Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 219969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #910 : 27 Ekim 2019, 13:41:55 »
Şunuda belirtmem gerekirse bakın adamlar (Amerika) operasyonla alakalı Türkiyeye haber vermiyor. Çünki öyle bir izlenimimiz varki dünyada İşide yardım eden ülke gibi görünüyoruz. Bu ülkeye Kürtleri öldürüyolar algısı hiç zoruma gitmez çünki yalan oldugunu biliyorumda İşide yardım ediyor algısı çok zoruma gidiyor.  Bagdadi 5 km uzaklıktaki köyde yaşıyorda senin Mitin ne iş yapar abi sadece ülke ülke fetöcü mü kovalıyor bu kurum. Ha şunuda diyabilirsiniz Amerika kendi uşağının Türkiyenin eline geçmesinden korktuda diyebilirsiniz bunada varım. Ama hep bir varsayım işte.

MSB'den ABD'nin İdlib operasyonu ile ilgili son dakika açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, DAEŞ lideri Bağdadi'nin öldürüldüğü iddia edilen dün gece İdlib'teki operasyon öncesi bilgi alışverişinde bulunulduğunu duyurdu.

Bakanlıktan ABD'nin İdlib'e gerçekleştirdiği operasyonla ilgili yapılan açıklamada, "ABD tarafından İdlib'e dün gece yapılan operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur." ifadesi kullanıldı.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2910055-msbden-abdnin-idlib-operasyonu-ile-ilgili-son-dakika-aciklamasi

Fakat bu açıklama burnumuzun dibindeki Bağdadi'ye biz niye operasyon yapmadık ( Tabi gerçekten öldürüldüyse) gerçeğini değiştirmiyor yine batılılara çok güzel bir linç malzemesi vermiş olduk maalesef.

Ekleme: Yabancı kaynaklar hala operasyon öncesi Türkiye'nin bilgilendirilmediğini iddia ediyorlar.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2019, 13:57:30 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #911 : 27 Ekim 2019, 13:56:00 »
Şunuda belirtmem gerekirse bakın adamlar (Amerika) operasyonla alakalı Türkiyeye haber vermiyor. Çünki öyle bir izlenimimiz varki dünyada İşide yardım eden ülke gibi görünüyoruz. Bu ülkeye Kürtleri öldürüyolar algısı hiç zoruma gitmez çünki yalan oldugunu biliyorumda İşide yardım ediyor algısı çok zoruma gidiyor.  Bagdadi 5 km uzaklıktaki köyde yaşıyorda senin Mitin ne iş yapar abi sadece ülke ülke fetöcü mü kovalıyor bu kurum. Ha şunuda diyabilirsiniz Amerika kendi uşağının Türkiyenin eline geçmesinden korktuda diyebilirsiniz bunada varım. Ama hep bir varsayım işte.

Fakat bu açıklama burnumuzun dibindeki Bağdadi'ye biz niye operasyon yapmadık ( Tabi gerçekten öldürüldüyse) gerçeğini değiştirmiyor yine batılılara çok güzel bir linç malzemesi vermiş olduk maalesef.

Bağdadinin aslında batı kuklası olması. İsis ile iş bittiğinden bile bile yakalanması Türkiye sınırına yakın yönlendirilip orada yakalanmasının nedeninin de Türkiyenin İsis'e yardım ettiği imajını harlamak için böyle olmasından olabilir mi ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #912 : 27 Ekim 2019, 14:01:45 »

Bağdadinin aslında batı kuklası olması. İsis ile iş bittiğinden bile bile yakalanması Türkiye sınırına yakın yönlendirilip orada yakalanmasının nedeninin de Türkiyenin İsis'e yardım ettiği imajını harlamak için böyle olmasından olabilir mi ?

Olabilir hatta şu an dediğiniz oluyor Türkiye aleyhine büyük bir linç kampanyası başlatılmış durumda ve zor durumda bırakılmaya çalışılıyoruz. YPG çoktan ABD ile Bağdadi operasyanu için işbirliği yaptığını ve birlikte başardıklarını açıkladı bizimkiler böyle durumlarda niye bukadar geç kalıyorlar açıklama yapmak için bir türlü anlamıyorum...

