014, 19:32:55 Gönderen: SKYWOLF »