Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #920 : 28 Ekim 2019, 14:04:58 »
Bağdadinin daha önceden mossad çalışanı olduğuna dair veriler dolaşıyordu ortada. Işid’in yaptıklarına bakınca da bu tarz bir misyon pek mantıksız bir iddia değildi. Çünkü her aşırı müslümanın yaptığı gibi İsraili tehdit etmesi gerekirken sürekli müslümanları öldürüp coğrafyayı karıştırıyordu hatta sözde hilafet haritasına İspanyayı bile fethedecekleri gösteriliyordu ancak İsrail için tek bir kelime bile edilmiyordu.

Amerika askerlerini çekerken Bağdadiyi de kayıtlardan silmenin yolunu onu öldürmekle halledecekti. Öldürüldüğü de muallak ve inandırıcı değil. Güneydeki Işid bölgesi vs dururken kaynayan kazan gibi İdlibde savunmasız şekilde çocuklarıyla gezecek ve kendini patlatacak (yani iz de bırakmıyorlar delil olarak maşallah; yandı da diyebilirlerdi)

Şimdi IŞid çözülme sürecine girer vs vs

Benim anlamadığım Amerikanın bu çekilme ve yön değiştirme gereksinimi neden ortaya çıktı. Kafalarındaki öncelik ve beklentiler ne? Global olarak doğu Asyaya mı yoğunlaşmaları gerekiyor ya da baltık gerilimine mi?! Kendini kaybetmiş bir Kuzey Kore, veya güçlenen Çin belki de Ortadoğu'nun kurtarıcısı mı oluyor?!

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #921 : 28 Ekim 2019, 20:48:06 »
Bu adamın daha öncede öldürüldüğü iddia edilmişti. Sayın skywolfun dediği gibi Irak ta daha güvenlikten İdlibte bulunması ne kadar mantıklı. Bana göre Trump gündemi değiştirmek ve dikkatleri başka yone çekip Barış Pınarı harekatını baltalamak için Bagdadiyi öldürme tiyatrosu kurdu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
DEAŞ'ın 5 numarası Sakarya'da bu evde yakalandı
« Yanıtla #922 : 30 Ekim 2019, 16:23:25 »
DEAŞ'ın 5 numarası Sakarya'da bu evde yakalandı

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde terör örgütü DEAŞ'ın 5 numaralı ismi olduğu belirtilen İsmail el İthavi'nin geçen yıl 2 ay süren takip sonucu yakalandığı evin Arabacı Alanı Mahallesi'nde olduğu ortaya çıktı. İsmail el İthavi ve yanındaki Iraklıların saklandığı Sultan Sokak'taki evi emlakçıdan kiraladığı, operasyonun ardından boşalan dairede şu an Suriyeli ailenin oturduğu öğrenildi.

Terör örgütü DEAŞ elebaşı Ebubekir el Bağdadi'nin yakalanmasındaki kilit isim olan ve örgütün 5 numarası olduğu belirtilen İsmail el İthavi, geçen yıl Sakarya'da yakalandı. Bağdadi'nin üst düzey yardımcısı ve örgütte dini konulardan sorumlu olduğu belirtilen İsmail el İthavi'nin, Türkiye'ye kaçak yollardan giriş yaptığı belirlendi.

Irak istihbarat birimlerinin verdiği bilgiler doğrultusunda 2 aylık takibin ardından İsmail el İthavi'nin, şubat ayında Serdivan ilçesinde kaldığı ev tespit edildi. Gizli yürütülen soruşturma kapsamında İthavi, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin operasyonuyla eve düzenlenen operasyonla yakalandı. İsmail el İthavi, sorgusunun ardından Irak'a teslim edildi.

İsmail el İthavi'nin yakalandığı evin, Serdivan'a bağlı Arabacı Alanı Mahallesi'ndeki Sultan Sokak'ta olduğu ortaya çıktı. İsmail el İthavi ile yanında bulunan Iraklı kişilerin, evi emlakçıdan kiraladıkları, operasyonun ardından boşalan, 3 katlı binanın 1'inci katındaki dairenin ise Suriyeli aileye kiralandığı öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/deasin-5-numarasi-sakaryada-bu-evde-yakalandi-41362584
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #923 : 30 Ekim 2019, 16:30:42 »
Burası oturduğum sokak. Videoda oturduğum ev bile görünüyor. Birkaç bina ileride. Oturduğum bina dahil her yerde Arap göçmenler yaşıyor. Kimin ne olduğunu kimse bilmiyor.

Bu yakalanmış. Yakalanmayan veya bilinmeyenler ne olacak? Bu eli kanlı caniler, kapıma kadar gelmiş durumda. Irak istihbaratı bana da bilgi verse de ben de kendi güvenliğimi sağlayabilsem!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #924 : 30 Ekim 2019, 18:16:45 »
Burası oturduğum sokak. Videoda oturduğum ev bile görünüyor. Birkaç bina ileride. Oturduğum bina dahil her yerde Arap göçmenler yaşıyor. Kimin ne olduğunu kimse bilmiyor.

Bu yakalanmış. Yakalanmayan veya bilinmeyenler ne olacak? Bu eli kanlı caniler, kapıma kadar gelmiş durumda. Irak istihbaratı bana da bilgi verse de ben de kendi güvenliğimi sağlayabilsem!

Hocam bacanı-kapını iyi kapat , sen bize lazımsın... :) :) :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #925 : 31 Ekim 2019, 08:35:49 »
ABD Bağdadi'nin öldürüldüğü operasyonun görüntülerini yayımlamış. Ben görüntülerde kendisini havaya uçuran bir Bağdadi göremedim. Görebilen var mı?

https://www.ensonhaber.com/abd-bagdadi-operasyonunun-goruntulerini-yayinladi.html

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #926 : 31 Ekim 2019, 11:13:36 »
Bağdadi öldürüldü.
Gelelim çelişkilere:
1. 8 helikopter (ch47 chinook olduğu söyleniyor). 1 saatte Erbil’den kalkıp gelip Reyhanlı’ nın 5 km karşısında operasyon yapıyor.
720+ km mesafe var ortada. Chinook ların operasyon yarıçapı en son yapılan motor değişikliği ile 370km . 
2. Saatte 290 km sürat yapan bu kuşlar ancak 2,5 saatte hedefe varırlar eğer yakıtları yeterse.
3. Görevlerini tamamlayan helikopter ve askerler kayıp vermeden üslerine döndüler deniyor. Yani Erbil’e geri dönmüşler. Yakıtları nasıl yetmiş??
4. Bağdadi’nin ceset kalıntıları toplanmış ve denize atılmış. Reyhanlı’dan Erbil’e giderken hangi denize atılmış acaba?
Bence bu operasyon Türkiye’den yapıldı. Başka izahatı yok bukadar çelişkinin.
Ya da bu tamamen yalan bir operasyon. Trump’a seçim kazandırması için propaganda aracı. Bir çeşit ABD nin aya insan yollaması gibi??

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #927 : 31 Ekim 2019, 15:37:02 »
sari kafa secilirmi soru isareti rusya yardim edmez
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2019, 15:38:04 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #928 : 03 Kasım 2019, 13:05:07 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #929 : 03 Kasım 2019, 13:56:52 »
Bu ABD den gercekten korkulur madem diger tarafa gideni de geri getirebiliyor. ;)