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #913 : 27 Ekim 2019, 14:28:49 »

Olabilir hatta şu an dediğiniz oluyor Türkiye aleyhine büyük bir linç kampanyası başlatılmış durumda ve zor durumda bırakılmaya çalışılıyoruz. YPG çoktan ABD ile Bağdadi operasyanu için işbirliği yaptığını ve birlikte başardıklarını açıkladı bizimkiler böyle durumlarda niye bukadar geç kalıyorlar açıklama yapmak için bir türlü anlamıyorum...
Madem bu Türkiyeye karşı yapılmış bir oyun neden burnumuzun dibinde bunlar olurken -ki İdlib'i bizim avcumuzun içi gibi bilmemiz lazımdı neden Mit falan buna seyirci kaldı ? Bildiğim kadarıyla Amerika İdlibi geçen aylarda yine bombalamıştı. Abi biz neden her haltı izliyoruz ? Bakın bagdadi Amerikan uşağı yada değil umrumda değil. Benim varmak istediğim nokta Türkiye sınırına 5 km uzaklıktaki bir mevzudan Türkiyenin haberinin olmaması. ister bagdadiyi oraya Amerika getirsin ister kendi gelsin. Bizim neden haberimiz olmuyor.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #914 : 27 Ekim 2019, 16:33:01 »
ABD Başkanı Donald Trump, IŞİD Lideri Ebubekir el Bağdadi'nin öldürüldüğünü duyurdu. Trump, "Bağdadi vahşi bir şiddet yanlısıydı ve vahşet içinde hayatını kaybetti. Bir ürkek olarak, kaçarak hayatını kaybetti" dedi. ABD Başkanı operasyon için Rusya, Türkiye, Suriye ve Irak'a da teşekkür etti.

Washington'da beklenen açıklamayı yapan ABD Başkanı Donald Trump, "Terör örgütü IŞİD Lideri Ebubekir el Bağdadi öldürüldü. Bağdadi çıkışı olmayan bir tünele girdi ve ağlayarak öldü. Bağdadi vahşi bir şiddet yanlısıydı ve vahşet içinde hayatını kaybetti. Bir ürkek olarak, kaçarak hayatını kaybetti" dedi.
"Bağdadi en önemli ulusal güvenlik önceliğimizdi" diyen Trump, "IŞİD''in lideri ve kurucusu El Bağdadi öldü. İntihar yeleğini patlatarak kendisini ve üç çocuğunu öldürdü" diye konuştu.

Operasyonun iki hafta önce başladığını belirten Trump, "Onu belli bir yerde bulacağımızın farkındaydık. Çok iyi insanlarla birlikte çalıştık. Oldukça zeki insanlardı. Çok hızlı bir şekilde yer değiştiriyor ve elinde çok yüksek miktarda nakit var. Ona göre plan yapmanız gerekiyor. En sonunda teyit aldık ve oraya da giriş yaptığımızda çok fazla saldırıyla karşılaştılar. Önümüzdeki 24 saat içinde kaç kişi olduklarını da açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

Trump, ABD askerlerinde bir kayıp yaşanmadığını, kimsenin yaralanmadığını sadece tünele giren bir köpeklerinin yaralandığını söyledi.

'Rusya, Türkiye, Suriye ve Irak'a teşekkür ediyorum'

ABD olarak halifeliği yok ettiklerini söyleyen Trump operasyon için Rusya, Türkiye, Suriye ve Irak'a teşekkür etti.
Trump, "Tüm bunlar diğer ulusların da yardımıyla gerçekleşti. Türkiye'ye, Rusya'ya, Suriye'ye ve Irak'a teşekkür etmek istiyorum. Bu çok tehlikeli bir operasyondu" dedi.

Trump, ABD'nin operasyon için bölgeye gireceğinin Türkiye tarafından bilindiğini de aktardı. Türkiye oraya gireceğimizi biliyordu, zorluk çıkarmadı, harikalardı" ifadelerini kullandı.

Ruslara 'mutlu olacaksınız' dedik

Rusya'ya da bilgi verdiklerini belirten Donald Trump, "Ruslar neden geldiğimizi bilmiyorlardı, onlara 'mutlu olacaksınız' dedik. Onlar da 'bize söylediğiniz için çok teşekkür ederiz' dediler. Onların kontrolünde olan bölgeden geçeceğimizi biliyorlardı. Ancak neden girdiğimizi bilmiyorlardı" dedi.
Trump Suriye'deki tarafların haberdar edildiğini ancak Washington'dakilere özellikle 'sızıntı yaşanmaması' için bilgi verilmemesi uyarısında bulunduğunu vurguladı.

ABD Başkanı, "Washington tam bir sızıntı makinası. Gizli tutuldu, hiçbir sızıntı olmadı. Sadece bunu bilen birkaç kişi vardı. Çok az kişinin haberi vardı operasyondan" dedi.

https://tr.sputniknews.com/abd/201910271040484377-trump-isid-lideri-bagdadi-olduruldu/

« Son Düzenleme: 27 Ekim 2019, 17:00:46 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #915 : 27 Ekim 2019, 18:37:50 »
Beyler Bagdadinin oldurulmesi operasyonunda bizlere sadece bildirimde bulunulmasi  sanirim bizim icin yeterli.  Neticede devletimizin basinda bu kadar bela varken bu isin organizasyonunda anilmak basimiza sadece basimiza yeni sorunlarin cigirtganligina hizmet eder.

Ille de birseyler sorgulamak istiyorsak .O zaman bu adam ve mahiyetindeki ekibi kimler, ve nasil buralara kadar getirdiklerini arastirimamizda yarar vardir .

Ayrietten  bu adam bu bolgede kalma niyetindemiydi ,yoksa sinirdan TC girip kacma gibi bir dusuncesi mi  vardi ? o zaman  da yurt icindeki olasi baglantilarini arastirmamiz lazim.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2019, 19:20:14 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #916 : 27 Ekim 2019, 18:56:19 »
Geçmişte bağdadi denilen şahsın bir mossad ajanı oldu bile iddia edilmişti. Daha önce defalarca öldürüldüğü haberleri de çıkmıştı. Şimdi yine ldürüldüğü öne sürülüyor. Usame bin Lden gibi. Bağdadi ve Işid bu topraklarda ciddi bir temizlik yaparak birilerine zemin hazırladılar!Şimdi onların birilerine verdikleri yerleri gerçek sahiplerine verme zamanı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #917 : 27 Ekim 2019, 19:50:40 »
Bağdadi ve Işid bu topraklarda ciddi bir temizlik yaparak birilerine zemin hazırladılar!Şimdi onların birilerine verdikleri yerleri gerçek sahiplerine verme zamanı!

Ben halen o asamaya gelinmedigini dusunuyorum ,su anda sadece miadi dolanlari tasfiyesi yapilip ,tasfiye edilenlerin yerine getirilecek yenilerinin olusumu asamasindayiz diye  dusunuyorum.

"Bu cografyada borusunu oturmek isteyen emperyalistler her zaman bu tur pisliklerin el altinda olmasini isterler"

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #918 : 27 Ekim 2019, 21:58:45 »
Trump'ın "Bağdadi öldü" açıklamasına Rusya şüpheyle yaklaştı: Doğrudan delil göster

ABD'nin, DEAŞ lideri Ebubekir el Bağdadi'nin öldürüldüğü açıklamasına şüpheyle yaklaşan Rusya Savunma Bakanlığı, "Doğrudan delil gösterin." açıklamasında bulundu.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bugünkü basın brifinginde, İdlib bölgesinde Suriye hükümetinin kontrolünde olmayan toprakların tamamen El Kaide şubesi olan Nusra tarafından idare ve kontrol edildiğini belirterek, "Bu örgüt, Suriye'de en büyük rakibi olarak DEAŞ ve her bir temsilcisini her zaman hiçbir tavizde bulunmadan bulduğu yerde hemen yok ediyor. Bu yüzden DEAŞ'ın eski liderinin, Suriye El Kaide'sinin kontrolündeki topraklarda huzurlu bir şekilde bulunması en azından ABD veya operasyonun başka katılımcılarının bazı doğrudan kanıtları sunmasını gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

ABD, Suriye'de düzenlenen bir operasyonla Bağdadi'nin öldürüldüğünü duyurmuştu. Operasyonun, Suriye'nin tam olarak neresinde gerçekleştirildiği açıklanmazken Başkan Donald Trump, ABD'nin operasyon için bölgeye gireceğinin Türkiye tarafından bilindiğini belirterek, "Türkiye zorluk çıkarmadı, harikalardı" ifadesini kullanmıştı.

Ayrıca operasyonun düzenleneceğine dair Rusya'ya da bilgi verdiklerini söyleyen ABD lideri, "Onların kontrolünde olan bölgeden geçeceğimizi biliyorlardı. Ancak neden girdiğimizi bilmiyorlardı" demişti.

ÇELİŞKİLİ AYRINTILARA DİKKAT ÇEKTİ

Konaşenkov, "Bu operasyonda yer alan doğrudan katılımcı ve ülke sayısındaki artış ve her birisinin tamamen çelişkili ayrıntılar vermesi, operasyonun gerçek ve başarılı olduğuna dair soru işaretleri ve şüpheler doğuruyor" dedi.

Trump'ın, "Ruslar, onların kontrolünde olan bölgeden geçeceğimizi biliyorlardı" sözlerini de değerlendiren Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü, "Bu operasyon sırasında ABD savaş uçaklarının İdlib gerilimi azaltma bölgesi hava sahasından geçişine yardımcı olunduğuna dair hiçbir bilgimiz yok" diye konuştu.

"HAVA SALDIRISI TESPİT EDİLEMEDİ"

Konaşenkov, "Geçen cumartesi ve genel olarak son günlerde, ABD veya 'uluslararası koalisyona' ait savaş uçakları tarafından İdlib gerilimi azaltma bölgesine yönelik hava saldırıları tespit edilmedi" diye ekledi.

Konoşenkov, sözlerini şöyle sürdürdü: "Suriye hükümet ordusunun, Rus Hava Uzay Kuvvetleri'nin desteğiyle 2018 başlarında DEAŞ'ın tamamen bozguna uğrattığı andan itibaren Ebubekir el Bağdadi'nin yeni 'ölümünün' Suriye'deki mevcut duruma veya İdlib'de kalan teröristler üzerinde hiçbir önemli etkisi yok."

NE OLMUŞTU?

Beyaz Saray'da açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, Bağdadi'nin ölü ele geçirildiğini tüm dünyaya resmen duyurmuştu. Trump, terör örgütü DEAŞ lideri Bağdadi için, "İntihar yeleğini patlatarak 3 çocuğuyla birlikte öldü" ifadelerini kullanmıştı.

Terör örgütü lideri Bağdadi'nin öldürülmesine ilişkin, "Şiddet ve acıya yol açan bir katil yok edildi." ifadesini kullanan Trump, konuşması şu şekilde sürdürmüştü:

"Bir köpek gibi bir korkak gibi öldü. Artık dünya daha güvenli bir yer. Yaklaşık bir kaç haftadır takip ediyorduk. sürekli fikir değiştiriyordu, sonunda orada olduğunu öğrendik. .Bulunduğu yerde tüneller olduğunu ve biri hariç çıkmaz olduğunu da biliyorduk.O tünelde de kontrol sağlamıştık, 8 helikopterle indik bölgeye. Birçok savaşçı da karadan girdi, bubi tuzakları olduğu için duvarları patlatarak ilerlediler."

https://m.haberler.com/bagdadi-nin-olduruldugu-operasyona-bagdadi-yle-12564846-haberi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #919 : 28 Ekim 2019, 11:47:30 »

Trump, izlediği operasyon görüntülerini anlatıyor: Bağdadi yanına üç çocuğunu da alarak çıkışı olmayan bir tünele girdi. Korkak gibi çığlıklar atıyordu. Onun nasıl bir korkak olduğunu ortaya koyan bu videoyu aslında tüm teröristlere izletmek lazım. Kaçamayacağını anlayınca üzerindeki intihar yeleğini patlattı. Kendisiyle birlikte üç çocuğunu da öldürdü. Bedeni parçalandı. Patlama ile tünel çöktü. DNA testi ile ölenin Bağdadi olduğunu doğruladık...

Bu hikayeye sokaktaki Amerikalı ve dünyanın büyük bir bölümü inanır. Ancak bu tip konularda profesyonelleşmiş olanlar ve profesyonel olmayıp ilgi duyanlar şüpheyle yaklaşırlar.

Bu adam dünyanın gördüğü en gaddar terör örgütlerinden birini kurdu. Çok kısa süre içerisinde oldukça kalabalık bir örgüt haline getirdi. Bu kalabalığı silahla donattı. DÜnyanın çeşitli noktalarında kanlı eylemler gerçekleştirdi. İki ülkenin sınırları içerisinde oldukça büyük bir alanı ele geçirdi. Ele geçirdikleri yerde binlerce masum insanı katletti. Onu durdurmaya çalışan yüksek teknolojiye sahip ülkelerin ordularını her defasında atlattı. Bunları nasıl başardı?

Trump'ın insanlığı gerçekten ikna edebilmesi için masal anlatmak yerine, bu örgütün arkdasında hangi gizli servislerin olduğunu, hangi ülkelerin destek verdiklerini, kimlerin ortadoğuda bu kadar cinayetlerin işlenmesini sağladıklarını açıklaması gerekir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com